Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) dajkopali


dajkopali
addikt

Az Apple-mizéria kapcsán írott bloghoz ([link]) olyan hozzászólások is érkeztek, melyek egy olyan problémát vetettek fel, mely láthatólag többeket érdekel, nevezetesen: a portál oldalain időnként azonos témájú tudósítások jelennek meg, plusz: ezek topikjai különállóak. Ebbe a topikba várjuk azokat a hozzászólásokat, melyek ezzel kapcsolatban fogalmazódnak meg. Gond-e ez? A bizonyos értelemben vett ismétlés a gond? A teljes azonosság (már ha van ilyen)? A topikok szétszórtsága?
Arra kérünk mindenkit, hogy a kritikai észrevételei mellett mindenképp fogalmazza meg azt is, hogy mit szeretne, mivel csak akkor tudjuk jobbá tenni a rendszert, ha legalább sejtésünk van arról, hogy mit szeretnétek.
Ezer köszönet mindenkinek, aki segíti a közös munkát!

[ Szerkesztve ]

"fácánjava calvadosban/teljesítünk, egyre jobban " - Konok Péter

(#2) localhost válasza dajkopali (#1) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Én gondnak látom, ha ugyanarról beszélünk....
PÉL-DÁ-UL:
Szerintem nem kell külön topic a firefoxnak egy másik annak, hogy mit fog tudni a hamarosan megjelenő firefox, egy annak, hogy letölthető a legújabb béta, aztán megint egy annak, hogy a béta után jött egy béta 2 és már itt is van egy újabb topic a RC1-ről és a program megjelenése után a verzió +0.0.01-nek ismét egy újabb topic.

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#3) shev7 válasza localhost (#2) üzenetére


shev7
veterán

szerintem nem arra gondolt, bar a te felvetesed is jogos.

Itt inkabb arrol van szo, hogy szinte ugyan az a hir megjelenik itcafe-n, es mobilarenan is (mint ahogy ez tortent az apple hirrel)

Ezzel szerintem nincs gond, nem feltetlenul olvassa mindenki a teljes lapcsaladot, en sem olvasom pl a PH!-t.

Viszont ha mar lapcsalad, akkor valahogyan legyen megoldhato ezen hirek topikjainak osszevonasa...

''Gee, Brain, what do you want to do tonight?'' ''The same thing we do every night, Pinky: Try to take over the world!''

(#4) WonderCSabo válasza shev7 (#3) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Egyetértek. Jó a külön hír, de a hozzászólások egy topikba érekezzenek.

localhost felvetése szerintem nem jogos: a hírben az adott verzióra, újdonságaira reagálunk, meg persze jön a konkurensekkel összevetés, stb. A "hivatalos" topikban meg főleg a userek egyéni problémáit beszéljük meg. Nem lenne jó, ha a kettő összefolyna.

(#5) FoxiestFox válasza localhost (#2) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Egyetértek.

Nem az a gond hogy több oldal hozza le a hírt, mert tényleg van aki nem olvassa mindet, de sok olyan hír van amely több oldal profiljába is beletartozhat..
De akkor a hozzászólások menjenek egy topikba.

És tényleg nem kell minden piszlicsáré hírnek 10-20 hozzászólásos külön topik..

(#6) harry válasza FoxiestFox (#5) üzenetére


harry
veterán

Félreértitek, nem az a lényeg, hogy csak egy lapcsaládnál jelenne meg, hanem ugyanúgy mindegyiken, de ugyanaz a cikk, tartalom (tehát lényegében csak linkelve lenne), így elég lenne egy topic, nem lenne szétszórt.
Csak olvastam az Apple hír topicját, az alapján ezt szűröm le, nekem személy szerint annyira nem lényeges.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#7) FoxiestFox válasza harry (#6) üzenetére


FoxiestFox
félisten

Én is így értettem, hadd menjenek ki a hírek több helyre, akár tükrözve akár máshogy, de a sok topik kaotikus már... :)

(#8) localhost válasza WonderCSabo (#4) üzenetére


localhost
Közösségépítő

Nem lenne jó, ha a kettő egybefolyna.
Oké, ez így korrekt, de hogy MINDEN új hír - Új topicot szül, az sem jó!
Találkozzunk a híd közepén ?

(bár most már látom, hogy lényegében nem erről van szó)

[ Szerkesztve ]

¤ Most már biztos: teljesen normális vagyok! ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... ... Mondták itt ezek a hangok is a fejemben. :)) ¤ My IP is: 127.0.0.1

(#9) WonderCSabo válasza localhost (#8) üzenetére


WonderCSabo
félisten

Persze, lehetne simán egy FF hírtopik is, meg egy FF általános topik, csak aztán nehogy az újonc a hírbe írjon, látván a sok hszt.

(#10) harry válasza localhost (#8) üzenetére


harry
veterán

Hát azért attól függ, ha egy nagy "hírtopic" lenne, akkor szerintem nehézkes lenne visszakeresni az adott részhez szóló kommenteket. Szóval ezt is át kéne gondolni.
Bár most alapvetően nem erről szólt a felvetés.

Theoretically, this damn thing oughta work now.

(#11) ntomka válasza shev7 (#3) üzenetére


ntomka
nagyúr

Dettó.

