Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) hefe


hefe
aktív tag

Help! Valami okos ember , biológus vagy vegyész vagy csak verébgyűlölő ember segísen...!! Hogyan lehetne őket eltakarítani? Minden reggel 5kor és 7 kor rájuk ébredek és ez elég bosszantó...
(ablakbecsukás nem segít, ablak előti tuják kivágása nem opcionális)
Van verébméreg?
Gondolkodtam hogy felkötök a tujára egy halott verébkollégát hátha az elriasztja őket de nem....:(((
Valaki valami okosat esetleg?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#2) parandroid válasza hefe (#1) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Tarts macskát. A miénk rendet tart a ház körül verébügyben...

Szerk: szintén a ház előtti tuják volt a verebek kedvenc helye - hajnalban vadászta le őket, amikor még félálomban voltak. Szomszéd számolt be róla, hogy kileste, ahogy odalopakodott az ágak között és egy jól sikerült mancs-csapással földre küld egy példányt, amjd büszkén behurcolja a garázsba és elfogyasztja reggelire. A tollakat mi takarítjuk el, mást még eddig nem láttunk a madarakból... ;]

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#3) Agostino


Agostino
addikt

Embeeer verebeket ne akard bántani. Ha megjön a meleg te nem tudod elfogyasztani a bogarakat, amik megszállják a környéket, de ők igen. Hasznos élőlények ne akard elpusztítani őket.:((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#4) Old Death válasza hefe (#1) üzenetére


Old Death
senior tag

Gondolkodtam hogy felkötök a tujára egy halott verébkollégát hátha az elriasztja őket de nem.... :Y tesztelve? :))
manyek jó megoldás lehet... bár a verebek meg biztos azért zajonganak, mert te meg este zavarod őket :P

oldy

''The Lord is my light and my salvation; whom shall I fear? The Lord is the strength of my life; of whom shall I be afraid?''

(#5) hefe válasza parandroid (#2) üzenetére


hefe
aktív tag

Azért kiváncsi lennék hogy vetődik fel egy macs csukafejessel a 3 méter magas tujára... Esetleg dobjam én fel :))?
Tud ott lakni?

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#6) parandroid válasza hefe (#5) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Szerkesztettem közben, ott a válasz. A mi tujáink közül is az egyik magasabb, mint a ház... ;]

p

[Szerkesztve]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#7) hefe válasza Agostino (#3) üzenetére


hefe
aktív tag

Tudom hogy védett állatok de én meg védett ember vagyok (elvileg)...
Még nem ébredtem sose bogarak zajongására;]
Amint meglátják a verebek a kezemben a szláviát, rögtön nyomulnak lakott hely felé meg emberekhez nehogy ólmot szórjak a bucijukba...

[Szerkesztve]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#8) vicces válasza hefe (#5) üzenetére


vicces
addikt

a macska bárhova fel tud mászni ha nem tudnád ..;)

:)

(#9) hefe válasza vicces (#8) üzenetére


hefe
aktív tag

Oké.. Mondjuk jön a cicus és vadássza a madarakat---->Jön a meglévő kuvaszom és levadássza a macskát aki a vereber vadássza:P

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#10) bebean válasza hefe (#9) üzenetére


bebean
aktív tag

ez a taplaleklanc. tegyel etetőt vmi tavolabbi pontra, h. ott gyülekezzenek.

...

(#11) Jim Tonic válasza hefe (#1) üzenetére


Jim Tonic
nagyúr

Szerintem csak rosszul alszol. Én speciell imádom a madarakat.
Aztán nehogy úgy járj, mint Jimmy a kakassal...

Alcohol & calculus don't mix. Never drink & derive.

(#12) parandroid válasza hefe (#9) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ja, ha kuvaszt tartasz, az ''az ellen nem véd''.
Lásd még: ágyúval verébre... :DDD

Egyébként ha kölyökként visztek oda macskát és ''bemutatjátok'' őket egymásnak, nem fogja bántani. Más macskát továbbra is, de ez a családhoz tartozik. A kutya tudja az ilyet...

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#13) e.vid


e.vid
senior tag

Ha van sok pénzed:D Bővebben: link

'' Ne félj a tökéletességtől! Úgysem éred el sohasem.'' - by Dali

(#14) bebean


bebean
aktív tag

ő a te baratod:
Bővebben: link

...

(#15) V.ki


V.ki
aktív tag

építs nekik hangszigeteléses odút;]

(#16) The DJ


The DJ
addikt

Régen nálunk is rengeteg veréb volt, a ház előtt lévő tujákon, és tudom, hogy elég idegesítőek tudnak lenni, főleg reggelente.
Érdekes módon ma már egy darab sincs nálunk.
Lehet, hogy azért, mert elegük lett a légpuskából...;]

https://wpszaki.hu - Minden, ami WordPress, cikkek kezdőknek és haladóknak.

