Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) evola


evola
senior tag

Epox 8RDA3+ deszkára szereltem Ordasi féle vízhűtést.
Belefolyt az AGP foglalatba a fagyálló, amivel feltöltöttem.
Az alaplap bekapcsol, de nem csippan le a bios, és a monitor se kapcsolódik be.
De az alaplap diagnosztikai ledje nem jelez hibát.
Visszavittem a boltba, a gari ugrott, de megcsinálták, állítólag bios ic csere.
Hazahoztam beszereltem, bekapcs, műxik rendben kb 3indításig.
Elindítottam egy 3DMark-ot,lefagyott, azóta megint nem csippan le a bios,
nem kapcsolódik be a monitor, se AGp-ről, se PCI-os kártyáról.
Van valakinek valami ötlete mit tegyek.
Dobjam ki, és vegyek újat, vagy valahol meg lehet javítani úgy, hogy kifogástalan legyen, és ne kerüljön a csillagos égbe a javítás.
Kritizáló emberek véleményére nincs szükségem, tudom, hogy mit hibáztam,
segítséget szeretnék kérni!!
Menthető-e az alaplap?

[Szerkesztve]

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#2) FlasH-BacK válasza evola (#1) üzenetére


FlasH-BacK
senior tag

Vidd vissza megint!:DD

(#3) Zoltán válasza evola (#1) üzenetére


Zoltán
őstag

BIOS IC csere? Tudtommal a BIOS egy epromban van. Nem értem miért a BIOssal foglalkoztak, ha az AGP-be folyt a víz? Szerintem javíthatatlan.

(#4) sirály12 válasza evola (#1) üzenetére


sirály12
őstag

Szerintem is vidd vissza, de szerintem ez már nam lessz stabil soha. A lapban valszeg a fagyálló munkálkodik az áramkörökön. Szerintem cseréld le, míg nem visz magával valami más cuccost is. Bocs de jobb ötletem nincs.

Én szárnyalnék, de nem hagyják.

(#5) Zsiba válasza evola (#1) üzenetére


Zsiba
senior tag

Ezt a BIOS IC cserét én sem értem... Szerintem az AGP-d gallyra ment...

''One Ring to rule them all...''

(#6) jerry311 válasza evola (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

a gari ugrott, iy nem megy. érdemes próbálkozni.
málnaszörpös alaplapot már tisztított havesrác, kb ugyenz volt a baja. Irány a csap/zuhany alá, aztán szárítás, neki bevált. Nem lesz rövid de még működhet, ha meg nem akkor mindegy, hogy a fagyálló vagy a fürdetés miatt kell újat venni :(

(#7) Ploszi


Ploszi
senior tag

az lehet, hogy új biost kapott a lap, de ahhoz a IC-t biztos nem cserélték ki, vidd vissza nekik, próbálják megcsinálni! nekem se a mostani az első 8RDA3+os lapom :( már nekem nem fagyálló okozta a problémát, hanem 2 memo-slot szállt el (egyébként inkább használj deszt. víz+ alkoholt)

[Szerkesztve]

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#8) evola


evola
senior tag

A bios ic-ről le van kapargatva a matrica,tehát valamit bütykölhettek.
Állítólag oxidálodott ott.Sajnos nincs hozzá speckó fogóm, így nem tudom kivenni
megnézni.Vissza hiába viszem szerintem, mert ez is 3000ft-ba került, és
nem működött 10 percig se.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#9) evola válasza Ploszi (#7) üzenetére


evola
senior tag

Igazából haver srác hozta haza, tehát nem személyesen mentem érte.
Lehet hogy ic-ről nem volt szó, de a biosról igez, az holtbiztos!
Különben azóta már feltöltöttem desztillált vízzel a rendszert.
De így nem tudom mennyire van értelme visszavinni, ha nincs már gari.
De az idegesít egy kicsit, hogy 3000-et a semmiért fizettem ki.
Ha megint visszaviszem lehet, hogy megint csak pár percig menne.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#10) Ploszi válasza evola (#9) üzenetére


