Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Fémszalag modding (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) mdk01


mdk01
addikt

Hi all!!

Az a kérdésem hogy szeretném eltüntetni a tápnak azt a sok szines tyukbelét és arra gondoltam hogy betekerem egy fémszalaggal.
Na ez a fémszalag ugy néz ki hogy adott egy kb.0,1mm vastag acél szál és ezt szötték/fonták(nem tom nem vagyok varrónő) össze egy 2cm széles x méter hosszú szalaggá. Nem sürü a szövés/fonás mert a szálak között kb.1x1 mm-es négyzetrácsok vannak.
A kérdésem a következő ha ezzel én betekerem a tyukbeleket külön-külön nem-e fog ez vmi bajt okozni a tápban.
Elsősorba a teljesítménycsökkenésre gondolok ilyen árnyékolás szemszögből.
Ne felejstük el hogy ez acélszálakból van szőve/fonva.
Nagyon jól néz ki és szeretném megcsinálni,ded elsőször véleményt kérek.
Szkértők hozzászólását várom.
Nem akaorm hogy szét OFFoljuk a topicot.
Tudom hogy vannak zsugorcsövek de az nem yóó.
Előre is thx!!

(#2) PeliScan válasza mdk01 (#1) üzenetére


PeliScan
addikt

Nem lenne nyugodt a lelkem, ha egy könnyen mozduló fém libegne a házamba... a fémek ugye vezetik az áramot, jól; inkább nem próbálnám ki, milyen ha megsimogatja az alaplapot működés közben. :o

(#3) mdk01 válasza PeliScan (#2) üzenetére


mdk01
addikt

Ez nem libeg hanem fel van tekerve a kábelekre!
Én is félek ettől de nem hinném hogy megsimogatja(ezt beválalom)
Inkább arra az árnyékolás részére lennék kiváncsi.
De azért köszi a hozzászólást

(#4) And válasza mdk01 (#1) üzenetére


And
veterán

Hi! Teljesítménycsökkenés meg árnyékolás? Tényleg nem akarom szétoffolni , de hogy jön ez egy egyenfeszültséget és egyenáramot adó táphoz? Egyébként én sem lennék tőle nyugodt, mert ha mégis rövidrezár valamit a lapon, akkor aztán olyan teljesítmény-növekedés lehet az eredménye 1-2 pillanatra, hogy még :) !

(#5) PeliScan válasza mdk01 (#3) üzenetére


PeliScan
addikt

Az ''árnyékolás'' nem jelentene negítívumot semmiképp sem, még akkor sem, ha egyáltalán lehetne értelmezni a tápkábel esetében. :) Szóval semmi teljesítménycsökkenés nem lép fel! Nem is igazán értem, h mire gondoltál... a szigetelésen keresztül kiszippantja a kraftot? :D

Értem én, hogy nem lifeg, és rá van foódva, de akkor is. Ha bármit rövidre zár, akár a VGAn, akár a memóriákon, az alaplapon, vagy netán a vinyókon, tökmind1, csúnya amperszag lesz. :(

(#6) mdk01


mdk01
addikt

Köszi mindent!
Nem vagyok villanyszerelő ezért kérdztem.
Én is gondoltam hogy az árnyékolás nem egy negatívb történet de azért megkérdeztem mert nem ''vagyok villanyszerelő''!!:DDD

(#7) mdk01


mdk01
addikt

Ja és még vmi van az ENERMAX nak egy tápja vmi PSU ott a tyukbelekre a zuhanyrózsának a csövére hasonlító cső van ráhuzva.
Ja és az is fém és sokkal vastagabb.
Mndjárt keresek róla egy képet azt berakom.

(#8) PeliScan válasza mdk01 (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

PSU > Power Supply Unit > tápegység :P

Szerintem Te Gnome modjára gondolsz, ő csinálta zuhanycsővel.

