Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

--=M@X[treme]=-- találta meg (respect) RaZiel módszerét, hogyan lehet az USB porton is 500Hz-es frissítést elérni.

A lényeg: a Windows XP az alacsony sebességű USB protokoll irányelveitől eltérően 8 ms-ban limitálja az elérési időt. Más operációs rendszerek (ME, 2000, Linux) a szabványnak megfelelően működnek, vagyis nem lehetetlen kijátszani a korlátot, és az USB szokásos 125-ös rátája helyett 250, 500 vagy akár 1000 Hz-et elérni.

Innentől tehát nincs értelme az USB vs. PS/2 vitának.:)

A részleteket itt találjátok (lefordítva, és kicsit kiegészítve): Bővebben: link

Örülnék, ha leírnátok itt vagy máshol, hogy milyen egerekkel működik a dolog.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#2) Trak válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


Trak
addikt

Már kattanok is rá:DDD

szerk.: illetve most még maileket írok, majd késöbb ''kattanok'':)

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#3) jerry311 válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ez szép és jó, de nekem nincs usbport.sys fájlom, pedig fent van a logitech driver is.
Hiába raktam be a fájlt, nem ment 500 Hz-re, 200 volt a max.

(#4) I_Am válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


I_Am
veterán

Nem kavarhat be a többi usb-portos eszköznek?

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#5) Trak válasza jerry311 (#3) üzenetére


Trak
addikt

Gyorskeresés: nekem van ilyen file...

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#6) VladimirR válasza kamikaze boci (#1) üzenetére


VladimirR
nagyúr

itt egy masik modja is (itt letoltheto a mar meghekkelt 250 es 500 MHz-es file) Bővebben: link
en meg nem probaltam, de havernak megy dual optikas mouseman-nel

btw van ennek ertelme is, vagy csak egy ujabb parasztvakitas, mondvan a nagyobb jobb? nem szeretnek ebbol flam-et, de a Te velemenyedre, mint egerszakertoere kivancsi vagyok (hisz itt Bővebben: link szerinted mar a ps2 200MHz-re huzasanak haszna is megkerdojelezheto - ahogy szerintem is)

egyebkent itt van ket progi, amivel lehet ellenorizni (az egyiket a regebbi topicban linkelte valaki, a masik sajat) - Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#7) kamikaze boci válasza VladimirR (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Így van, oda is írtam az ismertető végére, hogy az átlagos felhasználó nem érzékeli a különbséget.:) Ez olyan, mint 5 %-ot húzni a procin. Viszont azt készséggel elismerem, hogy egy vérbeli profi érzékeli a változást (ahogy egy autóversenyző például a guminyomást, szemben velünk, úrvezetőkkel:) ).

Egyéb USB eszközökre nincs hatással.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#8) kamikaze boci válasza VladimirR (#6) üzenetére


kamikaze boci
őstag

egyebkent itt van ket progi, amivel lehet ellenorizni (az egyiket a regebbi topicban linkelte valaki, a masik sajat)

Köszönöm, nagyon jó kis progik! Melyik a sajátod? Egy grafikonos tesztprogram az álmom, nincs ötleted honnan-hogyan lehetne hozzájutni?

egyéb állatfajták

(#9) VladimirR válasza kamikaze boci (#8) üzenetére


VladimirR
nagyúr

a mousetest az enyem (bar kicsit hibas: mikor irtam meg egy logitech egerem volt, s annak a nevleges frissiteset ki tudtam olvasni registry-bol - masnal nem sikerult, ezert nincs a ps2 opcio valasztasanal semmi kiirva - meg akkor meg nem is volt 500MHz, ezert a 125 mindentol fuggetlenul van kiirva az usb opcio valasztasa eseten)
a masikat (mouse rate tool 1.1) Yany forumtars csinalta (Bővebben: link)

a progit nem tudom honnan lehet osszeszedni, de ha szepen megkersz csinalok egyet (id le miket szeretnel bele)

(#10) kamikaze boci válasza VladimirR (#9) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Egy Mouse Rate Tool típusú progira gondolok, ami az idő függvényében (szerencsés esetben beállítható idő intervallumban) grafikont rajzol a response time-ról és a average tick-ről. Az már csak hab lenne a tortán, ha két usb portot tudna egyszerre figyelni.:)

egyéb állatfajták

(#11) süti5


süti5
őstag

Letöltöttem azt a rart, csak nem találom, hova kell beilleszteni....
winxpsystem32drivers vagy mi nekem nincsen:(

