Hirdetés

2024. május 14., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help! asus a7s333+duron 1100 tuning (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SNova


SNova
csendes tag


Sziasztok!

Elég kezdő vagyok tuning terén, így a tapasztaltabbak segítségére szorulok.
Szóval van egy Asus A7S333-as alaplapom, amelyben egy Morgan magos Duron1100-es ketyeg. A vas jó, meg minden, csak néha kevés, ezért meg akartam húzni egy kicsit. A BIOS-ban állíthatom a szorzót, az FSB/PCI vagy mit, meg a CPU órajelet. A szorzót, meg a CPU-t (egyből 1466) nem bírja, el sem indul. Az FSB/PCI-t emelve 110/3X-ig bírja, CPUHot rendben (41 fok) terhelés mellett is, de ha valami PCI-os eszközt használni kezdek (hálókártya) egyből restart.

A fentiekből csak arra tudok következtetni, hogy nincs elég böszme feszültség, melynek állítására a BIOS (2003-as frissítés) setup nem ad lehetőséget, csak monitoring.
Kérdésem tehát az lenne, hogy hogyan tudnék feszkót adni rá, vagy minden próbálkozásom hiába való?

Aki tud segíteni nekem, azt kérem válaszoljon, mert így még 10 év múlva is menni fog ez a proci :)

Előre is köszönöm,
Balog Péter Balázs

(#2) petakpa1 válasza SNova (#1) üzenetére


petakpa1
őstag

A Duronok fsb-je alapból 100Mhz, az 1100-as Duron esetében meg a szorzó értelemszerűen 11X (11x100=1100)

A legegyszerűbb módja a húzásnak az fsb emelése pl 110-re, mert ekkor az proci órajele is megnő 11x110=1210-re, és a memóriaátvitel is javul 100->110-re emelt buszsebesség következtében. Persze épp emiatt a memóriának is bírnia kell ezt, de véleményem szerint ez nem gond, hacsak nem pc100-as SD-d, vagy 200Mhz-es régi DDR-ed van.

Tehát egyszerre csak egy dolgot változtass és az az fsb legyen! a szorzót alapból hagyd békén, és a CPU órajelát se piszkáld, illetve piszkáld, de úgy, hogy az fsb-t emeled.
Esetedben ''11xfsb=cpu core frequency'' szabály alapján lehet legegyszerűbben húzni a procit, persze ha a memó bírja, abból milyen van?

"... Feltalálom a hidegfúziót oszt reszeltek az amcsiknak...":)))

(#3) Jester válasza SNova (#1) üzenetére


Jester
aktív tag

Ha PCI-os eszköz indítása során restartol a géped, akkor annak lehet az oka, hogy a PCI frekvencia túl magas, és ezért bizonytalan az eszközök működése. Próbálj valami olyan FSB környékén maradni a tuning során, amelyhez 32-34 MHz körüli PCI frekvencia tartozik.

Mehr Licht!

(#4) SNova válasza petakpa1 (#2) üzenetére


SNova
csendes tag


Kedves Petakpa1!

Köszönöm a felvilágosítást, máris tisztább ez az FSB-szorzó összefüggés.
Igen, azt elfelejtettem megírni, hogy a leggyengébb pont a szg-emben a proci, mert a memória Infineon 266-os, tehát igy alapban 1:1-ben megy az FSB kétszereséhez, amikor meg húztam a procit, akkor feltettem 3:4-hez, hogy a memória ne legyen gátja a sebeségnek.

Úgy látszik 1200MHz fölé nem lehet emelni ezt az ötvözetet, csak attól félek, hogy ha majd veszek mondjuk egy 1700XP-t (jobbra nem tellik), és 2400-ra húzom, honnan adok neki feszültséget? Alaplapcsere, vagy van olyan, amiről én nem tudok... Az alaplapi leírás minderről mélyen halgat.




(#5) SNova válasza Jester (#3) üzenetére


SNova
csendes tag


Kedves Jester!

Igen, gondoltam rá, hogy nem kéne a PCI-t igy meghúzni, de ha tartom az általad ajánlott PCI frekvenciát, akkor az 3-4%-os teljesítménynövekedést jelent CPU frekvenciában, vagy fellépek 133 FSB-re....:)

(#6) hobizoli válasza SNova (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

Huzasnal allitsd inakbb 1:1-re, mert az a 3:4 133MHz-s FSB-nel mar 17xMHz RAM sebesseget eredmenyezne, mert ez ugy mukodik, hogy az FSB/3*4, azaz FSB*1.333, vagyis FSB+33%...ertheto? Minnel nagyobb FSB-t allitasz be annal nagyobb orajelertekkel, de azonos szazalekkal huz el a RAM orajele az FSB-tol.

Ezt levezteve az altalad beallitott 110MHz FSB-nel mar 147MHz(DDR294)-n futott a RAM.

Ha tudsz adj a CPU-nak 1.80-1.85V Vcore fesz.-t, ez jo hatassal van a sikeresebb tuningra, de meg is novelia hodiszipaciot, a tap terheleset, dehat a tuninghoz altalaban nem art egy jo huto is.



hobizoli

több drón kell ;P

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Help! asus a7s333+duron 1100 tuning (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.