Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

Háát szóval arról lenne szó, hogy még soha életemben nem tuningoltam procit(semmit), és nem tom, hogy hogy kell. Duron 650-m van, és már egy kicsit lassú nekem, és az új gépem, meg nem tom mikor lesz meg, szóval kéne egy kis turbó. Hallottam valami olyanról, hogy feszültség emelés, ... amatőr vagyok tuning téren, szóval jó lenne a segítség!

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#2) _Volkovy_ válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Bájos az aláírásod.
Milyen alaplapod van?

(#3) zso73


zso73
veterán

Hali!
Alaplap tipusát írd le,mert nem tudunk tippeket adni.De az FSB emelése az tuti műxik!Bioszban simán állítható.Kb. 115MHz-ig jó is lesz.
Zso :)

"A mosoly olyan, mint egy ablakban felgyúló fény, amellyel a lélek jelzi, hogy a szív otthon van."

(#4) .:GoliBali:. válasza _Volkovy_ (#2) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Asus A7V alaplap, duron 650 proci
mi kell még?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#5) cyberdog


cyberdog
tag

Nekem egy 700as Duront sikerult fol nyomnom 933mhz re adtam neki egy kis feszt 1.84vcore es az FSB fol nyomtam 133-ra ez volt fel eve azota atom stabil a gepecske:DDD Szerintem te is probalkoz vlami iyesmivel

(#6) Dalai Láma válasza .:GoliBali:. (#4) üzenetére


Dalai Láma
őstag

De akár olcsó pénzért vehetnél a lapodba valami 2x00+ os procit is. Persze a tuning ingyen van. 650-es duronban milyen mag van? (spitfire? vagy az egyel régebbi?)

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#7) rog válasza Dalai Láma (#6) üzenetére


rog
addikt

eggyel regebbi?! akkor megveszem!!

(#8) .:GoliBali:. válasza Dalai Láma (#6) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Ja spitfire magja van a picikének:)
mit már mondtam amatőr vagyok a tuningban, szal jó lenne ha pontosan lírnátok, hogy mit álítsak át, és azt hogyan találom meg8milyen név alatt) a BIOSban

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#9) Dalai Láma válasza rog (#7) üzenetére


Dalai Láma
őstag

off: lehet, hogy hülye vagyok, de ezt nem értem... Miért veszed meg? Mi volt a spitfire előtt? Elfelejtettem :(

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#10) cyberdog válasza Dalai Láma (#6) üzenetére


cyberdog
tag

egyel regebbi:F az meg milyen;K6III ugy tudtam hogy csak Spitfire meg Morgan mag van, de az is lehett hogy en vagyok elmaradva

(#11) .:GoliBali:. válasza rog (#7) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

boccs rog, de nem eladó, de ha az lesz, majd szólok:)

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#12) Alvin_ti4200 válasza .:GoliBali:. (#8) üzenetére


Alvin_ti4200
félisten

A hűtőt még nem árultad el;)

(#13) hobizoli válasza Dalai Láma (#6) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Spitfire, de annal regebbi Duron nincs is:DD




hobizoli

több drón kell ;P

(#14) hobizoli válasza Dalai Láma (#9) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Semmi, elotte nem is volt Duron.




hobizoli

több drón kell ;P

(#15) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

NAAA, A KÉRDÉSRE VÁLASZOLNI!!!!!!!!!!!:O

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#16) hobizoli válasza cyberdog (#10) üzenetére


hobizoli
nagyúr

-Spitfire: 600-950MHz, FSB=100/200, L2=64k, 2000.06.19
-Morgan: 1000-1300MHz, FSB=100/200, L2=64k, 2001.08.20
-Applebred: 1400-1800MHz, FSB=133/266, L2=64k, 2003.08.21

:DD:C


hobizoli

több drón kell ;P

(#17) hobizoli válasza .:GoliBali:. (#15) üzenetére


hobizoli
nagyúr

KT133 vagy KT133A-s chipset?



hobizoli

több drón kell ;P

(#18) hungeek


hungeek
senior tag

milyen ram-jaid vannak hozzá?

(#19) .:GoliBali:.