(#12) kamikaze boci válasza süti5 (#11) üzenetére


kamikaze boci
őstag

1. és 5. lépés!;)

egyéb állatfajták

(#13) jerry311 válasza Trak (#5) üzenetére


jerry311
nagyúr

Ekkora lúzer azért nem vagyok!! :DDD
Nem volt mit lecserélnem, ígyhát beraktam ezt a fájlt a két könyvtárba, de persze mint ahogy vártam, nem történt semmi...

(#14) pintyesz válasza kamikaze boci (#12) üzenetére


pintyesz
senior tag

Nekem a dllcache mappában nincsen ''usbport.sys'' fájl,csak a drivers-ben!
A drivers mappában lévőt felülírtam az 500-assal és 100@277 lett!
(Wiresess Intellimouse Exploler 1.0A)

Format C:...YES or CONTINUE? :))

(#15) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Akinek gondjai vannak, írja meg, hogy milyen szervízcsomaggal használja az XP-t

egyéb állatfajták

(#16) Trak válasza pintyesz (#14) üzenetére


Trak
addikt

Király! Egér tuniiing! Írhatod is be az aláírásodba:DDD

jerry: jólvanna :))

[Szerkesztve]

''Mielőtt megszólalsz, gondold végig, szebb-e, mint a csend, amit megtörsz vele...''

(#17) jerry311 válasza kamikaze boci (#15) üzenetére


jerry311
nagyúr

SP2, de nem hiszem, hogy eltávolítaná az SP2 a fájlt amire most szükség lenne :)
Meg az ''eredeti'' oldalon melékeim szerint a XP+SP1 volt a minimum.

(#18) kamikaze boci válasza pintyesz (#14) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Pedig elvileg ott nem működhet a dolog, mert a rádió bőven 125 alatt dolgozik (talán 100-on, de az MS úgysem fogja megmondani).

egyéb állatfajták

(#19) jerry311 válasza Trak (#16) üzenetére


jerry311
nagyúr

No problemo. Vannak dolgok amit néha benézek, de ez most nem volt köztük. :))

[Szerkesztve]

(#20) kamikaze boci válasza jerry311 (#17) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Egyetértek.:)

Sajna nincs szívem felrakni az SP 2-t egy teszt kedvéért;]

egyéb állatfajták

(#21) jerry311 válasza kamikaze boci (#20) üzenetére


jerry311
nagyúr

Pedig egész jó kis program hajnalban újrahúzni egy XP-t nulláról :DDD

[Szerkesztve]

(#22) VladimirR válasza kamikaze boci (#20) üzenetére


VladimirR
nagyúr

winxp sp2 alatt van a drivers konyvtarban egy usbport.sys, es van a dllcache konyvtarban is (ha jol ez utobbi egy biztonsagi mentes, mint minden mas a dllcache konyvtarban, s ha az eredeti megvaltozik ezzel lesz felulirva - en rafinaltan kicsereltem mindkettot - eredmenyt viszont meg nem tudok mondani, mert restart meg nem volt)

(#23) jerry311 válasza VladimirR (#22) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az a gáz, hogy nekem ilyen file nem volt, most is csak azért van mert én beraktam a rar/zip fájlokból. Aztán lusta voltam kiszedni, mindig csak cserélgettem a verziókat a 2 könyvtárban.
Szóval várom az eredményt.

(#24) kamikaze boci válasza jerry311 (#23) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Csinálnál egy sreenshotot az említett könyvtárakról az u betűnél? Nem akarlak megbántani, de nem tudom elképzelni, hogy egyedi a WinXP-d.:)

egyéb állatfajták

(#25) I_Am válasza kamikaze boci (#24) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem sincs amugy.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#26) kamikaze boci válasza I_Am (#25) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Meg kellene fejtenünk az okát...
Milyen állománykezelőt használtok (tudom, a kérdés hiábavaló, de hátha)

egyéb állatfajták

(#27) I_Am válasza kamikaze boci (#26) üzenetére


I_Am
veterán

Mond mit használjak és megnézem. Nyitott vagyok az új állománykezelőkre.:D

[Szerkesztve]

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#28) Sanya


Sanya
nagyúr

esetleg MS basic optic mouse-szal megy ez?

milyen bajok történhetnek az egérrel?

