Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Játék közben lefagy a gép (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Ger|||


Ger|||
aktív tag

Ez a gép fagyogat. Csak játék közben. Kb 2 perc után kékhalál. Mi lehet a gond? A windowst újratelepítettem, új hardvert nem tettem bele mikor elkezdett fagyogatni.


Mező Érték
Számítógép
Operációs rendszer Microsoft Windows XP Professional
Opr. javítócsomag -
Internet Explorer 6.0.2600.0000 (IE 6.0 - Windows XP)
DirectX 4.08.01.0810 (DirectX 8.1)
Számítógép név A1
Felhasználó neve Geri

Alaplap
CPU típusa AMD Athlon XP, 2133 MHz (15 x 142)
Alaplap neve ECS K7S5A (5 PCI, 1 AGP, 1 AMR, 2 SDR DIMM, 2 DDR DIMM, Audio)
Alaplapi lapkakészlet SiS 735
Rendszer memória 384 MB (DDR SDRAM)
BIOS típusa AMI (03/27/03)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM1)
Kommunikációs port Kommunikációs port (COM2)
Kommunikációs port Nyomtatóport (LPT1)

Megjelenítés
Videokártya NVIDIA GeForce FX 5200 (128 MB)
3D gyorsító nVIDIA GeForce FX 5200
Képernyő EIZO FlexScan F56 [17'' CRT] (703404754455)

Multimédia
Hangkártya Creative EMU10K1 SB Live! Audio Processor
Hangkártya SiS 7012 Audio Device

Háttértár
IDE vezérlő SiS PCI IDE vezérlő
SCSI/RAID vezérlő AXVSCSI Controller
Lemezes meghajtó ST310211A (10 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
Lemezes meghajtó Maxtor 2B020H1 (20 GB, 5400 RPM, Ultra-ATA/100)
Optikai meghajtó AXV CD/DVD-ROM SCSI CdRom Device (Virtual DVD-ROM)
SMART merevlemezek állapota OK

Kötetek
C: (FAT32) 9529 MB (976 MB szabad)
D: (FAT32) 2992 MB (325 MB szabad)
E: (NTFS) 16535 MB (2303 MB szabad)

Bevitel
Billentyűzet Filter Device that needs filtering
Egér Microsoft PS/2 egér
Játékvezérlő Microsoft PC-botkormány illeszt

Hálózat
Modem Lucent Win Modem


Mező Érték
Érzékelő tulajdonságai
Érzékelő típusa ITE IT8705F
Érzékelő elérés ISA 290h
Alaplap neve ECS K7S5A

Hőmérsékletek
Alaplap 34 °C (93 °F)
CPU 49 °C (120 °F)
ST310211A 37 °C (99 °F)

Hűtőventilátorok
CPU 5819 RPM

Feszültség értékek
CPU mag 1.65 V
+2.5 V 2.48 V
+3.3 V 2.80 V
+5 V 4.54 V
+12 V 11.71 V
+3.3 V készenléti 3.20 V
+5 V készenléti 4.76 V
VBAT telep 2.03 V




(#2) Ger|||


Ger|||
aktív tag

ja igen, a 3d studio maxot sem szereti

(#3) Damage válasza Ger||| (#1) üzenetére


Damage
senior tag

Kismillió oka lehet. Kék halál vagy újraindul? Win XP? Amennyiben igen és nem kék halál, hanem újraindul, kapcsold ki az automatikus újraindítást (nálam ez oldotta meg a problémát). Nézd meg a vezérlőpult, felügyeleti eszközök, eseménynaplót. Lehet, hogy megtudod belőle, hogy mi okozza a fagyást. Az is lehet, hogy a memóriával van a gond, de az sem kizárt, hogy régebbi DirectX van fent a kelleténél.

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#4) Damage válasza Damage (#3) üzenetére


Damage
senior tag

Futtasd le a memtest-et. A Prime-ot. Legvégső esetben próbáld ki a géped egy másik VGA kártyával, és a VGA kártyád egy másik gépben. Ez által szűkíteni lehet a hibalehetőségek számát!

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#5) Niquis


Niquis
aktív tag

Atyaég, 3.3V helyett 2.8? ~15%-os eltérés, pedig erre a feszültségre max. 5% a tűrés. Nagyon időszerű egy tápcsere, és ez lehet, meg is oldja a problémádat.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#6) Ger|||


Ger|||
aktív tag

kékhalál, én azzal kezdem hogy kikapcsolom az automatikus újraindítást.

