Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Idegesítő össznépi szokások (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Talán még vki emléxik kirohanásomra, hogy minden 40 feletti nőnek egyen-feje van, rövid haj -> csirke fej.
Egy másik idegesítő szokásra szeretném a nagyközönség figyelmét felhívni.
Arról van szó, hogy a 60 év felettiek imho min. 80%-a, ha le akar szállni vmi tömegközlekedési eszközről a következőt teszi:
A busz lassít, hogy beálljon a megállóba, éppen megáll, főhőseink ilyenkor felkelnek, ujjukat a leszállást jelző gombra helyezik, azért mert ők a KÖVETKEZŐ megállónál szeretnének leszállni, amint a busz megindul, azonnal rányomnak a gombra, és utána perceket zötykölődnek még állva, remegő lábakkal.
Ugyanez MÁVval: szinte mindenki, ahogy elhagyja a vonat Kelenföldet, már pakol, pattan fel és áll sorba. Pedig onnan még 8-9 perc a Déli.

Én nem értem ezeket a dolgokat... :(((
Ugye nem leszek ilyen öreg koromra...

- no es importante -

(#2) Den válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


Den
veterán

ha meg a megálló előtt tápászkodna fel és már csöngetnének mikor még a lépcsőn van, a mögöttelevők meg anyáznák hogy miért nem megy gyorsabban, akkor meg arról nyitnál topicot, hogy a sok vén f... miatt nem lehet időben leszálni a buszról/vonatról miért nem áll föl hamarabb.

Ehh, empátia készség nulla :(((

www.simson4t.hu

(#3) jojojo válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


jojojo
senior tag

Azt a 60 évet elöbb meg kéne élni........:U

A víz hordozhatja a hajót, de el is süllyesztheti.

(#4) jeges válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


jeges
senior tag

hát, ha mondjuk nem közlekedsz olyan biztonsággal és gyorsasággal, mint most, lehet, te is ezt tennéd...
ehhez jön még, hogy állni a mozgó járművön könnyebb, mint haladni rajta, főleg, ha dugig van, és nincs mibe kapaszkodni

(#5) telcom


telcom
tag

Amikor a nyugdijasok nem ülnek menetiránnyal ellentétesen, és ha felszabadul egy hely rögtön átpattanak.

telcom

(#6) erdoke válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


erdoke
titán

Tény, hogy sok idegesítő dologgal tudnak előrukkolni az emberek. Nem biztos, hogy amit írtál, a korral jár. Csikkek bárhol történő eldobálása például nemtől és kortól függetlennek látszik. Keress egy szociológust, aztán egy pszichológust. (:)))

A legjobb aláírás a héten

(#7) mura81 válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


mura81
senior tag

OFF
Nekem az a kedvencem, hogy a nyugdíjas az akinek a legjobban kell sietnie az utcán. Mi a f@sznak rohannak??? Múltkor vészfékeznem kellett mert a kamikáze mama lelépett elém az úttestre úgy kb 5 méterre a kocsim elé, SZerencséjére nem mentem annyival amennyivel megengedett lett volna, mert különben szupernagyivá változott volna (legalábbis amíg földet nem ér). Ja aztán akkor én magyarázkodhattam volna meg összecseszte volna a lakkot a kocsimon.
Miért kell rohanniuk:F:F:F:F:F
ON

Amúgy amíg buszoztam én is tapasztaltam az általad vázolt eseményt. Lehet azért teszik így mert különben elfelejtenék mire odaérnek

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#8) Ye_Nő válasza Sixkiller6 (#1) üzenetére


Ye_Nő
tag

Próbáld néha beleélni magad más emberek helyzetébe, kicsit próbálj ''az ő fejükkel gondolkodni''! Talán könnyebben megérted őket, vagy ha nem is így lesz, de rájössz, hogy időpazarlás részedről ilyes dolgokon agyalni, mert attól nem történik semmi sem másként, hogy téged bosszant, sőt, attól sem, hogy ebben további n+1 fő egyetért veled egy topicban.

