Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) karib


karib
addikt

A kérdés valószínűleg nem csak engem érint: hol és hogyan lehet környezetkímélő módon megszabadulni a nyomott és írott CD lemezektől, DVD-ktől?

Department of Redundancy Department

(#2) Panther válasza karib (#1) üzenetére


Panther
HÁZIGAZDA

OFF

Topicnyitós napot tartasz? :D

ON

[ RIOS Release 5 – multiportal engine by Panther ]

(#3) [amne] válasza karib (#1) üzenetére


[amne]
senior tag

Nem hiszem hogy lenne Mo-n erre a célra létrehozott, gyűjtő-telep. Hiszen nem veszélyes anyag csak egy sima műanyag korong valamilyen bevonattal, szvsz ez nem környezet rombolóbb egy sima kólásüvegnél, de javítsatok ki ha tévedek.

(#4) Lomos válasza karib (#1) üzenetére


Lomos
aktív tag

szerintem sem veszelyesebb 1 pet palacknal :)

szal bal vall folott hatra a szemetesbe :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#5) #34929152 válasza karib (#1) üzenetére


#34929152
törölt tag

Szia karib!

Képzeld, a minap láttam a tesco-ban ilyen spéci CD-megsemmisítő kis készüléket (majdnem úgy nézett ki, mint egy meghajtó). De CD-író árkategóriájú volt...

Amúgy, én ismerek embereket, akik rontott és karcos CD-ket nagyszerűen hasznosítanak poháralátétként :D

(#6) Elrood


Elrood
őstag

Frizzbinek se utolsó:)

''The spice exists on only one planet in the entire universe. A desolate, dry planet with vast deserts. The planet is Arrakis, also known as DUNE.''

(#7) karib válasza Panther (#2) üzenetére


karib
addikt

Jaja :D

CD megsemmisítő kézenfekvő dolog, mert lehetnek rajta fontos adatok, az iratmegsemmisítőbe meg mégsem rakhatod :)

Department of Redundancy Department

(#8) karib


karib
addikt

Egyelőre akkor elrakom még őket, csak összeszedtem vagy két tucat régi driver CD-t és hasonlókat, amire már semmi szükségem.

Mondjuk az alaplapok, vagy egyáltalán bármilyen nyák újrahasznosítása érdekes lehet... amennyi ilyen jellegű szemét keletkezik manapság...

Department of Redundancy Department

(#9) Lomos válasza karib (#7) üzenetére


Lomos
aktív tag

kalapacs :)

www.HuWiCo.hu - Hungarian Wireless Community

(#10) Manta


Manta
tag

Valahol Budapesten volt egy gyűjtőkonténer felállítva, szerintem ideiglenes dolog.

(#11) launcser


launcser
senior tag

csinálj belőle órát
nagy biznic :)

tütüü

(#12) kveszt


kveszt
csendes tag

''szerintem sem veszelyesebb 1 pet palacknal''

Pontosabban nem veszélytelenebb. A jel-hordozó réteg (pl. cyanine) számomra pl. kérdéses.

Talán a szelektív konténerek szóba jöhetnek (külön pille-palack gyűjtők), bár a fenti miatt ez sem biztos, hogy jó ötlet.

(#13) kveszt


kveszt
csendes tag

Bocs, látom Manta is a konténert írta. Metro áruház(ak)nál pl. van ilyen.

(#14) Flashcash válasza karib (#8) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Külföldön a számítógép veszélyes hulladéknak minősül.

A Magyarok meg szó nélkül hozzák be tonnaszámra a régi német p1 gépeket + a leharcolt 15/17/19+ monitorokat és még szép pénzeket is fizetnek érte. :(

Kérdés hogy mi lesz ezzel a sok szeméttel kb 2-3 év múlva amikor már mindenki dobálja ki a p1-2 gépeket mert már a word sem indul el rajta és leselejtezi a régi 14/15/17'' monitorokat is.

(#15) The_Tom válasza Flashcash (#14) üzenetére


The_Tom
senior tag

Folytatja utjat keletre, pl. Romaniaba, Ukrajnaba. valszleg ott ugy orulnek majd neki mint itt most. :D

Üdv.

Szerintem.