A leggyakoribb a következő üzenet: IRQ NOT LESS OR EQUAL

aztán még van olyan is, hogy ctaud2k.sys vagymi, ez a hangkártya, vagy nv4disp.sys vagy mi, ez meg a geforce

(#7) Ger||| válasza Niquis (#5) üzenetére


Ger|||
aktív tag

a táp egy codegen 200wos csodamasina, a feszültség stabilan annyi, amennyi, amipta az eszemet tudom, ennyi voltot ad le, de eddíg nem kékhalálozott

(#8) Niquis válasza Ger||| (#7) üzenetére


Niquis
aktív tag

Azért csak javaslom, ha nem is cseréled le, de egy másikkal ami normális feszültségeket ad, nézd meg, hogy fellépnek-e ezek a hibák.

"És ha helyzet van, akkor mindig lépni kell. Ha olyan a helyzet."

(#9) Damage válasza Niquis (#5) üzenetére


Damage
senior tag

Ez elkerülte a figyelmem, de ennek ellenére is szvsz nem kék halált dobna, hanem újraindulna a gép! Ennek ellenére azt a tápot tényleg sűrgősen ''nyugdíjaznám''. Legalább egy 300W-os minőségi táp. Megéri azt a kis pénztöbbletet...

''Az ember a legkegyetlenebb állat.'' Nietzsche

(#10) Ger||| válasza Niquis (#8) üzenetére


Ger|||
aktív tag

most másik táppal nincs lehetőségem kipróbálni.

Viszont feltettem egy 40.valahányas drivert is. Ezel minden ok volt, leszámítva, hogy a monitorom max 85 hz-en ment 150 helyett.

(#11) Ger||| válasza Damage (#9) üzenetére


Ger|||
aktív tag

nincs pénzem rá, minden alkatrészt használtam vettem, használtboltba vagy piacon.

(#12) Anthony001 válasza Damage (#3) üzenetére


Anthony001
senior tag

HI

Az automatikus újraindítást hol kell kikapcsolni?

(#13) Ger||| válasza Anthony001 (#12) üzenetére


Ger|||
aktív tag

saját gép/jobbgomb tulajdonságok - speciális - indítás és leáálítás

asszem

(#14) HERR Z


HERR Z
veterán

egyértelműen a táp a trutty, nállam is vágott régebben e miatt kékhalálokat...de könnyen meg tudod nézni ha pl az optikai meghajtókat lehúzod a tápról...ha úgy pl nem fagy akkor már meg is van a hiba biztosan

(#15) Ger||| válasza HERR Z (#14) üzenetére


Ger|||
aktív tag

csak a következők vannak rajta:

feljebb írt alaplap + proci
egy sound blaster live 5.2 digital
egy lucent pci modem
egy ventillátor a processzoron
egy 10es seagate
egy 20as maxxtor
meg a ház előlapi hőmérője

semmit sem dugtam rá/vettem le, mikor elkezdte

(#16) Ger|||


Ger|||
aktív tag

ja megpersze van benne videókárty is, fx5200 :)

(#17) Huma válasza Ger||| (#6) üzenetére


Huma
addikt

Nekem is volt ilyen hibaüzenet (meg újraindulás, kéhalál). Nálam a memória volt a hibás, a szervízben ki is cserélték.

Izospórás harasztok: Sporofitonjuk sporangiumaiban haploid meiospórák keletkeznek.

(#18) Ger|||


Ger|||
aktív tag

rájöttem

a 66.93-as driverrel sokáig semmi bajjom sem volt. Egészen mostanáig. Most viszont minden bajj megoldódott, visszatettem valami 52. valahányast.
Minden kékhalál meg ilyesmi teljesen eltűnt.
Ráadűásul mivel gyári 52es drivert tettem fel, ezért ez tud olyat hogy játék közbe birizgálja az órajeleket magától. Szal ha meleg lenne neki, akkor nem muszájj 550 mhz-n hajtania a memóriát, hanem leveszi 500ra meg ilyenek
Mondjuk nekem ezzel az MSI GeForceFX5200al hogyha nem a gyári drverek vannak fenn akkor csak a gond van. Mondjuk ha nem gyári driver van fenn akkor alapból gagyi 250/400on jön be. Ha msi-s driver van fenn akkor azonnal 270/450, és amint elkezdek játszani, fltaszigálja a memóriát kb 530-ra.

(#19) Ger|||


Ger|||
aktív tag

mégse jó.

