Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52) MacCaine


MacCaine
őstag

Hali!

Üdvözletem a topic indítójának. Nagyon jó ötlet volt :).
Egyébként szintén gitározok, 11-12 éve kezdtem. A cuccos: Ibanez RG-320, 7 húros Wasburn (így fejből nemtom a típusát), meg egy Fender Strato másolat (Cheri), Korg AX 300G, Kettner Warp7 (fej+láda), Laney TF700 (csak fej). Stílus: szinte minden, csak igényes zene legyen. Nagy kedvencek: Dream Theater, Andromeda, Slipknot, Slayer, Megadeth, Metallica, G'n'R, Pantera, Korn, Deftones, free jazz, pár jófajta death metal.

Egyébként meg valami bandát vagy arcokat keresek, akikkel komolyabban lehet zenélni, lehetőleg budapesti próbahellyel.

Z.
(esetleg nem érdekel valakit egy TF700-as fej gitárhoz? :)). a smiley ellenére a kérdés komoly

(#1873) Fátum Doki


Fátum Doki
csendes tag

Eladó egy 300 W-os döntött Marshall láda G1275T hangszórókkal. 90 ropi.
Ja, a cucc Sopronban van. További részletek telefonon: 30/912-1367, vagy mailben: szedleczky (kukac) freestart.hu

(#2170) master bud válasza rossz hal (#2169) üzenetére


master bud
tag

Kinek a pap, kinek a paplan. A Live-nak is van demo verziója, plusz megkapod Lite verzióban gyakorlatilag minden normális hangkártyához (az EMUkhoz biztos). Az pedig nem mindegy, hogy mondjuk 27k-ért van egy EMU 0404-ed, saját hardver FX-kel, 192 kHz record mintavételezéssel+sorolhatnám plusz kapsz hozzá egy Ableton Live Lite-ot, ami az egyik legkreatívabb professzionális szekvenszer lite verziója (upgradelhető).

Azt nem tudom, hogy a band-in-a-box 9.0 milyen lehetőségeket biztosít, de a Live-ban pl. alapból van legalább 50 dobcucc, FM szinti mindenféle presetekkel+csavarhatod plusz egy sampler ;)

Mindezzel gyárthatod a kis dob, basszus, lead MIDI patternjeidet, felveheted az éneket és rányomhatod audiosávként a MIDI trackekre...szóval nem korlátoz semmi...27kért :) :)


MOD: ja és a Live VST plugin host is, tehát rendelkezésedre áll 3*10^6 darab free/nemfree szoftszinti+effektprocesszor.

[Szerkesztve]

~~G::alactic O::bservation D::evice~~

(#2396) Bero


Bero
aktív tag

Sziasztok!
Nos mostanában szoba-gitározásra vetemednék, és ehhez kérnék segítséget.
Tudna esetleg valaki mondani nekem ingyenes dobgép szimulátort, esetleg free dob mintákat, amikre tudnék alkotni :B
Köszi

(#7538) Cyberpunk válasza Szten Márs (#7535) üzenetére


Cyberpunk
félisten

Én ezt találtam ami hasznosnak tűnik. [link] per pill. a Born Free soundtrack-et próbálgatom. Az ujj rendel tisztában vagyok, csak így még nehéz hogy nem nagyon akarnak ráállni az ujjaim. Pont ezzel kéne inkább kapcsolatban valami gyakorlás.

"You said you'd always be there for me.... but you're not..."

(#7629) BemAnyó válasza NeoPampalini (#7628) üzenetére


BemAnyó
senior tag

őszintén nem tudom a választ, de ajánlanám a TUX gitárt, szerintem használhatóbb és teljesen free,

[ Szerkesztve ]

(#10520) BluEyes válasza toth_janika (#10518) üzenetére


BluEyes
őstag

Nyugi, pillanatnyilag magam is (meg még igen sokan) egy hangkártyával döngetnek otthon a hifire kötve. Nincs ebben semmi perverzió. ;)

Viszont előre szólók, hogy nem biztos, hogy jó lesz a hang. Egyfelől a hangkártya Line-In bemenete nem a gitárokpickup-hoz van illesztve, tehát jelentős magasvesztés várható, másrészt a tápból rettenetes zajok, sípolások jöhetnek át, amik használhatatlanná teszik a rendszert. Én is így jártam, le kellett cserélnem a tápomat, pedig nekem külső usb kártyám van, ami elvileg nem érzékeny a szgépre, de még azt is hazavágta a táp zaja. Szóval egy próbát megér a dolog, technikailag működni fog, és lehet hogy jó is lesz, de készülj fel az esetleges zajproblémákra.

Ahhoz, hogy valami értelmes dolog történjen, kell egy amp-szoftver. Ezekből van sokféle, jobbak, rosszabbak. Ugyanazt tudják, mint egy multieffekt szoftvere.
Vannak magukban működő - standalone - ampszimulátorok, és vannak olyanok, amikhez egy futtató környezet, un. host program kell. Próbaképpen egy ingyenest javaslok feltelepíteni, ez arra mindenképpen elég lesz, hogy leteszteld a rendszert, mennyire zajos, hogyan állítsd be az ASIO-t, hogyan is néz ki ez a dolog. Aztán ha okés, műxik, tetszik, akkor majd elbeszélgethetünk a továbblépésről.
Ez a program a Line6 Podfarm 2.5 free verziója, standalone is megy, és már nem kér Line6 hardvert. Mindössze 2 ampmodell van engedélyezve benne, de az egyik pont egy Marshall, pár pedál- és effektmodell is működik benne, tehát egy egész tisztességes gyakorló soundot lehet csinálni belőle.
Ehune Podfarm 2.55

