Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Hi, valami alaplap érintkezés vagy ilyesmi lehet rosz?

Olyat csinál egy P2 gép, hogy egy pöccintés a házra és az áram elszáll az egészböl, utána indul ujra...

Tippek?

Bazsy

(#2) Flashy válasza Bazsy (#1) üzenetére


Flashy
veterán

fogd a gépet, húzd le a vinyókat, hogy ne legyen bajuk, feküdj le a gép mellé, kapcsold be és kezdd el pöcögtetni különböző helyeken. igazából bármi lehet, alaplap tápcsatija, vagy akár az alaplap mellé/alá szorult csavar is.

(#3) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Igazábol nem az én gépem, de állitolag régebb ota csinálja, vmikor nemolyan érzékeny:) majd átnézem holnap, csak gyorsba megkérdeztem van e vmi ötlet ami nekem nem ugrott még be:)

Bazsy

(#4) Johnsones válasza Bazsy (#3) üzenetére


Johnsones
tag

a 220as és az atx-es tápcsatit mozgasd meg....

(#5) HaroWerks


HaroWerks
senior tag

Az én régi 400-as Celeron gépem is ugyan ezt csinálta, próbáltunk mi rajta mindent de soha nem derült ki mitől csinálta.
Lehet, hogy gyári feature, érintésre újrainduló/lefagyó gép :)

[Szerkesztve]

(#6) steve@prhw válasza HaroWerks (#5) üzenetére


steve@prhw
őstag

Egy régi AT-s tápú gép művelte ugyanezt, szétszedtem, összeraktam, dettó.
Aztán véletlenül fény derült a dologra: másik helyre került, és földeletlen konnektorban jó volt. Rázhattad, forgathattad, minden OK. Ha visszadugtad a földeltbe, elég volt a CD-tálca becsukásának a ''szele'' és restart... Tápügy volt..

''Egy bármilyen Annál jobb hogy új és Fényképezős!'' by Rolabola

(#7) Egon válasza Bazsy (#1) üzenetére


Egon
nagyúr

Azon túlmenően, amit a többiek említettek, ludas lehet még a Slot1-es foglalat is, különösen, ha átalakítót használsz. Voltak olyan gagyi átalakítók, amiknél a lábak nem rézbevonatúak voltak, hanem alumíniumszínű (talán horganyzott) felület lett kialakítva. Ezen utóbbiak hajlamosak voltak a korrodálódásra...:(
De lehet a bűnös egy kevéske por is, ami a foglalatba került...

"Bonyolult kérdésre egyszerű választ keresni helyénvaló, de ritkán célravezető megoldás" (Wayne Chapman)

(#8) Tonyo


Tonyo
őstag

Szia!Nekem is volt ilyen problémám még az 1,8-as amd -mel.Végig simogattam a ház oldalát és beindult a rendszer.Ha újra hozzáértem leállt.:))Asszem az volt a gond,hogy rosszul kötöttem rá a Power,led reset drótokat.:)Nem lehet,hogy ez a baj nálad is?

(#9) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Megoldva....

Az alaplapra rámenö tápcsati lötyögött, és ha megmoccant pillanatra kijött a dugobol:)

De már ok, szétbarmoltam meg raktam bele pár uj cuccot, most hasit a gép:)

Köszi minden hozzászolást...

Topic zárhato...

Bazsy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.