Hirdetés

2019. december 11., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

• Utoljára frissítve: 2019-11-29 17:54:58

LOGOUT.hu

Formula-1

Összefoglaló kinyitása ▼

(#49001) Sztbeni válasza PumPi (#48996) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

Azért ennél sokkal rosszabbak is voltak.

Az igazság semmitől sem fél. Csak attól, ha elhallgatják.

(#49002) .noxwill

.noxwill
(veterán)

Úgy álltak a srácok ebben a szobában, mintha Putyin mellett ott lett volna a tigrise is :DDD

Közben fontos megjegyezni hogy Kiss Norbi megnyerte a Kamion EB-t!
Gratula neki! :R

[ Szerkesztve ]

All→M8

(#49003) Motion_Blur válasza .noxwill (#49002) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

Gáz volt nagyon... legalább annyira mint a verseny.

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49004) Delerium válasza .noxwill (#49002) üzenetére

Delerium
(aktív tag)

Én sem nagyon virgonckodnék egy atomhatalommal az oldalamon :D

"I fight for the Users"

(#49005) lacy86

lacy86
(addikt)

Ez a Bottas srac jovore nem marad a Williams-nel!
( Tobbet erdemel )

Hatalmas gratula a mai teljesitmenyert Neki! :C

[ Szerkesztve ]

(#49006) kukinyo

kukinyo
(addikt)

Pfff...
Nem szoktam ilyet mondani de ez a futam katasztrófa volt.
Nem csodálom hogy egyre többen fordulnak el az f1-től.

(#49007) Sztbeni válasza lacy86 (#49005) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

A Williams a második legjobb csapat. Hova menjen?

(#49008) villamos válasza Sztbeni (#49007) üzenetére

villamos
(őstag)

A Mercedes -hez... ;]
Egy Rosberg-Bottas párost szívesen látnék ott a jelenlegi összeállítás helyett...

[ Szerkesztve ]

PFUDOR

(#49009) Malachi válasza remington2 (#48994) üzenetére

Malachi
(addikt)

te kezdted az egészet kérdés és kérés nélkül, szóval szerintem tényleg vegyél vissza és gondolkodj el kicsit a stílusodon. ha így folytatod és valaki jelent, akkor megnyugodhatsz, hogy én leszek az.

(#49010) Malibutomi

Malibutomi
(nagyúr)

Elejét leszámítva elég uncsi volt. Rosbergnek jó volt a tempója, de szerencséja hogy ez nulla kiállásos futam volt.

remington2
Hamilton sokkal többet dolgozott idén a címért mint Rosberg aki a másik kieséseiböl profitált.
Az összeesküvés elméletekröl és híveikröl meg van egy véleményem de nem írom be ide inkább...

(#49011) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#49012) Sztbeni

Sztbeni
(őstag)

Akármilyen is volt a verseny, orosz nagydíjnak lennie kell. Ennyi. Sok néző volt, Putyin is részt vett. Hamilton azzal, hogy oroszul szólalt meg, és a végén mondta, hogy szpászíbá, hatalmasat nőtt a szememben.

(#49013) P00By

P00By
(nagyúr)

Baromi unalmas volt. :o

(#49014) -Mike- válasza Motion_Blur (#49011) üzenetére

-Mike-
(addikt)

Még 3 ilyen és a vb-nek oda.

(#49015) Qorthral válasza kukinyo (#49006) üzenetére

Qorthral
(őstag)

Igen, az utóbbi évek talán leggyengébb versenye. Kb Monacoban szokott ennyire unalmas lenni a futam, de a külsőségek miatt még az is jobb ennél.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#49016) Sztbeni válasza Qorthral (#49015) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

Azért Szingapúr minden évben unalmasabb ennél :D. Meg Barcelona

[ Szerkesztve ]

(#49017) b-type

b-type
(nagyúr)

az 52 körös gumi versenye, amivel az utolsó előtti körben a legjobb időt lehetett összetenni.
...
elég eseménytelen futam volt, Kimi tuti átaludta..

