Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Húzós kérdések vzsgán (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) delta9


delta9
senior tag

haverom pl ilyeneket kapott:

1. A másodrendű lineáris konstans együtthatós inhomogén differenciálegyenlet partikuláis megoldása, ha r(x)=h^n (levezetés nem kell)

2. Hogyan keletkezik a sörhab csapoláskor vagy a frissen kibontott üvegből kiöntve?

3. A Rankine-Clausius körfolyamattal dolgozó kazán 8 bar nyomású száraz telített gőzét besűrítő berendezés használja fel. A besűrítőben a gőz adiabatikusan expandál 0,12 bar nyomásig. Ábrázolja mértékehelyesen a vízgőz T - s állapotváltozási egyenértékű területet.

más is kapott ilyeneket? vagy csak őt szop@tták halálra a főiskolán. Mondjuk még mindig nem diplomázott le.

(#2) Agyzuzo válasza delta9 (#1) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Ez melyik főiskola?

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) emvy válasza delta9 (#1) üzenetére


emvy
nagyúr

''
1. A másodrendű lineáris konstans együtthatós inhomogén differenciálegyenlet partikuláis megoldása, ha r(x)=h^n (levezetés nem kell)''

Ez nem túl húzós kérlekszépen. Nézz utána olyasminek, amiben benne van az ''Euler'', a ''harmadfokú'', és a ''differenciálegyenlet'' szó. Egyszerre. Az inhomogén diffegyenleteket mi pl. elsőben már bőven használtuk, persze általános,[U_,Y_]=[A__ B__, C_ D] formában megadva, adott gráf vágatainak megfelelő számú diffegyenletrendszerként.

És né, le lehet vizsgázni. :)

Lényeg, hogy semmit sem kell túlmisztifikálni, persze van 1-2 szak, amelyet tényleg nem igazán egyszerű bevállalni, pl. egy elte-s matematikus szakhoz elég elvetemültnek kell lenni. De az már más téma, az időben is olyan sokat igényel, hogy kevesen képesek rá. De amit írsz, azok egyszerű mérnöki számítási eszközök.

Én továbbra is a kedvenc hullámaimat preferálom:



while (!sleep) sheep++;

(#4) delta9 válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


delta9
senior tag

SZÉF azaz Szegedi Élelmiszeripari Főiskolai kar Gépész Irányítástechnika szakirány

(#5) delta9 válasza emvy (#3) üzenetére


delta9
senior tag

Köszönöm a választ. A te általad feltett hullámprobléma megoldása pedig pofon egyszerű, a következő:

Jaj, most jut eszembe el kell lapátolnop a havat, a kocsibejárón, majd jövök:)

(#6) Flash (The Original) válasza emvy (#3) üzenetére


Flash (The Original)
tag

A problem tényleg nem túl bonyolult, de gondolom nem is azért írtad!

No Comment.

(#7) bUnKo


bUnKo
csendes tag

nahh. én vagyok az a bizonyos haver span...
...és ahogy elnézem eddig csak és kizárólag én kaptam kretén értelmetlen kérdéseket melyek helyes válaszadás után sem tuttak meggyőzni létüknek értelméről.

Jó, de útban van anyád hajszárítókötele!!! [IMG]http://www.tar.hu/crab/smilies/22.gif[/IMG]

(#8) j.bravo


j.bravo
addikt

Persze halvány fogalmam sincs róla, emvy mit gondolt, amikor írta :))

Ugyanilyen, hogy amikor először tanulja az ember, utálja, és ha később nem használja (más tárgyak tanulásakor v. munkában esetleg :) ), akkor jóóó bonyolult-nemszeretem-pfuj-megminden, de aki ezzel foglalkozik, tényleg alapműveletek...
Merthogy:
''A villamosnérnöki matematika nem bonyolult. Mindössze a négy alapműveletet kell ismerni. Integrálás/deriválás, Fourier-transzformáció, Laplace-transzfomáció, Z-transzformáció (és a transzfosmációk inverzei, persze)''. :)
Esetleg be lehet rakni valamelyik Euler-t, vagy a Fourier-sort.

Whatever.

(#9) bUnKo


bUnKo
csendes tag

ugyvélem a nemstréberek népesebb tábora nem talál szoros összefüggést az ij módon, hosszú időn át megszerzett , s rövid időn belül elwesződő tudás, valamint a mindennapos élet során felmerülő problémamegoldási módszerek között.
ezekhez tartozom s örülök hogy amig más éjjjszakákon át baromságokat magolt, addig én partyztam, játszi könnyedséggel puskáztam a válaszokat.
mert ehhez az élethez ez kell.