(#9) [amne]


[amne]
senior tag

Csináld úgy hogy feltekered ezt a fém cuccot, majd az egészet egy átlátszó műanyagcsőbe húzod, olyanba mint amilyet vízhűtésekhez használnak.

(#10) PeliScan válasza mdk01 (#7) üzenetére


PeliScan
addikt

Erre gondolsz? [L]http://bit-tech.net/images/g-gnome/ud79L.jpg[/L]

(#11) mdk01 válasza PeliScan (#10) üzenetére


mdk01
addikt

Igen arra de inkább erre:
http://forums.bit-tech.net/showthread.php?postid=428696#post428696

(#12) PeliScan válasza mdk01 (#11) üzenetére


PeliScan
addikt

Ühüm, és mi van ezzel? :)

(#13) mdk01 válasza [amne] (#9) üzenetére


mdk01
addikt

Igen köszi erre is gondoltam de ezt csak zsugorcsővel lehet csinálni és nem tudom hol lehet kapni ha lehet átlátszo zsugorcsövet.
De ha még lenne akkor sem olyan egyszerü mert nehéz olyan csövet találni ami 3cm ről 0,5cm re zsugorodik.
Ha nem erre gondoltál akkor segíts mert mást nem tudok.
Igaz hogy szét lehet szedni a tyukbelek végén található csatlakozókat de az sokáig tart meg nem is szivesen szedem szét.
Na segíts ha tudsz még vmit.
Előre is thx.

(#14) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

Ne parázzatok a fém felhasználása miatt,a G nome nevű modnál igtencsak bejött.

(#15) Latissimus Dorsi válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


Latissimus Dorsi
senior tag

Off

Bakker ez a mod elég konkrét lett:C

on

MOS6510 > Intel P166 > Intel Cel400 > Intel Cel800 > AMD Athlon 2,0 Thunderbird > AMD Athlon 2,5 Barton > Intel Core2 Duo E6600 > AMD Phenom II N970 >Intel Core i5-4300U > Intel XEON E3 1505M v5 > ?

(#16) PeliScan válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


PeliScan
addikt

A mod neve Orac³... :U

(#17) tocsa válasza _Volkovy_ (#14) üzenetére


tocsa
senior tag

Mit értesz az alatt, hogy ''bejött''? Szépen füstölt, amikor rövidrezárt valamit a VGA-n? :D

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#18) tocsa válasza PeliScan (#16) üzenetére


tocsa
senior tag

Jessszusom!
Há megnéztem a teljes moddot. Nagggyon durva. Ha egy ilyen lenne az ágyam mellet, és teszem azt éjszaka felébrednék, akkor úgy megijednék, hogy beszarnék. Ilyet horrorfilmekben látni. A Mátrixban vannak ilyen jellegű robotok, amik tele vannak, ilyen zuhanyzócsövekkel.

De nagyon cool-ul néz ki.

Acer Predator Helios 500 Ryzen, Samsung 960 Pro NVMe + GeChic 15.6" kulso monitor a mobil irodahoz

(#19) PeliScan válasza tocsa (#18) üzenetére


PeliScan
addikt

Beony, van itt is két rajongó-topicja, egyiknek asszem az a címe, h ''A moddolás istencsászára'' a másiknak meg talán ''Az übermod''... :U :D

(#20) mdk01


mdk01
addikt

Oké srácok OFFoljunk csak!!Bírom ám de ne ebbe a topicba!!
Ezzel azt akarom mondani hogy ott is fémből van a cucc és mégse volt belőle probléma(vagy nem tudunk róla).
Egyébként ez nem modding hanem lehet ilyen tápot kapni, csak nem tudom hol.
De utána járok és elmondom.
Na szóval kérem a választ a #13 as hozzászólásomra.
Ne OFF oljunk tényleg, véleményt kérek és tanácsot.
THX