A tolerancia nem csak egy ''fogalom'', ha még nem gondoltál volna erre, legalábbis úgy kellene, hogy ne csak az legyen. Az idősekkel szemben - nemcsak velük, de velük szemben különösen! - fontosnak tartom a maximálisan megértő és elnéző viselkedést.

(Egyébiránt a felesleges bosszankodás árt a szépségnek:) )

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#12) erdoke


erdoke
titán

Úllátom, nem akartál belenyugodni a lelassulásba! :DD:DD:DD:DD

A legjobb aláírás a héten

(#13) JulWCZar


JulWCZar
senior tag

Valamiért a 60+ korosztály egyetemes szokása mifelénk a bunkóság, intolerancia:

-tolakodnak a busznál, persze eszükbe sem jut megkérni vkit hogy engedje őket előre
-tolakodnak az áruházakban, legyen szó kocsiról vagy kosárról, legyen akár mittomén szerda délelőtt, amikor aztán még a tűzoltók sem sietnek sehova se
-a kedvenc esetem: posta, csekkfeladás: ne haragudjon, megy a buszom, legyen szives előre engedni (ugye ez eleve marhaság, mert ha vidéki: ott van posta, ha városi: ott városrészenként megintcsak). Persze az emberek ilyenkor is elnézőek, persze menjen csak, de máskor meg csak simán jön a bunkóság

Aztán lehet hogy csak én vagyok túl kedves és ezért tűnik úgy hogy nem kapok semmit olykor viszonzásképp (leszámítva hogy a sorban a bordáim közé kapok egy-két könyököt), mindenesetre  :(((   

(#14) KovacsUr


KovacsUr
addikt

Ne általánosítsatok; ez ugyanolyan helytelen, mintha a bőrszíne, vallása, cipőfűzője színe alapján ítélnétek el egy csoportot. Arról nem is beszélve, hogy legjobb tudomásom szerint nincs sok 60 fölötti olvasónk, így nem tudnak válaszolni a vádakra. Ez sehova sem vezet.

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#15) dzsoni


dzsoni
senior tag

Az én kedvencem amikor nyomulnak ezerrel biciklivel egy kereszteződés felé és amikor odaérnek lepattannak a gépről, körülnéznek, áttolják a járművet a kereszteződés másik oldalára, ott felülnek, és nyomulnak tovább :).

(#16) dzsoni válasza dzsoni (#15) üzenetére


dzsoni
senior tag

Javítás: ez nem csak az idősebbekre jellemző!

(#17) Marcus válasza dzsoni (#15) üzenetére


Marcus
aktív tag

:D :D :D :D
Ja!

Ölni tudnék a béke Nobel-díjért!

(#18) erdoke válasza dzsoni (#15) üzenetére


erdoke
titán

Még mindig jobb, mint amikor a járdán nyomják a pedált ezerrel. Hiába persze, bicikliút deka se kishazánkban.:O

A legjobb aláírás a héten

(#19) dzsoni


dzsoni
senior tag

Már csak arra lennék kíváncsi, h mit csinálnának ha lenne biciklis körforgalom :))

(#20) TheVeryGuest


TheVeryGuest
senior tag

Mondjuk megértem az öregeket, én általában két kézzel kapaszkodom a buszon + terpeszben állok (ülni nincs kedvem a napi 8-10 óra iroda után), de még ez sem életbiztosítás.

Azt viszont simán bevezethetnék, hogy tarkólövéssel kivégzik azokat, akik szemetelnek. Mo.-on úgy látom az a divat, hogy ami nem magántulajdon az szemetes. Minden üres beépítésre váró telket telehordanak szeméttel. Csak jöjjön el a forradalom elsőként fogja az ilyen agyatlan idiótákat falhoz állítani.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#22) mura81 válasza TheVeryGuest (#20) üzenetére


mura81
senior tag

nekem az a kevencem amikor a kocsiból kidobálják az ablakon a szemete/cigicsikket. Az ilyen mellé szívesen odaállnék, benyúlnék az ablakon és addig verném a feját a kormányba amíg nem kezd el:
1 görbülni a kormány
2 repedni a feje.