Jó, de útban van anyád hajszárítókötele!!! [IMG]http://www.tar.hu/crab/smilies/22.gif[/IMG]

(#10) rlazol


rlazol
addikt

érdekes. Nekem ilyen jellegű vizsgakérdésekr emég soha nem kellett válaszolnom. A legizgalmasabb így nézett ki:
1, A Kutya carpalis izületét mozgató izmok boncolása
2, A ló tarsalis izülete (csontok, izmok, vér és idegellátás)
3, A tüdő feépítése
4, A szív fejlődése
5, A Rhinencephalon és a limbikus idegrendszer

el kell ismernem, lényegesen egyszerűbb :C

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#11) ndrs


ndrs
tag

Az én kedvenc házidolgozat témám sok-sok évvel ezelőtt, Külker Főisk. angol tagozat: ''Discuss the concept of socio anthropology''. Ennyi információból írjál 2500 szavas házidolgozatot.

De legalább mellébeszélni megtanítottak :-)

Már NEM keresek 10,5''-es TFT hez CCFL háttérvilágítást (kb 22,5cm hosszút). Rájöttem, hogy az inverter a rossz. Ott egye meg a fene :)

(#12) tsello


tsello
aktív tag

Technikusi szóbelin:

Elnök:
-Jöjjön a bónusz kérdés: Hogy metszünk szilvafát?

A gyilkosság a kritika szélsőséges formája

(#13) elmo


elmo
aktív tag

No én egy ilyet olvastam annó (nem vizsgán, csak úgy) még középsulis koromban, és nem bírom elfelejteni (igaz, akkor sokszor elolvastam, mert poénosnak :) tűnt): a konvex polinom ekvivalens transzformációjának diszkrimináns abszcisszáját a periodikus hiperbola ordinentális bázisvektorának skaláris koordinátáival definiáljuk.
No most ebben szerintem van értelmes rész is, bár a tétel (?) bizonyítását nem ismerem. ;]

(#14) rlazol válasza elmo (#13) üzenetére


rlazol
addikt

naigen. vannak néha olyan mondatok, amikben nincs magyar szó.
De nekem a kedvencem magyar, mégpedig az anatkönyvemből a következő:
''Kérődzőkben sok apró kacsa van a hasüreg jobb felében, amelyek...''

ha az ember figyelmesen elovassa a megelőző mondatokat, hogy ez tk. a vékonybélkacsokról szól, még akkor is kicsit gáz a mondat, de önmagában megölt néhányszor felkészülés közben.

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#15) elmo válasza rlazol (#14) üzenetére


elmo
aktív tag

Nagyon jó, először tényleg elmerengtem, hogy a tehén (pl.) mikor eszi meg a kacsát?... :D

(#16) rlazol válasza elmo (#15) üzenetére


rlazol
addikt

Ha még hozzáteszem, hogy anatból nekünk a madarakat is kell tudni (alapszinten) akkor még jobban átérezheted a zavart gyönyörűséget, amit elsp találkozáskor éreztem. És akkor a bendőhangokról és egyéb hasüri hallgatózási leletekről még nem is beszéltem... :))

Az orvosom szerint elmebajban szenvedek. Ez butaság. Minden percét élvezem!

(#17) gesuz


gesuz
senior tag

Két éretségi kérdés amit anno nekem tett fel az elnök aszem sose felejtem el:
-Ki volt a Sisi férfi főszereplője
-Melyik hires magyar hadvezér nótáit adták ki mostanában kazettán?

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

(#18) jeges válasza gesuz (#17) üzenetére


jeges
senior tag

jó kérdések!:)
1. romy schneider mellett akárki is játszott, halvány volt!:)
2. mostanában nem adnak ki kazettán semmit (nem hogy magyar hadvezért...)
:DDD

(#19) rog válasza gesuz (#17) üzenetére


rog
addikt

:)

tolem allamvizsgan, olyan feszultsegoszlato jelleggel, (elso kerdes) baratsagos hangon megkerdeztek, hogy mi volt a diplomamunkam cime.
rogton lepadloztam. (1 het alatt csinaltam az egeszet. temavalasztastol, bekotve leadasig pontosan 14 nap telt el :) )
6-an voltunk a teremben, es mindenkinek volt egy peldanya, csak nekem nem.
evekig tartottak a masodpercek, de vegul fejteton leolvastam a kerdezon elott levo kivonatrol ..

ezutan a sokk utan mar barmit kerdezhettek, valoszinuleg az anyam nevet se tudtam volna 2 perc gondolkodas nelkul megmondani :)





(#20) gesuz válasza jeges (#18) üzenetére


gesuz
senior tag

Nem most volt 4 éve és nekem azt sugták a tanárok, hogy szálasi:)

Kötelemfakasztó - A könyvek legnagyobb hibája, hogy nincs bennük CTRL+F. ''Or do something that's never been done''

Útvonal

Fórumok  »  Egyéb  »  Húzós kérdések vzsgán (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.