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#29) kamikaze boci válasza I_Am (#27) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Total Commandert az 1. pont szerinti beállításokkal (letöltésekhez beraktam a linkjét).

egyéb állatfajták

(#30) kamikaze boci válasza Sanya (#28) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Próbáld ki, MS Int 3-mal megy, Exp 4-gyel nem, lutri.

[Szerkesztve]

egyéb állatfajták

(#31) Sanya válasza kamikaze boci (#30) üzenetére


Sanya
nagyúr

holnap reggel kipróbálom, de most már nagyon álmos lettem

holnap leírom, hogy mit tapasztaltam...

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#32) I_Am válasza kamikaze boci (#29) üzenetére


I_Am
veterán

Most olvasom, hogy rádióssal nem műxik.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#33) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Hali, én átírtam az usbport.sys-t, kb 1 vagy 2 hexa értéket kellett átírni.

MX500-am van.

Én már érzem winbe is hogy változott, karikát rajzolni sokkal tisztább szárazabb érzés :D

De amúgy igazi haszna azoknak van akinkek kicsi a sensity-je, mint. pl. nekem. és ha rántok egy jó 30cm-eset az asztalon, akkor 500hz-el kicsit pontosabban követi le, mint 125 (alap usb), vagy 200hz-en (tweak ps/2) -ezenkívül, ha csak icipicit mozgatod az egeret, akkor 200hz-es ps2-n lemegy mondjuk 10-20hz-re is akár, ugyanennél a mozgásnál usb-n 500hz-el a 10-20hz már 40-50, szal kicsi mozgás is elvileg jobban le van követve-

Akinek a 360fok megfordulás egy fps játékban 10cm egérmozgás az asztalán, annál kevesebb százalékban számít, megkockáztatom hogy alig.

Nekem semmi cucc nem ment usb-n, bár eddig csak a nyomtatót próbáltam, az nem ment, úgyhogy tesóm gépéhez költözött. Szerencsére most nincs más cuccom usb-n, csak egér és tuti nem fogom visszatenni ps/2-re, mer 500hz jobb.

Amúgy a razor vagy melyik cég akar csinálni egeret, amivel kapásból megy az 1000hz-es opció is... hehe.

(#34) kamikaze boci


kamikaze boci
őstag

Olvasd el a Diamondback riportot az oldalon.;)
(Menjek már aludni, mert ma egész nap zombi leszek)

egyéb állatfajták

(#35) -Jackson-


-Jackson-
őstag

reggel hazaérek melóból azthiszem tesztelés lesz egy jókis cs hentben :D

csak működjön a dolog... :U

[Szerkesztve]

الله أكبر | [J][A][K] [10][Q]

(#36) süti5


süti5
őstag

Azért vigyázzatok vele, nekem tegnap este letiltotta az USB-s egeret:))
Mindent úgy csináltam, ahogy le van írva, bár a dll.cache mappát nem találtam meg:(
Szóval reggelig vártam, míg bátyámtól áthoztam a ps2 egeret, aztán visszacsináltam a filet.

(#37) Sanya


Sanya
nagyúr

usb-s microsoft basic optikai egér frissítése megy 250-en. 500-at még nem próbáltam, majd az óráim útán(kb 4-5-kor)

A bortól bolondokat gondol az ember, DE A PÁLINKÁTÓL MEG IS CSINÁLJA!!!

(#38) Yoshida


Yoshida
aktív tag

Na pl. ezért kell megtanulni billentyűzettel irányítani a win-t, mert ugye mindent el lehet irányítani vele. :DDD

Amúgy tényleg vigyázzatok, de sztem az usb felület van olyan intelligens, hogyha az eszköz nem tud ilyen gyors frissítéssel mit kezdeni, akkor csak simán nem fogja látni a win.