https://youtu.be/Kr4SwcJy0wU?t=1255

(#49018) Malachi válasza Motion_Blur (#49011) üzenetére

Malachi
(addikt)

már megint a futam eleji kapkodás. ha végig tapad Hamira, talán hibára kényszeríthette volna. jól vezet Rosberg, de - és ez milyen hülyén hangzik, de ez a helyzet - Hami egyszerűen érettebb versenyző nála. az első pár évében ő is folyton elkapkodta a döntéseit. pár év év múlva durva csatákat vívnak majd, ha kb. egyforma kocsi lesz alattuk.

meg lesz még egyáltalán F1, mert ez a mai futam is pff... szörnyű.

[ Szerkesztve ]

(#49019) mikrosuttii

mikrosuttii
(aktív tag)

HIVATALOS: Sebastian Vettel a hatodik erőforrását fogja használni Austinban, ezért részt sem vesz az időmérő edzésen, mivel mindenképpen a bokszutcából rajtolna!

(#49020) Misi 007

Misi 007
(Közösségépítő)

Bírom Rosberget, Hamiltont kevésbé, de utóbbi sokkal összeszedettebben vezet.
Amennyiben nem lesznek műszaki problémák, itt ment el Rosberg esélye a vb címre, ötven pont a végjátékban ide, oda...

(#49021) JJános

JJános
(addikt)

Ez a futam nekem sem a kedvencem volt. ennél finomabban nem tudok írni. Reméljük a következő jobb lesz. hami nyert, és ez elég nekem.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#49022) Sztbeni válasza JJános (#49021) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

Kétlem, hogy Austinban jobb verseny lenne :D

(#49023) Švejk

Švejk
(őstag)

Valaki lőjön fejbe. Valami iszonyat idén az F1.
Az egész szezonban volt egy érdekes Hungaroring és kb ennyi.
A többi nagydíj elment egynek. De ez a mostani, ennél komolyan mondom nem láttam még rosszabbat.

Ja, a kommentháborút nagyobb élmény volt olvasni mint nézni a futamot :D

(#49024) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

A futam nagyon lapos volt, Haminak szerintem vigyáznia kellett, hogy el ne bólintson......
Azért a merci erőfölénye döbbenetes. Rosberg játszi könnyedséggel jött vissza második helyre. Amúgy MEGINT Rosberg hibázott az évben nem először.......
A lefutott VB-címről meg annyit, hogy sosem lefutott egy világbajnokság amíg nem nagyobb a különbség az első és a második között mint a még megszerezhető pontok száma. Mondjuk az nagyon valószinüsíthető, hogy Rosberg már csak egy utolsó futamos hami műszaki hibában reménykedhet.

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49025) Sztbeni

Sztbeni
(őstag)

A pálya túl jó minősége miatt nem koptak eléggé a gumik, ez rontott az élvezeti értéken. Talán jövőre már kevésbé lesz sima. Bár Szocsiban ritkán van fagy.

(#49026) AMD Power válasza mefistofeles (#49024) üzenetére

AMD Power
(titán)

Ennyi! Messze nincs még lefutva semmi sem!

Xbox One X White Special + Samsung UE55NU7023KXXH 4K UHD LED + Samsung M450 2.1.

(#49027) gbors

gbors
(nagyúr)

no, bejött a papírforma. Hamilton mintha részt sem vett volna a versenyen, a 18-20. kör után már látni sem látta senki, és még a 7-10 helyek közötti csaták is lagymatagra sikerültek. Rosberg majdnem keltett egy kis izgalmat - jó volt az elgondolás, és tökös módon oda is tette a gépet, de a végét elszúrta. kár, mert ha kicsit higgadtabb, akkor talán ő fordul el elsőnek (a pályán), és valami verseny is történik. így az idény második, esetleg harmadik legunalmasabb versenyével "gazdagodtunk". szomorú, de a pilótakeringő jelenleg sokkal érdekesebb...

a Merci fölényéről sokat elmond, hogy Rosberg vissza bírta szerezni a 2. helyet, és így lényegében az előzetes várakozásoknak megfelelően hozta a futamot - de szerintem az még árulkodóbb, hogy ahhoz képest, hogy most húzták be biztosra a konstruktori címet, különösebb örömtánc nem volt a boxban.

