Hirdetés

2024. június 22., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 06:43:03

LOGOUT.hu

Gitáros topic ♪♫ eddig összegyűjtött tapasztalataink itt.
(gitár-, erősítő-, effekt- és húrválasztásról, hangkártyákról)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#52485) arnyekxxx válasza sith7 (#52484) üzenetére


arnyekxxx
veterán

ha egy másik gitárral/garantáltan jó kábellel is zúg akkor az erősítőben van a gyík. Ha nem, akkor lehet tovább fejet vakarni.

(#52486) doc válasza arnyekxxx (#52485) üzenetére


doc
nagyúr

Nem feltétlenül zúg másik gitárral. Mondom, ugyanez volt nálam is. A Squier a földeletlen Katana Minire dugva zúgott, a Schecterrel nem. Lefoldelve a Minit nem volt zúgas a Squierrel sem

[ Szerkesztve ]

(#52488) doc válasza consono (#52487) üzenetére


doc
nagyúr

Nem, ugyanúgy zúgott a humbuckerrel is

(#52494) sith7 válasza cucka (#52493) üzenetére


sith7
nagyúr

Nem tudom, nem értek hozzá :R

Rákötöttük a gitárerősítőre a basszust, és fordítva is, bass erősítőre a ritmusgitárt, 3 különböző kábel, 2 külön konnektor, minden esetben zúg.

Most írni fogok a boltnak, ahonnan vettük, végülis 2 év garancia van mindenre, így az erősítőre is.

(#52524) sith7 válasza sith7 (#52496) üzenetére


sith7
nagyúr

Írtak a szervízből, hogy minden oké, nem zúg jobban, mint más hasonló kaliberű erősítő

Most akkor ez normális működés, hogy ha megfogom a gitárt nem zúg, ha nem fogom , akkor zúg ?

(#53036) Bobrooney


Bobrooney
senior tag

Skacok,

Vettem pár hónapja egy Ibanez AZES40-et, alap zúgó hangja van ha bedugom a kombóba, ha fémalkatrészhez érek ez elhallgat.
Visszavittem, hogy földelési probléma lehet amit gariban csináljanak meg (valamint a hídi pickup ferdén áll benne, ezt is orvosolják).
Ma hívtak, hogy kész van, a papírra annyi volt írva, hogy a single pickup több zajt vesz fel mint a humbucker és ez a természetesnél semmivel sem zajosabb, és hogy a pickup magasságot beállította (kevésbé látszik ferdének).

Jól érzem, hogy ez így nem elfogadható?

(#53037) marcusa válasza Bobrooney (#53036) üzenetére


marcusa
addikt

Pickup magasságot otthon is be tudod állítani egy sima csillagcsavarhúzóval, ha csak ki-be irányban ferde. A single coil-oknak tényleg van egy alap zúgása, simán lehet hogy azt hallod ha eddig még nem volt sc gitárod. Esetleg a gitárkábelt próbáld még cserélni, vagy tegyél fel képet és videót, úgy könnyebb lesz válaszolni :)

:-)

(#53038) Bobrooney válasza marcusa (#53037) üzenetére


Bobrooney
senior tag

A pickup probléma nem az hogy ki be irányba ferde (hanem a nyak fele magasabban van mint a híd felé mintha lenne alatta valami vagy whatever). Értem én, hogy zúg a single coil de akkor akkor is kéne zúgnia ha a Micro cube-t elemről használom, I guess, ill ha hálózatba van dugva akkor sem kéne elkussolnia ha hozzáérek valami fémhez, nem?

(#53039) marcusa válasza Bobrooney (#53038) üzenetére


marcusa
addikt

Igen, a single coil elemről is zúg. Ha hálózatból zúg csak akkor próbáld másik gitárkábellel, nekem egyszermég régen volt ilyen zúgás rossz kábel miatt.

A csavarokkal próbáld kicsit a pickup magasságot állítani, és akkor lehet kézzel megnyomva beáll egyenesre így is. Ha nem, akkor le kell venni a koptatót megnézni, de új hangszernél azt már lehet inkább a bolt csinálja...

