Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) bbchris


bbchris
senior tag

A kérdésem az alábbi , vettem egy elem nélküli zseblámpát , ami bosszant az az hogy a Vértes Expon vettem és lám szétszedve benne van 2db 3V-os gombelem . Kinek van hasonló ilyesmi lámpa mert kellene kapcsolási rajz , szerintem jól átb*sztak . A Tekercs két vége egybe volt forrasztva rajta azaz semmi jelentősége nincs . Hogy miért vettem ilyet , mert nagyon ritkán kell zseblámpa és az elemek kimerülnek sokszor . Kinek van hasonló és tudna-e képet adni róla hogy mit hová forrasszak vissza hogy működjön elem nélkül .

(#2) zsiga667 válasza bbchris (#1) üzenetére


zsiga667
addikt

Elem nélkül szvsz. semmilyen zseblámpa nem működik. :U
Valószínűleg át lettél b@szva...

(#3) KrAt


KrAt
veterán

Hát kapcsolási rajzot nem tudok adni, azt viszont tudom, hogy működnek, hátha át tudod alakítani: Van bennük egy tekercs, és a tekercsben egy mágnes. Ha a mágnest elkezded mozgatni a tekercsben (a lámpa esetében fel-le rázod, így mozog a mágnes) és az töltést generál a tekercsben, amit egy tárolóban (elem?) tárolsz. Így amikor lemerül, megrázod pár percig, és akkor menni fog egy ideig.. Ennyit tudtam segíteni!

(#4) bbchris válasza KrAt (#3) üzenetére


bbchris
senior tag

Valami kínai fajta a Vetera.hu-n pont adnak el ilyet . Van benne 2db Lithium Battery 3V-os . Csak éppen át van forrasztgatva az egész hogy csak az elemekből kapjon áramot a LED . Valszeg itten valami átb@szás van . Van még rajta valami IC féle aminek 4 lába van . Na majd Vasárnap megpróbálok képet ide beeditálni .

[Szerkesztve]

(#5) KrAt válasza bbchris (#4) üzenetére


KrAt
veterán

Rendben. Vasmag vagy hasonló nincs benne?

(#6) bbchris válasza KrAt (#5) üzenetére


bbchris
senior tag

A mágnes benne van az OK . A műszerrel ki is mértem hogy a tekercs úgy kb mozgatás közben 1,5 voltot ad ki persze váltóáramban . A tekercse két végét valahonnan kiforrasztották és valami nagyon láma egybe tette és úgy forrasztotta vissza . Valami IC is van a tulsú oldalán 4 lábbal de erre most nincs kötve semmi vagy levették róla a forrasztást .

(#7) KrAt válasza bbchris (#6) üzenetére


KrAt
veterán

Nagyon hülye ötlet: az az IC nem az egyenirányító?

(#8) bbchris válasza KrAt (#7) üzenetére


bbchris
senior tag

Huh ez jó kérdés , mivel egy r*hadt b*dös szám nincs rajta . Vasárnap napközben kirakom a képet az majd talán jobban segít majd . Lefényképezem majd pontosan hogyan is néz ki az egész kütyü .

(#9) bbchris válasza KrAt (#7) üzenetére


bbchris
senior tag

Szerintem te a Graetz-hídra gondolsz . Lehetséges hogy ez lehet benne . Csak akkor most milyen elemet vagy inkább kondenzátort tegyek bele ?

(#10) BLiNk3r válasza zsiga667 (#2) üzenetére


BLiNk3r
senior tag

Pedig van olyan zseblámpa, ami elem nélkül működik...nekünk is van egy ilyen.
A KrenAtesz által leírt módon nyerik a töltést.

(#11) KrAt


KrAt
veterán

Mert akkor esetleg úgy lehetne beforrasztani, hogy tekercs -> ic -> elem. És akkor mindennek lenne helye... Nah mindegy. Nekem már este van. Bye, és jóccak!

Mod: azaz, arra gondoltam. Csak nekem elméletben mondták, mi az, meg magam építettem nyákra Graetz-et... És az elembe juttatja a töltést..