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#49028) DS39

DS39
(veterán)

a statisztika ki fogja mutatni, hogy a Forma1-es közvetítés ideje alatt megnőtt a választási kedv :D
(ritka unalmas verseny volt, nem politizálni akartam ezzel)

nagyon durva, hogy a Mercedes akkor is képes legalább hozni a 2. helyet, ha a végéről indul egy futamon, és még SC sem kell hozzá. brutális fölény.

[ Szerkesztve ]

(#49029) Qorthral

Qorthral
(őstag)

Mit gondoltok az Alonso -> Williams pletykáról?
Állítólag Dennis sokallja a fizetési igényét, illetve mindenképp hosszabb távra szeretné szerződtetni, kiskapuk nélkül. Felmerült már a Lotus is, de ott mindkét pilóta tőkeerős szponzorral rendelkezik ( = tolja a pénzt a csapatba)... igaz, Alonso is visz magával támogatót.

Szvsz a Williams nagyon jó választás lenne. Jövőre is könnyen lehetnek második erők és ha közelebb lesznek a Mercihez + hasonlóan megbízhatóbbak lesznek náluk, mint idén, akkor Alonsóval még a címért is mehetnek. Akár. Mondjuk a Merci ezt partnercsapatnak nem igazán hagyná. :D
Ettől függetlenül ALO helyében én még a fizetési igényemből is beáldoznék valamennyit, ha ott köthetnék így egy 1+2 éves szerződést.

PH!antasy F1 Liga! 2010: 2nd :), 2012: 1st + overall 1st :)) | PH! F1 Tippjáték: http://prohardver.hu/tema/ph_f1_tippjatek/friss.html

(#49030) JJános válasza Qorthral (#49029) üzenetére

JJános
(addikt)

Massa úgy is kevés már. Egy ilyen autóval jobban kellene harapni. Ha jönne Lonzi, én bírnám. Bár Bottas nem kis falat lenne.

Aki a meleget szereti hóember nem lehet.

(#49031) Motion_Blur válasza Qorthral (#49029) üzenetére

Motion_Blur
(félisten)

ÉRDEKES: Alonso azt nyilatkozta a NBC Sports Networknek, hogy jövőre nem versenyez Mercedes motoros autóval...

boxutca

(#49032) DS39 válasza Motion_Blur (#49031) üzenetére

DS39
(veterán)

szerintem Alonso így a karrierje vége felé kockáztatni akar. hányszor volt második Vettel mögött? ha jövőre átmegy a Williamshez, nem nyerhet VB-t, ez teljesen egyértelmű, biztos így kötött partnerszerződést a Mercedes minden csapattal akiknek motort szállít. ez a többségnek így is megfelel a fos Renault helyett, ám Alonso VB-t akar, azt csak gyári csapattal van esélye. a Merci kilőve, RB kilőve, Ferka tudjuk, tehát marad a McLaren-Honda.

(#49033) b-type válasza gbors (#49027) üzenetére

b-type
(nagyúr)

Ehhez kellett egy ilyen pálya is. Egy 'normális' pályán 1 kiállás hátrányba került volna, 22-30 másodperces hátránnyal. Itt uannyi kiállással teljesítette az első körös kiállása ellenére mint Hamilton, akinél nem borult a stratégia.
hihetetlen egyébként, hogy a szemcsésedés után még mennyit és milyen tempóban bírt a gumi..

(#49034) DS39 válasza b-type (#49033) üzenetére

DS39
(veterán)

jövőre ide egy szuper- és egy szuper-szuperlágyat kell hozni, hogy legyen vmi kis izgalom :D

(#49035) Oppenheimer válasza DS39 (#49032) üzenetére

Oppenheimer
(veterán)

"biztos így kötött partnerszerződést a Mercedes minden csapattal akiknek motort szállít"

Ezeket a marhaságokat honnan veszitek? Másoktól azt is olvastam a topikban, hogy szándékosan rosszabb motort kapnak a Merci partnerei. WTF?

