Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki végzett a GDF-en?

Hozzászólások

(#1) zénóKa


zénóKa
újonc

Hello,
lassan végzek, sok év után, de elég kevés emberrel találkoztam, aki lediplomázott.
Kiváncsi vagyok ki végzett itt.
Lehet fikázni, fujjolni, tapsolni, bármit.

(#2) tildy válasza zénóKa (#1) üzenetére


tildy
nagyúr

Egyik IW-s volt munkatársam.Meg egy srác , akivel otdk-n első helyezett lett, ott beszélgettem vele.Nyugi, vannak:)

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#3) zénóKa


zénóKa
újonc

Kb 4000-en összesen (az országban)

(#4) Superman válasza zénóKa (#1) üzenetére


Superman
nagyúr

Én nem fujjolok, nem csinálok semmit, csak egy kérdésem van: milyen ott a képzés és milyen végzettséget ad neked ez a diploma? Hallottam sokmindent, de ez csak szóbeszéd számomra, nem tudok különösebbet az ottani viszonyokról.

Szóval?

(#5) Hangover


Hangover
tag

Informatikus mérnöki diplomát

(#6) zénóKa


zénóKa
újonc

Úgy van... Vagy Műszaki, vagy Gazdasági informatikust (azon belül is van néhány szakirány)

(#7) Yutani válasza zénóKa (#6) üzenetére


Yutani
nagyúr

Én negyedéves vagyok a gazdasági informatikai szakon, Budapesten. Jó lenne még ebben az évben elvégezni, de nagyon sok elmaradásom van... :(

#tarcsad

(#8) Gergeli


Gergeli
tag

Hi!

Nekem még 2 vizsgám van és befejezem :) (műszaki informatikus)

Keresek régi processzorokat

(#9) DaSilva


DaSilva
senior tag

Látott már valaki élőben álláshirdetést 'gdf-esek kíméljenek' kitétellel?

huss, fohászom száll feléd

(#10) lesaux válasza Gergeli (#8) üzenetére


lesaux
veterán

Melyik kettô? Nekem van még annyi, mint a szemét. :(

(#11) simonzé válasza DaSilva (#9) üzenetére


simonzé
addikt

Pont ezt akartam benyögni, mert én már olvastam ezt az egzpregzben. Azért az kemény minősítés, nem?

I don't fit in. I fit out.

(#12) X-COM


X-COM
nagyúr

nekem még legjobb esetben van 1,5évem
de unom, mint állat...

egyébként ez sem rosszabb suli, mint a nagy többség
szal a ''gdf-esek kíméljenek'' elég hüje szöveg, viszont ilyen céghez amúgy sem mennék dóóógozni

Blog:http://ikszkom.freeblog.hu RSS:http://ikszkom.freeblog.hu/rss.xml http://live.xbox.com/member/ikszkom

(#13) salazol


salazol
őstag

Én már elvileg el kellett volna végeznem, csak időhiány miatt még vannakelmaradt vizsgáim. Most nem is nagyon iparkodom, azon gondolkodom, hogy el kellene húznom az államvizsgát addig, amíg koromnál fogva mentesülök a nyelvvizsga alól. Ez sajna nincs túl messze.
Egyébként műszaki informatika, távoktatás.

(#14) Yutani válasza simonzé (#11) üzenetére


Yutani
nagyúr

Mi az az ''egzpregz''?

Nem árt tudni, hogy ha valaki úgy hírdet állást, hogy ''GDF-esek kíméljenek'', az munkahelyi diszkriminációnak minősül, és mint ilyen, jogszabálysértő.
(Munka Törvénykönyve, 5. paragrafus)
Szóval lehet pereskedni... ;]

[Szerkesztve]

#tarcsad

(#15) eper-fa válasza lesaux (#10) üzenetére


eper-fa
aktív tag

off
mi az mester, moderátor? ;]
grat :C

''A puszta ötlet még el sem kezdett gondolkodni azon, hogy adjon-e esélyt önmagának arra, hogy felbukkanjon a fejemben.'' (from Galaxis útikalauz...)