[Szerkesztve]

(#12) bbchris válasza KrAt (#11) üzenetére


bbchris
senior tag

Kösz a segítséget , majd teszek fel képet és majd annyi kérdésem lenne hogy milyen elemet tegyek ami tölthető lesz majd a tekerccsel . Ha tudsz akkor valami azonosítót is írj róla .

(#13) zsiga667 válasza BLiNk3r (#10) üzenetére


zsiga667
addikt

Persze, de ez kb. annyira elem nélküli mint a napelemes számológépek. :)

(#14) KrAt válasza bbchris (#12) üzenetére


KrAt
veterán

Okés. Szerintem majd be kell mérni, mennyi feszkó jön ki egyenben, és ahhoz megfelelő li-ion elemet kell venni. És akkor ha rázod, fesz indukálódik, Graezt egyenirányúsítja, és az elem tárolja. És akkor az elemre kötöd a LED-et egy kismegszakítóval (kapcsoló) és kész is. Elméletben. Gyakorlatban holnap meglátjuk ;)

(#15) Fade_Away válasza bbchris (#1) üzenetére


Fade_Away
őstag

ezek a ledes lámpák 4elemmel
(cateye biciklislámpa) 3éve mennek tökéletesen.
igaz mostmár elég halovány a fénye...

[Szerkesztve]

(#16) Nedudgi


Nedudgi
aktív tag

Az Atesz által leírt elven működő zseblámpám van. Folyamatosan égettem egy estén keresztül. Lemerült. de utána simán sikerült feltötlteni rázogatással...Szerintem nem rossz dolog.

It took the computational power of three Commodore 64s to fly to the moon. It takes a 486 to run Windows 95. Something is wrong here. -- SC sig file UBUNTU - KDE - Rock'n'Roll

(#17) szelidorzo válasza bbchris (#1) üzenetére


szelidorzo
aktív tag

Lenne egy profán kérdésem.

Amit Te elemnek nézel az nem akkumulátor egész véletlenül?

Csak mint működési elv:

A rázogatással a tekercsben indukálódik egy kis áram. Ha pufferelés gyanánt nem lenne akku is benne, akkor csak addig világitana a lámpa amig folyamatosan rázod.
Na igy elég érdekesen lehetne használni.
Ergo beletettek az energia tárolására egy (két) akkut), amit a rázogatással feltöltögetsz, s utána ez táplálja bizonyos ideig a fényforrást.:C:C:C

kérdezni nem szégyen, nem tanulni inkább www.nokia6230.uw.hu

(#18) WillChi válasza szelidorzo (#17) üzenetére


WillChi
senior tag

Én is láttam nemrég ilyen lámpát, abban olyan akku volt, mint az ezer éves alaplapokon (nem gombelem v. gombakku).

Keresek C64-hez Action Replay MK6 vagy MK7 kártyát. Esetleg Final III-at tudok cserébe adni.

(#19) _Petya_


_Petya_
őstag

Üdv!

Itt bővebben átbeszélték a témát:

Bővebben: link

Petya

Fontos feladatot soha ne bízz olyan gépre, amit egyedül is fel tudsz emelni!

(#20) eziskamu válasza bbchris (#1) üzenetére


eziskamu
addikt

Engem is átba**tak, óvakodjon mindenki! Amúgy hiába termel 1.5 voltot a tekercs, amikor egy 1,5 voltos elemről se hajlandó menni a led. De már a hat volt is parasztvakítás, mert 3 voltról ugyanúgy megy. Igaz így csak fél év múlva jön rá a nem barkágcsszenvedélyű vásárló, hogy átverték. Én a Kékestetőn vettem. Úgy voltam vele, hogy eddig a lézer kütyük is mentek, amit onnan vettem, akkor ez is fog, valamint tényleg nem lett volna nagy dolog belerakni olyan aksit, amit a pici gyorstőltős játékautók használnak.

(#21) bbchris válasza szelidorzo (#17) üzenetére


bbchris
senior tag

Sok-sok kínai betű majd alatta hogy Lithium battery és 3V-os tisztára olyan mint ami az alaplapokban van .

KrenAtesz : Nem küldök fényképet mivel a terminálon tényleg rajta van az ottan levő fórumban . Ugyanúgy néz ki mint ott és ugyanúgy nincs az egyik lába a Gratez hídnak ráforrasztva . Vissza nem viszem a lámpát mégha kaptam róla nyugtát is mert többe kerülne a leves mint a hús azaz ha átmennék kocsival már eleve a mai benzinárakat nézve többe kerülne mint maga a lámpa . De ha valaki tud tanácsot adni azt tényleg szívesen fogadom .

