Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Harddisk-tudósok, ide! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Vaze


Vaze
őstag

Udv mindenkinek!!
2napal ezelot olyan tortent a 40gigas Maxtoromal hogy fentvoltam a cseten egyszercsak lefagyot minden!
Restartoltam de kiirta hogy nemtalal wint a winyon.
atneztem mindent,es vegul kiderult hogy eltunt a particio a winyom C:-jarol!
mitol lehetet ez??
kb 3-om honapos csak a winyom otletek vanak??
amugy win xp-volt fen fat32 es rendszeren futot! ha ez segit valamit!!
varom a valaszokat koszi szepen!!!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#2) MaUser válasza Vaze (#1) üzenetére


MaUser
addikt

Ha semmi nem jött be, akkor valami progi ráírt/átírta a Master Boot Record-ot.
Eseteleg az is lehet, hogy haldoklik a lemez. Ha nem szükséges a fat32 valamilyen program kompatibilitása miatt, akkor inkább ntfs-t használj, mert fat-tal volt nekünk is problémánk.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#3) Vaze


Vaze
őstag

ertelek.amugy mar betettem ntf-s rendszerbe de az a kerdesem hogy az gaz ha a C: ntfs es a D:fat32 be van?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#4) pRedATor válasza Vaze (#3) üzenetére


pRedATor
tag

A rendszer partíció legyen NTFS, a többi nem számít...

(#5) MaUser válasza Vaze (#3) üzenetére


MaUser
addikt

pRedATornak teljesen igaza van.
Meg így legalább ha másik oprendszert is használsz legalább a D:-re tudsz onnan írni.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#6) MaUser válasza MaUser (#5) üzenetére


MaUser
addikt

Még egy ötlet:
Használd az ad-aware nevű progit hátha a netről szedtél össze valmi ilyen dolgot.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#7) pRedATor


pRedATor
tag

Ja, tényleg víruska vagy vmi hasonló teljesen kizárva????

(#8) PEJKO


PEJKO
csendes tag

Hello!
Nekem egy QuantumFireball 10 gigás ment tönkre pár hete. Elkezdett krakkogni, majd kék halál (nem lehet írni a c-re). Újraindítom, és fel sem ismeri. Hagyom állni egy napot kb. és jó kb. 2 óráig, ha nem nagyon írok rá. Megformáztam. Talált hibás szektorokat. PartitionMagiccel addig partícionálgattam, amig kiszedtem a rosszakat, de még mindig nem jó. HIába formázom, már nem ír ki hibát, de még mindig bekrakkol. Azóta vettem egy 80 gigás bt-t. (ennyit ír ki, csak a biosban, hogy bt, és utána számokat. .)
Honnan töltsek le ''hibajavítót''? Mit kezdjek vele? Még jól tudnám használni mobilként, azért kellene. :( Előre is kösz.

(#9) MaUser válasza PEJKO (#8) üzenetére


MaUser
addikt

Ha már kerreg akkor nem érdemes szenvedni vele.
Lehet próbálkozni a partícionálással, hogy a bad sectors részeket kiszeded, de már úgyis haldoklik. Esetleg egy low-level format, de az 1 gigás winyók felett már csak annyit ér mint halottnak a csók.

''A file-cserélés öli meg a filmipart? Inkább a filmipar öli meg a file-cserélést. 2 hónapja nincsen semmi értelmes film, amit érdemes lenne letölteni...''

(#10) PEJKO válasza MaUser (#9) üzenetére


PEJKO
csendes tag

A norton disk dokorral is leellenőriztem, de már nem talál hibát. Meg a 10 gigából már csak 4gigát hagytam, hátha tán annyi működik, de nem...

(#11) Vaze válasza pRedATor (#7) üzenetére


Vaze
őstag

hat sajna nemtudom hogy volt-e virusom sajnos nemhasznalok virusatnezo progit de azthiszem felteszem a Nortont!!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#12) Kriza válasza Vaze (#1) üzenetére


Kriza
őstag

Nekem anno 4,3GB-s Seagate-on attól ment tönkre a FAT táblám, mert tuningoltam a gépet. (igaz, ott volt partíció, de a legtöbb fájl bejegyzés érvénytelen volt) Ha nem szabványos 33MHz-s PCI frekit használsz, hanem nagyobbat, akkor a HDD-t is húzod, amit lehet, hogy az nem tolerál!