(#16) lesaux válasza eper-fa (#15) üzenetére


lesaux
veterán

OFF: köszi :)

(#17) beeboy válasza lesaux (#16) üzenetére


beeboy
addikt

biztos unod de én is grat :)
amúgy hirtelen jött, utoljára még nem az voltál

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#18) lesaux válasza beeboy (#17) üzenetére


lesaux
veterán

Köszi. Még nincs 48 órája. :)
De most már aztán ON! :DDD

(#19) beeboy válasza lesaux (#18) üzenetére


beeboy
addikt

gonoszkodok: :)

most kellett volna átírnom a #17-est:
hallom átoperáltattad magad, a műtét sikerült (v. hasonló baromság)

te válaszod meg: #18 ;]



[Szerkesztve]

Nem vagyok intelligens. Én AMDligens vagyok...

(#20) Egon válasza zénóKa (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Jelen. Tavaly november 28-án álamvizsgáztam. Végzettség: Informatikus mérnök (egyébiránt a váci kihelyezett tagozaton tanultam).

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#21) micsi válasza DaSilva (#9) üzenetére


micsi
csendes tag

Véleményetek szerint ezt miért írják bele egy hirdetésbe? Miért pont a GDF-esek kíméljék őket?

(#22) Sick Boy


Sick Boy
őstag

Én is ott tanulok, bár nem a főiskolai karon, hanem az ''Informatikai statisztikus és gazdasági tervező'' szakon. Ez egy államilag finanszírozott, nappali, felsőfokú szakképesítést (tehát nem diplomát) adó szak. Két éves, most másodikba járok, tehát lassan szakvizsga (május). Nos, a helyzet elég bonyolult.
A képzés szerintem nagyon tutti. Okj-s ugyan, de 55 vagy 56-tal kezdődik, tehát a legfelsőfokúbb (ha van ilyen szó). Hát amit tanítanak, az úgy felér 4-5 OKJ-s szakmával, de tényleg. Megtanulunk könyvelni, statisztikázni és az infó is erős szerintem, tanulunk gépen is könyvelni, közgazdaságtant, jogot, vállalati gazdaságtant, vállalkozásokról is. Tehát elég sokrétű tájékozottságra lehet szert tenni. Szerintem lenézik ezt a szakot a suliban. Mert általában azok kerülnek ide, akik nem nyertek felvételt a főiskolára. Egyébként ezt a két évet beszámítják a fősulin az első évnek. Az egyik volt osztálytársam (gimi) jár a műsz. Inf. főiskolai karra, azt mondja, elég nehéz. Bár a Műszaki egyetemhez képest, ugye, nem, minden csak nézőpont kérdése (egy másik volt osztálytársam - akit itt _Az néven ismertek - a Műszakira jár, villamos karra és kikészült, mint atom, most elsőéves, ez az első vizsgaidőszak neki. Ezúton kívánok neki egy kalappal a továbbiakra).
A tanárokat nem nagyon bírom. Nagyképűek. Meg tesznek is a dolgaid közepébe, nem érdekli őket, hogy mi is van veled, pedig mondják.
A sulit magát nem tartom valami nagyra. Szerintem nem nagy durranás.
Ennyi. Remélem tudtam valamit segíteni.
Csá!

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#23)



senior tag

Én is ott végeztem 2003 Januárban.

Szerintem elég korrekt a dolog. Mivel én meg más főiskolákat nem ismerek ( csak hallomásból ) szerintem nagyjából hasonló lehet a színvonal. ( Persze lehet hogy nem :D )

#1 - ha van valami konkrét, ami érdekel, kérdezz nyugodtan.

(#24) Sick Boy válasza (#23) üzenetére


Sick Boy
őstag

A barátnőm az Államigazgatási Főiskolára jár. Hasonló a színvonal...

Powered By Poppy... | Buksi, Apa kiszökött!!!

(#25) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Sziasztok!

