Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) emre33


emre33
addikt

Üdv

olyan előlapi panelt keresnék az asus a8n-sli alaplaphoz, ami kiirja a bios által kiolvasott hőfokokat (alaplap, cpu)

Létezik ilyen? mondjuk egy usb és egy program segitségével ?

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#2) T0rnad0 válasza emre33 (#1) üzenetére


T0rnad0
addikt

Hi!

Én még nem sok ilyen panelt láttam,ami biosból olvas ki adatokat.Ilyennel csak egyszer találkoztam,azt hiszem régebbi asus alaplapokhoz lehetett venni egy panelt,amit az alaplappal lehetett összekötni(csak 1-2 alaplapnak volt ilyen csatlakozása).A mostani alaplapokhoz nem tudom,van-e ilyen...

Z Fold 4

(#3) emre33 válasza T0rnad0 (#2) üzenetére


emre33
addikt

abit hoz már láttam ilyet, nem lenne rossz ha lenne .. :C

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#4) T0rnad0 válasza emre33 (#3) üzenetére


T0rnad0
addikt

Az alaplaod leírásában nincs róla szó?Mert szerintem nem nagyon lehet ilyesmit kapni... :( Az Aeroccol féle panelek nem jók neked?Ott kis érzékelőket kell a hűtőhöz tenni...

Z Fold 4

(#5) L3zl13 válasza emre33 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ilyesmire gondolsz:
[link]
[link]

Van rengeteg féle...

[Szerkesztve]

Aki hülye, haljon meg!

(#6) T0rnad0 válasza L3zl13 (#5) üzenetére


T0rnad0
addikt

Csak ő a bios adatait akarja kiíratni...Ezekkel meg a hűtő hőfokát lehet mérni,nem?De ilyet legalább tud beszerezni :P

Z Fold 4

(#7) Pompi


Pompi
MODERÁTOR

Ebben a topicban is érdemes körülnézni:

Hibátlan kijelzős (rpm, t) előlapi panel - van? [link]

Feel Good Inc.

(#8) LukE válasza emre33 (#1) üzenetére


LukE
veterán

Matrix Orbital-nak, Crystalfontz-nak, meg meg nehany gyartonak van olyan panelje, ami USB/LPT porton keresztul kapcsolodik a gephez, es ha folvan rakva a szoftver, akkor azt ir ki, amit csak akarsz.
Vagy sima LPT/USB-re kotheto par ezer Ft-os LCD kijelzokkel is meg lehet csinalni, csak fol kell dobni egy programot. (lsd LCD kijelzo-s totyik itt)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#9) L3zl13 válasza T0rnad0 (#6) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Öööö igaz.

De BIOS-adatos kiejlzők is léteznek tudtommal, csak szoftveres támogatással. Azaz csak Win beindulása és a szoftver háttérben futása mellett jelzik az adatokat.

Aki hülye, haljon meg!

(#10) Cxgrav válasza emre33 (#1) üzenetére


Cxgrav
senior tag

Hali!

Kicsit fölös, mert már van pár ilyen topájk, ahol rengeteg ötlet illetve megvalósítás született már.

Nézz be ide és midenre választ kapsz:

[link]

Picture me Rollin' by 2pac

(#11) emre33 válasza LukE (#8) üzenetére


emre33
addikt

kösszi a tippeket, körülnézek

igen, nekem nem hőérzékelős kell, hanem bios olvasós.

Ha találok, majd írok tipsusszámot

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#12) T0rnad0 válasza L3zl13 (#9) üzenetére


T0rnad0
addikt

Na én ezekről nem is hallottam még..De így már meg is kapta a választ :D
De szvsz a sima panelekkel jobban járna :P

Z Fold 4

(#13) emre33 válasza T0rnad0 (#12) üzenetére


emre33
addikt

nem, mert látni akarom a cpu hőfokát pl: játék alatt is

ilyet láttál már?

[kép]

[kép]

[Szerkesztve]

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#14) L3zl13 válasza emre33 (#13) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Ez viszont már súlyos... :D

Aki hülye, haljon meg!

(#15) LukE válasza emre33 (#11) üzenetére


LukE
veterán

konkretan direkt biosbol olvasgatos univerzali kijelzot szerintem nem kapsz gyari verzioban, mert eleg gyarto specifikus, hogy milyen erzekelok vannak benne, milyen cimen lehet elerni, es foleg, hogy az alaplapok nagy reszen nincs kivezetve SMBus csatlakozo.

Amiket belinkeltel, azok tobbe-kevesbe egyedi cuccok, es nem kozvetlenul biost olvasgatnak, hanem video bemenete van, es gyakorlatilag egy masodik monitorkent azt irkalsz ki rajuk egy vindózos vagy linuxos szoftverrel, amit akarsz. Persze ehez futnia kell a szoftvernek, es valamennyi eroforrast megesznek.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#16) parandroid válasza emre33 (#13) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Minap az off topikban épp ilyesmiről beszélgettünk. Használható ötlet, egy ragyogóan felépített mod központi eleme lehet. :)

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#17) emre33 válasza LukE (#15) üzenetére


emre33
addikt

[link] oldalon kaphatók elvileg tudják a bios-ból való kilvasását, vagy nem ? usb kivitelt drága :O

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#18) gykarcsi válasza emre33 (#17) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Ha van egy kis kézügyességet, akkor magad is meg tudod csinálni. Én csináltam magamnak, hasonlót mint ami azon az oldalon van. Párhuzamos porton van. Windows-os progit használok hozzá (LCD Smartie), de van linux alá is progi. Az MBM-progiból kéri az értékeket, így ki tudod íratni amit az MBM érzékel. Nálam pl. alaplap, proci, vinyók hőmérsékle, prociventi, tápventi fordulatszám. Ezenkívűl még egy csomó dolgot, pl. vinyon szabad hely, winamp dolgai stb. Ha felrakod az LCD smartie progit (megy kijelző nélkül is), akkor megtudod nézni, mit lehet vele kiíratni.