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10522) BluEyes válasza toth_janika (#10521) üzenetére


BluEyes
őstag

Gitárt direktbe nem, illeve persze igen, de csak egy natur, tiszta gitárhangot kapnál, és itt is fennáll a magasvesztés lehetősége az erősítő túl alacsony bemeneti impedanciája miatt.
Az elektromos gitár hangja önmagában nem létezik, a gitár (fa+pickup) - erősítő (előfok,végfok,effektek) - hangszóró lánc adja a végeredményt. Itt a hangszóróra térnék ki főleg, a gitárhang szempontjából szerintem az egyik legfontosabb elem a láncban. Ugyanis a gitárhangszóró nem lineáris átvitelű, ellentétben a hifi hangfalakkal. Ez a nemlineáris átvitel formálja véglegesre a gitárhangot, levágja a torzítókban keletkező, az egészségre is ártalmas mennyiségű magas felharmonikusokat, és még sok egyéb paraméterbe is beleszól.
Tehát az erősítőd mint végerősítő működne, a mély-magas hangszínszabályozó is hasznos lehetne, de a hifi hangfal önmagában alkalmatlan a torzított gitárhoz. (A tiszta hangokkal nincs probléma, leginkább csak jellegtelen lesz a hang, de élvezhető).
Ezért a szélessávú (hifi) hangsugárzók használata esetén szükség van a gitárhangszóró szimulálására is a rendszerben. Ez lehet hardver is, léteznek ilyen elektronikák, illetve az amp-szimuláló szoftverekben és a multieffektekben ezt is megoldják, különböző karakterű hangszórók átvitelét lehet ki-be kapcsolni a programban.
A Podfarm free-ben a két erősítőmodellhez tartozik 1-1 hangszórómodell is, ezeket csereberélheted egymással. A Youtuben van fenn a Podfarmról csomó bemutató video, nézz meg egykettőt, hogy tudd, miről is van szó.
Külső hangkártyák annyiba kerülnek, mint egy multieffekt, vagy egy modellezős kiskombó, szóval ha venni kell, akkor már lehet, hogy nem kártyát kellene venni. De ez is megfontolás tárgyát képezi. Egyelőre nézzed meg a mostani kártyát, az lenne a leginkább költséghatékony megfejtés.

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#10920) Seraph 16 válasza izomhod (#10917) üzenetére


Seraph 16
őstag

Technics vagy Harman/Kardon hifihez lehetne odahaza bekötni. Engem nem zavarna, hogy ha használt, de mivel ajándékba lesz így inkább új legyen, azt valahogy csak máshogy bontogatja az ember, meg az illata is más :K

freebazsi nálam is esélyes, megnézem majd valahol, ahol van yamaha rbx170 és ibanez gsr180 is, és akkor kitalálom. Nekem elég hasonlónak tűntek a youtube videók alapján, bár ott elég nehéz bármit is meghallani a - gyakran - telefonnal készült felvételeken...

"Csak a napórák fogaskerekei jártak rossz irányba"

(#12186) Mathiask válasza blackmacs (#12183) üzenetére


Mathiask
senior tag

Vagy valamilyen sima húrt veszel, vagy bevonatosat.
A bevonatos(pl.: elixir, EB Titanium RPS) tovább bírja, mert a bevonat rajta nem engedi, hogy az izzadtság és a nedvesség elkorrodálja a húrt. (hallottam olyat, hogy ahol penget az ember kibolyhosodik picit a húr, de nem zavaró)
Én mondjuk soha nem használtam ilyet.

A hagyományos húrok közül a Rotosound alsó húrjai elég hamar elkezdenek sötétedni(oxidálódni), viszont adnak +1 vékony E húrt(amelyiken rajta van egy matrica hogy extra 1st string free), ez sokszor hasznos lehet.

Hasonló árban van Gibson húr ami jóval később kezd el oxidálódni. Egész jó szerintem.

Most pár napja kipróbáltam az Ernie Ball Cobaltot. Ami elméletileg erősebb kölcsönhatásba kerül a hangszedőkkel, így hangosabb, nagyobb a dinamika, több a mély, szebbek a magasak. Hát még nem tudom hogy ez valóban így van-e, olyan egetverő különbséget azért nem vettem észre. Alapból jobban szól egy új húr, mint a régi, így elég nehéz lenne összehasonlítani őket.

(#14036) Injun


Injun
aktív tag

Jó kis rákkenroll,és még a szövege is vicces :)

Freedom

(#14686) Eastman


Eastman
őstag

Ebből tanulgatok: eMedia Blues Guitar Legends Frankón hangról-hangra végigvezet a dalokon.

A skálákat innen tanulom: freeguitarsource.com

...meg kellene kicsit dotálni a srácot, mert sajnos nem teljesen fejezte be az oldalt: [link] Egyébként perfekt, pont nekem való.

Szerk: ...ezzel szoktam néha játszani, de inkább legörbül a szám széle, ha nagyon nem megy. Összességében frappáns honlap, én nagyon szeretem.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#14763) toth_janika válasza Szten Márs (#14762) üzenetére


toth_janika
őstag

Bocsánat, hogy belevauzok, de úgy gondolom, saját példából kiindulva, hogy mindig az arany középút a tökéletesen járható.
Én tanárhoz járok, mellette neten nézem az oktató oldalakat, és a YT-t. Pl... Alap... Nothing else matters... nem kell bemutatnom senkinek... A tanárom elfelejtette elmagyarázni a pengetéshez használt ujjak sorrendjét, és azt lestem le oktatóvideóból, így nem kellett felhívnom, vagy várnom egy hetet.
Vagy a tempó gyorsítás pl skálázásnál. Van pl a Free Guiter Source oldal, amit itt már többször linkeltek. Itt számos leckéhez van lassú, közepes és gyors sample, amire lehet játszani.
Tehát alapvetően én úgy gondolom, hogy tanárral és online haladok a legjobban...
De ez az én esetem!

