Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Huntkey táp (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) kzsolti


kzsolti
csendes tag

Üdv mindenkinek!
Van valakinek tapasztalata HUNTKEY táppal, és AMD procival.
Nekem egy LW-8250 plus 400W ATX 2.03 van és Athlon XP 2000+ ot táplál.

''Semmi sem az, aminek látszik... Vagy mégis?''

(#2) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Egy tapasztalatom van: BAROMI HANGOS!!! A régi gépben ilyen van (Feel-V ház, 400W HKey) és elnyomja az én gépem a táp egymaga... :(

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#3) cucu válasza Agyzuzo (#2) üzenetére


cucu
tag

Kína csodás terméke. Tökéletes minden megoldásra, de vsz. nekem nem volt vele szerencsém. Hangos, a 12V-át ejtegeti, ugyhogy ujrabootolás, adatvesztés meg idegbaj járt vele a garancián kívül. Belül jól néz ki, a gyártó csodákat ír róla. A bibi, hogy mág a névleges teljesítménye sem jön ki ha összeadod ami az oldalára van írva.

(#4) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Problémát szerencsére nem okozott, de az látszik rajta hogy elég csíra munka. Amint lesz egy kis zsém lecserélem a francba, már csak a hangja miatt is. Semmi hangja nem lenne a másik gépnek sem, ha az a *** táp nem zúgna mint egy traktor.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#5) Sanyo


Sanyo
senior tag

Az en Huntkey tapom most van garizason, ment kb. 2 honapot. Aztan hasznalat kozben neha megallt a vinyo de ugy hogy fulre a fejet nem huzta vissza csak a tanyer allt meg. Bad sector hegyek majd egy ic elpukkant rajta. Magaval vitt egy Iomega irot is, azt szerencsere ki tudtam csereltetni...

Nem javaslom a tapot, bar a Feel 5 haz most is jol megy egy kb. 1 eves Codegen tappal.

(#6) kzsolti


kzsolti
csendes tag

Köszi az infókat, most még jobban odafigyelek rá, valami nem stimmel vele. A 12V nálam sem igazán stabil 12,6 -12,9 között mozog, és a hangja nekem is bosszantó. Ha pénz áll a házhoz nézek valami jobbat.

''Semmi sem az, aminek látszik... Vagy mégis?''

(#7) Jano


Jano
senior tag

Nekem is ilyen LW-8250 PLUS Huntkey tápom van, és nekem is elég hangos, de állítólag lehet venni külön tápegységbe való fordulat szám szabályzós ventilátort, csak kérdés az hogy beszerelnék-e nekem a tápegységbe.

A tudás érték!!!

(#8) andorpapa


andorpapa
őstag

Én is csak rosszat hallottam a Huntkey tápokról, van nálam is egy meghalt darab, szerintem ez is a Gonosz Birodalom királynőjének, Vargánénak az új ármánykodása, legalábbis minőség szempontjából. Én tutira lecserélném a helyedben, minimum DTK-ra.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#9) Jano


Jano
senior tag

Ezért vettem 16000 Ft-ért azt a házat, hogy vegyek bele új tápot, pedig 400 W-os ez a táp, elég hangos, amúgy van benne rövid zár védelem?

A tudás érték!!!

(#10) Jano


Jano
senior tag

Amúgy nem tudja valaki hogy hol található meg a tápom (LW-8250 PLUS) a HuntKey oldalán, mert én sehol nem találtam?

A tudás érték!!!

(#11) andorpapa válasza Jano (#9) üzenetére


andorpapa
őstag

''Ezért vettem 16000 Ft-ért azt a házat, hogy vegyek bele új tápot...?''

Látod, igazságtalan az élet, de ez a nagy ábra. Persze azt is hozzá kell tenni, hogy talán soha semmi bajod nem lesz vele. Én például egy 180 Wattos (!) Acorp táppal hajtottam 2 évig egy Celeronos konfigot, soha semmi baja nem volt, másnak a 300 Wattos Acorpja első bekapcsolásnál elfüstölt. Egy minőségi táp esetében viszont nagyságrendekkel kisebb az esély a meghibásodásra.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

(#12) Jano


Jano
senior tag

Hát ezért is szívás nekem főleg mert most csak egy Celeronos konfig van benne, de később le akarom cserélni egy AMD-re vagy egy P4-re, megha még ATI Radeon 9700, vagy 9500 kerül bele. De amúgy van benne rövid zár védelem, mert gondolom akkor ha elszáll a táp akkor a többi alkatrésznek nem lesz baja?

