Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás help!!

Hozzászólások

(#1) Kooocka


Kooocka
csendes tag

Bocs ha voltmár ien, de nemakartam keresgélni h volt-e már ien téma

Szal az a problémám, hogy mikor megírok egy dvd-t(ez tökéletesen megy) akkor utána az olvasás nemműxik! zene/film okés de adatnál kiírja h CRC hiba blablabla.
hogy lehetne ezt kiküszöbölni? 4 kipróbált dvd közül mind ezt csinálja, sőt amit haverom írt nekem azis ugyanezt csinálja, én elvittem hozzá az enyémet, ottis ugyanezt csinálja. Mindenkinél. szoval sztem olvasási hiba sem lehet, az írás beállításaival lehet vmi... Főleg cd-kép fileoknál vagy mpg videóknál van ez, rendes ''egészdévédés'' filmek tökéletesen műxenek. Help me somehow PLZ!! :O

[Szerkesztve]

(#2) idna9


idna9
csendes tag

Kérlek segítsetek!!! Van egy Mercury dvd írom, meg egy asztali dvd lejátszom. A megírt dvd-ket főként a házimozin szeretném megnézni. A probléma a következő: a dvd-lemezt megírja tökéletesen, semmi hibaüzenet. Megnézem a másikban, és ugrál!! Megakad, a kép is hang is, azután megy tovább. De így teljesen élvezhetetlen az egész. :O

(#3) idna9


idna9
csendes tag

Próbáltam már Neroval, és más író progival is. Mindkettőnél rossz. A dvd író rossz? Több memoriával sem volt jobb. :(

(#4) gykarcsi válasza idna9 (#2) üzenetére


gykarcsi
tag

Csá! Milyen lemezre írsz, milyen sebességgel? Nekem asus dvd íróm van, főként TDK lemezre írok (vagy VERBATIM). Ki kell tapasztalni, hogy az író milyen lemezeket szeret. Mindig image fájlt készítek (nero, dvddecrypter), majd ellenőrzés (pl. daemon, alcohol), és az alcohol progival írom ki az image fájlt. Maximum 4 szeres sebességgel írok. Yamada 6700-as asztali dvd-van, eddig még mindent olvasott. Az írót csak írásra használom, a cd, dvd olvasásra külön pioneer dvd olvasóm van.Milyen asztali lejátszód van, és hány éves? Más által írt dvd-t viszi?

[Szerkesztve]

(#5) Fauszt válasza idna9 (#3) üzenetére


Fauszt
senior tag

a sz.gép normálisan játsza le?

(#6) THomas007 válasza idna9 (#3) üzenetére


THomas007
senior tag

Hányszorosan szoktad irni a dvd-t?Mert nekempl volt egy laptop ami a 8*-osan irt lemezt nem vitte csak a 4*-est...

(#7) THomas007 válasza gykarcsi (#4) üzenetére


THomas007
senior tag

Hol lehet venni olcsón tdk lemezt,nemtudod?Persze legálisan...:DD

(#8) idna9


idna9
csendes tag

Sokféle lemezt próbáltam, úgyanúgy elrontja a tdk-t mint a nevesincs lemezeket. Előfordul hogy ugyanazt a lemezt egyszer elrontja egyszer nem. Előfordul hogy nem rontja el. Amelyik lemezt lehet 1x, amelyik nem 2xresen írom. A számítógép tökéletesen lejátsza az elrontott lemezeket is.

(#9) gykarcsi válasza THomas007 (#7) üzenetére


gykarcsi
tag

olcsón legálisan nem tudom. a legolcsóbb amit boltban láttam 250 ft/db

[Szerkesztve]

(#10) gykarcsi válasza idna9 (#8) üzenetére


gykarcsi
tag

A lemezeket próbáltad másik asztali lejátszóban? Más által írt lemezeket lejátssza a lejátszód?

