Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) fatpingvin


fatpingvin
őstag

jó ezeket a hobbiprojekteket is látni :D szerintem egy ilyen sokkal érdekesebb mint hogy az egyik nagy gyártó éppen milyen új, tizenkettő egytucat notebookot dobott piacra.

a minimalista környezetet pedig abszolút megértem, nekem az egyik productivity gépem nem véletlenül egy 500 MHz-es Geode LX proci köré épült :)

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#2) .mf


.mf
veterán

384 kB RAM, 1 MB tárhely, 96 MHz CPU, 320×240 pixel - a nyolcvanas-kilencvenes évek fordulóján ez még egy komplett asztali PC volt :) (na jó, talán a RAM és tárhely több volt, de a proci még lassabb).

Vicces-szomorú az, hogy bár hasonló feladatokra vannak nap mint nap használva a gépek, de a rengeteg sallang és foshalom optimizálatlan kód a sokezerszer erősebb hw-t is megeszi. Nemrég vettem új telefont, és döbbentem meg, hogy rajta a gyári friss rendszer még nulla telepített appal már több helyet foglal, mint a laptopomon a W10 volt. Laptopon meg hiába van 16 GB RAM, a régen még olyan jó bugróka önmagában bármennyit felzabál belőle alig egy tucat normál tabbal. Rettentő pazarlóan bánunk az erőforrásokkal.

Fotóim és kalandjaim a világ körül: https://www.facebook.com/fmartinphoto/

(#3) opr válasza .mf (#2) üzenetére


opr
veterán

Produktivitas a jatek neve. Igy lehet gyorsan es olcson fejleszteni. Es hat tudod az aranyszabalyt, a jol-gyorsan-olcson kombinaciobol mindig csak kettot lehet valasztani. :K

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#4) ddekany válasza .mf (#2) üzenetére


ddekany
veterán

Ez adódik a piaci mechanizmusokból, hogy a szoftver belenő a rendelkezésre álló hardver erőforrásokba. Ez persze egyre nehezebb, de mi fejlesztők kreatívak vagyunk. Pl. hogy a frászba lehetne egy nem túl komplex chat programra elherdálni 500 MB RAM-ot (szó szerint - tudjuk miről van szó). Hm... Csomagoljunk bele egy egész böngésző motort (az eleve iszonyat komplexitást hordoz magában, ami jelentős részben csak történelmi hordalék amúgy, de lényeg, hogy semmi köze a valódi célhoz, ami a chat-es funkcionalitás). OK. Aztán, annak a tetején használjuk valamelyik m*szturbálós webes keretrendszert. Az most cool dolognak számít amúg is, szóval lesz munkaerő. Hoppáka, ott repül az 500 MB, ééés régi gépen érezhetően lassú is az egész! Solved. ;]

Megoldás a gondra? Nem tudom. Törvényt kell hozni, hogy jövőre max 30W-ot ehet egy polgári PC, és max 4 GB RAM lehet benne, aztán rá két évre ezeket felezni, stb. ;] Idővel töredékére zsugorodna egy PC, valami kis passziv dobozka lenne, és hogy hogy-hogynem irodai területen ugyan azt meg tudná csinálni, mint most... (Na most C++ projektet nem fordítanák szívesen olyanon, vagy IC-t se szimulálnék rajta... :) Ugye ez a mási csavar, hogy valaminek viszont tényleg kell a kraft.)

[ Szerkesztve ]

(#5) gliskard válasza fatpingvin (#1) üzenetére


gliskard
senior tag

+1

(#6) Alaaf Pi válasza opr (#3) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ráadásul nem is lesz olcsó, és gyors sem a fejlesztés.

(#7) Nyersszotyi


Nyersszotyi
tag

A Chip magazinban jelent meg a 200x-es években a 30 évig működő akku, pár év múlva máshol a 10 évig, ehhez képest 2023-ban a 2 évig, jujujujujujujjj, háááááát van itt infláncijó kérem szépen. NA DE! Én vagyok az idióta aki utána jár, a CM-es cikk szerzője talán 3 cikket írt életében, az akkus volt az első. Az Iponos meg talán egyet.
Na akkor tények.
Garancia ma 6 hónap. Maga a csoda.

Adjatok nekem egy egész Bolygót a Világegyetemben és kimozdítom helyéből a fix pontot.