"Ha valakinek rossz érzése van attól, hogy teljesítenie kéne és valamiért nem megy (huhh ezen a héten nem volt időm gyakorolni, és már az előzőn sem, pedig ezt meg ezt a leckét feladták nekem), akkor annak ellenére, hogy valószínűleg (csak valószínűleg) nem lesz belőle semmi ügy, szintén rossz szájízt hagyhat. Otthoni, autodidakta tanulásnál ilyen sincs. Nincsenek kötöttségek, nincsenek kötelező dolgok. Szabadabb."

Ezzel a résszel nagyon nem értek egyet. Ha nincs időm gyakorolni, nekem sem mindig van a meló mellett, akkor mondom a tanárnak, hogy sorry, de most nem sikerült. Akkor nem rohanunk tovább, hanem átvesszük, amit eddig tudok. Egy kis ismétlés. Ha belegondolsz, a kapitalista világszemlélet miatt, a tanárnak sokkal jobb, ha otthon nem gyakorolsz, mert többet fogsz hozzá járni, amíg eléred a célodat ;]

Az, hogy "nincsenek kötelező dolgok" viszonylagos. Otthon, ha nincsen kitűzve, hogy most ezt vagy azt tanulom meg, akkor nem fog haladni az ember. Ergo kötelező otthon is gyakorolni amikor csak lehet :)))

De a legfontosabbról többször megfeledkezünk, köztetek persze én is. Ez pedig a CÉL
Mi az a cél, amit el akarok érni a gitárral? Zenekart akarok vagy csak jammelni a tábortűznél, esetleg magamat szórakoztatni és ökörködni?
Amíg ez nincs letisztázva addig sztem felesleges oktatástechnikai kérdéseket feszegetni :R

Flickr - http://www.flickr.com/photos/toth_janos/

(#17853) sza.sa válasza Hadeska22 (#17848) üzenetére


sza.sa
tag

Ez a Cort csapat így jött össze... Mondtam is hogy mehetnek Cort Artist-nak.

Ha jöttek volna Kecskemétre Nighthawk-al, lenne... :D

freelanced: szerintem ha rózsaszín lámpa alatt nézik :)

sza.sa

(#17968) kisgabor87 válasza BluEyes (#17967) üzenetére


kisgabor87
tag

Ez a Guitar rig, nem az amplitube. :D
Az Amplitube-ban ez van:
"FREE version of AmpliTube 3 with 24 models including a digital chromatic tuner, 9 stomps, 4 amps, 5 cabs, 3 mics, 2 rack effects"

Azt hiszem egy teljesen kezdőnek ez több mint elegendő. ;)

(#19112) BluEyes válasza KrAt (#19110) üzenetére


BluEyes
őstag

Ez hardver, fábul-vasbul van, itt nincsenek freeware dolgok. 20k-ért a használtpiacon kapsz esetleg valamit, leginkább olyasmit, amiért vétek pénzt kiadni.
Egy ilyen gitár most épp 33,5K [link].
Az elektronika sokféle lehet. Fejhallgató kimenet van a kombókon is, a multieffekteken is. A pc-t is használhatod, de akkor meg érdemes egy usb-s külső, Hi-Z inputos hangkártyát venni, ami annyiba kerül, mint egy multi vagy kiskombó, tehát anyagilag nem vagy nagyon előrébb, max annyival, hogy pár szoftvert le lehet varezolni a netről.
Kezdőknek én nem javaslom a pc-t. Digitális kiskombó, az szól magában is, szól fülessel is. Fender Mustang I, Line6 Spider IV 15, Peavey Vypyr 15, ezeket nézzed meg a YT-n, azt amelyik tetszik. Ehune például: [link]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#19447) atidzsiforc válasza brickm (#19446) üzenetére


atidzsiforc
őstag

Pl.: annak aki szereti :)

Am egyik volt munkahelyemen jazz fesztival alkalmabol fellepett egy tag a freestage-n, jo masfel negyzetmeteres pedalboarddal meg egy godin piezos nylonhuros bigyoval. Olyanokat tolt h b3sz@£%tam. Kulonbozo soundokat retegelt ossze looperrel egymasra. Nevere kar h nem emlekszem :(

r_picmip 16-al a koromporkolt is letisztultabb elmenyt nyujt

(#19900) GoTReX


GoTReX
őstag

Kezdőként kettő zene lenne amit szeretnék majd valamikor elsajátítani. Ezek zömében szerintem az egyszerűbb dallamok persze.(Még csak akkordokat csinálgatom)

Szerintetek mennyire húzósak ezek kezdőnek szárnypróbálgatáshoz?