Van két elmaradt vizsgám a GDF váci tagozaton, plusz egy angol nyelvizsga és ea diplomamunka hiányzik. A GDF-sek kímeljenek duma lehet, hogy létezik, de már nagyon sok cégnél vannak GDF-n végzett vezető beosztású emberek akik biztosan nem fognak fujolni a GDF-sekre. Egyébként meg nagyon hamar kiderül, hogy ki az aki tud, ki az aki nem.
A váci igazgató helyettes azt mondta erre annak idején, hogy vigyünk neki ilyen hirdetést. Kiváncsi ki ad fel ilyet. Senki sem tudott neki vinni.Könnyen előfordulhat, hogy érdekek ellentétek állnak a háttérben.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#26) misimagaki


misimagaki
aktív tag

Ja még annyit, hogy a képzés szinvonalával nem nagyon van gond. A könyvek általában frissek, és nem egyszer más felsőoktatási intézményekben is használják.
Ja, műszaki informatika szak, informatikus mérnök leszek egyszer, amikor rászánom magam és bepótolom az elmaradásaim - remélem még az idén.

Murphy mondja: "Ha nem megy erőltesd, ha eltörik, akkor úgy is ki kellett volna cserélni."

(#27) Cos válasza Yutani (#14) üzenetére


Cos
senior tag

Csoporttársak lettünk volna? :F :D

Visszakanyarodva a témához egyenlőre úgy néz ki hogy olyan 10%-os a diplomázók aránya a GDF hallgatók között! :U Szval azért mindenki nem kap diplomát! Így gondoljátok végig ! :)

[Szerkesztve]

Brr Brr

(#28) #16741888


#16741888
törölt tag

Én most nyertem felvételt:) a GDF műszaki informatikai szakára.
Egy nyelvvizsgám már van de a másik sincs messze.
De ha azt mondjátok hogy kemény a Suli akkor miért van az hogy nem ismerik el a diplomáját?:F mondjuk én végigcsináltam a DNGt szóval a kitartással nem lesz gond.

(#29) szasza_xp


szasza_xp
senior tag

Szintén GDF :D

“A jövőnk ködén nem látunk át, de néha talán jobb is..” by Youkai

(#30) realist


realist
őstag

szintén, IV. Gazd.Inf.

(#31) Skylark


Skylark
tag

Most vagyok harmadéves a GDF-en. Műszaki Informatika Biztonságszervező Szak

Az a hülye duma, amiről fentebb szó volt, egy GDF-en végzett arc hirdetése volt, aki miután nem maradhatott GDF-s pozícióban, így állt bosszút. Adatbázis oktatóm személyesen ismerte, ő mesélte. Mindenesetre az arc elérte célját, mert minden tudatlan ezt szajkózza. Aki GDF-re jár jól tudja, hogy igen bekeményítettek, egyáltalán nem könnyű. 2.-ban már olyan anyagot vettünk, amihez végzett Kandós jóbarátom nem nagyon tudott hozzászólni...

[Szerkesztve]

(#32) Cos válasza realist (#30) üzenetére


Cos
senior tag

Nocsak milyen sokan is vagyunk mi Gazd infósok! :)) No és kinek hány vizsgája van még hátra? :F:U Bár én már az V évem kezdeném ha lenne! De mindjárt be is fejezem! :)

Brr Brr

(#33) Intelligencs válasza Skylark (#31) üzenetére

Hát, nekem egy barátom levizsgázott két ember helyett is a GDF-en angolból, írásban, s ami a legkeményebb, hogy az egyikőjük egy lány (!) volt.
Azért kéne figyelni arra, hogy ilyenek ne történhessenek meg, mert ez rontja az intézményről alkotott képet.

Egyébként pedig az a véleményem, hogy manapság mindenki diplomát akar, és ezek a fizetős iskolák diplomát is adnak mindenkinek. Sajnos ez azzal jár, hogy elértéktelenednek a diplomák. Amikor én a Külkerre jelentkeztem, akkor vért izzadtam, hogy felvegyenek, és hajtani kellett végig. Ma meg már boldog-boldogtalannak közgazdász diplomája van.
Azt azért remélem, hogy a munkáltatók tisztában vannak pl. a Közgáz, Külker, PSZF értékével, és tudják hova sorolják be mondjuk a Zsigmond Királyt...

Természetesen ez nem azt jelenti, hogy aki a GDF-re jár, az béna, mert ismerek szuper-programozót aki oda jár, de szerintem akkor sincs olyan jó neve, mint a Műszaki Egyetemnek vagy a Kandónak.