(#21) tildy


tildy
nagyúr

azt ugye tudjatok, hogy vannak a femhez megszolalasig hasonlito zuhanycsovek, mikozben valojaban muanyagok?En is nezegettem nezegettem, aztan csak tapintasra jottem ra, hogy ez nem is fem.Szerintem orac haza is ilyen kromos muanyag zuhanycsobol ban.Auchanban kaphato, 600 ft masfel meter.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#22) PeliScan válasza mdk01 (#20) üzenetére


PeliScan
addikt

Véeményem szerint ezek nem offok, hanem inkább segítségek, szerintem ilyet gyárilag NEM lehet kapni, de ha találsz, tényleg szólj. :)

(#23) PeliScan válasza tildy (#21) üzenetére


PeliScan
addikt

Ne csináld... komolyan..? Erre lehet h ráindulok! Köszi!!

(#24) tildy válasza PeliScan (#23) üzenetére


tildy
nagyúr

Simán!
Ugye nem mondjátok , hogy erről eddig csak én tudtam???:F

AZért mondjuk nem tudom milyen anyag van rafujva, lehet nem artana egy kis multimeterteszt neki:D

Egyebkent messzirol nem lehet eszrevennia kulonbseget, talan csak annyi, hogy a hajlatoknal nincs res.

[Szerkesztve]

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#25) Dokibá válasza tildy (#24) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Csakhogy mivel az kívülről ugye nikkelezve van, a külső része ugyanúgy vezeti az áramot, mintha fémből lenne... Esetleg lelakkozhatjátok szigetelő lakkal, de attól tartok az lepereg a nikkelről. Jobb megoldás az, ha vastag szilikoncsőbe van húzva az egész.

Dokibá

(#26) LukE válasza tildy (#24) üzenetére


LukE
veterán

1 krom v. nikkel bevonatu furdoszoba csaopt most neztem meg, par ohm volt az ellenallas a ket vege kozott (szarazon).
Egyebkent ami femnek latszo zuhanycsovet lattam, az telleg fem volt.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#27) _George válasza PeliScan (#2) üzenetére


_George
senior tag

ezt én is így vélem.

Az alkohol nem válasz, de legalább elfelejted a kérdést...

(#28) tildy válasza Dokibá (#25) üzenetére


tildy
nagyúr

Hat nem tudom milyen festekkel volt bevonva.
#26ra:De mint mondtam, meglehet nezni az emlitett boltban.En is lattam amr fem es nemfem zuhanycsovet is, csak kozelrol lehet eszrevenni, hogy fem avagy nem.
Tehat az hogy te meg nem lattal olyat, nem jelenti , hogy nincs is.

"Tartsd magad távol azoktól, akik le akarják törni az ambíciódat! A "kis" emberek mindig ezt teszik, de a nagyok éreztetik veled, hogy te is naggyá válhatsz" - Mark Twain

(#29) mdk01 válasza tildy (#21) üzenetére


mdk01
addikt

Igazad van tényleg most beugrott!
Thx

(#30) mdk01 válasza PeliScan (#22) üzenetére


mdk01
addikt

Lehet kapni mert nekem sz egyik ismerősöm ilyet vett csak addig már nem jutottam el hogy megkérdezzem merre vette.
Ami te mondasz meg még egy páran az nem OFF, de az elöbb bejöttek 3 an és ne szoltak hozzá semmit csak a belinkelt gépről pofáztak.

(#31) mdk01 válasza Dokibá (#25) üzenetére


mdk01
addikt

Szerinted hogy néz az hogy ráhuzol minden egyes tyukbél kötegre egy 2,5cm es szilikon csövet(mert ugye annyi a csatlakozó szélesége kb.)?

(#32) mdk01


mdk01
addikt

A zuhanyról peig annyi a véleményem hogy a krómozás a müanyagról simán lepereg ha sürün huzigálod.
De azért jó ötlet.
Nekem vmi zsugorcső kellene.
Hadjuk már azt a rohadt belinkelt gépet.
További ötleteket várok.
Eddig si thx.