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#23) TheVeryGuest válasza Kalandor (#21) üzenetére


TheVeryGuest
senior tag

Biztos így kerültek a következők is a lakásom melletti telekre:
*törött első spoiler (azonosíthatatlan)
*gumiabroncsok
*építési törmelék
*törött WC/mosdó kagyló
*nagyi-kanapé részletekben
*miszlikbe tört porszívó (talán LG)
*egy zsák tele Ballantines-os üvegekkel
*valami szerves, ami már elkezdett rohadni a melegben (szag alapján)

A legszebb, hogy valaki nap mint nap szétúzgálja őket, hogy a járdára is jusson.

“Perfection is attained not when there is nothing more to add, but when there is nothing more to remove” Antoine de Saint-Exupéry

(#24) Den válasza Kalandor (#21) üzenetére


Den
veterán

Nem erről beszélt hanem arról amikor az építési törmeléket, használt akkut, megunt hűtőgépőet, stb, a drága tuljdonosa, az első üres négzetméteren leb@ssza, mindegy neki hogy az út széle, kiserdő, vagy építési telek az...

www.simson4t.hu

(#25) mura81 válasza TheVeryGuest (#23) üzenetére


mura81
senior tag

*egy zsák tele Ballantines-os üvegekkel
ennek az előkészítő munkájában szívesen részt vettem volna:)))

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#27) Cane


Cane
őstag

Én azt utálom, amikor a mögöttem jövö az áruházban rátolja a kocsit a lábamra. Az fáj. :O

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#28) mura81 válasza Cane (#27) üzenetére


mura81
senior tag

Amikor hozzámérnek a sorban állás közepette attól a falnak tudnék menni. Nem attól tartok hogy letapiz, vagy valami, hanem 1szerűen utálom ha megpróbálnak arrébnyomni.
Bár ha jobban meggondolom engem nem olyan 1szerű arréblökni (192 centi és 110 kiló)

Controlling: ''In God we trust! - All others will be monitored''

(#29) rogers


rogers
aktív tag

Elég jól összejöttek itt a dolgok ebben a topicban :)

1. idősek a buszon. sztem, ezt lehetne tolerálni én arra gondolok leginkább, hogy azért indul hamar, mert nem biztos abban, hogy időben odaér. Ugye ilyen korban már nem lehet ''szélvészként'' odarohanni az ajtóhoz... :)

2. Az idősek sajnos viszont sztem néha visszaélnek azzal, hogy toleránsnak kéne lenni velük szemben. Talán ez okozza a feszültséget. Pölö: tömött vonat, szombaton telekre menet. Megáll, az állomáson vár a busz ami viszi be az embereket a ''falu''ba. No ki rohan a leggyorsabban a buszhoz? Azok az idősek, akik a vonaton még szociális alapon helyet kértek... No ez picit visszás..

3. Szemét: ebben verhetetlenek vagyunk :(. Nem kéne a szemeteskukák számával érvelni, mert mi akkor is szemetelünk, ha ott a kuka, ld. autóból kidobott csikk. A legdurvább ezügyben az volt nekem, amikor mentem Bp.-en a körúton nyáron (ablak lehúzva) és az előttem lévő autóból menet közben az ablakon át ürítették ki az egész hamutartót... Mondjuk nemzetiségi volt, de mindegy.

Jobb későn, mint még később...

(#30) Sanyo


Sanyo
senior tag

Az oregeknem vannak furcsa szokasaik, csak gondoljatok bele hogy az o fiatalkorukban milyen volt az elet. Azt a generaciot kemenyen sujtotta a haboru, aztan 56' esatobbi. Nekem is vannak rossz tapasztalataim, de el kell oket viselni. Szerencsere nem mind ilyen, van szerencsem ismerni nehany igazan rendes oreget, aranypofak. :) (veteran pilotak)

(#31) Keitaro


Keitaro
addikt

Hát azért tudok szomorúbb helyeket. A szerbeknél van azt hiszem a Meretva (így írják?) völgye, gyönyörű hely, csak ne nézz le a folyó felé... Szörnyű! Annyi szemét, hogy elképzelni nehéz annyit.