The Amiga, Born a Champion

(#34) #16741888 válasza Intelligencs (#33) üzenetére


#16741888
törölt tag

Ez tény hogy nincs jó neve de én mostanság azt hallotam hogy az állásinterjún az számít hogy mit tudsz és nem az hogy honnan van a diplomád. Vagy ez nincs így?:F

(#35) realist válasza Intelligencs (#33) üzenetére


realist
őstag

nem tudom ez mikor volt, de mostanság van olyan vizsga ahol 8 (azaz nyolc felügyelő tanár van + 2-3 hely üres stb.)...
a diploma elértéktelenedésével egyetértek, ma már bárkinek lehet. az ész pedig sok helyen nem számít csak a ''magolás'' meg a ''puska királyok''...:(

(#36) realist válasza #16741888 (#34) üzenetére


realist
őstag

sok helyen az a döntő egy interjún, hogy ki kér kevesebb fizetést a több munkáért... ''...ez egy szép új világ...''

(#37) Frigo válasza Intelligencs (#33) üzenetére


Frigo
őstag

Ilyet már nem nagyon lehet megjátszani ,mert úgy hallottam vizsgánál már nézik a személyit is .

(#38) realist válasza Frigo (#37) üzenetére


realist
őstag

jól hallotad

(#39) Intelligencs válasza #16741888 (#34) üzenetére

Hát ja, remélem, hogy egyre inkább így lesz. Bár attól tartok, nem is az számít, hogy hol végeztél, hanem kit ismersz... Jobb helyeken tuti. Szerinted egy Westel-nek kell meghirdetnie állásajánlatot? Ismeretségi körből is feltöltik simán.

The Amiga, Born a Champion

(#40) Intelligencs válasza Frigo (#37) üzenetére

Nagyon helyes. Az iskolán végzettek érdeke is.

The Amiga, Born a Champion

(#41) Intelligencs válasza realist (#35) üzenetére

Ja, dolgoztam kiadvánszerkesztőként is, hát soha annyi puskát nem kellett nyomtatnom, mint akkor... Mikor meg mertem jegyezni, hogy lányok, tanulni nem kéne inkább, leugattak, hogy mindenki puskázik, majd pont ők nem. Van még fejlődnünk itt Magyarországon.

The Amiga, Born a Champion

(#42) realist válasza Intelligencs (#39) üzenetére


realist
őstag

igen, mostanság mindenhol elterjednek a cégeken belül a BT.-k (BarátiTársaság):D

(#43) realist


realist
őstag

Mostanság egyre több helyről hallottam, hogy a magán főiskolákon rájöttek, hogyan kell szigorítani a vizsgákat. Sulinként változóan a pótvizsga költségek x százalékát(kb. 30-50°%) a tanárok kapják, így persze nem nehéz elérni néha a kb. 90%-os pótvizsga arányt...
Hallott erről valaki?

(#44) Cos válasza Intelligencs (#33) üzenetére


Cos
senior tag

#27 Ennyit erről hogy boldog boldogtalan! :) Az egy dolog hogy valaki oda járt de nagyon sok ember nem fejezte be! :U Így gondold végig! A szigorról pedig annyit valóban egyre komolyabbak, és elég sok olyan felsőfokú intézmény van ahol azért be lehet menni más helyett vizsgázni! A GDF-en ez azért már kezd megszünni! Persze még mindíg akad pár laza tanár! Ez csak rajtuk múlik!

Brr Brr

(#45) T. Almeida válasza Skylark (#31) üzenetére


T. Almeida
senior tag

Ehhe, ezt elismerem én is.
Tavaly vizsgáztam pszichológiából, meg ilyenekből, plusz digit és mérés...Hát vért izzadtam, mire meglettek a vizsgáim...Puskázás nuku (4-5 tanár folyamatosan járkált), és kegyetlen kemény feladatok voltak.

SZVSZ egy suli se nehezebb, mint a GDF...Régebben a GDF tényleg lazább volt (9 éve kezdtem :DDD) de a tavalyi vizsgáim alig-alig lettek meg...

Nagyon félek az ÁV-tól ebből kiindulva.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Ki végzett a GDF-en?
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.