(#22) gorlin


gorlin
őstag

Egyszer az iskolában csináltunk egy tanulói kísérletet.
Összekötöttünk 3 krumplit,3 citromot ha minden igaz réz elektródot használtunk.
És működött a digitális óra:DLehet hogy a lámpa is menne.
Ha meg megéhezik az ember csak ráharap az egyik energiaforrásra:)A probléma csak annyi hogy friss érett gyümölcsel megy.
Csak érdekességképpen írtam le,a felrázós lámpára nincs ötletem.

[Szerkesztve]

(#23) freex


freex
csendes tag

Ha már megvetted, akkor vedd úgy, hogy át lettél cseszve, mint sokan mások.
Én is vetettem a kínai piacon, sógorom is vett, meg az ő ismerőse is. Mivel nem töltődött rázogatásra, szétszedtem. A nem töltődésnek megvolt az oka. Ahogy írtátok is, a tekercs 2 vége egybe van forrasztva, van rajta valami kamu ic, meg 2 db mezei sima 3V-os gombelem. Ja, persze a ''mágnes'', ami mozog sima mezei lágyvas. Addig világít, amig van szufla az elemekben, utána kampec. Ugyanígy szétszedtem a sógoromét, detto ugyanez. A 3. lámpa tulajdonosa váltig állította, hogy neki töltődik. Elkértem, szétszedtem, detto ugyanaz: tekercsek egybekötve, mágnes helyett lágyvas. Valszeg, amíg rázza, az elemek kicsit magukhoz térnek, ergo megint világít pár másodpercig. Úgy tűnik, mintha tényleg töltődött volna, természetesen fizikailag képtelenség.
Szóval én elkönyveltem magamban, hogy vettem 500 Ft-ért 1 db nagy fényerejű led-et.
Akinek meg véletlenűl mágnes jutott lágyvas helyett, az is = nulla, mert 1.5V váltóárammal nem fog akkora töltést csinálni, hogy 2 db elemet vagy akkut feltöltsön. Ahhoz ugye nem ártana legalább 6V DC. Legalábbis a nagy fényerejű led-ek 6V-on működnek (ezért van sorba kötve a 2 db 3V-os elem), szerintem a gyújtási küszöb legalább 3.5-4V körül lehet, másfél V AC-n még csak nem is ''parázslik''.
Persze komolyabb helyeken, ahol 7-8000 Ft-ért árulják, az már valószínüleg igazi lehet, de ennyi pénzből annyi elemet lehet venni, hogy egy életen keresztűl lehet vele világítani.

(#25) eziskamu


eziskamu
addikt

Szerintem is hasznos jószág egy igazi elem nélküli zseblámpa, és én is vágyok rá, de úgy látszik, ennyi pénzért csak átba**ás jár. Amúgy nekem tetszettek az aksi nélküli nyomós lámpák is, csak hát fárasztó lehetett a használatuk. Nem voltak rosszak a ruszki, piacos játékok sem, volt is egy holdkompom, vezetékes távirányítóval.

(#26) dabadab válasza zsiga667 (#13) üzenetére


dabadab
titán

A nyolcvanas evek vegen volt egy Sharp szamologepem, amiben tenyleg nem volt elem, csak napelem. Az volt az egesz osztaly legmenobb gepe (foleg, miutan megmoddoltam ugy, hogy megforditottam az LCD szurojet, es inverz lett a kepe) :) (egeszen addig, amig a taskamban meg nem serult a kijelzoje :( )

DRM is theft

(#27) Tangerine


Tangerine
senior tag

Én is beállok az átb*szottak közé. Az első nap rájöttem, hogy átt lettem b*. A vaterán vettem. A tekercs nem volt bekötve, a ''mágnes'' az sima vas, és ugye a két 3 V-os gombelem.
Bár a lámpa egyébként is használhatatlan, mert az az 1 LED-nek a fénye annyi, mint halottnak a csók. Azért 1-2 napig világított egyfolytában.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#28) dabadab válasza Tangerine (#27) üzenetére


dabadab
titán

Ugyan nem ide tartozik, de a multkor vettem a Vateran egy huszonvalahany LED-es zseblampat, az viszont megerte a penzet - bar arra azert kivancsi leszek, hogy a 3 db AAA elem meddig fogja birni benne.

