Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#5551) Armagedown válasza Wolfskin (#5550) üzenetére


Armagedown
őstag

Keresd meg a legacy usb support vagy valami hasonlót és menni fog

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5552) Wolfskin válasza Armagedown (#5551) üzenetére


Wolfskin
őstag

hol keressem meg?
mert ha a biosban, akkor tárgytalan. oda ugyanis usb-s billentyűzettel nem tudok belépni.
patthelyzet?

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5553) Armagedown válasza Wolfskin (#5552) üzenetére


Armagedown
őstag

Igen a Biosban. Kérjél kölcsön egyet és állítsad be .
vagy esetleg vegyél aprópénzért egy ilyen átalakitót :[link]

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5554) Wolfskin válasza Armagedown (#5553) üzenetére


Wolfskin
őstag

ebből a cuccból az egér átalakító, az nem ugyanaz, igaz?

egyébként otthon én is pár hete hajítottam ki a geniusos usb klaviatúrámat és vettem egy ps2-t. mondjuk saját gépemen biztosra megyek, nem átalakítózok. de ettől függetlenül fogok venni ilyet, mert valahogy meg kell oldani a divat által generált problémákat.

nem is értem.... usb klaviatura... :F van fire wire meghajtású is, esetleg direkt satára köthető, saját táppal rendelkező, tuning-billentyűzet is, hogy még gyorsabban lehessen gépelni??? 3200 leütés /perc. na az már biztosan nem megy át a ps2-n! :DDD

a segítséget kösz!

[ Szerkesztve ]

''Irén nem válaszol mert mosni, és főzni kell!'' (CsT)

(#5555) 04ahgy válasza Wolfskin (#5552) üzenetére


04ahgy
nagyúr

BIOS-ig, meg BIOS-ban a kikapcsolt USB Keyboard Support mellett is okés az USB-s bill, csak nem PnP OS alatt nem megy, a POST folyamat letelte után.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5556) Traptor


Traptor
tag

Sziasztok!

S2H alaplapom van és szeretnék használni egy 2TB-os vinyót.
Jelenleg csak 1TB-osnak látja, feltettem a legfrissebb BIOS-t.
A BIOS a típusszámot korrektül felismeri de a Win 7 Home Premium 32bit már csak 1TB-ot lát.

Megoldható valahogy, hogy kezelje vagy esélyem sincs?

Köszönettel:

Traptor

.: Aláírás helye :.

(#5557) 04ahgy válasza Traptor (#5556) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Hogy értendő, hogy csak 1TB-ot lát? Particionálatlan állapotban? HDSentinel is csak 1TB-osnak látja? Egy HDSentinel riportot feltehetnél a Hard Disk Sentinel topikjába.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5558) Armagedown válasza Traptor (#5556) üzenetére


Armagedown
őstag

64 bites Windows 7 kell , csak az kezeli rendesen a 2 terás és nagyobb hddket

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5559) 04ahgy válasza Armagedown (#5558) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Ezzel vitatkoznék, de érdemes lehet az MBR partíciós tábla helyett GPT partíciós táblát létrehozni.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5560) Traptor válasza 04ahgy (#5557) üzenetére


Traptor
tag

Na, megoldódott a dolog.
Itt találtam meg a megoldást: [link]

A lényeg, hogy bizonyos Gigabyte alaplapoknál előfordul, hogy átírják a WD Green vinyó geometria adatait és emiatt fele akkorának látszik a vinyó.
A HDAT2 progival sikerült javítani és most már működik jól.

Egyébként a jelenség az volt, hogy egy másik gépben megformáztam és megpakoltam a vinyót - úgy 7-800GB adattal, majd áttettem a gigabyte alaplapos gépbe.
A Windows betöltődése után - ami egy másik hdd-n van - látom, hogy 1TB RAW-nak látja a vinyót. Ami a legrosszabb volt, hogy innentől már a másik gép is ennek látta és én azzal próbálkoztam, hogy töröltem a partíciót azt feltételezve, hogy majd akkor látni fogja a gép a 2TB-ot de nem...
A HDAT2 progival rendbe tettem de a partíció az ugrott, szóval újból fel kellett másolnom az adatokat :(.
Viszont a HDAT2-vel történt rendbe tétel óta már jó a gigabyte alaplaos gépben is.

