Hirdetés

2024. május 19., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Kikapcsolás helyett újraindul a gép! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) wrz


wrz
aktív tag

Helló!

Egyik barátom rakott egy gépre Xp-t, és ha ki akarja kapcsolni a gépet, akkor helyette újrandul a gép, hát én ilyet még nem is hallottam.Mitől lehet ez?
A gépről nem tudok semmi infót, esetleg megkérdezhetem majd, hogy mi van benne.Előtte win98 volt, azzal működött, pár napja lett felrakva az XP, összes driver, frissítések, vírus nincs rajta.
Amúgy működik minden rendesen állítólag.

Minden ellenállás hasztalan!

(#2) rdi válasza wrz (#1) üzenetére


rdi
veterán

Nem poénkodni akarok, de nem a resetre kötötte a bekapcsoló gombot ? Illetve nem ujraindítást választ?

Egyébként pedig, ha (hogy a fenébe is hívják ?) energiatakarékos módban van és az vmiért nem jó, akkor a kikapcsoló gomb hosszú (5mp ?) lenyomásával lehet kikapcsolni a gépet.

Fej! Tor! Potroh!

(#3) wrz válasza rdi (#2) üzenetére


wrz
aktív tag

Én is valami ilyen marhaságra gondoltam először, de ez egy komplett gép volt előtte is, csak az XP került fel, nem szedték szét, és a start - leállításra csinálja ezt, nem a gombnyomásra.
Kijelentkezik, a windows leáll, szokásos szövegek, aztán abban a pillanatban ahogy kikapcsol, már bootol is be újból, kész röhej:D

Még csak hasonlóról se hallottam soha.

[Szerkesztve]

Minden ellenállás hasztalan!

(#4) rdi válasza wrz (#3) üzenetére


rdi
veterán

Akkor egyelőre a jó öreg linuxos módszer :
amikor kilép az oprenccerből akkor hossazn nyomva tartani a billentyűt.
Nálunk sok régi gép szarakodik NT alatt is, ott ugye kikapcsolni csak a gomb lenyomásával lehet, na ezek rendszeresen ujraindulnak...
csak a táp körül lehet vmi, nem ?

Billentyűt a túrot! A bekap gombot.

[Szerkesztve]

Fej! Tor! Potroh!

(#5) wrz válasza rdi (#4) üzenetére


wrz
aktív tag

Tápokról nem sokat tudok, holnap megkérdezem már mire rakott fel XP-t, csak nem vmi 386-ra.

Minden ellenállás hasztalan!

(#6) .:InnoMan:. válasza wrz (#1) üzenetére


.:InnoMan:.
senior tag

Milyen a számitógépháza? :F


[Szerkesztve]

(#7) zsiga667


zsiga667
addikt

Nekem is ugyanez volt, XP reinstall megoldotta.

(#8) Atlantis válasza wrz (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

A Registry-ben a következőt kell tenni:

HKEY_LOCAL_MACHINE SOFTWARE Microsoft Windows NT CurrentVersion Winlogon

ablakban a PowerdownAfterShutdown-t állítsd 0-ra.

Ez szokott lenni a probléma.



>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#9) wrz válasza .:InnoMan:. (#6) üzenetére


wrz
aktív tag

Beton:F, há mit tudom én.

Minden ellenállás hasztalan!

(#10) wrz válasza Atlantis (#8) üzenetére


wrz
aktív tag

Ohh, nagyon köszi, ha ez bejön naaagyon hálás leszek:D

Minden ellenállás hasztalan!

(#11) ZoCso válasza wrz (#1) üzenetére


ZoCso
senior tag

Régebben Win98SE alatt volt hasonló tapasztalatom. Egy kifagyás utáni újraindítást követően nem lehetett leállítani, mert mindig újra indult.
Eleinte furcsa volt, de meg lehetett szokni. Az ADSL bekötését követően felraktam a biztonsági javításokat. Azóta a hiba nem jelentkezett. A registry lehetett sérült.
Ha van rá lehetőséged, töltsd le a biztonsági javításokat a Microsofttól.
[L]http://v4.windowsupdate.microsoft.com/hu/default.asp[/L]

Nem az a baj, hogy nagy az isten állatkertje, hanem az, hogy alacsony a kerítés!

(#12) Atlantis válasza wrz (#10) üzenetére


Atlantis
veterán

Reméljük összejön. Nálam is azt szokta csinálni a friss XP.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#13) rdi válasza Atlantis (#8) üzenetére


rdi
veterán

Akkor viszont nekem nagyon jó lenne ha az NT-inkre is megoldást találnék.

Fej! Tor! Potroh!

(#14) Atlantis válasza rdi (#13) üzenetére


Atlantis
veterán

Nekem nem voltak gondjaim az NT-kel, úgyhogy sajnos nem tudok segíteni.

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#15) Gepárd


Gepárd
tag

Nekem is Xpm van de semmi baj nincs vele
az nagy baj lenne hogyha a kikapcsgombbal kapcsolnád ki?
(Nem tesz jót neki)

Celeron 1800MZh Geforce 4 MX 440 64mb 768MBram........Amíg a föld kerek mindig lesznek rockerek....a kedvenc állatom a gepárd látszik a fejemen:)))))

(#16) robert1313


robert1313
csendes tag

Nekem is ilyen problémám volt, de megoldottam. Először körbenéztem itt hátha találok megoldást de nem volt jó egyiksem. Felraktam az új Windowst beállítottam a netet, letöltöttem a frissítéseket és akkor kezdődött újra ez az egész. Leszedtem egyenként őket és kiderült hogy a ''SP2'' a hibás érte.
Szóval senki se töltse le a SP2 vagy ha letöltötte szedje le és megoldódik a probléma.

[Szerkesztve]

Robi

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Kikapcsolás helyett újraindul a gép! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.