Egyébként egy hete történt a következő eset. Ácsorgok a metrón, beérünk a nyugati pályaudvarhoz. Leszáll rengeteg ember, és ugye készül felszállni ugyancsak rengeteg. Élükön egy mamival, aki tesz egy (!!) lépést, ami pont arra elég, hogy fellépjen a metróra, aztán megáll és lerakja szatyrait. Mögött meg vagy 10 ember hüledezik aki fel szeretne szállni, hogy ezt mégis hogy gondolta. (fontos hozzá tenni, hogy volt hely bőven, tehát nem azért nem ment beljebb mert nem volt hova)

Nah mind1 nem szapulni akarom őket, és általánosítani se akarok, de ezen ledöbbentem.
A visszeélős dologgal meg sajnos egyet kell értsek :(
Nálunk a piaci megállónál szegények majd összeroskadnak a sok csomaggal, de ha üres helyet látnak... Hát én nem futok úgy százon

(#32) ftc válasza Keitaro (#31) üzenetére


ftc
nagyúr

Ja Bosznia!

(#33) rogers


rogers
aktív tag

Az idősekről még egy dolog: azt azért észre kell vennünk, hogy nálunk Mo.-on az idősek helyzete a nagy többséget véve igencsak rossz. Ez pedig kihat a viselkedésre, életmódra is. Az idősödés és a nyugdíj nálunk azt jelenti legtöbb esetben, hogy a nívót alább kell adni. Ez pedig nagyon, nagyon helytelen. Most Kanadában dolgozom és ámulva látom, hogy itt az idősek helyzete mennyivel jobb. Itt tényleg igaz az, hogy aki ledolgozta becsülettel az életét az a jól megérdemelt pihenését töltheti nyugdíjas évei alatt. Itt a nyugdíjasoknak vannak a legjobb autói. Akkor 40,000-50,000$ dolláros SUVokkal járnak, hogy csak na. Jól öltözöttek és adnak magukra, utaznak. Miért? Mert megtehetik.
Nálunk meg? Gürizel 40 évet, aztán eheted a csirkenyakat, meg örülhetsz, ha van pénzed télen a fűtésre...

Jobb későn, mint még később...

(#34) nap


nap
addikt

En meg ugy jartam, hogy szerettem volna leszallni a trolirol, de nem tudtam, mert valami ven nyanya eppen fel akart szallni. Latnotok kellett volna azt a meltatlankodo kifejezest az arcan! Persze egy fel perc utan bevillant neki valami, mert morgolodva odebb somfordalt, de csak annyira, hogy eppen le tudtunk szallni, de a kontaktust valahogy senkinek sem sikerult elkerulnie, az utolso leszalloval majdnem sikerult testet cserelnie.

browser.tabs.insertRelatedAfterCurrent;false | wing32.dll -> Windows\SysWOW64 | január, február, itt a nyár...

(#35) dzsoni


dzsoni
senior tag

Szeméttémához:

Van a városunkban egy enyhén kissebbségü beütésektől szenvedő család. Vas és egyéb fémgyűjtéssel tartják el magukat. Régebben volt egy házuk, de meglehetőssen lelakták, és felhúztak a helyére egy lakóházat meg néhány üzletet az aljába. A haveromnak van ott üzlete és tőle tudom, h amikor éppen leronbolófélben volt a régi ház, a földben találtak elásva kiszuperált mosógépet, hűtőgépet, és még sok egyéb más kacatot, amit nem volt kedvük az ottlakóknak eltávolítani :))