Ploszi
senior tag

tehát már nem garis, ez nem jó :( viszont csak érdemes lenne elvinned normális szervízbe, ahol mondjuk csak akkor kérnek pénzt, ha tudnak is vele csinálni vmit, szvsz. :(

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#11) evola válasza Ploszi (#10) üzenetére


evola
senior tag

Most ugrott a gari, karácsonykor vettem.
Hova lenne érdemes elvinnem, nem Budapesti vagyok, van valami ötlet,ilyen
cuccot még soha nem javítattam.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#12) Beck18


Beck18
tag

A javitásra néha vállalnak garanciát, úgy értem lehet most ingyen belenéznek, talán nem kell megint 3E-t fizetned.

For Whom The Bell Tolls

(#13) evola


evola
senior tag

Különben csak sikerült kiszednem a biost a helyéről, de én semmi elváltozást nem látok, pedig egy 40wattos kislámpa fényénél néztem, és kifogástalanaok a
szemeim.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#14) jerry311 válasza evola (#13) üzenetére


jerry311
nagyúr

nem kell hogy lásd desztvizes (fürdős) takarítás azt jól van :DDD

(#15) evola válasza jerry311 (#14) üzenetére


evola
senior tag

Ezt a desztvizef fürdős takarítást már ajánlották akkor, mielőtt visszavittem,
de nem mertem kipróbálni, mert azthittem kicserélik.
Ki lehet normálisan szárítani? Nem lesz tőle baja semminek se?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#16) Ploszi válasza evola (#15) üzenetére


Ploszi
senior tag

kiszárad az magától is még szárítani sem nagyon kell, nálam a desztvíz alkohol folydogált a proci köré, de nem lett semmi gond (agyatlanul nem húztam meg rendesen a blokk csonkjait)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#17) jerry311 válasza evola (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

a desztvíz nem vezeti az áramot és kiszárad (legkésőbb pár nap alatt a radiátoron).
a fagyálló vezti az áramot (szerintem).
1 emberről tudok akinek sikerült :))
kérdés vajon tényleg csak a fagyálló a baja vagy már elszállt tőle valami véglegesen? :(

(#18) evola válasza Ploszi (#16) üzenetére


evola
senior tag

Mennyi lehet az esélye, hogy ''megjavul''.
Relatíve mennyi dő alatt szárad ki kb átlag 20-23 fokos szobában.
Vagy rárakhatom a konvektor tetejére esetleg?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#19) Ploszi válasza evola (#18) üzenetére


Ploszi
senior tag

én is csak saccolni tudok, de a lap 50-60 fokot biztosan kibír, ezen meg gyorsan megszárad :)

ha hirtelen egy sötét alagútban találod magad, ne menj a fény felé!!!

(#20) evola válasza jerry311 (#17) üzenetére


evola
senior tag

Igazából ki tudok próbálni mindent, mert van egy Amd-s gép, amit most raktam össze
a fönökömnek.De remélem ''csak'' az alaplap ''rosszalkodik'' megint.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#21) jerry311 válasza evola (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

úgy értem az alaplappal minden rendben van-e?!?! :))
az jó hogy minden más megy, de ha az alaplapon halt meg valami akkor kuka, ha kimosod akkor is :(
na mennem kell aludni, holnap melo :(
jo ejt!

(#22) evola


evola
senior tag

Furcsa, hogy nem jelez semmi hibát a diagnosztikai led.Úgy tűnik, hogy minden rendben, de mégse jó.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#23) evola


evola
senior tag

Lehet, hogy bedöglött megint a bios?
Mikor jó volt, akkor összevissza mentek a karakterek a diagnosztikai ledeken,bootláskor,most meg azonnal a boot utáni állapotot mutatja, folyamatosan, és semmi se történik.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#24) evola


evola
senior tag

Senkinek nincs több ötlete?