A tudás érték!!!

(#13) Jano válasza andorpapa (#11) üzenetére


Jano
senior tag

De az a baj hogy meghibásodásának esélye fordított arányban nő az árával, és sajnos nem 1-3 ezer forintal drágább.

A tudás érték!!!

(#14) Jano válasza Jano (#9) üzenetére


Jano
senior tag

Nem kaptam választ szóval védett ez a táp tehát van benne leégés, rövidzár, túlterhelés elleni védelem?

A tudás érték!!!

(#15) sirály12


sirály12
őstag

Bocs hogy másról kérdezek, de nagyon sok helyen olvasom a tápokkal kapcsolatban, hogy van benne PFC. Ez meg mi? Bocs ha hülye kérdés volt és nem vág a témába de télleg érdekel.
A válaszokat köszi. Csákócska. :))

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#16) tomcs válasza sirály12 (#15) üzenetére


tomcs
őstag

pont tegnap kerdeztem ra a codegen-es topikban :)

amugy power factor correction, keress ra a codegen-es topikra eleg jo osszefoglalo van belinkelve

(#17) Sir John válasza Jano (#14) üzenetére


Sir John
tag

Sziasztok

VAN! ''benne leégés, rövidzár, túlterhelés elleni védelem''

Nem tudom, miért nem bántja mindenki ezt a tápot... Jó jó kicsit hangos, de talán a házban (nekem ProStation) található két venti is hozzáad az alapzajhoz...
A olcsó, csendes Codegen házakban pedig nincsenek + ventik. Igy nem is csoda hogy halkabbak.

De jegyezd meg jól, míg a Föld kerek, mindig lesznek jumperek ...

(#18) pitman válasza Sir John (#17) üzenetére


pitman
őstag

Nekem is volt egy ilyen tápom (Feel-V házzal vettem, mert komolynak nézett ki) a ház maga jó, azt használom most is, de a táp!!!!???
A zsír új gépet összerakva a táp 10-ből egyszer volt hajlandó elindulni, a hangja tényleg nagy egy kicsit.
Táp vissza gariba, cseréltek benne valamit, eredmény ugyanaz, csak most már 3-ból egyszer nem kapcsolt be. Másik gépben próbálva ott a HDD és CD-ROM-ok fejeit kezdte el csapkodni.
Végül be lett cserélve ráfizetéssel egy Enermaxra, azóta semmi gondom nincs (és ez legalább halk, nagyon halk).

Egyébként rövidzár védelem minden tápban van, ezt az egyet nem spórolhatják ki, mert egyébként szép kis tüzeket tudnának csinálni. A leégés, túlterhelés, megszaladás elleni védelmek pedig csak a táp leírásából derülnek ki. A Huntkey ezen tápjához egyébként nekem nem sikerült leírást szereznem, a honlapjukon ez a típus nem létezik.

(#19) Jano


Jano
senior tag

Szóval senki nem tud semmit erről a tápról, hogy van-e benne túlterhelés vagy/és leégés elleni, vagyis ha elszáll a táp nem-e ránt vmit magával?

A tudás érték!!!

(#20) pitman válasza Jano (#19) üzenetére


pitman
őstag


Én itt találtam egy pár infót, elvileg a védelmek benne vannak, de ott 300W-osként szerepel. Egyébként biztosan nem tud 400W-ot, mivel a mostani 300-as Enermaxom sokkal nagyobb teljesítmény leadására képes, mint a Huntkey.
Azt pedig, hogy esetleg magával ránthat-e valamit, nos vagy nekem volt szerencsém, vagy tényleg jók a védelmek benne mert a próba során egyik gépnek sem lett baja. Mindenesetre én a történtek után nem bízok benne, de valószínűleg csak ez az egy típus lehet ilyen, és gondolom ezért nem reklámozzák a honlapjukon.

http://www.google.co.hu/search?q=cache:BsjhI4YRq7sC:www.leviathan.kz/e-power.shtml+LW-8250&hl=hu&ie=UTF-8

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Huntkey táp (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.