Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) P4Laca22


P4Laca22
tag

Sziasztok!

Most vettem egy ECS N2U400-A rev1.0 alaplapot, ha valakinek van valamilyen tapasztalata ezzzel a lappal kapcsolatban, nagyon örülnék, ha megosztaná velem. Egy Sempron 2200+ procit vettem bele, de nem indult a gép, de viszont egy 1300-as Duronnal simán ment. Mi lehet ennek az oka? Az alaplapon a legújabb bios van gyárilag, ami pont a 2200+os Sempronhoz van igazítva. Rejtély...:((

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#2) pisti válasza P4Laca22 (#1) üzenetére


pisti
őstag

FSB-t még mindig jumperrel kell belőni?
Csak mert az L7VTA-n jumperrel kellett belőni, szerintem neked is ez lehet a problémád, vagy nem de azért érdemes megnézni. :)

(#3) gerg0 válasza pisti (#2) üzenetére


gerg0
aktív tag

húúúú hát hogy én evvel mennyit szenvedtem anno. majd megőrültem amikor a 2500+os bartonom 1100mhzen indult el és akármit állítottam a biosba 1400mhznél nem tutam feljebb vinnni. majd 2 óra szenvedés után elővettem a leírást és egyből megtaláltam a jumpert és utána egyből 1833mhzen indult, na ekkora már lenyugodtam.:D

(#4) pisti válasza gerg0 (#3) üzenetére


pisti
őstag

Hát biza énis megszenvedtem vele elsőre mire meglett hogy a jumperekkel kell bűvészkedni. Bár ha rendesen elolvastam volna a könyvecskéjét akkor nem lett volna ezzel probléma.

(#5) bogarfx


bogarfx
aktív tag

Hat az biztos hogy az ecs nem valami jol tuningolhato .Nekemegy via kt600 van.
Jobban n\megeri az epox:olcso,megbizhato,jol tuningolhatostb

(#6) P4Laca22


P4Laca22
tag

Most nincs nálam a lap mega proci,mert visszaadtam annak aki hozta nekem, szóval nem tudom megnézni, hogy a jumperekkel lehet-e valamit kezdeni. De közben utánajártam az ecs weboldalán, simán vinnie kellene ezt a prockót, de a próbán csak 900 MHz-en indult el, ha elindult. A héten hozzák majd a lapot vissza, akkor majd bővebben beszámolok a tapasztalatokról. Másik dolog: néztem a lappal kapcsolatban teszteket, és szomorúan láttam, hogy nem sok mindenki tesztelte. Szeretnék egy olyan topikot nyitni majd, ahol olyan hardverekkel kapcsolatos tapasztalatokat osztanánk meg egymással, amik alíg vannak tesztelve, mint pl.: a nem annyira nevesebb alaplapok, videokártyák stb. Szerintetek lenne ilyenre érdeklődés?

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

(#7) gerg0 válasza P4Laca22 (#6) üzenetére


gerg0
aktív tag

Nem igazán :(
A végén tiszta kesze-kusza lenne a topik és ezt a moderátorok ''nem igazán szeretik'' és hamar bezárnák azt.

(#8) Lortech válasza P4Laca22 (#1) üzenetére


Lortech
addikt

Ilyen lapom van, teszteltem többféle Sempronnal is, csont nélkül viszi őket. Csupán a megfelelő bios kell neki.
Bővebben: link
Egyébkét jó lap, viszont tuningra egyáltalán nem való a feszemelés, és szorzóállitás teljes hiánya miatt. Cserében gond nélkül megy éjjel nappal.

Thank you to god for making me an atheist

(#9) Bencee


Bencee
csendes tag

hali,
Nekem is egy ECS Elitegroup alaplapom van,2200+ os AMD sempron procival.
Érdekelne h valami úton módon a szorzo lockot kilehet-e játszani?
köszi
Bence

(#10) L|zsidoboz


L|zsidoboz
őstag

Mi annak a jumpernak a pontos neve, amivel az FsB-t be kell löni?
Mi a különbség az n2u400-A 1.0 és 1.0U között?

Good to be good, but better to be lucky.

(#11) Lortech válasza L|zsidoboz (#10) üzenetére


Lortech
addikt

FSB-t minek akarsz jumperral belőni :F Én nem találtam rajta ilyen jumpert.
A két lap között spec. szerint nincsen különbség, ahogy néztem.

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#12) L|zsidoboz válasza Lortech (#11) üzenetére


L|zsidoboz
őstag

Én sem találom ezt a jumpert, azért kérdezem. De már rájöttem, hogy a 3.hszben más alaplapról van szó.:U

[Szerkesztve]

Good to be good, but better to be lucky.

(#13) Lortech válasza L|zsidoboz (#12) üzenetére


Lortech
addikt

Okés, így már világos nekem is. :)

[Szerkesztve]

Thank you to god for making me an atheist

(#14) P4Laca22


P4Laca22
tag

Üdv mindenkinek!
Na végre megy normálisan a cucc. Visszavittem haverhoz, ő bütykölt rajta valamit, visszajuttatta hozzám, és megy rendesen, de még nem tudtam tőle személyesen megkérdezni, mi volt a baja. Kiderült, hogy 1.0U-s a lap, ebből gondolom, hogy szar BIOS lehetett fent rajta, vagyis csak sima 1.0-s BIOS, de nem bizti. De ha meg jó BIOS volt fent, akkor meg miért ment normálisan egy 1300-as Morgan magos Duronnal? Relytély...:F

Én egy Hűtő-Elvetemült-GigaHajszoló-Hőmérséklet-Őrült, Delta ventillátor-gyüjtő Hardcore-PC-user vagyok!!! Delta ventillátor rulez! :P

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.