Six million ways to live

Freedom(Django) :)

XBOX ID: GoTReX #4839 KERESEK: JÓÁRASÍTOTT BLUE Switches billentyűzetet

(#21738) BluEyes válasza oAcido (#21734) üzenetére


BluEyes
őstag

A húr fogyóeszköz, ha épp nem szakad el, akkor is érdemes a komplett készletet lecserélni pár havonta, mert bekopik alulról, szennyeződik, oxidálódik. Plusz a vékonyakból (E1,H) nem árt tartani a fiókban tartalékot. Vannak darabra kaphatók pl. itt is 190 Ft-ért.
A gyári készlet a honlapja szerint 12-52, elvileg ehhez a vastagsághoz van beállítva a gitár, de ez nem feltétlenül lesz így. Egy első, egyszeri beállítás egy hangszerész által javallott. Ha olyan boltban veszed, ahol van szervíz-szolgáltatás, akkor ott leellenőrzik a gitárt, valszeg díjmentesen, de egyébként se drága, idehaza 2-5 ezer, arctól függően. Ha erre kerülne sor, én javaslok egy viszonylag vékonyabb, kezdőknek barátságosabb húrt rögtön rátetetni, és a jövőben ezt a vastagságot használni, akkor nem nagyon kell hangszerészhez hordani. A 9-es készlet kellemesen puha, de az akusztikus meghálál egy kicsit vastagabbat, mondjuk a 10-es készlet (10-47 vagy 10-50), vagy a 11-esek még nem vészesen vastagok, de némileg jobb hangja lesz a gitárnak. A 200-300Ft árkülönbség semmit nem jelent, a drágább nem feltétlen jobb. Én használok RotoSoundot, kedvelem, de jó a D'Addario is, de még a legolcsóbb Darco is használható.
A vastagabb húrok nagyobb erővel húzzák a nyakat, ezért ezt a nyakállító pálcával korrigálni kell, de ha mindig ugyanazt a vastagságot használja, akkor elég egyszer jól beállítani, és utána sokáig nem kell bántani.
A gitár beállítása egyébként nem ördöngősség, YT-n rengeteg video van fenn ezzel kapcsolatban. De egy 0 perces újonc persze ne ezzel kezdje a gitározást, de idővel otthon a legtöbb utánállítás elvégezhető. Te is figyeljél nagyon, mert lehet hogy a te dolgod lesz ez a része :D

Húrozáshoz jól jön egy kurbli, használata kitalálható, de húrozós YT videokban is sokszor lehet látni.

Hangoló mindenképp kell, minden alkalommal le kell ellenőrizni a hangolást. Ki kell próbálni az okostelefonos-tabletes szoft tunereket, van aki szerint használhatók. Ebay-en 3 dollár free postával egy ilyen kütyüke, itt beszéltünk róluk.

Az igazi egy tanár lenne, de ha ez nem megy, akkor a hálón vannak ingyenes oktató oldalak, YT-n sok How to play guitar video van, tehát nem fog unatkozni a kedvesed.

[ Szerkesztve ]

Azért jó a tengerparton, mert ott csak 3 oldalról vesznek körbe hülyék.

(#22026) Saccco válasza csadi0011 (#22022) üzenetére


Saccco
nagyúr

&& (#22024) Moleman:
Guitar Tuner Free-vel pillanatok alatt behangoltam, vitathatatlanul szebben szól. :K

(#22025) brickm:
Az ok egyszerű, rohadt nehéz lefogni a fém húrokat (vágnak is). Gondolom már nem emlékszel a kezdő brickm-re. :DDD

Köszi a segítségeket. :)

szerk.:
Ilyen húrt kaptam hozzá:

D'Addario EJ32 Folk Nylon, Ball End, Silver Wound/Black Nylon Trebles

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#22174) brickm válasza ToMmY_hun (#22169) üzenetére


brickm
őstag

Szia!
A késés azért van, mert a gép latency-je állítható általában a driver containerben.
Legegyszerűbb ha ASIO-drivert használsz, amiben testreszabható minden periféria latency-je.
Ingyenes és majdnem mindennel kompatibilis az ASIO4ALL.
A felvevő eszköznek célszerű minél alacsonyabb sample számot adni a bufferben, ezáltal csökkenteni a késést, ha bírja a vasad leveheted nullára(ZL)
A megjelenítő oldalra meg a 128-at szoktam tenni, így nincs késés, de nem is azon agyal a gép, hogy minden azonnal kimenjen a kimenetre. Ha bírja a gép tehetsz ide is ZL-t.

DAW-nak a Reapert ajánlom.
Én is használtam rengeteget, az LMMS-t is, de nekem a Reaper adta a legjobban.
Gyakorlatilag a cubase-el majdnem megegyező. 16ezerért mérik, de ha nem zavar, hogy indításnál visszaszámol használhatod free-ben. Engem zavart.
Wine-al teljesen kompatibilis, kipróbáltam.
Nagyon jó VST host van benne, ráadásul monitorozni is tudja kifelé.
Videót is kezel, backingtrack-nél a kép\hang illesztés nagyon egyszerű vele.

ASIO4all offline setup

[ Szerkesztve ]

(#22175) brickm válasza brickm (#22174) üzenetére


brickm
őstag

jh Linuxra wineasio a free, meg a jack, de nekem utóbbi annyira nem jött be.

[ Szerkesztve ]

(#22400) brickm válasza Humbucker (#22396) üzenetére


brickm
őstag

Csak vicceltem. De hogy komoly választ is adjak, szerintem kb mindegy mivel veszed fel.
Keress egy free progit, ami rögzíti a kamera képét lehetőleg valami avi, mp4, vagy mkv formátumba, azt csókolom. A lényeg, hogy az utómunka során használt szoftver kezelni bírja a konténerét.
szóval innen kb bármi jólehet.

(#23611) bigrob válasza Retekegér (#23604) üzenetére


bigrob
őstag

Én ilyet vettem most próbára és teljesen kultúrált légmentesen zárt csomagolásban. 400 kemény forint free shippinggel. Addario exl 157-et vettem a baritonra, sohat többet! Sima papír csomagolás, alsó két húron rozsdafoltok voltak felhúrozáskor...