(#8) joghurt


joghurt
addikt

Magáról a programozásról igazak az elgondolásai: lényegében egy karakteres szövegszerkesztőt kell elvinnie a vasnak.
Az már más kérdés, hogy a mai bloatware fejlesztői világban aztán ennek a futtatásához/fordításához konténerek, virtuális gépek tömkelege kell az ember gépére, csillió GB memóriával.
(Ha ő LISPpel játszadozik - ami szerintem önmagában egy elmeállapot indikátora -, akkor persze nyugodtan.)

A tej élet, erő, egészség.

(#9) Busterftw válasza Nyersszotyi (#7) üzenetére


Busterftw
veterán

En a 3-5 evente megjeleno csoda akkukrol szolo cikkekre emlekszem, amiben azt taglaltak hogy a kovetkezo utani Samsung teloban mar kezunkbe foghatjuk.

Ez volt 20 eve.

(#10) opr válasza Alaaf Pi (#6) üzenetére


opr
veterán

Ahhoz kepest, mint ha minden eszkozre kulon nativ kodot kene irni minimum rust/cpp-ben?Ahhoz kepest de, olcso is meg gyors is. :D

[ Szerkesztve ]

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#11) Alaaf Pi válasza opr (#10) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Ahhoz képest igen. De nem csak natív kódban lehet jó programot írni, hanem magasabb szinten is. Csak az nincs soha sem megfizetve, sem idő nincs rá.Mégis drága lesz a fejlesztés és lassú, mert a minőségbeli problémákat korrigálni kell, s a release dátum köbe van vésve.

(#12) opr válasza Alaaf Pi (#11) üzenetére


opr
veterán

Nyilvan letezik arany kozeput, de altalaban a cegeknel az elso release az isten. Utana mar johet a barmi mas, le sincs szarva, plane azoknal a cegeknel, akik most indulnak, es/vagy regi ceg, de meg nincs semmi fejlesztoi tapasztalat. Mindennel fontosabb, hogy az elso verzio kint legyen az ajton minel hamarabb, mindegy mi van. Es erre a legolcsobb es leggyorsabb megoldas az, hogy chromium webapp. Undorito? Az. Konkretan tanitani kene, mint elrettetno pelda? Igen.
Ettol fuggetlenul teny, hogy az elso verziot honapokkal korabban tudod piacra hanyni igy. Ezert csinaljak ennyien. Aztan az, hogy kesobb akkora spagettikod lesz, annyi dependencyvel, hogy az isten se latja at, emiatt hosszu tavon az jon ki, hogy igazabol a fejelsztesi koltseg a sokszorosa, mint lehetne, de legalabb szar is az egesz meg lassan is halad? Haaaat, ez mar majd a kovetkezo manager baja. Mert az, aki az 1.0-t kisajtolta a gyarkapun, az addigra mar reg felvette a rekordbonuszt meg megkapta az eloleptetest masik pozicioba, es/vagy mar reg egy masik cegnel csinalja ugyanezt, mikozben a CV-ben csak annyi van, hogy neki koszonheto az, hogy xy ceg ilyen gyorsan a piacra lepett es sikeres lett. Az, hogy kesobb dol ossze az egesz a picsaba? Haaat, arra altalaban az a valasz, hogy igen, mert O eljott, latod, mi lett a kovetkezmenye. :W

Nem igazan lehet ezzel harcolni. Fos? Az. Idegesito? Az. Mindenki, akinek koze van a szakmahoz szeretne ezekkel a barmokkal 20 percet egy intim es privat kornyezetben? Oh, igen, nagyon. Ettol fuggetlenul az van, hogy ez igy is van es igy is marad, plane mert manager aggyal nezve a dolog mukodik. :(

