Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Döglik az ide vezérlőm? (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) bandiras2


bandiras2
senior tag

Elvesztettem a master IDE portot, Most pedig a slave is csak ATA33 ként ismeri meg a winyákat. Azért eg 120 barracudát illene normálisabban látnia.
Igen, a kérdés: Lehet PCI IDE kártyát szerezni? Ha igen, helyettesíthető vele az alaplapi?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#2) L3zl13 válasza bandiras2 (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Helyettesíthető, de a win-t újra kell húznod.

Aki hülye, haljon meg!

(#3) gézu válasza bandiras2 (#1) üzenetére


gézu
őstag

Azért nézd meg a secondary-n is,nehogy vinyó legyen.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#4) bandiras2


bandiras2
senior tag

Nem, nem a winya a hibás. Először azt hittem, az döglött meg:O 120 GB barracuda
Aztán másnap, amikor másik winyára akartam oprendszert húzni, akkor vettem észre, h az alaplap azt sem látja. Barracuda rádug slave-re, és then I feel :DD

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#5) umiki válasza bandiras2 (#1) üzenetére


umiki
tag

Azért nézd meg a kábelt is nincs-e valami baja (a távolabbik csati a master, lehet, hogy a kábel meg van törve a két csatlakozó között - a rossz kábel magyarázhatná az ATA33-t is)

(#6) bandiras2


bandiras2
senior tag

Az érdekelne, hogy egy alaplap hajlandó-e több ide vezérlőt is kezelni?
Mert akkor mindenképpen berakokegy PCI kártyát, de akkor hogy reagálja le a még működő ATA33 vezérlő? 6 winyát tudok majd kezelni? PCI vezérlőt milyet kapni? Bírják az ATA 133 sebességet? Most felmegyek googléra, és üzletek honlapjaira, de örülnék pár építő jellegű hozzászólásnak is.

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#7) Lolek válasza bandiras2 (#6) üzenetére


Lolek
aktív tag

Hello,
Arra figyelj, hogy nem mindegyik vezérlővel lehet bootolni, szal azt kérdezd meg (nézd meg) mielött megveszed, hogy tud e bootolni....
Bírják a 133-at....

(#8) umiki válasza bandiras2 (#6) üzenetére


umiki
tag

Semmi gáz nincs vele (nem próbáltam, de azt írják), hogy hat(vagy több) eszközt is tudsz majd kezelni (illetve, ha nincs annyi, akkor érdemes minél többet külön csatornára kötni)
+ ha az alaplapit nem akarod használni, az általában letiltható

[Szerkesztve]

(#9) gézu válasza umiki (#8) üzenetére


gézu
őstag

Csak egy kérdés van,mennyire lesz stabil így egy rendszer.

If you can't be a good example, then you'll just have to be a horrible warning.

(#10) umiki válasza gézu (#9) üzenetére


umiki
tag

Na igen, jós nem vagyok :) Nyilván sok fogyasztóhoz nem árt jó táp. Gondolom a szerverek nem véletlenül kerülnek többe az asztali gépeknél, szóval lehet ilyen konfigba már nem árt a márkás alkatrész :)

(#11) bandiras2


bandiras2
senior tag

[L]http://www.mistral.hu/arlista.php?id_shop=14&id_cat=000711086#top[/L]
A mistralnál találtam egy kártyát, de ezen csak egy port van. Olyan kártyát nem ismer valaki, amin két port van?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#12) bandiras2


bandiras2
senior tag

Bejött, hogy a kábel a hibás, részben. Mert másik kábellel is csak ata 33 ként ismeri fel a rendszer. de mivel nincs otthon új szalagkábelem, elmegyek, és veszek egyet. ha akkor is csak ata 33 ként megy majd az mitől van? lehet rajta segyteni? Bios frissítés megoldhatja?

A társadalom amely az egyenlőséget a személyes szabadság elé helyezi, egyiket se fogja elérni. A társadalom amely a személyes szabadságot az egyenlőség elé helyezi, mindegyikből bőségesen részesedik. Milton Freedmann

(#13) Alex91 válasza bandiras2 (#12) üzenetére


Alex91
félisten

Nem lehet, hogy a BIOS beallitasa maszott el? Nekem egy BIOS frissites utan csak PIO mode-ban ismerte fel a HDD-ket.

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#14) Rez_Grof válasza bandiras2 (#11) üzenetére


Rez_Grof
őstag

Raid kártyát keres.
Semmi gáz nincs vele.

Nekem a 3 vinyóból kettő van raiden külön vinyóként, és gyors mint atom. (3-4e forint).



A bus station is where a bus stops. A train station where a train stops. On my desk, I have a work station....

(#15) wnix válasza bandiras2 (#4) üzenetére


wnix
senior tag

próbáltad másik vinyóval is a portokat ?

mert lehet az is, hogy a winchester folyamatosan ''túlterheli'' az ide portot, és ha te ezt a vinyót átrakod másik portra és az is elromlik, az nem egyértelműen a port hibája...

lehet, hogy ha veszel IDE-kártyát, azon is el fogja rontani a portokat !!!

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#16) umiki válasza wnix (#15) üzenetére


umiki
tag

Ilyen tényleg van? Feszültséget nem a szalagkábelről veszi. Túl sok adattal :), vagy hogyan? (ez tényleg érdekelne)

Szalagkábelnél arra kell figyelni, hogy szabvány hossznál ne legyen hosszabb, és természetesen csak 80 eres megy ata100/133.

(#17) wnix válasza umiki (#16) üzenetére


wnix
senior tag

van egy régi (540MB-os) winchesterem ami ''fogyasztja'' az alaplapokat...(2 alaplapom ment tönkre)
a szalagkábelen az adatcsere picit nagyobb feszültségen folyt,mert a vinyón levő fesz-szabályzó egy kissé elöregedett, így lassacskán elintézte az alaplapi vezérlő-chip-et.

a szalagkábelről csak annyit, ha a winchester műkődik vele, akkor lehet az 1,10m is. (két ilyen van a gépemben), nem egészen szabványos, de müxik...

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

(#18) umiki válasza wnix (#17) üzenetére


umiki
tag

Na ilyet sem hallottam még, de jó tudni.

Azért a hosszabb szalagkábelek és a ATA100+ nem mindig szeretik egymást. Én elhiszem, hogy nálad megy, de sok embernél adatsérülést, meg egyéb látszólag nehezen megmagyarázható hibát okoz. Szóval én csak azt mondom, ha elér akkor jobb a szabványost használni. (gondolom vezérlőtöl+hd-től is függ mennyire tolerálják a zajt a jelben (jelt a zajban :) ))

(#19) wnix válasza umiki (#18) üzenetére


wnix
senior tag

a CD- DVD-meghajtóim és egy IBM vinyó közül egyik se műkődik a hosszú kábeleken, de a Maxtor-vinyókkal 4-éve megy hibátlanul.

Eine Kuh macht muh und die Kühe machen Mühe :)

Útvonal

Fórumok  »  Alaplapok, chipsetek, memóriák  »  Döglik az ide vezérlőm? (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.