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#25) evola


evola
senior tag

Közben kipróbáltam:
- ramok jók
- videókari jó
- proci jó


Ramok és videókártya nélkül is bekapcsol az alaplap.
Normális jelenség ez?
Csak nem bootol sehogyan se.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#26) Cane válasza evola (#25) üzenetére


Cane
őstag

A kijelző FF-ig felmegy?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#27) evola válasza Cane (#26) üzenetére


evola
senior tag

Igen, de mindig csak FF-et mutat, memória nélkül is, és videókártya nélkül is.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#28) evola


evola
senior tag

Bekapcsoláskor rögtön FF, pedig nem teljesen így kellene lenni.
Idáig különféle betű és szám karaktereket váltogatott, majd csak azután jött az FF.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#29) naga válasza evola (#25) üzenetére


naga
senior tag

Ha ezt bekapcsolásnak nevezed, akkor igen.
Ki kell mosni, kiszárítani, ennél rosszabb nem lesz.
De ki tudja mi lesz belőle, nem véletlenül nem vállalják a márkaszervízek az ázott telefonok javítását.

(#30) evola válasza naga (#29) üzenetére


evola
senior tag

Nem merem kimosni, mert ragasztottak egy címkét a procifoglalat mellé, most
amikor javították. Holnap megkérdezem a boltban van-e a javításra legalább garancia.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#31) Cane válasza evola (#28) üzenetére


Cane
őstag

Ezt én is kimosnám, majd pár órára a radiátor mellé tenném száradni.

(vagyis a #30 után már nem...)

[Szerkesztve]

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#32) naga


naga
senior tag

Hát mondjuk én is visszavinném, ha már pénzt kértek a javításért, akkor arra kell, hogy adjanak garanciát, én mondjuk a helyükben elküldtelek volna, és nem apasztotam volna feleslegesen a pénztárcád, mert benne van, hogy új alaplap után kell nézned. :(

(#33) Cane válasza evola (#28) üzenetére


Cane
őstag

Hogyan próbáltad a lapot indítani? Melyik hűtés volt rajta?

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#34) evola válasza Cane (#33) üzenetére


evola
senior tag

Vízhűtéssel.
Nincs ventillátorom 1 se.
Indult is minden azonnal.
Amikor elindítottam a 3DMarkot abban fagyott meg.
Szirénázott össze-vissza néhány reset után, aztán jött a már említett probléma.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#35) robekri válasza evola (#1) üzenetére


robekri
addikt

Én lehet, egy haverommal megnézném az alaplapod! Dobj rám egy mailt!!

Üdv.:Robe

-Tanulok, mert egy idő után a tanulásba fektetett munkám meghozza a gyümölcsét, és mint tudjuk a gyümölcsből pálinkát lehet főzni!

(#36) evola válasza robekri (#35) üzenetére


evola
senior tag

Mail ment.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#37) evola


evola
senior tag

Visszavittem ma délután az alaplapot, kíváncsi leszek a fejleményekre.
Szerintem nem tudják megjavítani.

Tartsd a kezed egy percig a forró kályhán, meglátod, egy órának fogod érezni. Beszélgess egy csinos nővel egy órát, mintha csak egy perc lenne. Na, ez a relativitás. -Alber Einstein-

(#38) Cane válasza evola (#37) üzenetére


Cane
őstag

Egyik srácnál jelentkeztek ezek a problémák. A lap ott is sípolt, fekete volt a képernyő:
Clear CMOS, de semmi... megint, semmi...
Kikapcs... vár és bekapcs, semmi...
Ezután a CPU is ki lett szedve, a memcsik egyesével lettek pakolva a különböző slotokba, aztán bebootolt. Nekem úgy tűnt az volt a gond, hogy rossz slotban volt a (húzott) memcsi. :F

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.