Viszont levettem az agp-t 2x-re, és azóta nem fagy... Hmm... Érdekes, eddíg semmi bajja nem volt, és egy radeonnak sincs ami 4xen szok benne menni

(#20) Ger|V


Ger|V
csendes tag

lehet hogy elszállt benne egy futószallag?

(#21) morfondőr


morfondőr
őstag

Sziasztok!

Lenne egy problémám! Vettem egy ABIT NF7 S2-es alaplapot, meg rá egy ATI RADEON 9550-es vidkártyát. Az a baj, hogy egyből lefagy, ha 3Ds alakalmazást indítok. Kicseréltem egy haverom kártyájára, ami egy GeForce FX 5200-es, és azzal simán ment a gép. Az Ő gépén meg simán ment az én ATI kártyám. Arra gondolok, lehet, hogy azért görcsöl az ATI, mert az alaplapra NVIDIAs hangkártya van integrálva. Vagyism lehet hogy az ATI meg az NVIDIA nem szeretik egymást? Tehát valami ütközés van? FONTOS LENNE! Előre is köszi a segítséget!!!:O

Steam/Uplay/Origin/GOG: racka_HUN /// Nintendo: SW-1554-0800-8714

(#22) Gyusz válasza morfondőr (#21) üzenetére


Gyusz
őstag

Próbálj meg egy bios-frissítést az alaplapon. Nekem elsőre ez jutna eszembe. Olyan meg nincs, hogy az ATI és az nVidia nem szereti egymást :DD (elvileg)

(#23) maszat válasza morfondőr (#21) üzenetére


maszat
senior tag

Nálam is ez volt, amikor Radeon 9200-mel 3D-zni akartam.

SMARTGART-ban le kellet venni az AGP gyorsítást 4x-re és ennyi.
Ha ez nem jön be, próbálkozz játszani a fast write, meg hasonlókkal. Ezek után pedig javallt a BIOS-csere, ha mégsem menne

(#24) Otana


Otana
csendes tag

Az én problémám, hogy a masina, ha egy komolyabb progit indítok el (pl.: 3D-s játékok) úgy lefagy, mint annak a rendje. Sőt, még egy kicsit annál is jobban. Most lett beletéve zsír új alaplap, 3 GHz-s proci, 256 DDR RAM, Windows Home újratelepítve, ha megáll, a RESET nem reagál és én csak sírok. Mi a probléma?:O

[Szerkesztve]

The Force is a powerful ally. And a terrible foe...

(#25) gyozi válasza Ger||| (#1) üzenetére


gyozi
aktív tag

Cső!

Mivel mérted ezeket az értékeket??

Egyébként 3 havernak van K7S5A-ja, ebből kettő szar volt..

[Szerkesztve]

(#26) Törzsfőnök válasza Otana (#24) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Simán lehet az alaplap is a ludas. Nekem volt hasonló problémám igaz AMD-s lappal. Ez volt a jelenség. :Y

(#27) Otana válasza Törzsfőnök (#26) üzenetére


Otana
csendes tag

OK, de hogyan oldottad meg? Vagy nem is...:F

The Force is a powerful ally. And a terrible foe...

(#28) MUŁĐER válasza Otana (#24) üzenetére


MUŁĐER
addikt

milyen táp van benne

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#29) Otana


Otana
csendes tag

Passzolok...

The Force is a powerful ally. And a terrible foe...

(#30) MUŁĐER válasza Otana (#29) üzenetére


MUŁĐER
addikt

ramok nem hibásak, új alaplap nem hibás?

vedd le a ház oldalát és nézd meg mi van a tápra írva:)

Robotika törvényei: 3. A robot megvédi magát halálos fegyverzettel, mert egy robot rohadt drága.

(#31) Otana válasza MUŁĐER (#30) üzenetére


Otana
csendes tag

A szaki szerint, aki összedobta, aszerint is a táp a gond. Egyébként bevittük hozzá, és nála tökéletesen ment minden. Én azt hittem begolyózok.:((

The Force is a powerful ally. And a terrible foe...

(#32) Törzsfőnök válasza Otana (#27) üzenetére


Törzsfőnök
tag

Zsír új Epox 8rda3+ lapom volt a ludas (2003 nyarán). Nehéz volt kideríteni a hibát, de sikerült. Visszavittem és ott beletettek egy Barton 2500+ procit 2x256MB ramot és egy Geforce TI 4200-es videókártyát, meg egy Windows 2000 OS oprendszerrel feltelepített vinyót. Azon beizzították a 3dMark 2001-et és 10 másodperc sem telt el, és csontra fagyott a rendszer. Rögtön kicserélték utánna és azóta tökéletesen működik.