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#23835) brickm


brickm
őstag

Azt azért tegyük itt hozzá a dologhoz, hogy a multieffekt és a gitár rig közel sem egy felhasználási területre készült.
Hiába ugyan az a megvalósítás szummája. Mindkettő ugyebár egy AD-n keresztül történő szoftveres jelfeldolgozás és modulálás, majd egy DA-n való kiközlés, DE míg a multieffektben egy aránylag egyszerű ÁM csak célfeladattal foglalkozó mikrokontroller dübörög, addig a PC-n millió plusz egy dolog terheli az amúgy évezredekkel erősebb CPU-t. Ettől persze nem lesz jobb hangminősége a PC-n történő gitározásnak.
Összességében elmondható, hogy mindkét eszköz használata mellett annyira lesz jó a hangminőség, amilyen a legsz rabb eszköz paramétere. MInthogy törött kábellel is zajos, csapzott lesz a gitárhang.
Multiknál annyi előny van pchez képest, hogy a gyártó garantál egy prezentált hangminőséget, egy soundot, és azt fogja tudni, függetlenül attól, hogy hifire dugod, vagy PA rendszerre, vagy USBn a gépre, vagy a fejhallgatóra.
A rignek meg az az előnye, hogy ha összeraksz egy rekket vele, majd félév mulva teljesen mást akarsz törlöd a csába és letöltesz hozzá mást, plusz a gyártó is ad ki új preset listákat, amiket megvehetsz, multiknál ugye ezt buktad, csak uj multival kapsz uj preseteket.

Amúgy mindkettőnek elég kompresszált hangérzetet nyujtó végkifejlettje van, mindegy, hogy free vst-ről, gitár Rigről UAD pluginről, Boss gt100-ról digitech gsp-ről vagy Podhd-ról beszélünk.
Mivel a legtöbb eszköz ugyebár figyelmen kívül hagyja a 20kHz feletti hangokat, pláne ha gitáros cuccokról beszélünk, sok már 5kHz-nél vág 3dB-t. Azt meg senki ne mondja, hogy az ember nem érzi a 48kHz-es hangokat, mert az összes értelmes keverő\eq\compressor\recorder 50--azaz ÖTVEN kHz-ig vesz mér vág csinál.
Illetve az audió cuccok nemztközileg elismert méréseit mind 1kHz-es SÁVKÖZÉPI frekvencián végzik, ami köztudott a 20 és 50 000 Hz mértani középpontjának felel meg.

Olvastam itt egy olyat valakitől, hogy a stúdiókban is modelleznek és nem szórakoznak már hardverekkel.
Ez részben igaz csak, modelleznek a stúdiókban, de nem hagyományos általunk is elérhető pluginokkal, hanem olyan szoftverekkel(lásd pl UAD) amikhez külön PCI hardver eszköz is kell, máskülönben el se indul. Az előfokokat pedig még mindig megveszik súlyos milliókért akár, mert azokat sem lehet\érdemes ahogy a kompresszorokat se szimulálni.
Persze más egy tape delay, meg egy rugós zengető, azt le lehet pluginelni.

Persze ettől még mindenkinek igaza van, van aki rigezni szeret, meg a pc-n ütyködni az egérrel, van aki meg multival érzi kényelmesnek. Felesleges ezen vitázni.

[ Szerkesztve ]

(#25911) Eastman válasza V.Stryker (#25907) üzenetére


Eastman
őstag

(...)

A nyaki melegebb, "asszonyhangú", blues-osabb, a hídi feszesebb, rockosabb, hiszen a megpengetett húr közepén a húr szabadabban, nagyobbat rezeg, nagyobbat lendül ki a nyugalmi helyzetéből, a hídnál, közel a rögzítési pontjához feszesebb (jobb szót nem találok.) Ezen két hangzás, "csatorna" arányait állítod a gitáron a potikkal pl. a kapcsoló középső állásában.

Vagy egyszerűbben:

Rhytm (nyaki): kíséret, ritmusgitár, szőnyeg a zenekar alá,
Trible (hídi): dominancia, szóló, szakadjon szét minden!
Középállás: freedom, tolom a ritmust, akkordozok hátul, de itt vagyok, jelen vagyok, úgy ahogy én akarom. Saját hangzásom van.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#26129) nikkel111


nikkel111
csendes tag

Sziasztok,

Évek óta olvasom ezt a topicot eddig 1x szóltam hozzá. (Kevés időm van és nem vagyok nagyon kommunikativ), viszont annyi hasznos információt adtatok, hogy úgy érzem itt az ideje hogy viszonozzam.

Katana rajongók:
Kb. 2 hónapja van egy Katana 50-m (egy Peavey Vip 1 mellett) de a lehető legjobb beruházás volt. Gyönyörű hangja van a clean-től a durva torzitottig, a beépitett effektek rendkivűl jól használhatók ! A Power Control-l a maximális kihajtást meg tudod valósitani kis hangerőn vagy fülesen ...
Eddig a Peavey-ért voltam oda de a Katana leveri !

Vst-k:

Hangzás vadaszát miatt végig jártam azt az utat amit nagyon sokan jártak és járnak. A sok tekergetés, presetek keresése tényleg rengeteg időt elvitt amit játékra is lehetett volna fordítani...
Összegezve : Valaki már írta, tőle idéznék mert eljutottam oda hogy nagyon egyetértek ... A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

Részletezve: Mindenféle vst-t kipróbáltam kb. három év alatt overloud-tól, guitárrig-g , kismillió freeware vst-t, effectet találtam néhány jó hangzásút is, bár ez egyértelműen egyéni értelmezés ..

Tulajdonképpen most jutottam oda hogy elértem amit akartam...

Megint idéznék A lényeg egy jó erősitő, gitár és a sound ami a kezedben van !

A jelenlegi vst konfigom mára ez maradt, vsthost, cab szimuláció, ir loader, egy-két pedál vst.
Az amp Peavey és Katana 50, gitár saját kezűleg activvá tett Cort KX5 és egy LTD MH400.