(#16) greg214 válasza karib (#1) üzenetére


greg214
tag

- Kíváló csillárt lehet belőle csinálni:DD
- Látványosan lehet összetörni egy lift segítségével (ajtó alá - amolyan félig kint,félig benn módra - beteszed, beszállsz, és elindulsz ... félelmetes hangja van) :DD
-Add poháralátétnek valami gagyi netcafféba:))

Greg O'Rich

(#17) Witlok válasza Flashcash (#14) üzenetére


Witlok
tag

Magyarországon is veszélyes hulladéknak minősülnek a számítógép részegységek, kellékanyagok és adathordozók (kivéve talán a lyukszalagot és kártyát).

Több cég aki patron, tuner, szalag újratöltéssel foglalkozik ingyen átveszi, elszállítja a használt kellékanyagokat (néha még fizet is valamit érte).

Vannak olyan környezetvédelmi cégek, amelyek foglalkoznak számítástechnikai veszélyeshulladékok megsemmisítéssel és papírt adnak arról, hogy átvették és újrahasznosítják/megsemmisítik a cuccott.

Szerintem Nyugaton hamarosan nem csak a kocsikra és háztartási gépekre fog vonatkozni, hogy az alkatrészeik x%-a kötelezően újrahasznosítható, hanem a számítógépekre is (azthiszem újabban a háztratásigépgyártókat kötelezik is az újrahasznosításra => erre hivatkozva pedig ők szépen emelik az áraikat).

Munkahelyen speciel gyűjtjük a használt kellékanyagokat, adathordozókat és időnként a többi keletkező veszélyeshulladékkal együtt elküldjük égetésre...

A CDmegsemmisítő nem rossz ötlet, de a keletkező apróságok még attól környezetszennyezők (a PET palackok is! - vagy látta már rajtuk valaki a környezetbarát feliratot/emblémát?)...

Ha bővebben érdekel az elektronikai cuccok újrahasznosítása, nézz szét a Bay Zoltán Intézet oldalán, ők úgytudom gyakorlatban is csinálják:
http://www.bzlogi.hu/www.nsf/pages/1D7FE6E2517268A841256A8C0033077D?OpenDocument

(#18) twollah válasza karib (#1) üzenetére


twollah
nagyúr

Elküldöd nekem postán az összeset, és én alkalom adtán felhasználom ellened a rajta található adatokat.

Soha ne adj ki a kezedből olyan írott CDt ami más gépében is olvasható.

(#19) Szalma


Szalma
őstag

HI!

A probléma nem elsősorban a mérgezőségen van, hanem azon, hogy a lebomlási idő rettentő nagy (PET palacknál sok 100 évet saccolnak), és addig szemét... Tehát, mivel könnyű előállítani őket, és nem dolgozzuk fel újra az összeset, pár év múlva nyakig ér majd a szemét... 8)

Az intelligncia szerintem a ''globális-környezet''-tudatos környezetformáló képesség. Sajnos még magam sem vagyok intelligens, de ez tanulható! Remélem... 8)))

Szeretettel:
Szalma

(#20) Agyzuzo


Agyzuzo
addikt

Add fel postán a BSA-nak, szerintem roppant mód fognak neki örülni. :D

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

(#21) JulWCZar válasza Agyzuzo (#20) üzenetére


JulWCZar
senior tag

:) :D

(#22) guess.who válasza [amne] (#3) üzenetére


guess.who
senior tag

szvsz ez nem környezet rombolóbb egy sima kólásüvegnél
Brrr... Bocs, nem megsérteni akarlak, de ettől a gondolkodástól feláll a szőr a hátamon... Pont az a probléma, hogy nem látod át (nem akarod átlátni), hogy itt nem egy-két ilyenről van szó, amit Te kidobsz, hanem sok ezernyi, tízezernyi hasonlóról... (A hetvenes évek környezetvédelmi jelszava most is nagyon aktuális: gondolkodj globálisan, cselekedj lokálisan.)
A CD-ben műanyag van és különböző mérgező fémgőzök -ami néhány darabnál nyilván nem gond, de jusson eszedbe, hogy hány száz (ezer) tonna CD-t adnak el évente, s azok mekkora része kerül a kukába... És ahogy Szalma is írta: ráadásnak ezek nem lebomló anyagok (legalábbis pár száz évig biztosan nem)...

(#23) rdi


rdi
veterán

A hulladék udvarokban biztos át veszik, lehet, hogy még fizetnek is érte,
bár ha belegondolsz a kilónkénti kb. 15 forintba, akkor inkább veszel hozzá egy úthengert. :D

Fej! Tor! Potroh!