(#17) hefe válasza bebean (#14) üzenetére


hefe
aktív tag

Az a kép nagyon nagy :C de félek engem is lehentelne ha nem kapna tejet...
Nem vagyok egy céllövész bajnok, de azért ráállok az ólom témára...
Nem vagyok rossz alvó. Eddigi idő előtti ébredéseim legfőbb okai a verebek meg az hogy albérletben egyik haver álmában üvöltözik...
Pl fecskét vagy más madarat , se semmilyen más állatot nem bántnék soha..csak ezek a dögök ilyen makacsok

[Szerkesztve]

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#18) Agostino válasza hefe (#7) üzenetére


Agostino
addikt

''Még nem ébredtem sose bogarak zajongására''

De nem is fogsz elaludni egy szunyograj zsibongására, akik téged szemeltek ki vacsorának.;)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#19) hefe válasza Agostino (#18) üzenetére


hefe
aktív tag

Mondjuk a lakásban elvétve van 3-4 darab hála a szúnyoghálónak...
Szúnyogra nem szoktam felébredni, ők korrektebbek. Jön nem hallom, döf, odébbmegy. Egy átszunyókált éjszaka többet jelent mint egy szúnyogcsípés/hónap...:P
Veréb randalírozik zsibong-->kimegyek légpuskával vagy riasztóstukival durrantok-->elmennek-->jönnek:O

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#20) nRu3


nRu3
addikt

básznák a verebek a jegenyefán................:D

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#21) V.ki válasza hefe (#17) üzenetére


V.ki
aktív tag

és akkor a haverodat is lelövöd?;]
re #20 for nRu3:Akkor ne nézz oda..Vagy fáj?;]

[Szerkesztve]

(#22) hefe válasza V.ki (#21) üzenetére


hefe
aktív tag

Most hogy mondod... De inkább felgyújtom! Úgyis beigértem neki egy szénnéégést :DD

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#23) nRu3 válasza V.ki (#21) üzenetére


nRu3
addikt

irigylem a verebet ,azt a veréb nöstényt én is meghuznám;]

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#24) tildy válasza hefe (#19) üzenetére


tildy
nagyúr

Én imádoma reggeli madárcsicsergést. Direkt ki is nyitom az ablakot, ha véletlenül felébredek 3 óra tájt.
Az olyan nem is tudom milyen élmény.
Imádom...

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) ReJim


ReJim
őstag

azt hozzákell tenni, hogy már a veréb is védett tudtommal... nem lőheted le őket légpusival, meg ilyenekkel... (ha jól tudom...)

[szerk: egymondatba 2 hiba:B +1]

[Szerkesztve]

</end.?>

(#26) Agostino


Agostino
addikt

Legjobb amire ébredni lehet madárcsicsergés + friss orgonaillat. Most ezek hiányoznak a leginkább. Ez a város átka. :O
Madaraknak nem tudnék ártani.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#27) hefe


hefe
aktív tag

Nem vagyok egy örjöngő vadállat higgyétek el de mikor álomra szenderülsz neaggy Isten 2-3felé és 5kor keltenek az nem fer...
Pl énekes madarakat ha tudnék telepítenék mert őket szeretem(van etetűjük is de nem jönnek)
De amit a verebek nyomnak az nem csicsergés hanem olyasmi amitől rögtön bepipulok...akkor inkább harkájt akarok...

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#28) hefe válasza Agostino (#26) üzenetére


hefe
aktív tag

Akkor azért nincs ilyenben élményed mert város közepén laksz...
Én kertvárosi részen lakom azért lettem így megáldva...
Ha gondolod dobozolok neked pár tucatot, vagy megadom nekik a címeded és beetetem őket valami mindig van friss morzsa dumával! Biztos özönlenek majd :U

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#29) Agostino válasza hefe (#28) üzenetére


Agostino
addikt

18 évet éltem falun, most városba kellett átmenetileg költöznöm az egyetem miatt, de nagyon hiányzik az a környezet, és igen, hiányoznak a verebek is. Próbáltam idecsalogatni a télen madarakat kajával, de nem akartak jönni. Postán ne küld őket, mert megpusztulnak, de ha van valami ötleted, hogyan jöjjenek ide, oszd meg velem. :)

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#30) hefe válasza Agostino (#29) üzenetére


hefe
aktív tag

Hát gyere el ide, aggatunk rád kenyeret meg mindenféle madárélelmiszert és szép lassan lépésben hazabattyogsz... :))

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#31) SlayR válasza hefe (#1) üzenetére


SlayR
senior tag


Ajánlom figyelmedbe a Madarak című filmet azután tutti nemkezdesz a verebekkel meg semmivel ami repül :DD