Nem keresem tovább a sound-t, most már csak játszani kellene megtanulni ... :)

Ha valakit érdekel a vst konfig részletezem ...

(#29044) csadi0011 válasza Peetey91 (#29043) üzenetére


csadi0011
őstag

Yousician-on asszem van free trial premium. 7 napig lehet korlátlanul használni. Azzal szerintem jól vissza lehetne rázódni.

(#29439) Eastman


Eastman
őstag

Guitar Heroes

Disc 1
1. The Man's Too Strong - Dire Straits
2. Guitar Jamboree - Chris Spedding
3. Stone Free - Jimi Hendrix
4. The Rocket Man - Spotnicks
5. Oh Well - Guitar Army
6. Slabo Day - Peter Green
7. Early Learning - Upp-The Jeff Beck Band
8. West Coast Idea - Eric Clapton
9. Don't Let Me Be Misunderstood - Gary Moore
10. Twilight Cruiser - Kingdom Come
11. Going Down Slow - Johnny Winter
12. A Little Bit Of Love - Alvin Lee
13. There's A Man (There's A Lady) - Peter Frampton & The Heavy Metal Boys
14. Dr. Slingshot - Ted Nugent
15. Mama Kin - Aerosmith
16. Boom Boom-Out Goes The Light -
John Lee Hooker

Disc 2
1. I'm Your Witchdoctor - John Mayall
2. Red Hot Mama - Marc Bolan & T-Rex
3. Think It Over - Jimmy Page
4. Jin-Go-Lo-Ba (Jingo) - Santana
5. C. C. Rider - Travelling Blues
6. Train Man - Bob Seger & The Silver Bullet Band
7. Life In The Fast Lane - The New Eagles
8. Roosevelt And Ira Lee - Tony Joe White
9. Early Morning Rain - Gordon Lightfoot
10. Stagger Lee - Taj Mahal
11. Love Hurts - Nazareth
12. Windy And Warm - Doc Watson
13. Talk Don't Bother Me - George Harrison & Alvin Lee
14. Really Gonna Rock Tonight - Gary Moore
15. Who Do You Love - Ritchie Blackmore, Big Jim Sullivan, Albert Lee
16. Foxy Lady - Jimi Hendrix

Disc 3
1. Draggin' My Tail - Eric Clapton
2. Doctor, I'm Getting Better - Upp-The Jeff Beck Band
3. In The Skies - Peter Green
4. Spanish Castle Mix - Jimi Hendrix
5. It Don't Come Easy - Alvin Lee
6. You Alone - Guitar Army
7. Motorbikin' - Chris Spedding
8. Roadshow - John Mayall
9. Burn Up - Jimmy Page
10. La Puesta Del Sol - Santana
11. Grits And Cornbread - Peter Frampton
12. Nuclear Attack - Gary Moore
13. Telegram Sam - Marc Bolan & T-Rex
14. Fighter - Snake
15. Heart Full Of Soul - Jeff Beck
16. Kilten Castle - Jack Lancaster, Gary Moore, Rod Argent, Rick Van Der Linden, Phil Collins

VA2256H

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#29847) Ragnar_


Ragnar_
addikt

(Ha jól tudom revalvernek, meg amplitubenak is van teljesen működő demoja (mikor legutóbb próbáltam a revalver demoban asszem annyi volt a korlátozás, hogy időnként elhalkult 1-2 másodpercre) a free vst pluginek meg ugye ingyenesek. Guitar rignek asszem időkorlátos demoja van, de nem biztos.)

[ Szerkesztve ]

Ryzen R5 1600X - ASUS PIRME-B350 PLUS - 2x8Gb G.Skill Aegis 3GHz - Gigabyte 1070 G1 Gaming

(#30933) Succor válasza arnyekxxx (#30931) üzenetére


Succor
csendes tag

Lehetőséget kaptam dolgozni egy cégnek aki Royalty Free Music-ot vesz majd tőlem az ő megrendelésükre.

Ja hát nem feltétlen a multi +rock vonalon folytatom szóval ezért írtam, hogy nem elég pár száz ezer, természetesen multira egy axe fx is bőven jó , sőt ez a pod is megfelelne.
Tervbe van új lehallgató rendszer + komolyabb midibillentyű stb.. ez már sajnos nem jön ki olcsón, viszont az eddigi eladásaimból illetve megkereséseimből ítélve megéri a beruházás :)

(#32573) Berreh válasza Kobe (#32572) üzenetére


Berreh
tag

A Thomann-nál: "FREE SHIPPING OVER 126 565.59 HUF"

(#32671) bigrob


bigrob
őstag

Kicsit más téma.

Tudom mindenki hogy áll a Harley Bentonokhoz, de egy ideje nézem az újabb típusokat és rendkívül sokat javult. Ma Thomann-ra kikerült a változó menzúrás FanFret gityókból 2 új test formájú 7 húros, egyik LP-ről Cory Mura youtubeos már lőtt képet, lassan vidi is lesz. vidinyó már van

Telecasterek:
1
2

LP-k:
1
Többi kép ehhez a verzióhoz: [link] (ha nem müxik így, akkor írjatok)
2

Többi FanFret: [link]

Eddig arra vártam, hogy a 6 húros verzióból legyen ismét raktáron vagy a Lila 7 húrost rendeljem, de most hirtelen bedurrant ez a Tele és LP és nem tudok dönteni... :DDD

(Ezért akartam mindenképp Thomannról rendelni valami hangkártyát, hogy meglegyen a free shipping... :DDD )

[ Szerkesztve ]

Nincs életlen fúrószár csak gyenge előtolás!