(#24) karib


karib
addikt

Az egy darab írott CD-n komoly inkrimináló anyagok vannak, mint például eredeti Terep és Terep2 játékok, plusz néhány NFS3 kiegészítő :D Amúgy értelem szerűen az adathordozó miszlikbe lenne zúzva, mielőtt kiadom a kezemből - a nyomott driver CD-kkel meg azt kezd a BSA, amit akar :DD

A szemét a jövőben nagy biznisz lesz, meglássátok...

Department of Redundancy Department

(#25) guess.who válasza rdi (#23) üzenetére


guess.who
senior tag

/OFF
Szerintem a hulladékudvarokban nem fizetnek érte, azoknak nem az a feladatuk, hanem csak annyi, hogy ott a lakossági veszélyes hulladékokat szelektálva el tudd helyezni. Jelen pillanatban még csak az üveg, különböző műanyagok, festékek, akkumulátorok vannak elkülönítve, de az EU-ban ezekre jóval komolyabb szabályok fognak vonatkozni. (Emiatt csinálnak egyre profibb szeméttelepeket is, stb.)
/ON

(#26) robekri válasza karib (#7) üzenetére


robekri
addikt

Csavargázóval Írd rá a neved CIMBI!! :DD

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#27) violin98


violin98
tag

Egyes műanyagok felezési ideje 2000 év!!!:((
Előbb-utóbb elkezdik biztosan másfajta műanyagra nyomni. Viszont mivel egyre nagyobb sebességgel hajtattjuk meg a korongokat, elsődleges szempont az adatok biztonságos tárolása és az időtállóság. Mellesleg az is probléma lenne ha a meghajtóba a nagy pörgetésnek, és a gyenge műanyagnak köszönhetően felrobban a CD.:(((

(#28) LordX válasza greg214 (#16) üzenetére


LordX
veterán

Már értem, mit keresett annó a fél CD a liftben :)

(#29) rdi válasza guess.who (#25) üzenetére


rdi
veterán

Off: nem akarnám szétoffolni a topicot, de
most tárgyaltuk a hulladékgazdálkodást Szolnokon, és ott írják, hogy a szelektíven bevitt anyagokért fizetnek.

Fej! Tor! Potroh!

(#30) Sofia


Sofia
csendes tag

A Palota Környezetvédelmi Kft. foglalkozik Budapesten elektronikai hulladék kezelésével.

(#31) Peet


Peet
senior tag

A használt CD-ket olyannak kell adni aki még tudja hasznosítani!!!!!!! :DDD

- Játék cd-k: kisgyerekeknek, szegényeknek
- progik, utilityk: bárki örül neki akinek nincs nete
- filmek: annak aki még nem látta :)
- egyéb nem használható (karcos, repedt, törött, olvashatatlan): olyannak aki díszként használná (pl: kocsiba, falon, garázsban, műhelyben ......stb.)

(#32) doc válasza karib (#1) üzenetére


doc
nagyúr

Olvasd el a CDRFAQ-t, abban remek ötletek vannak!!

(#33) micro


micro
addikt

Az adat megsemmisítésére jó megoldás a mikrohullámú sütő. Kb 3 mp-re beteszed, és amikor elkezfd szikrázni, akkor kiveszed. tök jól látszanak rajta a fraktálos villám nyomok ! :))

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#34) KovacsUr válasza micro (#33) üzenetére


KovacsUr
addikt

Ha meg bent hagyod, az jó módszer a mikrohullámú sütő, illetve a lakás megsemmisítésére! :))

So it goes… We stand alone by standing stones and turn them into circles.

(#35) Kriza válasza karib (#7) üzenetére


Kriza
őstag

Ha berakod a CD-t a mikróba, akkor nagyon látványosan megsemmisül rajta minden adat kb 1 másodperc alatt! :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD :DD

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#36) Kriza válasza Kriza (#35) üzenetére


Kriza
őstag

oops... nem olvastam végig!
Látom, pont előttem említették ezt a módszert!

