Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Achill3uS


Achill3uS
veterán

Hamarosan (még novemberre ígérik) megjelenik a DFI Lanparty sorozatának Core 2 platformra szánt lapja, legalábbis előrendelésben már megjelent 299$-os áron! [link], meglátjuk mit fog tudni, addigis amit tudunk róla:

[link] (októberben még ugy volt RD600 lesz a neve)
[link]
[link]

[kép]

[link]

LGA s775
ATI RD600 + SB600 chipset
supports all s775 Core 2
(CF) PCIe X16/X8/X2, 3 PCI
4 SATA II RAID5
2 IEEE1394,10 USB2.0,
Dual GbE LAN,8CH Audio

ennél több kézzel fogható infót nem találtam még sehol, de a BIOS készítéséhez felkérték Tony-t aki rengeteg modbiossal látta el a népet régebben, szóval én nem félek tőle h nem lesz elég adható feszültség és hasonló finomságok :)

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#2) Gorneck válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Gorneck
titán

Tetszik a lap. Vajon az ati chip mennyire lesz forró?!

Gorneck#1239

(#3) Achill3uS válasza Gorneck (#2) üzenetére


Achill3uS
veterán

nekemis nagyon tetszik, és mivel a béta RD600-as ATI lapot tesztelte valaki XS-en 500fsb fölött, bízom benne hogy nem csak Conroe alatt lesz ''használható'', amiben talán a BIOS-ban 750mhz-ig állítható fsb megerősít.. szóval én elkezdek spórolni :)
a DFI-ken sosem volt vmi extra hűtés gyárilag, az Infinity 975X/G-n ugyanilyen borda van, sztem ha nem is melegszik jobban a 975-nél ventit kell rakni rá, vagy csere..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#4) Gorneck válasza Achill3uS (#3) üzenetére


Gorneck
titán

Én már nem bízok ezekbe a tesztekbe...jó cuccal nézik meg a lapokat, amit nem mindenki engedhet meg. Sajna valós életben meg kiderülnek a bosszantó hibák. Ez sztem fontosabb, mint egy skríínsot 500 feletti fsb-ről.
DS3am is kapott egy 4es ventit, így már vmilyen szinten hűti a bordát. Mondjuk a hűtési teljesítményt a hang oltárán fel is áldozatam.

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#5) Overlocker válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Overlocker
veterán

Remélem nem lesz ettől drágább, és hozza majd a formáját a DFI ;)

(#6) Achill3uS válasza Gorneck (#4) üzenetére


Achill3uS
veterán

jó azért ebbe a lapba már nem ''illik'' Value ramokat rakni, és a DFI pedig szigoruan tuningra való, szóval ebben nem értünk egyet..
Thermalright HR-05 a megoldás minden esetre :D (DS3-mat 30C körül tartotta nekem passzívban [link] )

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#7) Overlocker válasza Achill3uS (#6) üzenetére


Overlocker
veterán

jaja, úgymint BH5 és TCCD anno..

(#8) Gorneck válasza Achill3uS (#6) üzenetére


Gorneck
titán

Persze...de sokan nem így gondolkodnak...olvasni kell a fórumot csak...

Mivel mérted azt a hőfokot? Mondjuk a tájfun miatt ez kilőve.:)

[Szerkesztve]

Gorneck#1239

(#9) Achill3uS válasza Gorneck (#8) üzenetére


Achill3uS
veterán

erre csak azt tudom mondani, aki nem igy gondolkodik, mit gondolt amikor 70k-t kiadott egy lapra.. :) (egyébként az XS tesztek erről szólnak, senki nem irja ott meg, hogy ciripel a hangkari, nem indul a 667-es Samsung ramokkal a lap, vagy hasonlók, csak a tuningolhatóságát, teljesítményét tesztelik, hozzá illő hw-ekkel, ha másra is kiváncsi az emberfia, máshonnan is kell informálódni, kérdezni, vagy majd használatkor kiderül..)

vágj le belőle :DDD (everest, hőmérős multiméter)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#10) Gorneck válasza Achill3uS (#9) üzenetére


Gorneck
titán

Sztem a budhhha üti meg, ha nem úgy muzsikál...utána meg cserél ramot, ha úgy sincs meg a bűvös kívánt szám, akkor procit is! :DDD

Befogom satuba a hr5öt és aláhajlítom van ott hely bőven! :DDD :D

Gorneck#1239

(#11) Vigneau válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Vigneau
félisten

Nagyon tetszetős lapocska. De minek ez a 3 PCIe 16x? :F
Az 1x PCIe-k meg milyen szépen eltüntek...

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#12) Achill3uS válasza Vigneau (#11) üzenetére


Achill3uS
veterán

sok uj lapon fedezhető fel már a 3db PCIe.. mindenféle bővítő kariknak :) az 1x PCIe szépen kihalódik sztem, próbáltak rá kihozni dolgokat, de ezek szerint nemigen vette a nép..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#13) Vigneau válasza Achill3uS (#12) üzenetére


Vigneau
félisten

Mint pl. Physics karik?
PCI meg megmarad a háló-, hang- és TV Tuner kariknak? Van ez így, anno az AMR/CNR is eltűnt hamar.
Viszont az IDE is szépen fogyadozik - amint látom -, bár nem is nagyon baj.

Te mondd azt, hogy rablótámadás, a te hangod mééélyebb... Blaaah...