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#13) ddekany válasza opr (#10) üzenetére


ddekany
veterán

Natív kódot max assembly-ben kell írni, a C++ csak arra fordul (vagy akár WASM-ra). A C++-al a gond, hogy komikusan túlkomplikálódott, és részben elavult design, nem az, hogy "natív". A Rust-al az egyik, hogy nincs GC, ami szándékos feature ott, de projektek többségének csak felesleges nehezítés, és Rust-ot az általa nyújtott garanciák miatt erősen meg is komplikálja. Go-val ez egyik, hogy nem hogy nincsenek exception-ok (Rust-bem sincsenek), de a hibakezelés olyan fapados, hogy az borzalom... Zig leveri benne a f*szba, holott az egy sokkal alacsonyabb szintű és jóval egyszerűbb nyelv. (Generics már végre van... hurrá.) Persze tudom, exception-okat divat utálni, de azok az emberek vagy életében nem dolgozott olyan nyelvel, ahol az nem afterthought volt, vagy kb. kernelt/drivert írnak, vagy simán pszichók. Ja, és OOP is eléggé át van variálva ezekben, és hát jelenleg én nem merném kijelenteni, hogy ezek jó változtatások összességében, ellenben azzal, hogy csak így tudják implementálni hirtelen (vagy ilyen agymenése volt valamelyik atyának), aztán utólag megideologizálják, hogy ez így sokkal jobb (és akinek nem teszik, az csak nem érti, hülye).

(#14) ddekany válasza opr (#12) üzenetére


ddekany
veterán

Ez kb olyan, mint az egész civilizáció. Ami rövid távon olcsó/hatékony, azt kell csinálni, különben eltapos a konkurencia. A többit majd állják az unokák... :U

(#15) opr válasza ddekany (#13) üzenetére


opr
veterán

Lehet fitymat reszelni dorzspapirral szemantikaban, de a valosag meg az, hogy mindent nativ kodnak szokas hivni, ami arra fordul. :D

Amugy nyilvan, minden nyelvnek vannak hatranyai, nincs olyan, hogy tokeletes nyelv. Feladata valogatja. Amiben viszont biztos vagyok, hogy a most altalanos webkit+webapp divat az konkretan fos. 1.0 gyorsan kesz, ennyi az elonye, minden mas szempontbol borzalom ugy, ahogy van.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#16) fatpingvin válasza opr (#12) üzenetére


fatpingvin
őstag

ott lett elb*szva a dolog hogy pénzembereket engedtünk a middle manager pozíciókba. oda még olyan emberek kellenek akik elsődlegesen szakmabeliek, és csak másodlagosan managgák.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#17) ddekany válasza fatpingvin (#16) üzenetére


ddekany
veterán

De, ha azok a projektek nyernek a versenyben, ahol a middle manager gyorsan kipréselt akármilyen szart a csapatból, és a többi projekt meg tönkremegy, akkor ez ellen nem reális tenni, mert a matek (itt kb. játékelmélet) mindig győz. Valahogyan, nem tudom miképpen, de úgy kellene módosítani a rendszert, hogy ne ez legyen a nyerő stratégia.

[ Szerkesztve ]

(#18) ddekany válasza opr (#15) üzenetére


ddekany
veterán

Mellékesen, ezek sokszor nem is a nyelvről szólnak (bár persze az is szab technikai korlátokat), hanem szubkultúráról, amihez az tartozik. JS, az webes gyors gányolás szubkultúra, mert a böngészőkből jött.

A Rust meg, nem is próbál praktikus lenni általános üzleti alkalmazás fejlesztésre. Egyszerűen nem arról szól, hanem ilyen "engine" fejlesztésről. Szóval nem az, hogy "nincs tökéletes nyelv", hanem nem is akar jó lenni arra, amit a többségünk fejleszt.

[ Szerkesztve ]

(#19) fatpingvin válasza ddekany (#17) üzenetére


fatpingvin
őstag

igazából az egyetlen fő probléma hogy az egyedüli "evolúciós nyomást" itt a minélgyorsabban képviseli, hogy mi a produktum az szinte teljesen mindegy.

igazából ez az egész elejét vehető lenne azzal ha lenne tényleg komolyan vett megrendelői/felhasználói érdekérvényesítés, illetve a piacon dolgozó szakemberek se mennének bele a tegnapi határidővel leadott megrendelésekbe. programozóként igenis mondd azt hogy ezt a minimálisan elvárható szakmai színvonalon ilyen megkötésekkel nem lehet megcsinálni, pont.