(#33) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

Megoldás: integrált hangkártya fagyasztott. Ki hitte volna.

--- Geri vagyok ---

(#34) montressor


montressor
aktív tag

Hali!

Berakom ide is, hatha vk itt talal ra:
Nalam megoldodtak a jatekkilepesek, gep ujraindulas (bar lekopogom, mert az ordog nem alszik :). Szal a tunetek a szokasosak voltak, 3x csereltem tapot, 2x videokartyat, probalgattam ramot dual, single modban, kulon es egyutt, bios frissites. A furcsa, h csak akkor volt problema, amikor erosebben meg volt hajtva a gep 3D-ben, igy leginkabb a videokartyara gyanakodtam. De mas videokartyaval is gond volt. Akkor valaki azt emlitette nezzem meg a prime95-el. Es is itt ki kell, hogy emeljem PRIME95!!!!!! A memtest86 nalam semmi hibat nem jelzett, mint kesobb kiderul jogosan. Ekkor mar az orulet hataran voltam es persze a garanciak vegen :((. (Merthogy nem csak jatek a vilag:). Mostansag viszont ugye megjelent a sh3 alkotas, es hat megsem lehet, hogy az msi k7n2 delta-l ben figyelo amd athlon xp 3000+ os 1gb kingston ramos, 450w-os full extras gepemmel ne lehesen nyugodtan jatszani ugye :)) Szoval alkatreszek nem leven beszalit egy boltba, es megker, h proci, ram netan alaplap cserevel nezzek meg nekem. Nem tom illik-e reklam, de a bolt neve kicsit kodolva valami olyasmi, h felhasznalok. MERT MEGERDEMLIK:) Szal kiderult, hogy az en draga amd athlon xp 3000+ -el valami nem egeszen koser. Igy hat csere Semtron-ra... Most 2. napja hajtom a gepet, prime95, jatekok, es ugy nez ki meggyogyult. 8x agp, fast write, es bar az msi oldalrol leszedett ati driver van, ugy hiszem a catalystokkal sem lesz gond.
Amd athlon XP-seknek erosen tanacsolom a prime95 tesztet. MIndenkinek sok sikert, fagyasmentes jatekot/munkat...

(#35) Basmacskin


Basmacskin
aktív tag

váá nekem megint kezdi... Most már a Far Cry is megbetegedett. Nembajj, hamarosan lesz még benne +128 mbyte RAM, lehet, hogy a 128 + 256 mbyte ram nem tesz neki jót. Most majd 2*256 lsz benne, attól talán meggyógyul.

--- Geri vagyok ---

(#36) Otana


Otana
csendes tag

Asrock alaplap
Intel 3 GHz CPU
HIGHTECH Radeon 9600 XT videókártya
Codegen 400 W táp
Windows XP Home Edition legújjabb frissítésekkel oprendszer
37,2 Gb-os MATROX HDD

Játék közben, -hasonlóan montressorhoz- 3D-s játékoknál 10-15 perc után csontra lefagy. Mi lehet a gond?:F

The Force is a powerful ally. And a terrible foe...

(#37) Hido


Hido
tag

Sziasztok!
Játékok közben lefagy a gépem. Feltettem egy képet, mi is történik valójában.
Régen nem csinálta ezt. Futtattam már a memtestet is, Prime95 is.
Tanácstalan vagyok, mert alapból win alatt megy rendesen.

[ Szerkesztve ]

(#38) Skodry válasza Hido (#37) üzenetére


Skodry
aktív tag

Üdv. Milyen tápod van?

"Ha ez a nap nem a barátod volt, akkor valószínűleg a tanárod volt!"

(#39) Smileman


Smileman
csendes tag

Hello!
A gépem lefagy a de csak ha egy játékban vagyok. Ehhez még az is van, hogy ez a lefagyás néha hónapokra eltűnik majd újra előjön :W . Van valakinek ötlete miért van esetleg, hogy lehetne korrigálni? :F
a gépem: Windows XP, DirectX 9.0c, Intel Celeron D 3054 Mhz (23x133), Ati radeon 9600/9550/x1050 256MB, VIA AC'97 Enhanced Audio Controller

Előre kösz a válaszokat.

"May the happiness be with you... always"

(#40) Hido válasza Skodry (#38) üzenetére


Hido
tag

Bocs a késői válaszért, de a videókari krepált be. Mióta kicseréltem, semmi baja.
Amúgy a tápom egy Chieftec 450W.

(#41) Kastylx


Kastylx
csendes tag

Sziasztok!