(#49036) mefistofeles válasza b-type (#49033) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Így van. Ezt a futamot lazán teljesíteni lehetett volna kerékcsere nélkül is!

Egyeseknek mindenük megvan. Öregek, csúnyák szegények és betegek. Másoknak semmi sem jut......

(#49037) DS39 válasza Oppenheimer (#49035) üzenetére

DS39
(veterán)

elvileg volt egy olyan eset már a paddockban, hogy rászóltak a Williamsekre, hogy kicsit tekerjék le Ausztriában (ahol élről indultak), nehogy bajba kerüljön a gyáriak kettős győzelme. természetesen ez pletyka szinten merült fel, de ha te lennél a Merci főnök, nem kultiválnád hogy a "fiókcsapat" nyerjen előtted. bár egy-egy futam még nem a világvége, de VB-re tuti nem adnák az áldásukat.

[ Szerkesztve ]

(#49038) Motion_Blur

Motion_Blur
(félisten)

Alonso:

„Már megvan, hogy alakul a jövőm, két-három hónapja döntöttem erről. Most azon vagyunk, hogy mindent véglegesítsünk. Ami a hátralévő versenyeket illeti, igyekszünk mindent kihozni abból, amink van. Ezen a hétvégén szerintem ez nem sikerült, hiszen korábban több versenyen is nagyon közel voltunk a dobogóhoz, itt viszont egyáltalán nem.”

„(A bejelentésre) kicsit még várni kell. Az anyagiakról nem beszélhetek, ez elég komplikált kérdés. Azt tesszük, ami nekem a legjobb és ami a Ferrarinak a legjobb, mert szeretem ezt a csapatot. Ha majd kiderül, azt fogod mondani, »ó, annyira egyértelmű, hogy így döntöttél«”

És azt is kizárta hogy kihagy egy évet.

Ferrari vs. McLaren-Honda-ra szűkült a kör.
Szerintem marad.

(#49039) Xirtam válasza Motion_Blur (#49038) üzenetére

Xirtam
(veterán)

Szerintem is. :U Már csak ezért is gondolom így. Plusz Ron Dennis tuti nem fog vele még egyszer együtt dolgozni, mivel Alonso végett 100 milliót buktak.

" Azt tesszük, ami nekem a legjobb és ami a Ferrarinak a legjobb, mert szeretem ezt a csapatot. "

[ Szerkesztve ]

(#49040) Sztbeni válasza Xirtam (#49039) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

Akkor hova megy Vettel? :U. Szerintem amúgy nem fog semmiképp maradni Alonso

[ Szerkesztve ]

(#49041) rocket

rocket
(nagyúr)

Tilke-nek sikerult egy Valencia 2.0-at megalmodnia Sochi-ba, gratula neki :)

"A lower resolution generally means that there can be more quality per pixel."

(#49042) DS39 válasza Sztbeni (#49040) üzenetére

DS39
(veterán)

amikor múlthéten nyilatkozott, többször említette, hogy vmi újba kezd... lehet elmegy amcsiba, vagy DTM-ezni :D

(#49043) Sztbeni válasza rocket (#49041) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

Valenciával mi volt a baj? 2008-ban tényleg unalmas volt, de utána négy elég jó versenyt láthattunk. Főleg 2010-ben.

[ Szerkesztve ]

(#49044) Sztbeni válasza Sztbeni (#49043) üzenetére

Sztbeni
(őstag)

Mondjuk 2011-ben is unalmas volt. De a többi rendben volt.

(#49045) Ba cy lus válasza Xirtam (#49039) üzenetére

Ba cy lus
(veterán)

Ez az általad kiemelt nyilatkozat szerintem korántsem a jövő évre vonatkozik, hanem idénre és az anyagiakra. Szerintem nem marad. McLaren-Honda. Amúgy sem adnék arra, amit Alonso mostanában mond, alig egy hete még arról beszélt, hogy nem döntött, több lehetősége is van, most meg azt mondja, hogy több hónapja döntött. A McLaren-Hondával pedig már annyi ideje (1 éve?) emlegetik együtt, hogy kétlem, hogy bárkit meglepne a szövetségük.

