Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Rundll32


Rundll32
tag


Ez egy kiegészítő kijelző amely, a számítógép szenzorai által mért adatokat írja ki egy részletesen testre szabható képernyőre. Hasznos lehet játékok közben illetve, ha folyamtossan szeretnénk monitorozni a PC-nket.

A GOverlay egy ingyenes program, ami folyamatos tájékoztatást ad a gépünk aktuális teljesítményéről. Úgy, hogy az összes információt, amit megjeleníteni kívánunk szabadon beállíthatjuk és paraméterezhetjük. A kijelzőre összegyűjthetjük a kívánt információkat (hőmérsékletek, fps, fordulatszámok, ping, memóriák, tárhelyek adatai, CPU, GPU adatok stb). Mindezt úgy hogy egy külső alkalmazás, mint például az AIDA64 vagy OpenHardwareMonitor értékeit íratjuk ki.

Jellemzők:

- CPU terheltségi (műszer) Box
- GPU terheltségi (műszer) Box
- HDD Activitás Box
- Hálózati terhelés Box
- Ping Box
- Idő és Dátum kijelzés
- Teamspeak üzenet értesítés
- Skype üzenet értesítés
- RTSS szerver beállítás
- Külön Windows mód (normal mód)
- Külön Játék mód
- Grafikonok
- Szint jelzők
- Figyelmesztetések beállítása
- stb... :)

A készülék nagyon sokrétűen használható és mondhatni a végletig paraméterezhető. És nem utolsó sorban hasznos kijelző Gamereknek, Moddereknek, Tuningosoknak.

Ezt a fórumot azoknak nyitottam akiket érdeklődnek a készülék iránt, vagy tulajdonosaik egy ilyen "kütyünek". Elsődleges cél a tapasztalatok kicserélése, mind a beszerzésről, mind a működésről is.

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#2) Rundll32


Rundll32
tag

Saját tapasztalataim:

- Baromi jó dolog ez :D De iszonyatosan el lehet veszni a részletekbe. Amúgy nagyon szépek a színei és a kontraszt is szuper !

- Az AIDA-val is megy nálam, de az Open Hardver Monitorral jobb, az AIDA használatánál az a gond nálam, hogy mindene egyes indításnál el kell mentsem a beállításokat, egyébként nem küld infot az LCD-re. OpenHardverMonitor használatánál ilyet nem tapasztaltam, ott automatikus a dolog.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#3) ruti


ruti
Közösségépítő

érdeklődnék, hogy Te honnan ill. mennyiért szerezted?
eBay-en első klikkre $30-ért láttam (+száll.), megér ennyit?
--
azért egy specifikációt és egy guide-ot linkelek, ha nem haragszol meg, gondolom erről a készülékről van szó

Session Closed << BlueGift - Magyarország első digitális PC játék sorsoldája <> http://logout.hu/cikk/bluegift_logout_hu/teljes.html >>

(#4) Rundll32 válasza ruti (#3) üzenetére


Rundll32
tag

Szia ! Igen ebayről rendeltem én is. Amit te linkeltél az majdnem ugyan ez. Annyi a különbség, hogy a általad linkeltet nem lehet GOverlay progival hajtani, hanem LCDSYSInfos. Én azért választottam a GOverlayest, mert szerintem az jobban testre szabható. 32 $ + pár dollár volt a posta ha jó emléxem az enyémnél.

Hivatalos oldal

Leírás

Szoftver és Driver

Szerintem a két készülék nagyon hasonló felépítésű amúgy :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#5) m1garand válasza Rundll32 (#4) üzenetére


m1garand
tag

Megérkezett a kütyü, de a windows (W8 64bit) nem találja a driverét.
Te, hogy telepítetted fel?

[ Szerkesztve ]

(#6) Rundll32 válasza m1garand (#5) üzenetére


Rundll32
tag

Szia !

Nálam win 7 fut :)

Itt van egy leírás
Win 8 as "ablaknál" végig visz alul a jobb alsó sarokban next step a telepítés fázisain.

Remélem tudtam segíteni :)

[ Szerkesztve ]

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#7) m1garand válasza Rundll32 (#6) üzenetére


m1garand
tag

Köszi, én is megtaláltam.
Elég nehezen lehet kiszedegetni az aidából, hogy mi micsoda.
A venti fordulatszámot nem találom.