(#33) Dokibá válasza mdk01 (#31) üzenetére


Dokibá
aktív tag

Sz@rul. De ha biztosra akarsz menni, ezt csinálod. Nemtom, van-e pl. átlátszó zsugorcső.

Dokibá

(#34) mdk01


mdk01
addikt

Áp

(#35) mdk01


mdk01
addikt

Srácok vélemnyt ne hagyjatok el!!
ÁP!

(#36) PeliScan válasza mdk01 (#35) üzenetére


PeliScan
addikt

Pontosan miről is szeretnél véleményt, hm? A boltban szeretnél venni, és tudsz is, akkor hajrá! Ha nem, húzzd rá a zuhanycsövet. De csinálhatod zsugorcsővel is.

(#37) mdk01


mdk01
addikt

Arról kellene valami hogy van e egyáltalán átlátszó zsugorcső,meg hol lehet kapni.
Esetleg vmi online bolt vagy aki fejérmegyei(fehérvári) az mondjon boltot.

(#38) Sir Tyudor válasza mdk01 (#37) üzenetére


Sir Tyudor
csendes tag

Ha árnyékolást tekersz a tápi madzagokra arra ügyelj, hogy csak az induló végüket kösd le földre (praktikusan a táp dobozához) Külön külön árnyékolj minden eret és utána szigetelő csövet rá! (Mindre külön-külön)

Elvileg gyárilag kéne így csinálni, elvégre nagyfrekis táp.


FONTOS!! FELTÉTLEN SZIGELED ŐKET!

Szia!

Mindenki azt monda, hogy az AMD kevesebbet tud mint az Intel. Ezért olcsóbban is adják! Szerencsére nekem is AMD-m van! ---------www.rom.by---------

(#39) mdk01 válasza Sir Tyudor (#38) üzenetére


mdk01
addikt

Köszi!
Mért kell feltétlen szigetelni?
Sejtem de azért fejsd ki legyszi!

(#40) pitman válasza mdk01 (#39) üzenetére


pitman
őstag

Azért, mert ha valami fémhálót/csövet tekersz arra a kábelre és az odaér valamelyik áramkörhöz (alaplap, kártyák, hdd stb.) és rövire zárja (amire jó esély van), akkor vége a dalnak (legalábbis az adott alkatrész szempontjából biztosan). Ezért kell szigetelni. Esetlegesen olyan fémszövet jöhetne még szóba, amin eleve van szigetelés vagy szigetelőlakk, mint a tekercsekben használt vezetékeken. Nem tudom, hogy ilyet gyartanak-e egyáltalán.

(#44) Ye_Nő


Ye_Nő
tag

//OFF
Bocsánat, a tripla hozzászólás törlésekor összeakadtunk egy kollégával, így sikerült mindhárom (#41, #42, #43) hsz-t törölni. Nem volt szándékos, kérlek, írd vissza, ha fontos volt.
Üdv
Y.
//FFO

''Hát - így.'' (Sík Endre Miklós) | ''A gazdasági fejlődés megköveteli Európa nemzeti határainak lebontását.” Lev Davidovics Trockij szovjet forradalmár | MS Windows is not the answer. MS Windows is the question. And the answer is: NO!!!

(#45) Grey válasza mdk01 (#35) üzenetére


Grey
tag

Ha esetleg érdekel más megoldás nézz be ide[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=34373&start=0[/L]

(#46) mdk01


mdk01
addikt

Köszi

(#47) mdk01


mdk01
addikt

ÁP....vagy hogy is kell irni?

(#48) mdk01


mdk01
addikt

Na itt egy pár kép.de ezt már lehet hogy máshol is láttátok:
[L]http://mdk2003.uw.hu/linkelheto/5.gif[/L]
[L]http://mdk2003.uw.hu/linkelheto/6.gif[/L]
[L]http://mdk2003.uw.hu/linkelheto/1.gif[/L]

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Fémszalag modding (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.