(#36) jeges


jeges
senior tag

nos, fura egy topic ez...
furának találom, hogy ereje teljében lévő emberek ide jönnek azzal, hogy most jól lefikázzuk az öregeket, milyen bunkók:(((
azt gondolom, mindenkinek vannak rossz napjai (engedtessék meg ez a jog 60 éven felül is), mindenki lehet fáradt, morcos, és éppen az erősebb (nem feltétlen fizikailag!) dolga lenne ilyenkor átgondolni, mi is a helyes, és továbbállni, még vélt vagy valós sérelmén átlépve is
szó nincs róla, hogy nekem ne okoznának emberek (idősebbek és fiatalabbak egyaránt) bosszúságot, de ezekkel a - valljuk be - kicsinyes problémákkal nem fordulok a nagyközönség felé kikiabálni,
micsoda sérelem ért ''az öregek'' részéről:(((
nincs olyan morcos jel, amilyennek most érzem magam, ez az első topic, ami ennyire kihozott a sodromból
elképesztő:(((

(#37) bitfarkas válasza JulWCZar (#13) üzenetére


bitfarkas
őstag

Na, ahogy látom bunkóságban azért a fiatalabb korosztálynak sem kell szégyenkeznie. Igaz még van vagy hat évem, ha megérem, hogy a 60+ közé tartozzak, lehet még ezért nem tülekszem sehol. De látok a sort lazán beelőző, vagy a többieket más téren semmibe vevő, legázoló ifjabbkorút eleget.
Az meg tényleg jópofa, hogy a villamoson múltkoriban, mikor felszállt egy terhes kismama, rutinszerűen, egyedüliként ugrottam fel, hogy üljön le kedves, pedig jó néhány ifjú nézegette ott az újkaput.

(#38) Sixkiller6


Sixkiller6
őstag

Nah, hazaértem (hukk!!).
Azt hiszem, kicsit félrecsúszott a mondandóm megítélése (persze lehet, hogy nem voltam elég 1értelmű). Nekem ezzel az egésszel semmi gondom, tőlem aztán már Gárdonyban odaállhat az ajtóhoz, ha a Délibe tart.
Két gond van: 1: nem értem miért csinálják ezt (az nem jó válasz, h időben le tudjanak szállni, mert ezt akkor is játszák, ha a kutya sincs a buszon/villamoson/vonaton), 2: őszintén sajnálom a néniket/bácsikat, akik perceket zötykölődnek elég rossz állapotban lévő lábaikon. Ennyi.

- no es importante -

(#39) Sixkiller6 válasza Ye_Nő (#8) üzenetére


Sixkiller6
őstag

Érdekes, hohy mennyien nem értik, hogy miről beszélek.
amúgy meg szó sincs bosszankodásról, nem nagyon van olyan ember ebben az országban, aki engem fel tudna bosszantani...
Szó sincs részemről intoleranciának, remélem, nem így szándékoztam előadni.
Az felvetésem nem kötődik feltétlenül a 60 évhez, ezt a jelenséget úgyanúgy produkálják 50 és 40 évesek is (ez alatt igen ritkán).
Nekem eszembe nem jutna, ha az ajtó mellet ülök, hogy a népstadionnál felpattanjak és végigálljam az utat a keletiig.
Remélem nem sértettem meg senkit, aki ismer tudja, hogy ez milyen távol állna tőlem.
Riszpekt

- no es importante -

(#40) Sixkiller6 válasza TheVeryGuest (#20) üzenetére


Sixkiller6
őstag

''...Csak jöjjön el a forradalom elsőként fogja az ilyen agyatlan idiótákat falhoz állítani...''
Csak nem egy Douglas Adams rajongó?
A többiek meg majd a történelemkönyvekből megtudják, hogy az ilyen agyatlat idiótákat elsőnek állította falhoz a forradalom.
Douglas Adams rulla
''úgy lógtak ott, mint ahogy a téglák sosem...''

bocs mindenkitől, kicsit ittam... :DD

- no es importante -

(#41) tkesy


tkesy
őstag

Nekem az nem tetszik, hogy:

1. Nagyon sokan úgy közlekednek a járdán, aluljáróban, szűk helyeken, stb. mintha csak ő egyedül lenne ott, és egyáltalán nem érdekli, hogy hány embert tart fel....