(#8) Rundll32 válasza m1garand (#7) üzenetére


Rundll32
tag

hát azt elhiszem... sok türelem kell hozzá, esetleg probáld az OpenHardverMonitort :U

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#9) m1garand válasza Rundll32 (#8) üzenetére


m1garand
tag

Teamspeaket próbáltad?

(#10) m1garand


m1garand
tag

Írtam a fejlesztőnek, küldött egy bétát amiben javította ezt a hibát.
64 bites TeamSpeaket használok és azt nem figyelte ill. csak a 32 bitest.
Most már OK.

(#11) Rundll32 válasza m1garand (#10) üzenetére


Rundll32
tag

Az igen ! :C Respect a supportnak ! :R
És mostmár minden oké ? Képekbe bele nyúlkáltál már ? Én most rajzolom majd át picit az ikonokat :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#12) m1garand válasza Rundll32 (#11) üzenetére


m1garand
tag

Nem még, de lesz pár újdonság a kövi szoftverben, mert feltöltött az LCD-be adatokat a szoftver.

(#13) m1garand


m1garand
tag

Version 1.3.7 (Coming soon):
- New Feature: Plugins: You can now develop your own plugins with VB.NET/VC#, there are
two example-plugins added in the Plugins folder.
- New Feature: Numeric-Font for sensors, you can use 3 type of fonts that only allow
numbers.
- New Feature: For Numeric-Fonts you can set maximum digits and fixed digits.
- New Feature: For any color except the regular text color, you can set a custom RGB
color with a color picker.
- New Feature: In the Status tab you can now check how log it takes to render to the
screen and gather the sensors.
- New Feature: You can now set the brightness when the device is idle
(not receiving any data).
- New Feature: You can now move multiple elements by keeping SHIFT pressed when selecting
elements and moving them thru the move-buttons.
- New Feature: There is a help section for each selected configuration of the elements to
help you understand what they do.
- New Feature: You can now set the order the elements are drawing on the screen to avoid
overlapping or control the overlapping, the configuration can be set in the element
configuration.
- Improvement: You can now customize the NetActivity Box thru "Advanced Skin"
- Improvement: The way GOverlay detects the application Render-Type (DX, OpenGL) is now
improved.
- Improvement: The draw-speed for the NetActivity Box has been improved as well as the
sensors elements.
- BugFix: GOverlay was preventing the computer to properly shutdown.

(#14) Rundll32 válasza m1garand (#13) üzenetére


Rundll32
tag

Köszi ! Ha jól értem ez még készülőbe van :) Látom orvosolja azt is, hogy a win normálisan álljon le (bugfix). Ezt örömmel hallom :D Ha még egyszer belekerülne az is, hogy az időjárás adatokat is kiírja :D az maga lenne a csuda :D

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#15) m1garand válasza Rundll32 (#14) üzenetére


m1garand
tag

Igen, nekem nincs gond a leállítással.
De ha gondod van írj a contactba biztos segít.

(#16) Rundll32 válasza m1garand (#15) üzenetére


Rundll32
tag

mer megoldottam :D Átírtam a registryt olyan faszán, h 5 mp-n belül kikapcsol a gép :DDD senkit nem hagy életben :P

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#17) Rundll32


Rundll32
tag

Közben úgy látszik végles is lett az új verzió, íme: GOverlay 1.3.7.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#18) m1garand


m1garand
tag

Megjelent a v 1.38!

(#19) m1garand


m1garand
tag

Megjelent a v 1.39!

(#20) Rundll32


Rundll32
tag

Megjelent az 1.40 :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#21) ripla


ripla
őstag

egy másik topicba is beraktam ezt a kérdéskört, de igazából az előttem lévő utolsó hozzászólás legalább 1 éves volt. úgyhogy megkérdezném itt is. :)

az lenne a kérdésem, hogy a gödöllői tescon belül a gyógyszertárban (nem tudom máshol is van-e ilyen) ki van rakva a pultra egy lcd (?) panel, ami nem nagyobb egy mobiltelefonnál és reklámok mennek rajta.
az lenne a kérdésem, hogy ennek mi a neve, halandó ember számára elérhető-e megvételre, illetve egy régi érintőképernyős mobilt szét lehetne-e szedni és meg lehetne-e úgy csinálni hogy ilyen módon működjön?
válaszokat előre is köszönöm.