Az 1 cikk mindenhol megoldás már csak azért sem célszerű, mert minden lapnak megvan az egyedi hangulata és arculata, amit a cikkírók maguk is tükröznek. Ez így elveszne, de a közös topic mindenképp hasznos, hisz összevonná az azonos hírhez tartozó hozzászólásokat, persze csak akkor, ha tartalmilag tényleg azonos a két cikk, mint az ma is volt ugye.

[ Szerkesztve ]

ツ Headphones on - World off

(#12) lapa


lapa
veterán

szerintem jól vannak a cikkek, csak rosszul tartjátok a böngészőt.

különbenis a szerverekben is redundáns táp van, ezek a dolgok nem véletlenek.

[ Szerkesztve ]

(#13) Apollyon


Apollyon
Korrektor

Szerintem ez így nem néz ki jól.. Korábban is fura volt, és most is az. Ez így el is idegeníti egymástól a lapcsaládot.

Nekem konkrétan azért tetszik ez az egész PH! és a többi oldal, mert valamilyen szinten egymáshoz tartoznak. Ezek a cikkek meg mégis olyanok, mintha versengenének egymással a lapok, persze nem, de egyik sem foglalkozik a másikkal.
A Mobilarénán lévő kijelzős teszthez tartozó fórumban írtak még erről arról, hogy ez meg az miért nincs benne, és Bocha (azért valamennyire jogosan) ezt írta: "mi egy mobilos oldal vagyunk és mobilokban használt kijelzőkről írtunk".

Ez oké, és világos, de egy lapcsalád része a Mobilaréna, és a kijelzőkről ilyen mélységben sajnos nem olvashatok a PH-n, mert ott nincs ilyen cikk, és valószínűleg nem is lesz. Ezért kényelmesebb lenne, ha megtudnék mindent 1 cikkből, beleírva ebből is, és abból a témából is.

Mivel az egész lapcsalád ilyen-olyan, de konkrétan technológiai lap, ezért nem versengeni hanem inkább kiegészíteni kéne egymást, hogy egy dologról ne a négy portálról kelljen összeszedjem az infót (oké, kissé túlzás, de nincs messze tőle).

[ Szerkesztve ]

#1) Respect the privacy of others. #2) Think before you type. #3) With great power comes great responsibility.

(#14) #06658560 válasza ntomka (#11) üzenetére


#06658560
törölt tag

Amikor szóról szóra ugyanaz jelenik meg ph-n és cafén akkor szerintem inkább idegesítő a többféle felületen kitolt hír. Mert nem önálló cikk, csak valami hír. Általában azokkal szokott lenni a gond. Ilyen esetben bőven elég lenne, ha mint link működne adott oldalon a cím, s egyből egy oldal, egy fórum lenne hozzá.

(#15) ArchElf válasza localhost (#2) üzenetére


ArchElf
addikt

Ennek kb úgy volna célszerű működnie, hogy lenne egy gyűtő topic, és amikor egy új kisebb cikk megjelenik (aminek nem volna célszerű új topicot létrehozni), akkor a cikk kirakása generálna egy hozzászólást a gyűjtő topicba - akár különálló címmel - hogy lehessen látni - a cikk címével, az arra mutató linkkel, és mondjuk a bevezető mondattal, ami a főoldalon is látszik.

AE

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#16) ArchElf válasza ArchElf (#15) üzenetére


ArchElf
addikt

- akár különálló címmel -
- akár különálló színnel -

AE

[ Szerkesztve ]

Csinálok egy adag popcornt, és leülök fórumozni --- Ízlések és pofonok - kinek miből jutott --- Az igazi beköpőlégy [http://is.gd/cJvlC2]

(#17) #06658560


#06658560
törölt tag

Spec ma is sikerült a pirosbika telefonbranddel duplázni...

(#18) Wolverine válasza dajkopali (#1) üzenetére


Wolverine
félisten

Szvsz az nem gond, ha több portálon is megjelenik egy-egy hír, mert mindegyiknek más a profilja, így más szemszögből is írjátok meg ezeket. A kapcsolódó topikok egyesítése ésszerűnek tűnik.
Az utolsó ékezetig azonos hírek feleslegesek.

"I'm the best there is at what I do, but what I do best isn't very nice." (Wolverine) / "Hello, I'm the Doctor. Basically... run." (a 11. Doktor)

(#19) dabadab válasza dajkopali (#1) üzenetére


dabadab
titán

Szerintem a külön hír - közös topik a jó megoldás, úgy rémlik, régebben is ez volt, kézi topikzárással meg átirányító üzenet írásával.

DRM is theft

(#20) Parci válasza dabadab (#19) üzenetére


Parci
HÁZIGAZDA

ezt maximum kézzel lehet megcsinálni, ami pedig az egyes szerkesztőkön múlik, h észreveszik-e, észben tartják-e stb. nem segít, h épp elég baja van mindenkinek, nem kimondottan 8 órás munka ez.

az biztos, hogy az egyes portálok független működésén nem igazán szeretnénk változtatni, mindenki arról és úgy ír, ahogy szeretne. ez a fele tehát adott. a topikok összevonásánál nehézség még, hogy ugye nem mindenki nézegeti a másik portál fórumait (hiába közös az egész). magyarán, hiába pörög egy topik a ph-hoz tartozó fórumokban vmiről, ha az aréna olvasó nem is jár arra.

nincs hibátlan megoldás, sajnos.

dicranum scoparium + genista pilosa = :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.