sajnos ez egy tipikus fogolydilemma (ha már játékelmélet) amennyiben nincs tényleges külső kényszerítő erő, ugyanis kizárólag addig hozza a legnagyobb kollektív hasznot amíg mindenki betartja a játékszabályokat. külső hatás hiányában ami meggátolná azt hogy a "csaló" nyerjen, sajnos borul az egész és ha már csak egyvalaki nem tisztességesen játszik onnantól senkinek nem érdeke. valahogy el kéne lehetetleníteni az ilyen tegnapra ígérő és holnapra szart produkáló management-stílust, ezt viszont a piac nem fogja kiternmelni, szinte csak az állami (elég kemény) beavatkozásra lehet számítani. arra meg a sokmazsola hisztizni fog hogy "kómunizmús" mintha ennek köze lenne a kérdéshez, vagy érvnek teinthető lenne, de ettől még az illetékes szervek a hatalmon maradás érdekében le fognak menni kutyába, és innentől megette a fene az egészet

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#20) fatpingvin válasza ddekany (#18) üzenetére


fatpingvin
őstag

a Rust tökéletesen alkalmas lenne ezekre a feladatokra is, ha kompetens programozókkal dolgoztatnának és nem az lenne az elv hogy nyolc hozzáértő szakember monkáját is végeztessül ek egy darab kontárral, tökmindegy a technikai színvonalból mennyit kell ehhez bedobni a busz alá.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#21) opr válasza ddekany (#17) üzenetére


opr
veterán

Igazabol ezt csak ugy tudod megnyerni, ha adsz a programozok kezebe valami alternativat.
Ugy ertem, valami olyat, amivel webkit+npm+react(?) sebesseggel lehet kifosni magadbol a funkcionalis es jol kinezo appokat, de az extra baromsagok, csilliard dependency meg stb nelkul. Amennyire latom, vannak erre torekvesek, de ido lesz. Elobb-utobb meg lesz ez oldva vagy igy vagy ugy, mert az se allapot, hogy a mostani "gyorsan nyerek aztan felakasztom magam egy tech debt-bol fonott kotelre" modszer maradjon.
Az van, hogy nagyon uj meg ez az egesz, meg mindig rengeteg ceg van, akinek egy weboldala sincs, ki kell fejlodnie ennek az iparnak is rendesen, meg kell tanulni a mivant, levonni a hosszutavu tanulsagokat, stb.
Meg 30-40 ev es jo lesz ez. Vagy azert, mert lesz szakmailag es amugy is elfogadhato alternativa, vagy azert, mert annyira rohadt gyors es hatekony lesz minden szamitogep, hogy nem fog erdekelni senkit. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#22) ddekany válasza fatpingvin (#20) üzenetére


ddekany
veterán

Mindenkinek korlátos a szellemi kapacitása. Ha nem szükséges adott területen, akkor senki nem szeretné pl. a GC kiváltásra költeni azt, valami hasznosabb dolog helyett.

(#23) dabadab válasza fatpingvin (#19) üzenetére


dabadab
titán

igazából ez az egész elejét vehető lenne azzal ha lenne tényleg komolyan vett megrendelői/felhasználói érdekérvényesítés

Az van, csak hát az a helyzet, hogy valahogy senki sem érzi úgy, hogy az lenne az az ő érdeke, hogy baromi sokat fizessen a szoftverért, csak azért, hogy utána valami minimális megtakarítása legyen a hardveren.

DRM is theft

(#24) ddekany válasza dabadab (#23) üzenetére


ddekany
veterán

Túl olcsó a hardver.

(#25) buherton válasza dabadab (#23) üzenetére


buherton
őstag

Valamelyik fórum bugyraiban olvastam, hogy az Imperium Galactica a megjelenéskor 10k HUF-ba került, amikor az átlag nettó fizetés 38k HUF volt. Ma pl. [Hogwarts Legacy PS5] 26k HUF, 352k HUF nettó kereset mellett.

Hogy sok erőforrást fogyasztanak az új SW-ek? Hadd fogyasszanak, ha már ilyen olcsón adják és a HW is olcsó.

Ezt nem neked címzem, hanem kiegészíteni szerettem volna a hsz-d.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#26) buherton válasza ddekany (#22) üzenetére


buherton
őstag

A GC az szerintem egy óriási evulóciós lépés volt a programnyelvek fejlődésében. És nem kidobni kellene, hanem értelemesen implementálni. Pl. [gogc]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#27) buherton válasza ddekany (#18) üzenetére


buherton
őstag

És ezzel nincs is gond szerintem.