(#22) Rundll32 válasza ripla (#21) üzenetére


Rundll32
tag

Hali !

Szerintem kár taknyolni, van kész megoldás

[-->ITT ]

nem tudom ilyenre gondoltál e, de sztem igen :)

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#23) ripla válasza Rundll32 (#22) üzenetére


ripla
őstag

!!!!!!!!!!
és nem is drága, kb. 5000 forint, hű de köszi. :D

másik kérdésem a következő lenne.
volt nekem egy régi fényképezőgépem, ami elromlott, darabokra lett szedve, kukában végezte. viszont, elraktam belőle az lcd kijelzőt ami működik...és ehhez kapcsolódna a kérdésem.
hogyan illetve miképpen lehetne ezt úgy összebuherálni valamivel, hogy működésre tudjam bírni? :)
így néz ki:

a pontos megnevezése pedig:
Canon S2, 2CF2A0177.

a kijelző mérete 4*3 cm és van az alján egy ilyen lapos vezeték, aminek a végét bele lehet csúsztatni egy tokba és ha az hozzávaló, akkor mutatja is a képet.

lehet ezzel valamit kezdeni? nem szívesen dobnám ki, hiszen működik, csak kellene egy hozzávaló kis alkatrész amin keresztül átjátszható lenne rá a kép. :)

(#24) Rundll32 válasza ripla (#23) üzenetére


Rundll32
tag

Nincs mit igazán ! :D

Jó kis LCDnek tűnik, érdekeset kérdeztél amúgy most ezzel, létezik többféle LCD driver is de valójában ez nagyon gyártó függő, hogy a lábkiosztás mi, sok van ami univerzális, de nem tudom a te esetedben mi lenne a megfelelő vezérlő, vagy hogy használták e más eszközben is ezt az LCD. Mert ha esetleg egyedi tervezésű akkor nem sok esélyt látok. Nézz utána ebayen vagy a DX-en típus szám szerint.

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#25) ripla válasza Rundll32 (#24) üzenetére


ripla
őstag

nem volt használva sehol, ez magából a canon fényképezőből lett kiszedve, ez volt a kis képernyő amin a képeket és a filmeket vissza tudtad nézni.
ennyi csak. :)
neten már keresgéltem, de egyelőre semmi. -.-
DX az micsoda?

[ Szerkesztve ]

(#26) ripla


ripla
őstag

illetve maga a csatlakozója is úgy volt benne a fényképezőben, hogy csak egy tokba volt becsúsztatva amin keresztül átjátszódott rá a kép meg a film. szóval ha tudnék szerezni egy ilyen átjátszó alkatrészt valahonnan (gondolom buherált cucc mert gyárilag ilyet biztos hogy nem), ami gondolom egy canon fényképezőből lenne kiszedve és megbuherálva, akkor annak a csatlakozó tokjába belecsúsztatva ezt az lcd-t és mondjuk egy PC-re rákötve, máris lejátszható lenne rajta bármi, természetesen a kis lcd felbontásával.
magyarul egy olyan kis buherált cuccra lenne szükségem, ami leutánozza a canon fényképező működését abból a szempontból, hogy miképpen hozható működésbe maga az lcd. :)

[ Szerkesztve ]

(#27) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Valaki tudja hogy w8.1 prof 64bit-en hogy működik a készülék ?
Esetleg nincs egy eladó példánya ?

(#28) Rundll32


Rundll32
tag

Szia ezt nem tudom pontosan én Win7el használom 64 bit en itt ok. Bár az 1.42 verzió nálam eléggé rossz, szétesik a konfigurálásra szánt ablak.
De nézd csak itt elvileg azt írja supportálja
Goverlay

Rendszergazda vagyok, ha röhögni lát, mentsen!

(#29) ViZion


ViZion
félisten

Ejj, a PH! kereső meg sem találta a topikot...
Gugliból értem ide. Tervezek venni egyet...majd. :D

Hold on, trying to give a fuck... Nope, not Happening • Powered by Fedora Linux • "Az élet olyan sz@r, szerencsére a felén már túl vagyok" Al Bundy

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.