.:GoliBali:.
aktív tag

KT133, és van benne 256mb ram

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#20) Dalai Láma válasza hobizoli (#14) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Ja, tényleg! Jólvan. Felejtek :DDD De lehet ,hogy csak gondolkoznom kellett volna.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#21) cyberdog válasza .:GoliBali:. (#15) üzenetére


cyberdog
tag

Mint mondtam emeld fel a feszt azzal kezd, ha tudsz szorzot allitani az alaplaprol akkor akkor kezbe egy egy 0.5 os ceruzat L1 hidakat ossze kotni es aztan huzhatod is elvileg olyan 1Ghz ig tudod huzni nekem 933 volt a maximum.

(#22) b0unCe válasza .:GoliBali:. (#1) üzenetére


b0unCe
aktív tag

javaslom ezt jo alaposan olvasd el.
http://prohardver.hu/rios3_content.php?mod=20&id=92

''Beszél aki keres. Hallgat aki talál, de senki nem ért semmit. Az orvosok a halált. Senki nem ért semmit'' by: k&b: én, szeretlek, téged

(#23) Dalai Láma válasza Dalai Láma (#6) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Hülye vagyok... ne vegyél ebbe a lapba ilyen procit. Már az alaplapokat is keverem :(
(tök ciki, most ég a fejem rendesen:U )

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#24) hobizoli válasza .:GoliBali:. (#19) üzenetére


hobizoli
nagyúr

KT133-nal ~110MHz-g tudod megtolni az FSB-t, ugyhogy inkabb allits a szorzon.

A deszka -ugyemlexem- kepes szorzot allitani, ugyhogy ehhez elobb unlockold a CPU-t. Ezt az L1 hidaknal lathato egymassal szemben allo pottyok osszekotesevel erheted el.

Elotte: ::::
Utana: IIII

Keresztbe nehogy ereintkezzen, inkabb nezd meg jol nagyitoval is.



Nekem 975MHz-g ment 1.700V-l (6.5x150MHz, Abit KT7A-Raid, KT133A)




hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#25) .:GoliBali:. válasza hobizoli (#24) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

na csak szép sorjában, ok

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#26) .:GoliBali:. válasza hobizoli (#24) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

nem tudnál erről, valami képet mutatni?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#27) hobizoli válasza .:GoliBali:. (#26) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Van itt egy atfogo cikk a PH!-n a K7-rol, abban van kep is - ugy emlexem.





hobizoli

több drón kell ;P

(#28) Dalai Láma válasza .:GoliBali:. (#26) üzenetére


Dalai Láma
őstag

Sőt, a tomshardware-en van valahol videó is róla. Ott egy 950-es durcit grafitoznak. Nem túl bonyolult.

''Ugrott apósom, nagy régi sólyom, mindene az illegalitás''

(#29) .:GoliBali:. válasza Dalai Láma (#28) üzenetére


.:GoliBali:.
aktív tag

Kösz, de egy kicsit közelebbit mondanál, hogy mi is a cím, ill milyen alcím alatt találtad?

#!/bin/perl -sp0777i<X+d*lMLa^*lN%0]dsXx++lMlN/dsM0<j]dsj $/= unpack( 'H*' , $_ ); $_ = `echo 16dio\U$k"SK$/SM$n\EsN0p[lN*1 lK[d2%Sa2/d0$^Ixp"|dc`;s/\W//g;$_=pack('H*',/((..)*)$/)

(#30) engusz


engusz
veterán

Felhozom a témát.

DHD1000AMT1B
AHHAA0143BPRW
Z0301560623

Ez valakinek mond valamit? A Duron-oknál volt tuning széria? Egyébként egy 1 GHz-es Duron-ról van szó. Szerintem Morgan magos.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#31) hobizoli válasza engusz (#30) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Nem

Nem

Az.

:DDD


hobizoli

több drón kell ;P

(#32) engusz válasza hobizoli (#31) üzenetére


engusz
veterán

Szóval, akkor nem fogom - kipróbálás nélkül - megtudni, hogy ''jó'' procim van-e?