A gond inkább azzal van, amikor az ipar nehezen vált nyelvet holott a legtöbb területen lenne jobb alternatíva. Szvsz az összes 2000 előtt kiadott nyelvtől meg kellene szabadulni, mert egyszerűen nem a mai kornak megfelelően lett a nyelv kitalálva Ok, vannak patch-ek, de azok csak toldozások. Hol voltak akkor még azok az igények, hogy:
- Ilyen gyorsan menjen a fejlesztés
- Multi CPU
- Multi core
- Vándorló fejlesztők
- stb.

Ezek akkor nem is lehetett készülni, hiszen ezek a pontok, akkor még nem számítottak annyira általánosnak, mint manapság.

Ott a Rust, a go, a typescript, a clojure, stb. amikre érdemes lenne váltani, mert előre lépést jelentene.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#28) dabadab válasza buherton (#27) üzenetére


dabadab
titán

Ott a Rust, a go, a typescript, a clojure, stb. amikre érdemes lenne váltani, mert előre lépést jelentene.

Arról a Typescriptről beszélünk, amit eddig folyamatosan savazott itt mindenki, mert része a "hogy a frászba lehetne egy nem túl komplex chat programra elherdálni 500 MB RAM-ot"? :)

Egyébként az igazi gond nem a nyelvekkel, hanem a frameworkokkel van.

Mondjuk ha akarsz csinálni egy GUI-s programot C++-ban (Rustban, akármiben), akkor nagyon gyorsan előjön, hogy hát nincs igazán semmi. Van a Qt, ami tulajdonképpen egy saját nyelvet követel a spéci preprocessora miatt, aztán csak a platformspecifikus ésvagy rettenetes elavult cuccok - és általában azoknak is elég rossz a támogatottsága.

Egyébként a multi CPU / multi core az pont egy olyan probléma, ami a fejlesztők nagyon nagy részét egyáltalán nem érinti, mivel amit írnak abban nem azért vannak threadek, hogy kihasználják a sok CPU-t/magot, hanem egyéb okok miatt (pl. hogy legyen külön worker meg GUI thread(ek)), a gyors fejlesztés meg a fejlesztők elvándorlása meg mindig is probléma volt.

[ Szerkesztve ]

DRM is theft

(#29) opr válasza dabadab (#28) üzenetére


opr
veterán

"Egyébként az igazi gond nem a nyelvekkel, hanem a frameworkokkel van."
Es ennyi. Ez pontosan igy van. Meg az ipar mentalitasaval, ami kb kikenyszeriti ezeket a borzalom frameworkoket meg a kilometer hosszu dependency tree-ket.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#30) buherton válasza dabadab (#28) üzenetére


buherton
őstag

Ha már C++. Egy ideig gondolkoztam, hogy visszanyergelek rá, de végül meggondoltam magam.

Emlékszem még arra az előadásra, amit Bjarne tartott személyesen Budapesten arról, hogy mi lesz a C++20-ban. A végén csak egy kérdésem maradt, van még olyan speciális karakter, amit nem használ a C++?! Ezt egy picit elfelejtve felütöttem a "Learning C++17 from scratch" könyvet most a télen. Hihetetlen számomra az, hogy micsoda rule set-ek épültek ki a korábban nem körültekintően bevezetett feature-k miatt. Ott van rögtön az explicit keyword. :( Még néhány ilyen után rájöttem, hogy a C++ nem nekem való, most a go felé szeretnék nyitni.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#31) opr válasza buherton (#30) üzenetére


opr
veterán

Mint C++ fejleszto, szerintem a C++-nak ket nagy baja van:
1) A szintaktika, ahogy irod is, borzalmas.
2) Azt mondjak, hogy C++-ban megtehetsz barmit! Ami igaz is. A baj az, hogy ezt sokan felreertettek, es azt hiszik, hogy meg is kell. :DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#32) fatpingvin válasza opr (#31) üzenetére


fatpingvin
őstag

hogy is volt az a mondás? egy átlagos fejlesztő kezében a C olyan mint egy csimpánz kezében a csőre töltött puska?

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#33) opr válasza fatpingvin (#32) üzenetére


opr
veterán

Valami hasonlo, igen. A gyakorlatban is latszik, hogy ez amugy sajnos mennyire igaz.