(#32) hefe válasza SlayR (#31) üzenetére


hefe
aktív tag

Legalább a filmben nem ''csirpeltek'' annyit. Csak attack volt de semmi music :C

Lehetetlen, mint CON mappa a Windows-ban :D

(#33) Sanctus válasza Agostino (#29) üzenetére


Sanctus
aktív tag

A madár úgy megy hozzád, hogy beugratsz egy kisállat kereskedésbe, és veszel marék apróért egy nimfa papagájt! :D
Mellesleg a "madárcsicsergést" ne keverjük össze a verebek ricsajozásával (komolyan mondom: akár a cigányok -nincs ebben semmi rasszizmus, félre ne értsétek).
teljes mértékben megértem hefe-t!
A veréb mellesleg nem hasznos, hiszen elpusztítja a vetést, és mérhetetlen károkat képes okozni csapatokban.
Nálam is volt az új építésű ház cserepei alatt. Ugráltak a csatornán, ricsajoztak korán reggel. Illetve a fiókák csipogásától a lányok nem tudtak pihenni. Pedig direkt szóltam, hogy a likakat tömjék be. Szartak rá. Hát énn tömtem be. Kinyomtam kevésbé dagadó purhabbal. Most kuss van:
Viszont szemben anyámnál egyfolytában felzabálják a vetőmagot, és a baromfinak kiszórt takarmányt (persze csak szarnak, de nem tojnak).
Szóval lehetsz állatbarát. Sajnálhatod őket. Ülj vonatra, Pesttől 25 km-re lakom -nem nagy távolság, és annyi verebet vihetsz magaddal, amennyit csak akarsz! :D

Úgy találtam ide, hogy keresgéltem megoldásokat a hatékony távol tartásukra.
És közben leltem erre, ami úgy néz ki, hogy hatékony megoldás LEHET! :)

[ Szerkesztve ]

Honor M5Pro

(#34) prima válasza Sanctus (#33) üzenetére


prima
újonc

Nálad megoldotta a solyóm a problémát? Mert én is ezek ellen harcolok.

(#35) Mr.Skynet válasza prima (#34) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Csatlakoznék a témához, ha bárki tud valami tuti módszert ne fogja vissza magát!

Tavaly mikor felhúztunk a lakás egyik oldalára a 10cm-es hungarocellt, pár napig azt hittük, hogy még a munka utáni apró hungarocell morzsalékot fújja a szél és hullik mint a konfetti, hát egy fenét. Egy az egybe képesek befúrni magukat. Nem érdekli őket, hogy milyen áron, ő bemegy, a falon munkálkodót le is kaptam CO2 patronos pisztollyal (nekem csak az van), és a madár a csőre körül és a lábainál is véresre voltak dörzsölve, ő azért csak átrágja magát a dryvit hálón, ragasztón, mindenen, ha beledöglik a rohadék akkor is! Részben mi vagyunk a hibások, mert éveken át nem bántottuk őket, hogy a cserepek alá beköltöztek, az a generáció amik itt nőttek fel gondolom elszántan próbálnak visszajutni... nah de ne a több száz ezres szigetelésemet b@sszák már szét! :(((

Másik probléma a szomszédság, nem igazán nézik jó szemmel, hogy paff leszedem egyesével a munkálkodókat. Persze látják ők, hogy mi miért történik, de ez azért nem az a környék, hogy akinek valami/valaki nem szimpi, akkor azt kinyírjuk.

Puska hozzáértők véleménye is érdekelne, valami halkabb megoldás nincs esetleg? Esetleg airsoft puska mekkorát szól vagy mennyire használható ilyen célra? Mennyibe kerül egy olyan ami jó lehet?

Amúgy tényleg eszméletlen lármával tudnak lenni, idegesítően csipog mint valami hormonzavaros papagáj, köze nincs az énekes madarak hangjához vagy viselkedéséhez. Mondjuk eddig is csipogott, megszoktuk már nem is ez a fő probléma...

(#36) Mr.Skynet válasza Mr.Skynet (#35) üzenetére


Mr.Skynet
senior tag

Le lett szedve a szúnyogháló takarítási okokból és picit "későn" csak 1-2 nappal később lett visszatéve.

Mondom National G. csatorna ide vagy oda, ez a csipogás túl közelről jön és túlságosan élethű... hát ha már a lakásban a bukóra nyitott ablak élén kotlanak sorban a rohadékok... szerintem ilyen pofátlan verebei egyikőtöknek se volt... :U [link]

(#37) Atomgeszi válasza Mr.Skynet (#36) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Na ez nagyon komoly. :D Jól érzik magukat.

Amúgy ma reggel az én párkányomon is verekedtek, pont úgy kerültem ebbe a topikba. :D

Idegesítő zajokhoz lehetne még venni a szembeszomszéd malamut kutyáját, amelyik 0-24 ben ugat...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.