.: Aláírás helye :.

(#5561) 04ahgy válasza Traptor (#5560) üzenetére


04ahgy
nagyúr

No, ennek örülünk. Akkor szokott ilyen előfordulni, ha a BIOS nem elég friss, és nem jól kezeli le. Mert azért nem mai csirke az az alaplap, abban megegyezhetünk. BIOS-t még mindig frissíthetsz, ha nem a legfrissebb van a lapon.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5562) Traptor válasza 04ahgy (#5561) üzenetére


Traptor
tag

Igen, azt megtettem, mielőtt másodszor rádugtam a vinyót :)

.: Aláírás helye :.

(#5563) 04ahgy válasza Traptor (#5562) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Valószínűleg hosszú, hibamentes, végig 2TB-os működés fogja igazolni, hogy bölcs döntés volt. :D

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5564) michelin


michelin
csendes tag

Sziasztok!

Szeretném kicsit gatyába szedni a gépemet.A mostani konfigom.
Alaplap Gigabyte GA-MA69G-S3H bios f4 most frissítem F8e-re
Proci AMD Athlon 64 X2 5200+ (Winsor 90nm)
Memória Geil 2x2DDR 800Mhz duálban hajtva

Videokártya most az alap lapival megy de tervezek venni egy 4870 vagy 6670 videokártyát.
Az utóbbi 4-5 évben nem foglalkoztam vele.
1.Milyen proci menne bele (Athlon II X2,X3,X4 vagy Fx széria) illetve milyet érdemes belerakni ár/teljesítmény arányban.Illetve várható-e javulás,bár most sem panaszkodóm.

2.Memória cserét is kell csinálnom ehhez vagy már megéri lecserélni vagy bővíteni?

Köszönöm a segítséget
michelin@freemail.hu

(#5565) Aranygyerek válasza michelin (#5564) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

A lap csak ddr2-t fogad.Mekkorák a modulok ? 2*2gb-t nincs mire és minek cserélni.
Szerintem a videó kártya vétel legyen az első,akár valami használt is jó lehet. 3870 és felfele.

[ Szerkesztve ]

Privire válaszolni illik.

(#5566) michelin válasza Aranygyerek (#5565) üzenetére


michelin
csendes tag

Szia!
Köszönöm a választ,igen 2x2Gb Geil ram ddr2-es 800Mhz-es.
Milyen procit érdemes és lehet bele rakni?Ár/érték arányban.
A videókártya még nem dölt el egy 4850-es (256bit) vagy egy 6xxx-es menne bele.

(#5567) 04ahgy válasza michelin (#5566) üzenetére


04ahgy
nagyúr

CPU Support List - GA-MA69G-S3H. Ahol nem N/A van a listában, hanem egy BIOS verzió, azokat a CPU-kat viszi a lapod.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5568) michelin válasza 04ahgy (#5567) üzenetére


michelin
csendes tag

Szia nagyon köszönöm a választ.
Tudod nem értek hozzá hogy milyen procit rakjak bele vagy milyet érdemes.
Phenon II X3 VAGY 4 ??
Athlon II X4 ????
Lövésem sincs melyik a jobb.
Nem akarok túl drágát,ár-érték arányban melyik a jobb?
Köszönöm a válaszod.

(#5569) Armagedown válasza michelin (#5568) üzenetére


Armagedown
őstag

Szerintem nézzél egyet használtan a hardverapróról , újonnan már nem éri meg szerintem

“If you don't read the newspaper, you're uninformed. If you read the newspaper, you're mis-informed.”