És egértől is függ. MX500-al jól megy, de MX510-el állítólag csak 450-en megy jól.
Microsoft egerek meg pláne nem bírják állítólag. (van 250hz-es opció is amúgy kompormisszumnak (úgytudom a ps/2-t is 200hz- helyett 240hz-ig lehet húzni) )

(#39) süti5 válasza Sanya (#37) üzenetére


süti5
őstag

A .rar-os módszerrel csináltad?
Nekem is ilyen egér van, de nem sikerült:(

(#40) jerry311 válasza kamikaze boci (#24) üzenetére


jerry311
nagyúr

csinálhatok, de már benne van a fájl, mert hát beleraktam :DDD


[Szerkesztve]

(#41) süti5


süti5
őstag

Valaki... system32-ben nekem nincs dllcache nevű mappa, rejtettet is nézve...

(#42) kamikaze boci válasza jerry311 (#40) üzenetére


kamikaze boci
őstag

Az egész könyvtárról kellene fejléccel együtt:) (ahol látszik az elérési út is)


Az USB eszközökkel nem lehet baj, mert semmi mást nem teszel, mint az USB low speed protokollnak megfelelően kibővíted az XP képességeit. Minden más oprendszer szabványosan működik, csak az XP-ben létezik a korlát, így ha valamely eszköznek ez a hack problémát okoz, akkor az az eszköz nem működik ME, 2000, Linux, OSX alatt sem.


Az egérnek sem lesz semmi baja, mert úgyis a firmware-e dönti el, hogy mekkora frissítéssel dolgozik (lásd MS IntelliMouse Explorer 4.0, aminek 100-nál nem lehet magasabb).


Az egyetlen szűk keresztmetszet a felhasználó lehet, ti. rossz helyen keresgél.:)

egyéb állatfajták

(#43) jerry311 válasza kamikaze boci (#42) üzenetére


jerry311
nagyúr

Akkora képet nem tudok ahol minden benne van.
Adok helyett listát :DDD
Bővebben: link

[Szerkesztve]

(#44) kamikaze boci válasza jerry311 (#43) üzenetére


kamikaze boci
őstag


Ezt találtam:

Dllcache <DIR> 2004.09.27 23:39
Usbport.sys 139 kb 2004.08.03 23:08

Vagy ez már az, amit te bemásoltál?

egyéb állatfajták

(#45) jerry311 válasza kamikaze boci (#44) üzenetére


jerry311
nagyúr

Az eredeti (angol) leírásnak megfelelően az egyik zip fájlból kicsomagoltam a cuccost, majd Csökkentet módban betoltam a dllcache meg a drivers könyvtárakba.
Azóta van ott.
Ebben biztos vagyok, mert hiába kerestem az eredeti fájlokat hogy lementsem, nem voltak.
Fura.

(#46) süti5 válasza kamikaze boci (#44) üzenetére


süti5
őstag

Segítsetek, mert télleg beleőrülök:))
Dllcache mappa egyszerűen nincs, már mindenhol néztem, kerestem rejtett mappákban...

(#47) Yoshida válasza süti5 (#46) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Dllcache mappára azt írták a weblapon, hogy oda csak sp2 után kerül a file. Nekem se volt, én átírtam az usbport.sys-emet, bemásoltam a driversbe is meg a dllcache-be is. Nem pont a drivers könyvtár felett van a dllcache? ha nincs ne foglalkozz vele, vagyha nemjó hozz létre egy ilyen nevű könyvtárt mellé, ne bele, mellé.

(#48) I_Am válasza Yoshida (#47) üzenetére


I_Am
veterán

Nekem SP1 van és ott pihent benne.

Ha teszed ami a célod, akkor arra vagy hivatott az életben.

(#49) lapa válasza süti5 (#46) üzenetére


lapa
veterán

nem lehet, hogy korábban kihekkelted belőle vmi ''sfc /töröljmindentmost'' vagy ilyesmi paranccsal? ha intézőben nézed, akkor az eszközök --> mappa beállításai --> nézet --> oprendszer védett fájlok elrejtése nincs bepippantva? több ötlet nincs...

(#50) Robaj válasza I_Am (#48) üzenetére


Robaj
addikt

Néköm is. Már sima XP-n s, sp1 és sp2-n is. Nem tom mi van, engem is érdekel, véletlenül nem kapcsoltad ki a rendszerfájlok tömörítését? www.lacy.hu-n volt ilyen beállítási lehetőség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.