Fenntartom magamnak a jogot, hogy a kéretlen reklámban szereplő terméket nagy mennyiségben, kamu címre rendeljem.

(#13) Vaze válasza Kriza (#12) üzenetére


Vaze
őstag

hat ezaz megcsak nemis tuningolom a gepem:O

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#14) Protoss válasza Kriza (#12) üzenetére


Protoss
senior tag

A Seagate nálam se kedvelte a tunningot. (Egész pontosan cimbi gépe tunning vinyó be felmásol, vinyó ki és hibás adatok tömkelege.)

Ne glettelj, a vakolás jobb

(#15) Krix válasza PEJKO (#10) üzenetére


Krix
őstag

Hát nálunk a 16db 10G-s quantumból már 10-et cseréltünk ilyen hiba miatt 2 év alatt. Sajnos ebből csak 2 volt garis :( a többit keményen buktuk. Gyári hibás széria.

If it is not broken then don't fix it!

(#16) reg1 válasza Vaze (#13) üzenetére


reg1
tag

Szia!

Maxtor winyók hibaellenörzésére a következő programot ajánlom:
http://www.maxtor.com/en/support/downloads/powermax.htm

Ezt letöltöd,elindítod és ha a tesztek során hibát talál nyugodtan visszaviheted a winyót,nekem is megtalálta a problémákat :))




bYE

Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

(#17) Vaze


Vaze
őstag

Reg1 nagyon szepen koszonom lehet hogy megmenteted az eletem mar toltom is:)))

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#18) tomcs válasza PEJKO (#8) üzenetére


tomcs
őstag

nekem van 1 osregi 850-es maxtorom.. na az csinalja ugyanezt, meg mindig megy de kb masfel-2ora hasznalat utan elkezd kerregni mint az allat es nem megy tovabb.. valoszinuleg valami tulmelegszik vagy fene tudja. egy ideig hordozowinyonak hasznaltam de manapsag mar inkabb 2db 10xes cdrw :) de erdekes modon bad sector nincs rajta es gyakorlatban is lehet(ne) hasznalni a teljes kapacitasat.

(#19) Vaze


Vaze
őstag

letoltottem a programot es elinditottam ugy ahogy a leiras szerint van!
de mikor az OK-e gombra klikelek akor nem a winyomat akarja tesztelni hanem a floppy meghajtomat akarja atnezni demivel nemtudja ezert kiirja hogy nemjo szal most envagyok a bena vagy valami masgazvan?

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#20) tomcs válasza Vaze (#19) üzenetére


tomcs
őstag

nem maxtorom van szal nem probalom ki de nem azt akarja csinalni hogy gyart 1 boot lemezt es arrol ellenorzi? bar ezt valoszinuleg emlitene a leiras...

(#21) Vaze


Vaze
őstag

lehet hogy igazadvan de erol tenleg nincs leiras de megprobalhatom hatha...

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#22) Vaze


Vaze
őstag

igazadvolt csinalt egy bootlemezt koszi szepen a segitseged:-))
most megyek azt atnezetem a progival a dolgokat koszi meg1 szer!

MSI Raider GE78 HX 13V Intel® Core™ i9-13980HX -- GeForce RTX 4090, GDDR6 16GB -- 32GB, 2TB SSD

(#23) reg1 válasza Vaze (#22) üzenetére


reg1
tag

Nincs mit szívesen!

Még valami......

Ha 7200 RPM es akkor mindenképpen kell alá hűtés!Kötelező!!!!





bYE

Két windowsos PC beszélget. - Te, tudtad, hogy mi kompatibilisek vagyunk? - Mi van?

(#24) Csaccser


Csaccser
csendes tag

Nagyon egyszerű problémával küszködök, azaz jelenleg még nem... :) A vinyóm annyira hüje hangokat hallat már 2 hónapja mint egy 25 éves floppy meghajtó... De még semmi nem fagyott le, semmilyen probléma nem jelentkezett. Csak induláskor még a ház is megremeg... Könnyű összefüggésbe hozni azzal az eseménnyel hogy tél közepén véletlenül -1C fokon töltött néhány napot... :( Mitől van induláskor brutálhang??? Köszönöm a válaszokat!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Harddisk-tudósok, ide! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.