(#5570) Aranygyerek válasza michelin (#5568) üzenetére


Aranygyerek
aktív tag

Szerintem is használt cpu-t vegyél ,egész jókat lehet kapni,de mint lentebb írtam egy új vga-val sokkal jobban járnál.

Privire válaszolni illik.

(#5571) 04ahgy válasza michelin (#5568) üzenetére


04ahgy
nagyúr

Szerintem is a többi tanácsadóra hallgass. Innen a Hardverapróról találsz biztosan Athlon II X3-X4-et, vagy kisebb Phenom II-t.

HGyu

7855.94MHz CPU-Z valid \ Pulchra tibi facies, oculorum acies, capillorum series; o quam clara species! Rosa rubicundior, lilio candidior, omnibus formosior; semper in te glorior!

(#5572) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Beraktam egy Phenom II 945-öt és nem lehet állítani a Vcore-t! Ilyenkor mi a teendő? Azt hittem, tudom majd tuningolni rendesen, erre olvasom vissza és megszűnt a lehetőség... Régi biossal nem lehet véletlenül? Akkor lehet, hogy le kell váltanom a lapot...

(#5573) eken789 válasza mr_ricsi (#5114) üzenetére


eken789
csendes tag

I also have this board; would yoube so kind as to make a voltage modded bios for the new bios version - F10e?

Thanks a lot

(#5574) pifu76


pifu76
tag

Üdv mindenkinek!!
valaki tudna segíteni? adott egy Ilyen alaplap benne egy Athlon 2 x2 215 proci. a bios-ban sehol nem látok lehetőséget egy kis tuningra, nincs is lehetőség cpu-n állítani semmit. beta bios van fent az a legujabb.

(#5575) pifu76


pifu76
tag

Valaki tudna segíteni? nem igaz semmi tuningot nem lehet kicsikarni ebből a lapból... hogy lehet BIOS-ban feloldani a lehetőséget??

(#5576) #65675776 válasza pifu76 (#5575) üzenetére


#65675776
törölt tag

Ctrl + F1

(#5577) -v-


-v-
addikt

Szevasztok,

Nem nagyon pörög már ez a topic, mert ősrégi ez a lap, de én még mindig ezzel nyomulok :DDD

Annyi a kérdés, mintha tudna ilyet az integrált vga, hogy ha van benne külön dedikált vga is, akkor lehet engedélyezni .. és akkor lehet 3 monitort így. Jelenleg 2 van a vga-n, de a tv-t rá kéne dugnom valahogy ..
az a kérdés tud-e ilyet.. tv menne a vga-ra, meg a jobbik monitorom, a szarabbik meg jó lesz az integrált vga-n analógon ... meg tudom ezt csinálni?

(#5578) mr_ricsi válasza -v- (#5577) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Azt nem tudhatom, hogy meg tudod-e csinálni, de ha a PCIe-s VGA-d ATI/AMD chipes, akkor csak a biosban a Surroundview-t kell Enabledre tenni, és a windowsban az integrált VGA-hoz is egy drivert telepíteni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#5579) -v- válasza mr_ricsi (#5578) üzenetére


-v-
addikt

Na ez jó hír köszi, ati 4830 vga van.

(#5580) oszili


oszili
csendes tag

Na, jó rég nem írt senki ehhez a topichoz, nekem kb. 1 hónapja halt meg ez a lap, egynéhány kondi felpuposodott és nem adott képet. Majd 13 évet ment, igaz az utóbbi jópár évben a gyerekeim és a feleségem nyüstölték. Egy Athlon 4000+ X2-t, 6 gb rammal, és egy Radeon 2600xt-t hajtott, ezek is mind 2007-s darabok, kivéve 2x2 giga RAM-ot, amiket 2011-2012 környékén vettem a meglévő 2x1 gb mellé. Minden más működik, az alaplapon kívűl, kellene nézzek alájuk egy használható deszkát és visszaépíteném. "Jó ügynök volt, kár érte." :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.