(#11) Fauszt válasza idna9 (#8) üzenetére


Fauszt
senior tag

milyen az asztali lejátszód? mindenesetre ezek alapján nem a legjobb Ha a gép tökéletesen lejátsza, akkor az a lemez nem rontott!!


[Szerkesztve]

(#12) takij válasza idna9 (#8) üzenetére


takij
tag

Pontosan milyen íród is van ? hányszorosan ír ,és hányszorosan irható lemezekkel probálkoztál.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#13) idna9 válasza Fauszt (#11) üzenetére


idna9
csendes tag

Philips házimozi
A más lemezeit mindig lejátsza jól, azoknál még nem volt ilyen.
A nálam elrontott lemezek általában másnál is akadnak. (van aki azt mondta hogy nála nem akadt)
Mercury 8x író
tdk 8x
primedisc 4x
sky 4x

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#14) THomas007


THomas007
senior tag

A más iro progi alatt mit értesz?Szerintem amugy a lejatszoval lehet a bug...

(#15) gykarcsi válasza idna9 (#13) üzenetére


gykarcsi
tag

Hány éves az író? Általában az írók 2-3 évig bírják, mert az optika elöregszik. Esetleg kábelprobléma is adódhat, próbáld meg egy másik kábellel, úgy, hogy az írót masterre rakod és nincs rajta másik eszköz.
Milyen a ház szellőzése? Az író melegedése is okozhat ilyen problémát.A hevernál is szarakodott, de a win újratelepítése óta műxik rendesen.

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#16) idna9 válasza gykarcsi (#15) üzenetére


idna9
csendes tag

A más progi Ulead DVD MovieFactory 3 Disc Creator Trial, ebben van író progi is. Tetszik ez a progi, ezzel digitalizálok is.
Az író egy-két hónap múlva éri el az 1 évet. Masteren van és nincs a kábelen semmi más.
A szelőztetést nem tudom. Egy cooler van a házon. :F
Egyébként ez már régóta így megy, azóta már vagy kétszer tettem újra mindent a gépre.

(#17) gykarcsi válasza idna9 (#16) üzenetére


gykarcsi
tag

Próbálj image fájlt csinálni (NERO), és azt az alcohol 120% progival kiírni.

(#18) takij válasza idna9 (#16) üzenetére


takij
tag

Esetleg egy Firm Ware frissitéssel probálkozhatnál .Ha találnál a neten hozzá.
Nekem is volt ilyen gondom LG -vel az Fw megoldotta.

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#19) idna9 válasza gykarcsi (#17) üzenetére


idna9
csendes tag

Gondolod a progi a gázos?
Na mindegy azt a Fw-t megpróbálom.

Csak az az egészben a legrosszabb hogy a lemezeim bánják meg. Most beszereztem Premium Grade Media nevű lemezeket 4x, legalább ezek nem voltak drágák. Általában minuszost írok, számít ez valamit?

[Szerkesztve]

(#20) gykarcsi válasza idna9 (#19) üzenetére


gykarcsi
tag

elképzelhető, de biztosra nem lehet menni. a FW-t érdemes kipróbálni.Nálam a nero is tolt el már lemezt, nem is egyet, azóta az alcohol-t használom. Nem lehet gond, tudnia kell a +, és - t is

[Szerkesztve]

[Szerkesztve]

(#21) takij válasza idna9 (#19) üzenetére


takij
tag

Jobb is ha asztalin akarod lejátszani a +-os lemezt nem mindegyik szereti.
Szerintem az iroddal lessz a gond .Az asztalik kényesebbek az irott lemezekre mint a gépedben az iró . Ami lehet hogy nem megfelelően ismeri fel a lemezeket ,és nem ugy égeti öket ahogy kellene. Ehez kellene az Fw .
Ja és a lemezeidet rendesen felismeri engedné 8x-irni? :DD

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#22) idna9


idna9
csendes tag

Utoljára az újraírható Melody lemezemet is szarul írta meg.
Asszem igen, a tdk-nál engedte volna.