[ Szerkesztve ]

(#49046) mefistofeles válasza Motion_Blur (#49038) üzenetére

mefistofeles
(addikt)

Ha marad/na a ferrarinál akkor a kiejelentésének az a része, hogy "Azt tesszük, ami nekem a legjobb " (hacsak nem anyagiakra gondol) biztos nem teljesül.
Elnézve ezt a mercit és ezt a ferrarit ugye senki nem gondolja komolyan, hogy jövőre lehet esélyük?

[ Szerkesztve ]

(#49047) gbors válasza b-type (#49033) üzenetére

gbors
(nagyúr)

igen, ez így van - más pályán ki kellett volna mennie még egyszer. viszont akkor kövessük végig ezt a vonalat is - mi történik, ha kimegy? én a B-terves rádióüzenet után pár körig pont ezt számolgattam - az jött ki, hogy ha a 39-41 körök valamelyikében kimegy, akkor az 5. helyre jön vissza. Magnussent és Buttont simán bedarálja, Bottas-t pedig akkor, ha körönként 2 másodperccel gyorsabb (úgy marad 3-4 köre az előzésre is). azt valószínűleg túl bátor dolog lenne állítani, hogy ez biztosan sikerült volna neki, de az sem kizárt, hogy összejön. akárhogy is, a harmadik hely mindenképpen megvan, opcióval a másodikra. nyomasztó.

(#49029) Qorthral: "We're sorry, Felipe, but Fernando is faster than you." ;] khmmm. én kérek elnézést.
amúgy abszolút nem tartom elrugaszkodottnak. kicsit olyan érzésem kezd lenne, hogy 2015 már nem érdekel senkit, úgyis a Merci nyer, viszont 2016-ban lehetnek nagy dolgok:
- a McLaren-Hondának az lehet az első verenyképes éve
- ha a Ferrari a végén mégis magához édesgeti Newey-t, akkor annak először 2016-ban lesz hatása
- és 2016-nál előbb Mercedeses ülés aligha szabadul fel

ezekkel a perspektívákkal valóban egy relatíve versenyképes autóban letöltött egy éves szerződés lehet a legtöbb rugalmasságot biztosító megoldás. mondjuk én bevállalnám a helyében a McLarent, de egyrészt neki sokkal több info áll a rendelkezésére, másrészt 10+ éve űzi ezt az ipart :DDD

[ Szerkesztve ]

"Armour... is part of a state of mind... in which you admit the possibility... of being hit."

(#49048) b-type válasza Motion_Blur (#49038) üzenetére

b-type
(nagyúr)

...hát az ultrabrutál lenne ha Alonso úgy dönt kiüli az évet.
jahaj..mi lenne itt jövőre :D
...kár hogy nem jön össze a három autós csapat..

(#49049) stvnppp válasza b-type (#49048) üzenetére

stvnppp
(senior tag)

Nem tudom, arról volt már nyilatkozat, hogy Vettel a Ferrariba megy? Vagy csak a Horner nyilatkozat, hogy Vettel távozik?

Az elképzelhetetlen, hogy Vettel megy a Mclaren-Hondához?

(#49050) mefistofeles

mefistofeles
(addikt)

...amúgy meg szerintem a mclarenesek ha van egy csöpp eszük akkor abba nem mennének bele, hogy Alonso egy évet ír alá!
A jövő év úgy is inkább a fejlődés éve lehet, mire esetleg egy potenciálisan jó autó összejön, elmegy a drága pénzen szerződtetett csúcspilótájuk, ráadásul az egyik lehetséges fő riválishoz :F

Útvonal

Fórumok  »  Sport, életmód, utazás, egészség  »  Formula-1 (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2019 PROHARDVER Informatikai Kft.