Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Direct die cooling (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

nna szóval ...levettem a p4 2ghz es procimról a védő sapkát...és alatta egy amd-féle procit kaptam (kinézetre) igy egy fölös rétegtől megszabadulva sokkal jobb lessz a hővezetés a proci és a borda között föleg hogy a chip teteje tükör sima gyárilag !! ezt lehetne úgy hűteni hogy a vizhűtés blokkjának alja nem réz lap lenne hanem maga a proci teteje? igy nem lenne semmi féle réteg és a lehető legjobb lenne a hőleadás?! hogy teccik?egyáltalán tecci kérteni?
és folyadéknak a biztonság kedvéért ioncserélt vizet tennék hogy semmiképp ne lehessen baja a cpu-nak...

(#2) Bogyó bá' válasza SpoonTHX (#1) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ki lehetne éppen találni ilyen hütőt, de azért lenne némi hátránya is, szvsz.:

1. végleg össze kellene ragasztani a hütőblokkot a procival, azaz bármelyik cseréje a másikat is magával vonná.(tömitési okok miatt)
2. olyan pici lenne a rendszer hőtehetetlensége, hogy az Intel legendásan jó hővédelme sem biztos, hogy megvédené a procit egy esetleges vizhiánytól, szivattyúleállástól.


Amúgy érdekes ötlet, akár AMD-fanoknak is!!! :)))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#3) hungeek


hungeek
senior tag

várjuk a fényképeket :))

(#4) LukE válasza SpoonTHX (#1) üzenetére


LukE
veterán

ioncserélt víz legfeljebb vízkő ellen jó, attól az áramot még vezeti, szóval tökéletesen kell szigetelni.

de páran már próbálták, szerintem a Google tudja, kik:D Persze a fejleményekre kíváncsiak vagyunk.

''Firefoxot hasznaljanak csak a gyavak. Az Explorer az igazi ferfiak bongeszoje! Veszely, kaland, nyitottsag!'' ιQι

(#5) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

az amd-nérdekes megoldani mert ott vannak hidak L1 L4 L5 stb azokat meg nem jó rövidre zárni... az intelen nincs ilyen a sapka alatt ezért könnyebb.
nameg nem hinném hogy ha a biosban beállitom hogy 65 foknál shut down akkor bármi baja lehetne a procinak...mert a thermal throttling is csak 70 foknál kezd műküdni.

(#6) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Ezek után egy tuningolt Palominót akár merülőforralónak is nevezhetnénk! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#7) Bogyó bá' válasza SpoonTHX (#5) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nem biztos, mert az egész lehetne akár full müanyagból is, mivel semmi szerepe nem volna a hőátadásban.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#8) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

szerintem az a desztillált viz...nem !? az ioncserélt az más..szerintem az nem vezeti..habár nem tenném rá a fejem..
mert az ioncseréltet rakják az autó akkujába is

(#9) PeliScan válasza Bogyó bá' (#2) üzenetére


PeliScan
addikt

Azért nem hiszem, hogy olyan gyorsan elpárologtatná a vizet... :)

(#10) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

szerintem jó ötlet hacsak nincsenek ebben is kis vájatok mint az athlonokban :) mert az szivacs lenne...tényleg akkor ezt az athlonoknál nem is nagyon lehet megfabrikálni ..nem?

(#11) Bogyó bá' válasza SpoonTHX (#10) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szvsz akkor is meg lehetne csinálni, a kiemelkedő procimagot kivülről ''fogná'' meg a pl. müanyag ház, a procimag teteje meg simán a vizben lenne. Csak oldalt kellene tömiteni. Nem az egész procit gondoltam vizbe mártani, hanem egy olyan ''valamit'' kimarni, aminek az alján egy pontosan a procimagra illeszkedő nyilás lenne.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#12) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

http://www.aoaforums.com/forum/showthread.php?s=&threadid=15153&highlight=direct+die

itt is pont ezt csinálta a f@szikám

(#13) Bogyó bá' válasza SpoonTHX (#12) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Na, ezt még nem láttam, de valami ilyesmi jutott eszembe nekem is a topicfelvetésedről....:)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#14) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

Állitolag ez a leg hatásosabb vizhűtéses blokk :)
(mármint ez a fajta)

(#15) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

http://www.vr-zone.com/guides/Intel/P4M/

ugyanigy néz ki a p4 is kupak nélkül...mint az a mobil ott a képen középtájt

(#16) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

de ott az egész cikket érdemes megnézni ugyanis egy mobil p4 1.7GHZ-et futtat a srác asztali pc-ben 2700 Mhz en!!mindezt ugy hogy full terhelés mellett a proci léghűtővel 38c ezt add össze ...:)

(#17) hb400 válasza SpoonTHX (#12) üzenetére


hb400
tag

Azt a kutya meg a macska :). Hát ilyet még nem láttam.

(#18) _Volkovy_ válasza SpoonTHX (#12) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

Szép-szép,de ha elkezd csöpögni?:)

(#19) SpoonTHX


SpoonTHX
tag

akkor a könnyeim is elkezdenek...

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Direct die cooling (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.