(#33009) NeoPampalini válasza Alexios (#33008) üzenetére


NeoPampalini
aktív tag

Elvileg 22 EUR-ig vám- és áfamentes, USD-EUR árfolyamtól függ, gondolom. Ha tényleg free shipping van, és az árfolyam is jó, plusz a Posta sem akar keresztbe tenni neked, akkor olcsóbb. :)

(#33010) Alexios válasza NeoPampalini (#33009) üzenetére


Alexios
veterán

Nincs free shipping, kattintsd végig a rendelést, ki fogja írni hogy 45$ :D

De itt az amazonos lebontás:

Order Summary
Items: USD 27.75
Shipping & handling: USD 7.44
Total before tax: USD 35.19
Estimated tax to be collected: USD 0.00
Import Fees Deposit: USD 10.71
Order total: USD 45.90

[ Szerkesztve ]

(#33012) Nyugis


Nyugis
senior tag

Biztosan van akkor másik ilyen netes cég akinél van "free shiping", vagy csak egyszerűen jó / jobb vétel mintha itthon vennénk meg.
Idáig mindig találtam.
Most is keresni fogok.
Egy kis keresés kutatás bőven bele fér! :K
Ha valakinek van tippje , hogy még hol érdemes megnézni a gitáros kiegészítőket megköszönném ha adna elérhetőséget. :R

(#34973) Eastman válasza freelanced (#34959) üzenetére


Eastman
őstag

#34959 freelanced

Godin Multiac Jazz

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35163) Eastman


Eastman
őstag

Srácok, ez a "miázás" honnan jött? Gitáros körökben soha nem hallottam még.

Fender Stratocasteren még nem láttam Made in America feliratot, ezért itt értelme sincs. MIJ, MIM, vagy USA Strat. (Amúgy a mozaikszó "miu" lenne, de hagyjuk a macskanyelvet is!) :)

freelanced

Sokan úgy vélik, hogy csak annyi a különbség, hogy a MIM az usa-mex határ déli oldalán készül, Juan szereli össze és nem Joe, és ezen felül csak presztizsértéke van az usa Fendernek. Viszont én, ha kedvezőbb árat keresnék, előbb vennék japán Fendert mint mexikóit. És ez szempont lehet "befektetés" vagy későbbi eladás esetén.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35241) benedekco


benedekco
addikt

Nekem pont a Fender single coil-jai jönnek be. A humbi is jó meg minden, de nekem valahogy ez az ami igazán bejön. Illetve ha hallok valami hambis zenét az jó, de amikor magam vagyok akkor maradok az SSS-nél.

A Squier CV 50's -et összevetve az amerikai gyártású Special-al pl az utóbbi messze nyer. Sokkal több részlet van benne, finomabb a hang. Amúgy nekem a Professional tetszik még, az elite-ben meg a kapcsolhatósága illetve hogy noisless pick-upokkal szerelik.
Nem nagyon agyalnék túl sokat egy amerikai hangszeren csak megvenném. Vannak emberek akiken semmi sem elég, vannak akiknek meg minden elég. Azt találd meg hogy neked mi kell. Próbálj ki jó pár hangszert egy jó kombón egy hangszer boltban.

szerk:
"re:" akart lenni freelanced-nek

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#35382) Eastman válasza cucka (#35375) üzenetére


Eastman
őstag

"FREE Expedited International Shipping" +TAX, OK...

Fogsz is még ilyen '70-80-as Squire árakat látni, mert azokból az időkből való japán hangszerek (és autók) minősége vetekszik, sőt, esetenként jóval meghaladja az usa minőséget.

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#35636) benedekco válasza Alexios (#35626) üzenetére


benedekco
addikt

Erről az andertons-ról van link? Nem találtam az oldalukon. Köszi!

re: (#35627) freelanced
Nekem bejön a Strat. Kár hogy nem világos színű a fogólapja annak a gépnek, baromi jól mutatna. Bezzeg a kéké az! Baromi szép lenne, jó így is szép, de na.

[ Szerkesztve ]

Mos mé, hánem? De! Vagy nem...

(#36328) arnyekxxx válasza brickm (#36327) üzenetére


arnyekxxx
veterán

Az egész téma onnan indult, hogy van egy fullkezdő akinek van X összege (és az X nem félmilla hanem 100 alatt) arra, hogy megvegye élete első villanydeszkáját ismerkedési célból és az megszólaljon neki otthon fülesben gitárhangon.

este a móka kedvéért rádugtam a pc valagára a gitáromat, letöltöttem a dvsthost-ot (free), beledobtam a simulanalog tube screamert (free) utána a TSE X50 v1.0.2 fejet (free) meg a Mercurycab 3-at (free) és metálkodtam egy jót. Szerintem 20éve ezért a gitársoundért a magyar zenésztársadalom nagyrésze odaadta volna az autója mellett a fél heréjét.

mondjuk hozzá tartozik, hogy aktivpickup dolgozik a gityóban amivel már nincs illesztési porbléma a fentiek szerint.

[ Szerkesztve ]

(#36666) Tommyka21


Tommyka21
tag

A Helix Native VST-nek nincs vmi "virágbolti verziója" szerintetek?
Jó a hangzás meg hozza amit a Helix de azért 400 dodó az túlzás érte :D:D...
A 15 napos free trial meg hamar lemegy.
Akkor már a BIAS PRO 100 dodóért talán jobb...
Annyival a Helix sem tud többet.

(#36966) brickm válasza fecaga21 (#36965) üzenetére


brickm
őstag

A windows és az ASIO meg a hardver együttműködésére gondoltam.Biasom sose volt. De amplitube meg free vst-k rendszeresen sz pattak windows 10 alatt.