:-)

(#53040) Alexios válasza marcusa (#53039) üzenetére


Alexios
veterán

Elemről kevésbé zúg azért egy single coil, mivel nincs benne az 50hz-es zaj a hálózatból amit felvehetne a single coil, pont emiatt is fejlesztették ki a humbuckereket.
Nekem amúgy az aktív fishmanes gitáromon kívül minden gitár zúg kicsit anélkül hogy hozzáérnék a húrokhoz, már beletörődtem hogy ilyen az itthoni hálózat, ha nagyon zavar akkor vezeték nélkül használom és nincs gond :)

(#53041) Goose-T válasza marcusa (#53039) üzenetére


Goose-T
veterán

Zúgni zúg, a baj azzal van, hogy elhallgat (szerintem inkább halkabbá válik), ha hozzáér egy fémalkatrészhez Bobrooney.

A földelést rá szokták kötni a húrlábra a gitárokon, ami fémes kapcsolatban van a húrokkal, így azok árnyékolásként funkcionálva megvédik abból az irányból a pickupokat az elektromos zajtól. Ha nincs rákötve a föld, akkor nem tudják felvenni és elvezetni a zajt a húrok, így a pickupok veszik fel. Ez megváltozik, ha hozzáérsz a húrokhoz, mert akkor a tested lesz a földelés, működni fog az árnyékolás.

Rockbandám: https://fb.me/scharlotterhodes *** Gitárelektronikai műhelyem: https://www.fb.me/goosetgitar

(#53045) Bobrooney válasza marcusa (#53039) üzenetére


Bobrooney
senior tag

"A csavarokkal próbáld kicsit a pickup magasságot állítani, és akkor lehet kézzel megnyomva beáll egyenesre így is. Ha nem, akkor le kell venni a koptatót megnézni, de új hangszernél azt már lehet inkább a bolt csinálja..."

Ezeken túl vagyok, és igen tudom, hogy így kellene megcsinálni, gondoltam ha már új és garis a gitár akkor oldják meg ők garanciába.
Zúgás dettó, próbáltam másik kábellel, másik lakásban, másik hangcuccba dugva, mindegy volt neki.

Igazándiból úgy érzem, hiába vitatkozok velük, hiába viszem ismét vissza ezek jobban nem fogják megcsinálni, ami engem azért eléggé elszomorít. Kellően parasztok is az üzletben amúgy.

(#53046) Ctrl+Alt~Del válasza Bobrooney (#53036) üzenetére


Ctrl+Alt~Del
senior tag

Jól.

A single coilnak van valóban egy alap zúgása, amit én is utálok, de ha hozzáérsz, abbahagyja típus az bizony földelési gond. Hogy mi a megoldás, nem tudom, de furcsa, hogy ezt egy gitárbolt nem hajlandó kezelni.

W | W | H | W | W | W | H

(#57733) Ba cy lus


Ba cy lus
őstag

Vettem ma egy újabb budget fuzz pedált:
cuvave. Aki kicsit utánanéz youtube-on, láthatja, hogy ez az olcsó fuzz pedálok között afféle best. Csodálkoztam, hogy emag ilyet árul, nem is mertem előre fizetni, de ma megjött, és nagyon jó kis fuzz pedál. Az is fent van youtube-on, hogy pár éve megváltoztatták és lett egy alapzaja/zúgása emiatt, ami az első verziónál egyáltalán nem volt. Na most ez, amit kaptam, egy érdekes jószág, mert ennek sincs alapból zúgása/zaja. Viszont ha fel van tekerve a gain/fuzz a pedálon, akkor miután befejeztem a játékot, még egy pár másodpercig hallható némi zaj (nem az a fajta zaj, ami alapból jön egy nem kapuzott pedálból), tehát nem lesz rögtön teljesen csendes. Ettől függetlenül tök faszán szól. Jó egy hete láttam először egy videót róla, ahol a rusty fuzzal vetik össze, kapásból megtetszett a hangja, de akkor még nem tudatosult bennem, hogy ez egy olcsó pedál, s hogy ilyen könnyen be is szerezhető.

Egyébként még a budget pedálok között is budget ez a cuvave. Amit nem is a hangján, hanem inkább a kivitelezésen érezni: a rusty fuzz sokkal jobb e tekintetben. Hangban már nem, ami persze szubjektív.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Kultúra, művészet, média  »  Gitáros topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.