Remélem nem baj, hogy necrózok..

Problémám a következő lenne:

Tegnap Fable 3 közben összecsuklott gép, kék halál nem volt, csak lefagyott gép, vagyis Xlock billentyűk ledje változott, ha lenyomtam valamelyiket, csak hát úgy 10-20 másodperces késéssel. Meguntam, reseteltem gépet. Windows indulásnál megadta, magától újraindult, következőnél meg egyszerűen csak fagyott. Proci kicsit húzva volt, alapra vettem, elindult. Megformáztam mind2 vinyót és újratelepítettem. Gond nem volt.

Ma viszont akadt.. Two Worlds 2-ben akartam felbontást változtatni, megint megcsuklott, kép maradt, nem reagált semmire csak a billentyűzeten ledek 10-20mp késéssel. Reset. játék indít, felbontást váltok, no signal, hang meg ment tovább rendesen, viszont olyan nem is tudom, rezgett, nem zizegett, nem búgott v recsegett-ilyet még nem hallottam 10 év alatt-, nem az a szokásos lockupos hang volt, hanem valami más, de mondom, nem fagyott be a hang. Semmit nem tudtam kezdeni vele, hardreset. Google, és találtam a Two Worlds 2-vel kapcsolatban másnál is no signal panaszt, de engem ez nem nagyon nyugtat meg - már csak azért sem, mert azóta már vagy 5x változtattam, hogy kiszűrjem.

Na szóval nemsokára futtatok egy furmarkot, remélem nem a vga. esetleg estére még egy primeot, de a többi nem érdekel, elég satnya egy gép, átmeneti.

Driverek uptodate

Azért esetleg ha valakinek lenne valami ötlete azt megköszönném.

Alaplap: Asus P5VD2-VM
Prockó: Core 2 Duo E6600 (már) nincs húzva.
2x1 GB DDR2
VGA: HD5770
Táp: noname 450 v 500as Hwmonitor szerint feszkót adja (már ha a value min/max ezt takarja.)

Túlmelegedés nincs, 720p max grafó élsimítás nélküli több óra játék után vga 49 fok proci meg 57. (two worlds 2)

[ Szerkesztve ]

(#42) Kastylx válasza Kastylx (#41) üzenetére


Kastylx
csendes tag

Azt elfelejtettem írni, hogy eseménynapló hibára nem ír semmit, csak hogy kritikus hiba után helyreállt vagy ilyesmi, de ez már utána van 5 percel, hardreset után

(#43) jackpot61


jackpot61
újonc

Sziasztok!
Nekem is egy hasonló problémám lenne. Játék közben olyan 40perc játékidő után egyszerűen lefagy a gép, a fejesből folyamatos búgó hang hallatszik.Ilyenkor nem reagál semmire! Újra kell indítanom. De az az érdekes hogy nem minden játék alatt csinálja ezt. pl.: Battlefield 4 alatt nem fagy le a gép tökéletesen megy még akkor ha 2 órát játszok egyfolytában. De a kissebb játékokban pl.: RUST, RUSE , CS:GO meg 40 perc után lefagy. Elősször arra gyanakodtam hogy túlmelegszik a gép mert a proci eléggé forró volt és emiatt a gép belsejében a ventik is eléggé felpörögtek egészen addig amíg le nem szedtem az oldalát. Ezért másnap elmentem a Multimedia tower-be és vettem egy CoolerMaster Hyper 103-asat meg hűtőpasztát. Miután beszereltem elégedetten olvastam le az adatokat a monitorról. Processzor alapjáraton 18-20 fok . BF4 közben 36-45fok. És a többi hardver eszköz is jelentősen lehűlt. De a probléma még mindig fennál :( .
Kipucoltam a gépet az se segített. Volt aztán Defragmentálástől kezdve minden. De a probléma még mindig fenáll. Úgyhogy teljesen tehetetlen vagyok már nem tudok mit csinálni ezért kérem a segítségeteket! előre is köszi :R

Gépem adatai:
CPU: AMD FX-6300 Black Edtition
RAM: KINGSTON KVR 8GB (2X4GB) 1333MHz DDr3
CPU Cooler: CoolerMaster Hyper 103
PSU: Cheiftech GPS-550 Smart Series (550watt)
VGA: Shappire Radeon HD6670 1GB DDr3
HDD: Samsung HD322GJ 300GB & WD Caviar Green 1TB 7200rpm
Alaplap: ASUS M5A78L-M LX

Útvonal

Fórumok  »  Videokártyák  »  Játék közben lefagy a gép (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.