Bocsi!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#37) toeri válasza kveszt (#12) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Nincs benne cián-származék (az ''cianid''), ez az elnevezés csak a színére utal. (CMYK-ból a C...) :D
Ettől még sz@rul bomlik le. :( ON

Üdv, toeri

(#38) ArchElf válasza violin98 (#27) üzenetére


ArchElf
addikt

Hogy érted azt, hogy felezési idő???
Nem radioaktív hulladékról van szó...
OFF:
A piramisoknak mennyi a felezési idejük?
:)
AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#39) toeri válasza ArchElf (#38) üzenetére


toeri
aktív tag

Sok.
(Attól függ mekkora az eróziós hatás/felhasznált anyagok keménysége közötti együttható...) :DD

Üdv, toeri

(#40) ArchElf válasza toeri (#37) üzenetére


ArchElf
addikt

http://www.ee.washington.edu/conselec/W94/edward/edward.htm


AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#41) TitiRii válasza karib (#1) üzenetére


TitiRii
senior tag

én is küzdöttem e féle problémákkal
föleg anak idején a 2-4x irok korábanahol 10 böl legalább 2 selejt volt
én nagyszerüen hasznosítottam öket szoba diszként
képet nem tudok róla aszem mutatni(ha találok felrakom) de ugy kell elképzelni hogy a falon az irot felét mutatva felénk egy piramist kezdtem építeni belőle(kezdetben csak gombos tük tarották öket, majd össze is ragasztottam mert már tul nagy lett)
a végén sajnos a salyát sulya miatt le esett és ripityára tört és ekkor kidobtam lomtalanításon

de szerintem egyébb kellemes dekorációs célra is lehet öket használni(pl én csináltam orát is belőle)

Akinek kell valami, vagy akar valamit munka időben keressen az itt megadott telefonszámon! Köszönöm.

(#42) ArchElf


ArchElf
addikt

Csak kicsit OFF, de jó...
http://www.veeco.com/appnotes/AN18_CDDVD.pdf

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#43) toeri válasza ArchElf (#40) üzenetére


toeri
aktív tag

Nem értem. :(

Üdv, toeri

(#44) toeri válasza ArchElf (#40) üzenetére


toeri
aktív tag

Ja felfogtam! ;) Ez nem a ciántartalomra, hanem a lebomlásra volt válasz. Bocsika, nem vagyok egy kimondott vegyészmérnök... :))

Üdv, toeri

(#45) erdoke


erdoke
titán

Én láttam egy CD-fórumon erre egy frankó megoldást és ki is próbáltam.

Hozzávalók:

- egy db megunt CD
- egy db üveg vagy műanyag pohár (kb. 2 dl-es), vízzel háromnegyedig tele
- egy db átlagos háztartási mikrohullámú sütő (700 ... 900 W)

Elkészítés:

A vízzel töltött poharat behelyezzük a mikróba középtájra, centrálisan ráhelyezzük megunt CD-nket. A mikrót max teljesítményre állítjuk. Ha digitálisan programozható, állítsunk be 4 másodpercet, ha nem, tekerjük meg a tekertyűt, majd kb. négy másodperc múlva vissza. Közben ne felejtsünk el gyönyörködni az elemek játékában a lemez felületén. Ha a lemezt kivéve még nem vagyunk meggyőzve, egy durvább vágású reszelővel még nekieshetünk az információs síknak (azaz a címke felőli oldalnak). Eztán már jöhet a náza az űrtechnikájával és megpróbálhatja kideríteni, mi volt valaha a lemezen.

(Amúgy szvsz a sparhert vagy a szeneskazán egyszerűbb és biztosabb.)

A legjobb aláírás a héten

(#46) drpele


drpele
senior tag

A szobámban pl 300 db (sacc/kb) cd van blutack-el felragasztva :))

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#47) drpele válasza drpele (#46) üzenetére


drpele
senior tag

De ennek csak 10-15%-a általam ''gyártott'' :DD

"Mily különös a mi helyzetünk, a Föld gyermekeié. Csak rövid látogatásra van itt mindenki. Nem tudja miért, de néha azt hiszi, hogy sejti." - Albert Einstein

(#48) launcser


launcser
senior tag

sztem egyszerűbb benzint rakni a mikróba, és a 100 métert 10 alatt futni
lakásban összes cd-n levő adat el fog tűnni, cdstől

tütüü

(#49) Shim válasza launcser (#48) üzenetére


Shim
őstag

Xekutor féle kiegészítés:
lakásostúl :)

Religion – causing genocides over differing imaginary friends

(#50) toeri válasza launcser (#48) üzenetére


toeri
aktív tag

OFF Jobb mikrókat lehet időzíteni... :DD ON

Üdv, toeri

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.