DRM is theft

(#29) nRu3


nRu3
addikt

Valahol látam ilyen zsblámpát és az eladó elmondta a főszabályt , nem szabad megbontani mert utána annyi.:)

''az élet fantáziadúsabb mint az álmaink'' csak az álmaink néha elérhetetlenek.......

(#30) bbchris


bbchris
senior tag

Hát bazz , akkor ennyit a lámpáról , nekem mágnes jutott bele mert ugye valamennyi áramot azért termel . Max megpróbálom majd megmoddolni ahogy azt leírták és akkor majd talán menni fog csak kérdés ugye hol fogok majd venni 0,1 F-os kondit ami ide belefér majd .:(

(#31) Tangerine válasza nRu3 (#29) üzenetére


Tangerine
senior tag

Jah, mert akkor rögtön kiderül a turpisság. Bár a legtöbb fajtában már kívülről is látszik a két elem. Én is azért szedtem szét, mert gyanús volt.

Vacillálni, vagy nem vacillálni, ez itt a kérdés, vagy mégse?

(#32) telcom


telcom
tag


www.everlight.hu


Bővebben: link



[Szerkesztve]

telcom

(#33) Boyfish válasza telcom (#32) üzenetére


Boyfish
senior tag

Mennyibe kerül ez a lámpa?

''Ráadásul a videókarikhoz nyitotta...'' - by Mr Gambit

(#34) Jégkokó


Jégkokó
veterán

Nekünk is van ebből a csodából, mind addig hittem hogy tényleg működik,amig meg nem néztem kicsit jobban és felfedeztem benne a 2 darab kis gomb elemet, az a tekercs izé meg be sincsen sehová kötve.Szóval nagy kamu az egész

A főnök tekintete mindig nyílt és őszinte. Vagyis egyik szeméből a nyilt gonoszság a másikból az őszinte rosszindulat sugárzik.

(#35) telcom


telcom
tag

Úgy 5000ft körül lehet.

telcom

(#36) bbchris


bbchris
senior tag

Újjab fejlemény ezügyben , ma voltam a Millitary Shopban és vettem egy ilyet na ez már igazi és az ára sem volt borsos : 1200 Ft ez most tényleg működik , mutatta a hölgy hogy ez eredeti (ugye láttam benne a kondit) és lám tényleg jó . Tehát érdemes ilyen katonai boltba bemenni és ott venni . Kb fél perces rázással úgy kb fél órát világít de kb 8-10 percig aránylag erős is a fény . Utána kezd lanyhulni . Igaz nem ködlámpa erősségű a fénye de sötétben elég jól láttam vele .

(#37) Pitta33


Pitta33
csendes tag

Ez biztos jó lehet
http://www.220volt.hu/Napelemes+zseblampa+tolto+es+radio+funkcioval
Én vettem egy karos dinamós lámpát 3990 auchan,tekertem egy percig és 5 perc után halvány lett a fénye.Gondolkoztam.Kisütöttem + - összerérintésével.megint tekerés.most fél óra bekapcsolás urán erősen világít.Egy nagy 3.6os gomb akku van benne.Egyszer apámnak vettem egy piros színű indukcióst.Rádió telefontöltő csatlakozók minden volt benne,pár éve.Azóta is jó neki,

(#38) Pitta33


Pitta33
csendes tag

ez vajon csak naptol vagy bármilyen fényre töltődik
http://www.220volt.hu/Napelemes%20zseblampa%20tolto%20es%20radio%20funkcioval

(#39) Pitta33


Pitta33
csendes tag

Ma vettem,napelemes,ha nincs fény tölthető usb-vel is vagy 30 féle telefon csatlakozó,ha nincs közelben áram.4990ért meg vagyok vele elégedve,Budagyöngyében 1 db volt .Kis láma alatt is töltődik,pedig mondták"csak napfény "hülyeség.
http://www.220volt.hu/Napelemes+zseblampa+tolto+es+radio+funkcioval

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.