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#34) fatpingvin válasza opr (#33) üzenetére


fatpingvin
őstag

miután volt szerencsém látni hogy egyes kollégák még pythonnal is miket képesek művelni (előrevetítem én sem vagyok sokal jobb de legalább nem tartom magam programozónak, sőt...) bele se merek gondolni mit művelnének mondjuk C-ben.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#35) Komplikato


Komplikato
veterán

Ha nem lennének túlárazva a gyártási költséghez képest, akkor ehhez a projekthez tök jó lehetne egy 10-12 colos, vagy nagyobb, e-ink kijelző.

"Figyelj arra, aki keresi az igazságot és őrizkedj attól, aki hirdeti: megtalálta." - (André Gide)

(#36) opr válasza fatpingvin (#34) üzenetére


opr
veterán

:DDD

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#37) Alaaf Pi válasza dabadab (#23) üzenetére


Alaaf Pi
aktív tag

Csak épp nem csak a hardveren lehet spórolni a jobb SW minőséggel, hanem a produktivitást lehet növelni pl. egy CAD FEA egyéb szoftver esetében, vagy a stabilitást megőrizni, pl egy autónál, vagy sok párhuzamos futás esetén egy kiszolgáló szervernél a komplett rendszer teljesítményét javítani. És ezen területeken azért megfizetnék a jobb munkát, miközben azért itt is komoly gondok vannak.

Legutóbbi agyeldobásom: adott SW telepítése gépre tökéletes, licenc rendben, frissen feltolva, a szoftver papíron jól működik, gyakorlatban használhatatlan. És a hivatalos support reakciója: probléma ismert, nagyon kevés embert érint, és nincs megoldás ra. Köszi. Gép komplett újratelepítést igényelt.

#29 opr: Gépészeti területen mozgok, ott is ez van, határidőt tartani, valamit gyorsan gányoljon az ember a modellbe, majd kijavítja később, csak akkor újabb hasonló jön, és soha nincs esély újramodellezésre, javításra, s csak gurul a szarlavnia, a nép meg szurkol, hogy ne rajta csattanjon szét.

[ Szerkesztve ]

(#38) VIC20


VIC20
őstag

,,...a notebookja alkalmasint a legrosszabb pillanatban merül le..."

Biztos vagy benne, hogy tudod, mit jelent az alkalmasint szó és hogy kell helyesen használni?

(#39) ddekany válasza buherton (#27) üzenetére


ddekany
veterán

A legtöbb régi nyelv egyszerűen ostobán lett megtervezve, és azóta bölcsebbek lettünk. Soha nem volt jó, hogy nem lehet tudni fordítás időben egy erősen típusos nyelvben, hogy valami lehet-e null. Soha nem volt jó, hogy trágya a hibakezelés. Stb. Nem kellenek ehhez az új körülmények. Meg persze, hatalmas hátránya a régi nyelveknek, hogy utólag hozzájuk lett toldva rakás feature, ami nem működik túl jól a régiekkel... Nyilván ezt a komplexitás robbanást is jobban bírják a jobb programozók, de azért nekik is csak rossz.

(#40) Reggie0 válasza buherton (#26) üzenetére


Reggie0
félisten

GC csak elfedese a problemanak, nem megoldasa. Mintha gyakra belazasodnal ezert 0-24 lazcsillapitot szedsz, ahelyett, hogy kideritened mi a gond.

[ Szerkesztve ]

(#41) ddekany válasza Reggie0 (#40) üzenetére


ddekany
veterán

A memória kezelés probléma minden megoldása egy kompromisszum. A GC sok alkalmazásban messze a legjobb kompromisszum.

(#42) GhanBuri Ghan


GhanBuri Ghan
őstag

Háttérvilágítás nélküli FF LCD tényleg nem ehet sokkal többet, mint egy EINK, viszont a képernyő szkrollozása barátibb látvány. Bár, érdekes lenne összevetni a fogyasztását két azonos átmérőjű kijelző fogyasztását általános használatban.
Az pedig nekem is mostanában tűnt fel, hogy általános otthoni gépek elvárt teljesítményigénye nagyon megugrott mondjuk a Win10 megjelenése óta, pedig azonos platform, azonos alkalmazások - felhasználói szemmel semmi sem indokolja a memória- és processzorigény növekedését.