(#19) LukE válasza emre33 (#17) üzenetére


LukE
veterán

az sem biosbol olvas. ahoz is windozos (vagy mas OS alatt futo) szoftver kell.
Olyan cuccrol nem tudok, ami onmagaban kiolvasna a biosbol a homersekleteket. (nem tudom, hogy az abitos cucc onalloan is tud mukodni, vagy csak ha bebutult az OS.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#20) Jinxx válasza gykarcsi (#18) üzenetére


Jinxx
senior tag

Üdv!
Tettszetős, ez engem kifejezetten érdekelne! Magát a kijelzőt honnan lehet beszerezni, kell e hozzá valamiféle külön áramkört épiteni? Vagy van erről valami ahonnan több infóhoz hozzájutok? Topik, link? :F

(Bocsi, közben megtaláltam ;) )

[Szerkesztve]

(#21) gykarcsi válasza Jinxx (#20) üzenetére


gykarcsi
tag

Ezen az oldalon levőt csináltam meg
[link]
LCD kijelző készítése 2.0 cím alatt.
A kijelzőt itt vettem:[link]

Ez a tipusa:EW16410BMW.
4x16-os kék háttérvilágítás.Ára 3200+fa
Ha gondolok rakok képet róla

[Szerkesztve]

(#22) Jinxx válasza gykarcsi (#21) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha küldenél egy jobb minőségű képet akkor azt megköszönném. :R
Első ránézésre bonyolultnak tűnik, de ha jól értem arról van szó, hogy az lpt és a kijelző megfelelő lábait összeforrasztod, és ellenállásokal beállítod a megfelelő feszültségértéket, hogy látható is legyen, de ne haljon meg a sok fesztől, aztán a progi segitségével azt csinálsz vele amit akarsz? :F

(#23) emre33


emre33
addikt

nem baj ha van hozzá program, lényeg hogy jó értéket mutasson

http://www.tavir.hu oldalon mi az a ''TavIR LCD_USB vezérlő csomag'' ? Van rajta valami kis indra adó féleség

Azt hittem hogy az előlapi panelt bedugom az usb-be , fel a program azt kész

usb-ést szeretnék, de az a 5900 + 4000 a kijelzőért az egy kicsit sok :O

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#24) LukE válasza Jinxx (#22) üzenetére


LukE
veterán

kb.
LCD-s totyik, elég sok infóval: [link]

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#25) LukE válasza emre33 (#23) üzenetére


LukE
veterán

most nem nezem meg, de Robi arul elore osszerakott cuccot, ha jol tudom (es meg csinalja, 1 ideje nem valami aktiv errefele...)
ennel olcsobban gyari cuccot sem nagyon kapsz (olyat, ami geprol kapja az adatokat. Sajat homeros izeket lehet olcsobban is kapni.)

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#26) gykarcsi


gykarcsi
tag

Igen jól értelmezed, van egy 20 kohm-os poti avval a kontrasztot tudod beállítani

(#27) Jinxx válasza gykarcsi (#26) üzenetére


Jinxx
senior tag

Ha én ezt két hónappal ezelőtt tudtam volna, hogy ilyen van, nem nézegetem végig az összes gyártó előlapi kínálatát. Szerintem erre beruházok, köszi az infókat és a segitséget.

(#28) gykarcsi válasza Jinxx (#27) üzenetére


gykarcsi
tag

Itt van pár kép.
Beraktam külön dobozba, és mivel volt hely beraktam még soros porti infravevőt.
Maj d még készül hozzá fa előlap.
[link]
[link]
[link]

[Szerkesztve]

(#29) emre33 válasza gykarcsi (#28) üzenetére


emre33
addikt

jaj ez nagyon zsír, nekem is kell egy ilyet :C :C

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#30) gykarcsi válasza emre33 (#29) üzenetére


gykarcsi
tag

Szívesen segítek, de nem egy olcsó mulatság. A kijelző 4000 HUF, a doboz 3000 körül, egyeb dolgok, kb. 2000 HUF. Végül is ha nem rakod dobozba akkor olcsóbb, és egyszerűbben meg tudod csinálni. Csak a barkácsolás öröméért csináltam.

(#31) emre33 válasza gykarcsi (#30) üzenetére


emre33
addikt

Doboz? Én egy kislemez, vagy egy nagykeret (cdom) helyére szeretném berakni.
Majd irok a http://www.tavir.hu srácnak, hogy az ővé hogy készül

ASUS B650E-E, AMD Ryzen 9 7900, CORSAIR 64GB DDR5 6000MHz CL30 KIT CMK64GX5M2B6000Z30, ARCTIC COOLING Liquid Freezer II 360

(#32) parandroid


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Mivel elég sok link érkezett, hogy mely fórumtémákban érdemes folytatni az eszmecserét, és látom a topiknyitó is feltűnt ezekben, így ezt a topikot zárom, hogy ne párhuzamosan több szálon fusson a beszélgetés.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.