2. Az esernyővel járó átlagmagasságú emberek nem veszik figyelembe, hogy vannak náluk magasabb emberek is... Egyszerüen nem vesznek tudomást róla, hogy a másiknak akár a szemét is kiverhetik... :(((

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#42) Sixkiller6 válasza tkesy (#41) üzenetére


Sixkiller6
őstag

2. pont: teljesen egyetértek, a magam 193 centijével már megszoktam, hogy folyton lefejelem a bkv kapaszkodókat, minden pincehelységben lévő kocsma felső küszöbét a lépcsőnél (hogy a répába kell ezt magyarul mondani, amit az előbb próbáltam?), de hogy a random módszerrel 1.80 környékén kóválygó hegyes esernyőket is és kerülgessem?!
Amúgy én soha életemben nem használtam esernyőt, elvégre az ember bőre vízálló, nem???

- no es importante -

(#43) tkesy válasza Sixkiller6 (#42) üzenetére


tkesy
őstag

Akkor csak 1-2 centivel vagy magasabb nálam... :))

Csak azt nem értettem meg eddig, hogy ha oroszok mindenből a legnagyobbat építették, miért pont azon a q**a metróajtón spóroltak???? :))

>>>> The Truth Is Out There - I Want To Believe <<<<

(#44) renegade


renegade
aktív tag

Szerintem, aki itt ''az időseket'' szapulta, az nyilván nem kategorikusan értette, hanem az alábbi szerint:
Az idős emberekkel szemben az ember alapból türelmesebb, segítőkészebb, önfeláldozóbb. Na most vannak egyes megőszült bunkók, akik ezzel simán visszaélnek, és szégyent hoznak ''korosztályukra''. Az ilyenek méltán keltenek megütközést abban, aki eredetileg jószándékkal közeledett feléjük.
Olvastam egyszer a jelenségről egy szociológiai elemzést, miszerint (és nem politizáni akarok):

Mindenki emlékszik még, hogy az ''átkos'' bizonyos beosztások (melyek nem a hozzáértés, hanem politikai megbízhatóság vagy hasonló alapján töltettek be)köreiből mennyi primitív bunkót termelt (pl. parasztból gyárigazgató, a hiánygazdaság pökhendi eladói, a primitív rendőr, az arrogáns, nemtörődöm hivatalnok stb). Ezek sztereotípiái jól ismertek, viccek is megörökítik őket.
Ám ha utánaszámolunk, mi lett velük, hova tűntek? Bizony, mára megőszültek, nyugdíjba kerültek. Várható-e, hogy csupán ettől empatikus, udvarias emberekké válnak? Aligha. A volt rendszer bunkói itt vannak köztünk, ősz hajjal, és viselkedésükkel sokszor ellenszenvet váltanak ki ugyanúgy, mint 'aktív' korukban.

No valahogy így volt, mivel szociológiai elemzés és társadalmi jelenségről ír, szükségszerűen általánosságban beszél, akinek nem inge nyilván nem veszi magára.
Mindezt csak azért írtam le, hogy az eseti megbotránkozást ne általánosítással vezessük le (''az öregek''): összetettebb problémáról van szó, a társadalom nem tudja múltját tagadni, s ez így természetes is.