(#43) buherton válasza ddekany (#39) üzenetére


buherton
őstag

Igen, pont ezért is kellene váltani a régi nyelvekről.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#44) Reggie0 válasza ddekany (#41) üzenetére


Reggie0
félisten

Egyaltalan nem. A legjobb kompromisszum a hibatlan kod iras, csak ez manapsag nem divat. :) Az osszes kompromisszum ami a GC fele mutat az az ellenorizetlenseg es felkesz kodok gyors kiadasa erdekeben tortenik.

(#45) buherton válasza Reggie0 (#44) üzenetére


buherton
őstag

A hibátlan kód írása nem kompromisszum :N . Btw, nincs olyan hogy hibátlan kód. Szerintem semmi gond nincs a GC-vel, ez az evolúció következő lépcső foka. Pont a napokban láttam egy szösszenet a YT-on, ahol a jó ember azt fejtegette, hogy az interfészek meg egyebek mennyire lassítják a programfutást. Szerintem meg akkor programozzon assemblyben.

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

(#46) opr válasza buherton (#45) üzenetére


opr
veterán

Java? :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#47) fatpingvin válasza opr (#46) üzenetére


fatpingvin
őstag

a java egy tök jó koncepció... lenne, ha nem használnák olyan helyen is ahová épeszű szempontok szerint nem való, pl embedded rendszerek.

amúgy ha már szóba került, pl a Transmeta csinált olyan procikat amik gyakorlatilag mikrokódfrissítéssel emuláltak utasításkészleteket. voltak x86-kompatibilis megoldások rá, viszont olyan is ami gyakorlatilag ilyen meta-utasításkészlettel megvalósított egy kvázi hardveres JVM-et, ergo kb natív vason tudtad futtatni a Java bytecode-ot.

na ez például egy érdekes irány szerintem.

A tipikus munkafolyamat legjobb tesztszimulációja a tipikus munkafolyamat. A "napi anti-corporate hsz"-ok felelőse :)

(#48) opr válasza fatpingvin (#47) üzenetére


opr
veterán

Nem mondtam én semmi rosszat a java-ra, csak rákérdeztem, Vágó úr. :D

"Programozó vagyok. Ez azt jelenti, hogy amit leírok, megtörténik." :D “The only valid measurement of code quality is What-The-F**ks/Minute.” - Robert Martin

(#49) Reggie0 válasza buherton (#45) üzenetére


Reggie0
félisten

Miert ne lenne, a vegtelen ciklust es a hello world-ot is meg lehet irni hibatlanra. Az osszes tobbi pedig ennek a kiterjesztese :)

Amugy meg boven jo lenne, ha a c++ core guidelines-t kovetnek az emberek. (akik c++-ban kodolnak).

[ Szerkesztve ]

(#50) buherton válasza opr (#46) üzenetére


buherton
őstag

Igen, pont ezért is kellene váltani a régi nyelvekről. ;]

A személyes tapasztalatom az a Java-val kapcsolatban, hogy lassssú és a világ memóriája nem elég. Oké, persze összehasonlítani a nyelveket nagyon nem egyszerű. Abból szoktam ilyenkor kiindulni, hogy van egy probléma/kívánalom, amit megszeretnék oldani. Pl. szerettem volna itthonra DLNA szevert, a minidlnad egy ősöreg RPi-n vitte 1-2%-os CPU kihasználtsággal a fHD tartalmakat, addig a java-ban írt párja normál PC-n is izzasztotta a vasat. A másik kedvenc összehasonlításom a Vuze vs Deluge vagy Transmission. Az előbbit java-ban írták és borzasztóan zabál mindent, addig az utóbbi kettő, de főleg a legutolsó vígan elketyeg kb bármilyen vason.

MOD: érdemes ezt nézegetni: [go vs java]

A go vs java ahol a go kb fele annyi memóriát használ el, pedig az is pure GC nyelv.

[go vs C++] az talán nem meglepő, hogy sebességben gyorsabb a C++, de az már igen, hogy kb ugyannyi memóriát használ a két nyelv, holott a go explicit GC-s.

[ Szerkesztve ]

tely, baly, fojó, mennyél, mingyárt, telyföl, tolyás, malyd, kapú, egyenlőre, ejsd, jáccani, ahoz, fúj, hüje, muszály, alat, álok, lasan, fojtatás, ál, fontós, költsön, eggyüt, lyob (jobb?), mek, mongyak, milyért - !!! Tanúlyunk már meghejjessen irni... !!!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.