[Szerkesztve]

(#23) THomas007


THomas007
senior tag

Lg irohoz Fw-t honna lehet leszedni?:B

(#24) gykarcsi válasza idna9 (#22) üzenetére


gykarcsi
tag

Akkor csak a FW frissítés marad, vagy ha még garanciás akkor az

(#25) takij válasza THomas007 (#23) üzenetére


takij
tag

Itt keresgélj:Bővebben: link

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#26) idna9 válasza gykarcsi (#24) üzenetére


idna9
csendes tag

A garancia szerintem letudva, mert majd azt mondom, hogy nem mindig rontja el a lemezeket, de legtöbbször igen. Úgyis elküldenek.
Ok Fw-t megpróbálom.

(#27) Fauszt válasza idna9 (#26) üzenetére


Fauszt
senior tag

Szerintem túlbonyolítjátok a dolgokat és egyszerűen csak arról van szó, hogy az általad adott sebességen (írási móddal) megírt adott lemezt nehézkesen olvassa a philipsed. Használj márkás lemezt és tesztelj RW-n +/-al mondjuk egy 4x-es (vagy kisebb sebességen) CLV módban! megírt TDK RW-vel.

(#28) Fauszt


Fauszt
senior tag

Bár firmware frissítés sosem árt...

(#29) takij válasza Fauszt (#28) üzenetére


takij
tag

Egyszeresen kétszeresen irja a lemezeket.Szerintem más a gond. :DD

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#30) Fauszt válasza takij (#29) üzenetére


Fauszt
senior tag

Igaz. De egy biztos. Ha olvasható a lemez (márpedig a computer tökéletesen viszi), akkor az a lemez nem rontott! Lehet, hogy kicsit gyengébb jeleket pörköl a kelleténél, s azt a philips asztalija már nehézkesen olvassa vissza, de ha ezzel próbálna garanciális ügyintézni, bizony elküldenék.

(#31) takij válasza Fauszt (#30) üzenetére


takij
tag

Eggyetértünk.:DD:DD

[Szerkesztve]

Ismertem egy olyan csúnya nőt, hogy amikor e-mailben elküldte a fényképét, felismerte az antivírus...

(#32) qvazi


qvazi
csendes tag

kérdésem lenne: eddig a nero expresst használtam, nem volt különösebb gondom vele, kijelöl, ír, kijelöl, ír..
a nero burning romban viszont megdöbbenve láttam, hogy ilyenek vannak a választható new dvd-nél:
DVD-ROM (ISO)
DVD-ROM (UDF)
DVD-ROM (ISO/UDF)
:F
ezek mifenék? (az iso nagyjából oké, de a másik mi) melyiket kell választani??
és ha multisession disket csinálok, abba nem kavarhat bele, hogy milyen formátumban van/volt írva, iso vagy udf?
a neroexpressben nincs ilyen opció, ott csak éget oszt kész

valaki tegye ezt tisztába, pls!!

Még a vadállatban is van irgalom. De mert nem vagyok vadállat, hát bennem nincs..

(#33) Sztankovics


Sztankovics
csendes tag

Hi!
Egy fura problémám lenne. Most vettünk nem rég egy NEC 3600AG DVD írót.
Amikor a Neroval akarok írni DVD-t, néhe csinál egy fura dolgot:
a töltést jelző megáll 35%-nál, de a számláló tovább megy. Az író nem csinál semmit közben, a kis led sem ég.
Ekkor mi van, és mivel tudnám orvosolni?

(#34) zocsa001


zocsa001
csendes tag

Sziasztok.
Nekem is van egy problémám,kaptam egy filmet,nincs rajta csak a film+hu2.0 hang.
Az vele a gond,hogy késik a kép a hanghoz képest,
tehát a hang kb. 1mp.-el előrébb jár,mint a film.
Az lenne a kérdésem,hogy milyen progival lehetne összehangolni a
hangot és a képet?
Köszi.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Dvd írás help!!
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.