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#33) hobizoli válasza engusz (#32) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Az 1200MHz-t tobbnyire meg szoktak szeretni



hobizoli

több drón kell ;P

(#34) wassermann válasza engusz (#30) üzenetére


wassermann
addikt

Az 1GHz-es Duron, ha jól emlékszem határeset, mert egy nagyon kis adag jól
sikerült Spitfire is ki került a piacra 1000-esként, de asszem hazánkba már
csak Morgan magosak voltak kaphatóak ilyen frekivel. :F
Sajna nem nagyon lehet őket húzni. Az elérhető max. az kb.1250-1300MHz
körül van, de csak emelt fesszel - 1,7V felett - nagyon izzadva bírja. :O

(#35) engusz


engusz
veterán

hobizoli (#33): Az Overclockers.com-on ~1300 MHz az átlag órajel, amit elértek ilyen procival.

wassermann (#34): Igazából a 133 MHz-es FSB-nek örülnék a legjobban. Szerintem a szorzót vissza kellene majd venni. Ezt a típust lehet grafitozni, igaz? Feszt nem nagyon szeretnék emelni, halk gép lesz, csendes ventilátorokkal.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#36) rog válasza engusz (#35) üzenetére


rog
addikt

ha csendes gép lesz akkor szerintem se tekergesd.
Bővebben: link

(#37) engusz válasza rog (#36) üzenetére


engusz
veterán

Egy GT Igloo 2411 lesz rajta. Később lecserélem a ventijét egy Zalman F1-re vagy GT Silent Blade-re.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#38) rog válasza engusz (#37) üzenetére


rog
addikt

aha.
(tulajdonképpen miért nem egy applebred-et vettél inkább? az kicsit hűvösebb alapból és jóval gyorsabb is.)

(#39) engusz válasza rog (#38) üzenetére


engusz
veterán

Mert ez egy barátomé volt és olcsón adta. Amire pedig kell (internet, zenehallgatás, filmnézés) arra teljesen jó lesz.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#40) rog válasza engusz (#39) üzenetére


rog
addikt

de azért mégis tuningolni akarod.. :D
(mennyi volt? nekem most nagyon kéne egy socket a-s proci, de mindenhol 6-7 ezreseket kérnek 800-1000ghz-kért. az embernek fáj aszíve ennyit adni, amikor 8+fa egy 1800-as almavérű..)

(#41) engusz válasza rog (#40) üzenetére


engusz
veterán

Szimpatikusabb lenne, ha szinkronban menne a memóriával. :) 4000 Ft-ért vettem. Sosem volt húzva, babrálva. Mintha új lenne.

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#42) rog válasza engusz (#41) üzenetére


rog
addikt

ja szerintem is az jó ár..
100/100 az szinkron :)


(#43) engusz válasza rog (#42) üzenetére


engusz
veterán

266 MHz-es a memória. :P

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

(#44) hobizoli válasza wassermann (#34) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Morgan Duron default Vcore=1.750V :U


hobizoli

több drón kell ;P

(#45) rog válasza engusz (#43) üzenetére


rog
addikt

legalább tuti megy 200-on ;)

(#46) wassermann válasza hobizoli (#44) üzenetére


wassermann
addikt

Lehet,hogy igazad van! - régen volt, erre talán rosszul emlékszem. A lényeg,
hogy adtam neki amennyit csak lehetett, de úgy se nagyon ment. :(
- A mostani, lock nélküli 1,5V-os Applebred 1600-am ahhoz képest egy tunning
álom! ;)

(#47) Manitou válasza wassermann (#34) üzenetére


Manitou
addikt

Igen, haverom 1000-es morgan durcija alapfeszel megy 1200-on. De azt mondja egy idő után fagyogat. Jah és biosban 1,82Vcore érték van ami gyanusan soknak tűnik. Mennyi az 1000-es durciknak az alap fesz?

[Szerkesztve]

(#48) hobizoli válasza Manitou (#47) üzenetére


hobizoli
nagyúr

#44


hobizoli

több drón kell ;P

(#49) Manitou válasza hobizoli (#48) üzenetére


Manitou
addikt

Az érdekes, mert akkor az ő alaplapja alpból 0,07V-al többet ad a procinak, vagy csak szimplán szarul méri :)

(#50) engusz


engusz
veterán

Megvettem a 2411-es GT-t rá. Sajnos alap feszültséggel (1.75V) nem megy 10x133-on. De 1.65V-tal viszi az 1 GHz-et (alap órajelet). Így 33-35 fokos. Ha lesz egy kicsivel több időm, akkor majd grafitozom és megnézem, hogy kisebb szórzóval mit lehet kezdeni.

A 266 MHz-es noname memória viszi a 333 MHz-et is, de csak CL3-ban. :)

Nézzék meg közelebbről! Mert minél közelebb hiszik magukat, annál kevesebbet fognak látni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.