Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Halk film ! (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Phobos


Phobos
aktív tag

A probléma következő, bizonyos filmeknél (gondolom bizonyos codec-et használnak) halk a hang. Minden másban rendes hangerő van, próbáltam már mindenütt állítani, de nem sikerült. K-Lite codc pack.

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#2) Sipi válasza Phobos (#1) üzenetére


Sipi
addikt

A DVD-ripek problémája ez. Valami miatt (gondolom, a nagy dinamika miatt) ha csak úgy leszeded a képet és hangot, majd tömöríted, nagyon halk lesz. Emiatt általában úgy szokták csinálni, hogy a hangerőt a tömörítés előtt/alatt feljebb állítják.

De mivel ez már kész film, maximum az erősítődet tudod feljebb tekerni. :( Ez van.
Ez sajnos nem kodek-probléma.

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#3) Phobos


Phobos
aktív tag

:(
szomorú vagyok... na mindegy...

Nem lesz hazája senki másnak, Erdély örökre Erdély marad.

(#4) Sipi válasza Phobos (#3) üzenetére


Sipi
addikt

Én is az voltam az első ilyen (lövöldözős) film elején. De amikor jól feltekertem a hangot, jött a púpú. Akkor már nem csak szomorú voltam...:)

Sipi

Mont-joie! Saint Denis! Je trépasse si je faiblis!

(#5) Polesz válasza Phobos (#3) üzenetére


Polesz
addikt

Normalizáld a hangot. Ekkor hangosabb lesz :)

Elméletileg nincs különbség elmélet és gyakorlat között. Gyakorlatilag van.

(#6) Atyus válasza Phobos (#1) üzenetére


Atyus
tag

DVD-ről készül az átkódolás, akkor a nagyobb dinamika miatt érthető, hogy alapvetően halkabb lesz a felvétel.
De a DVD-knen megtalálható hangsávok is más hangerőt - és dinamikát - képviselnek. Pl. a DTS sokkal halkabb, mint a Dolby Digtital, vagy a Sztereo, viszont a minősége és a dinamikája messze felülmúlja a többit.
Pont az ilyen problémákra találták ki a Dinamika tartomány tömörítését, hogy kevésbé legyen különbség a halk és a hangos jelenetek között. Ezt arra az esetre szokták kitalálni, amikor éjfélkor van kedvünk házimozit nézni, de a túl nagy robajjal és hangerővel a szomszédunkat, esetleg a kedvesünket már nem akarjuk - annyira - zavarni.

A programok csak algoritmusok, mint ahogy az emberi lények is csak vegyi anyagok halmazai.

Útvonal

Fórumok  »  OS, alkalmazások  »  Halk film ! (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.