Aki angyalt keres, de csak a szárnyakra figyel, könnyen lehet, hogy libát visz haza

(#45) esteban


esteban
senior tag

A szemet kerdeshez:

1., Franciaknal meg rosszabb ... hogy EU-ban maradjunk :D
2., Shanghaiban viszont nem talalsz szemetet .. ott a rendor _megbuntet_ ha szemetelsz.
3., Malaysiaban a TV-ben megy a propaganda a _szelektiv_ szemetgyujtesre



ergo:

1., Mo-on miert nem figyel ilyenre a _rend_or??? ... ez megalazo szamara?
2., Az allam miert nem propagalja a tisztasagot: reklamok ...

iBook + RedBull :)

(#46) Ye_Nő válasza erdoke (#12) üzenetére


Ye_Nő
tag

Nem hát!!! :DDD
Azt gondoltam, a hiba az én készülékemben van.:U

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#47) Egon válasza Den (#2) üzenetére


Egon
nagyúr

Megírnám én is a tapasztalataimat. Előre bocsátom, hogy tisztelem-becsülöm az idősebb korosztályt, olyanokat kellett kiállniuk, amiket nekünk (remélhetőleg) soha nem kell majd (I-II. vh. stb.). De!

- A topicindító ''gond'' még megmagyarázható (engem nem is zavar). De miért közlekedik a nyugdíjasok zöme pont abban az egy-másfél órában reggel, amikor a dolgozni/iskolába járók?!? Nem érne rá mondjuk 10-kor, amikor üresek a buszok/villamosok?!? Ja, és rohan (néha Ben Jonsont megszégyenítő tempóban) az induló metróhoz, ami KETTŐ percenként jár - hova siet?!? Egy nyugdíjas?!? Utána meg agonzál, hogy nincs ülőhely...
(Az OTP-ben dolgozván, igazi tömegnyomor két időpontban volt: hétfő délután, az akkori hosszított nyitvatartás miatt (aki melózott, akkor próbált ügyintézni), illetve péntek délelőtt (volt egy nagy cég a városban, minden pénteken a dolgozóik fele szünnapos volt). Mikor jöjjön az idióta nyugdíjas az OTP-be?!? Hát persze hogy hétfő késő délután VAGY péntek délelőtt...:((( Egy-kettő volt, aki megkérdezte, hogy mikor jönnön, mikor vannak kevesen - de ennyi esze csak kevésnek volt...)
- Csomószor látom (nemcsak nyugdíjasra, a középkorúak idiótábbjára is jellemző), hogy felszáll a zsúfolt buszra/villamosra leghátul, és addig nem nyugszik, amíg előre nem verekszi magát annyira, hogy a vezető nyakába lihegjen- miért nem száll föl alapból elöl?!? (Ilyenkor legszívesebben utána szólnék, hogy ''ülj föl az ütközőre, b*zdmeg, annál előrébb semmi sincs...'')
- Aztán bírom még, amikor kinézi magának a helyet, amin ülsz, odaáll föléd, és elkezd a szatyrával bökdösni (!!!). Volt olyan, hogy volt másik szabad hely (igaz, a menetiránynak háttal), de neki pont az a hely kellett, amin én ültem...:(((

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#48) rog válasza Egon (#47) üzenetére


rog
addikt

kozlekednek egesz nap. csak te nem latod, mert a munkahelyeden vagy.

(#49) Egon válasza rog (#48) üzenetére


Egon
nagyúr

1. Elég sokan közlekednek ''rossz időpontban'' is - akkor csak annyi birka van köztük...;]
2. Ha pl. szabin vagyok, látom a későn közlekedőket is - nekem úgy tűnik, a nyugdíjasok is jóval kevesebben vannak köztük, mint reggel.
3. Ez még csak az egyik pont...;]:P

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#50) Nimrod válasza rog (#48) üzenetére


Nimrod
addikt

Jaja. Mongyuk egy kicsit xar, hogy az idősekkel a kutya sem törődik. Valahogy nem akaródzok megöregedni (megvénülni). Nemrég bőrgyógyászaton voltam és pont mellette volt az urológia. Ne akard tudni, kiknek vannak mindig vizelési problemói. De az se frankó, hogy sokszor pont ők löknek le a villamosról/metróról/buszról nagy igykezetükben, viszont az is igaz, hogy néha pont fordítva. Meg az is gáz, hogy egy idős embert a kutya se akar átkisérni az úttesten. Meg szar az egész. Meg kicsi a nyugdíj. Meg lófax.

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Idegesítő össznépi szokások (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.