(#37717) kemotox válasza NeoPampalini (#37716) üzenetére


kemotox
addikt

Annyira nem értek még hozzá, de találtam olyan .vst cuccokat amiket csak bemásolt az adott DAW-nak megfelelő pluginos helyre és mentek is.
Mondjuk az tény, hogy ezek nem high-end cuccok, hanem amatőr/openszósz/akármilyen free megoldások, amikből nem annyira sok használható van :(

(De mindegy is, mert a béz jó simán vonalból is, csak egy jó DI kell /vagymégasse/ és mehet is a banzáj ;] ;] )

[ Szerkesztve ]

(#39031) nagyArc válasza Eastman (#39030) üzenetére


nagyArc
tag

Hát nem tudom, mennyire volt ellenforradalmár. Én akkor voltam fiatal(abb), jártam Taurus koncertekre is. Voltam a Kisstadionban is azon a nevezetes Free koncerten is, ahol a Taurus volt az előzenekar. Ha a hatalom meg akarta volna akadályozni, hogy "a Béla" zenéljen, akkor öt perc alatt megakadályozta volna. De minden héten volt valahol Taurus koncert. Ezeket nem titokban tartották, ki voltak rendesen plakátolva, több ezres közönség, technikusok, stb. Most a Várkert-bazári emlékkoncerten azt mondta valamelyik szónok, hogy "a Bélát" valójában a kommunisták ölték meg. Ez marhaság. Nyilván vágyott az elismertségre, ami nem adatott meg neki, de ezzel még sokan voltak így. Egyszer a Presser mondta egy riportban, hogy ők azért nem jártak olyan rosszul azzal, hogy nálunk nem lehetett nyugati lemezeket venni, mert ezzel kilőtték a konkurenciát. Ha egymás mellett lett volna egy Rolling Stones és egy Omega lemez a boltban, akkor azért valószínűleg nem az övékét vették volna meg.

(#39311) Idiofil válasza nap (#39310) üzenetére


Idiofil
aktív tag

Köszönöm, várok 1-2 tanár visszajelzest, de mindkét 30 km-re van. (és kb szerintem egy alkalom többé kerül, mint bármelyik app havidijja)
Én most a Yousician-nal azt láttam, hogy nem napi limit van, hanem 7 nap free access,illetve azt tapasztaltam, hogy a hangolás hiába mondja jónak, sokszor pont akkor pengetek, amikor az írja, de akkor ő már későnek látja. Tehát az app jelzése előtt kell kB fel mp-cél penditeni, de azt meg katyvasz akkor a hatter zenével. (lehet csak beállítás kérdése).
Starr: igen, azt már elkezdtem osszegyujteni, és saját igenyeimnszerinti zenét és gyakorolgatni.

Köszönöm mindenkinek :R

"Those who want respect, give respect"

(#39312) Alexios válasza Idiofil (#39311) üzenetére


Alexios
veterán

Yousicant lehet ingyen is használni, de napi limit van. Szerintem 7 napba free trialt adnak max a prémium előfizetésből. Illetve gondolom van valami usb interface amit használsz, mert pusztán mikrofonnal túl nagy lesz hozzá a késleltetés

(#39577) Eastman válasza Goose-T (#39576) üzenetére


Eastman
őstag

Freedom Call-nál összetettebb? Őket szeretem, ők inkább Manőver.

https://logout.hu/tema/re_gerincserv_muteti_kezelese/keres.php?suser=Eastman ⮞ Műtét nélkül is lehet megoldás...

(#40407) llax válasza cucka (#40404) üzenetére


llax
senior tag

Nem csak az átvitelről szól a dolog... Van néhány egyéb, aprócska, tényleg jelentéktelen különbség :)

Egy hangszórónak is van mindenféle saját torzítása.
HiFi-nél a gyártó mindent megtesz ennek mérsékléséért, akár az érzékenységet is beáldozva (ha a magas érzékenység is cél, akkor aranyárban lesz). PA-nál már kevésbé számít, némi minőséget is beáldoznak a nagyobb érzékenységért. Gitárhangszórónál a torzítások csak annyira számítanak, hogy két, azonos típusú hasonlítson egymásra, egyébként a hibái teljes mértékben az adott típus karakteréhez tartoznak.

HiFinél fontos a végfok jó damping faktora, hogy a Lorentz-erőt kihasználva a hangszókat minél jobban megzabolázza. Kombónál vagy fejnél az áramvisszacsatolás gyak. értelmezhetetlenné teszi a damping faktort.

Ha mégis átvitel:

HiFi hangszínszabályzó vs. tone stack. Az elsőnél a cél a nyílegyenes átvitel beállíthatósága, akár a kiiktathatóságával is. Gitár tone stack-eknél egyenes átvitelt majdnem lehetetlen beállítani, "alapállásban" valahol 500-800Hz között lesz egy 6-10dB-es beszakadás. Jelentős részben ettől lesz egy kombó/fej hangja Marshall-os, Fender-es, stb... Mindenféle "bright" és "presence" kezelőszervekkel még tovább cikkcakkozhatod az átvitelt, ha éppen az esik jól.

HiFi hangládánál minden eszközzel azon vagy, hogy a frekvencia és fázismeneteket kivasald. Ahol kell csillapítóanyaggal tartod féken, ahol kell mankót teszel a hóna alá (dobozméret, reflex, passzív membrán, stb.), máshol a hangváltó nyúl bele...
A gitárhangszórót csak úgy (gyakrabban) freeair módon beb.ccintod egy ládába, oszt' üvöltsön kedvére... Ha mégis zárt a doboz, ott kevésbé jellemző a csillapítóanyagok használata, még kevésbé a TS paraméterek alapján méretezés...

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.