Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) dchard


dchard
veterán

Üdv!
Komoly hálózati problémám van, kérlek segítsetek!
Adott egy statikus címeket használó otthoni hálózat két géppel, ezek egy routerhez csatlakoznak az osztja a netet.
Ez mind szép és jó, a netmegosztás megy minden gépen, de a belső hálózat nem működik.
Tehát statikus címkiosztás van, egyszerű file megosztás kikapcsolva, accountok létrehozva. Működött is egy jó darabig, de egyszercsak mikor használni kellett volna azt mondta a WORKGROUP-ra való kattintás után, hogy : Workgroup is not accessible. You might not have permission to use this network resource.
The list of servers for this workgoup is not currently avalible.
És ennyi.
Pórbáltam már bármit:
Kikapcsoltam a tűzfalat, újrtelepítettem és újrakonfiguráltam a hálózatot mind a két gépen, megnéztem a service listát a gépeken (korábban volt olyan, hogy nem futott valami, és ezért nem ment a háló), de minden szükséges service fut/futott, sőt: egy csomót plusszba elindítottam (szinte fut az összes service) de így sem javult meg.
Ami érdekes: a hálózati megosztások elérhetőek, ha nem tallózni próbálom, hanem beírom a gép címét pl.: \\másikgéphálózatineve
Így el tudom érni az összes hálózati megosztást mindkét gépről.
És még egy érdekes dolog: van egy win98-at futtató laptop-om, ha azt is bedugom a hálóba egyszercsak minden működni kezd, és semmi hiba, még tallózni is tudok.
Mi a fenéért lehet ez??? :O:O:O
Már órák óta szenvedek vele, és még sosem fordult elő, hogy ne tudtam volna működésre bírni, de ez most kifogott rajtam...

Ja és még valami: a tűzfalamban a Megbízható menüpont alatt ahol az ADAPTERT lehet kiválasztani van egy csomó fölösleges és nem létező adapter. Azokat hogyan és hol lehet eltűntetni? Lehet az okozza a gondot? (a tűzfal nem, mert kikapcsolva is ezt csinálja)

Köszi előre is a segítséget!
Dchard

[Szerkesztve]

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#2) dchard válasza dchard (#1) üzenetére


dchard
veterán

Senkinek nincs ötlete?

Közben annyit lépett előre a dolog, hogy megnéztem a System Log-okat, és ott ezzel kapcsolatban két dolgot találtam:
1. A - egyébként automatikus futásra állított - Computer browser service elérte a leállási fázist.
2. A computer browser service futása megszakadt a következő miatt:
A folyamat megszakadt, mert túllépte az időtúllépési korlátot.

Hnagsúlyozom: ez a - hálózati név szolgáltatás számára - fontos service az összes többi szükségessel együtt fut mind a két XP-s gépen (illetve Automaitkus indításra van kapcsolva).

Az adapteres problémával kapcsolatban:
rájöttem, hogy azokat a ''nem létező adaptereket'' nekem sikerüólt előidznem azzal, hogy néha az USB-s WLAN kártyát is használom, de valahogy a beállításai eltárolódnak. Ezeket nem lehet valahogy eltűntetni?
Hogy a tűzfal és a windows is csak 1 hálózati adaptert lássan, mégpedig azt ami létezik?
Hol tárolja a widows ezeket a beállításokat?

Köszi!
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

(#3) dchard


dchard
veterán

Üdv!
Nem fogjátok elhinni, de pont az lehetett a baja, hogy túl sok service futott, ugyanis egy leírás alapján kikapkodtam elég sok fölösleges service-t, újraindít, és hopp:
Működik.

Olyan már volt, hogy ezt csinálta nem futó, vagy letiltott service miatt, de hogy túl sok legyen belőle...
Na mind egy, megoldódott!
Dchard

A kitárulkozó idegenektől mindig elfog a hányinger. [Cornelius]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Hálózati probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.