(#14) #gab_ válasza Achill3uS (#1) üzenetére


#gab_
őstag

csak nem VX2 van a DFIben? :DDD

(#15) Gorneck válasza Vigneau (#13) üzenetére


Gorneck
titán

Azzal nincs is baj, csak az odd választék sata szinten a béka s.gge alatt van...

Gorneck#1239

(#16) Speed


Speed
őstag

nah ez má döfi még így nem is láttam :D Végre formát ölteni látszik egy príma dfi lap és a tuning problémák veszni látszanak :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#17) Speed


Speed
őstag

hogyx elehet az hogy én kétféle dfi RD600 lapot látok pl. az első linken a kép és a beszúrt képen is más van vagy netán kétféle lesz? :F

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#18) Gorneck válasza Speed (#17) üzenetére


Gorneck
titán

Sata csatin kívül nem láttam más különbséget, de lehet tévedek...sztem első darab egyike lehetett...de majd jön vki okos és megmondja.

Gorneck#1239

(#19) Speed válasza Gorneck (#18) üzenetére


Speed
őstag

chipset hűtő,pci-e csatik elhejezkedése,sata csatik mádhejen vannak, szal nem tom... :F

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#20) Gorneck válasza Speed (#19) üzenetére


Gorneck
titán

Tényleg...

De nem hiszem...nem sok értelme lenne...inkább vmi kiszivárgott kép lehet a felső...

Gorneck#1239

(#21) Speed válasza Gorneck (#20) üzenetére


Speed
őstag

hát igen lehet nekem az speciel jobban tetszik :DDD :B

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#22) Achill3uS válasza Speed (#21) üzenetére


Achill3uS
veterán

az még egy beta volt.. ennyi :) de erre a lapra most nagyon vigyázhat a DFI, hogy csak a végleges kerüljön ki, mert még XS-en sincs egy darab sem, pedig mindjárt kijön elvileg..

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#23) Overlocker válasza Achill3uS (#22) üzenetére


Overlocker
veterán

Tony hangolja ;]

(#24) Achill3uS válasza Overlocker (#23) üzenetére


Achill3uS
veterán

jaja, ami marhajó, de ő sem irkál hogy most léptem át az 500-as fsb-t, meg semmit.. meglepi lesz :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#25) dbius válasza Achill3uS (#24) üzenetére


dbius
veterán

Tony már korábban leírta xs-en, hogy szépen ment a lap teszt során 500-as fsb fölött is, és a ramok is jó arányban mentek 1t-n....

nagyon kíváncsi vok milyen lesz....

(#26) Speed válasza Achill3uS (#24) üzenetére


Speed
őstag

És raméljük pazitív lesz az a meglepi nem pedig nagatív ;)

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#27) Achill3uS válasza dbius (#25) üzenetére


Achill3uS
veterán

hmm. ezt speciell nem olvastam még :F de örömmel hallom :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#28) deter


deter
aktív tag

Azt nem tudjátok, hogy igaz-e a pletyka miszerint az RD600 chipest már ddr3-at is támogatja? Mert korábban voltak erről információk. :U

(#29) Achill3uS válasza deter (#28) üzenetére


Achill3uS
veterán

japánban volt valami hardware kiállítás 1 hónappal ezelött kb, és azon már mutattak G.Skill, és A-Data DDR3-mas ramokat, asszem gyárilag 1400 vagy 1500-as modellek voltak, és mivel régebben erről volt pletyka én nem tartom kizártnak, hogy igen menjenek majd benne azok a ramok, de sztem hamarosan meg fogjuk tudni.

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#30) Konflikt válasza Achill3uS (#29) üzenetére


Konflikt
addikt

Computexen mutatták be az 1333-as adatákat egy negyed éve kb.
Chip lehet h támogatja, de a lap nemhinném.

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#31) Konflikt válasza Achill3uS (#1) üzenetére


Konflikt
addikt

Elég kevésnek tűnik ez a 2 kicsi borda, bár kitudja mennyire melegedik majd ez a chip, mégsem nForceről beszélünk :D De legalább a feteken van egy viszonylag normális aluborda

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#32) Achill3uS válasza Konflikt (#31) üzenetére


Achill3uS
veterán

legalább nem vmi heatpipe szörnyeteg mint az Asus Striker.. ha az Infinity-nek is elég volt ennek is valszeg az lesz, ventit rakni rá, vagy cserélni nem nagy ügy.. Gorneck is ezt kérdezte feljebb, nemtom miért kell ezen fennakadni :D

#30 majd kiderül.. a ddr3-mat a chipsetnek kell csak támogatnia..

[Szerkesztve]

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#33) dbius válasza Achill3uS (#27) üzenetére


dbius
veterán

Íme: [link]

(#34) Gorneck válasza Achill3uS (#32) üzenetére


Gorneck
titán

Én nem akadt fenn ezen. Amin viszont igen: vmi igényesebb borda is kerülhetett volna rá, de így is jó!

Gorneck#1239

(#35) dbius


dbius
veterán

[link]

Tonytól:

''There is not much to tell, DFI are finalizing the bios and waiting for the NB cooler and then the boards are good to go i hear.

There have been delays yes...I still think we will see it this month though.


I will find out more next week.

T''


Mások szerint csak decemberben, karácsony előtt érkezik :( ha ez igaz, lehet ide se ér (az országba) ebben az évben :O

(#36) Achill3uS válasza dbius (#35) üzenetére


Achill3uS
veterán

nah ezek jó hírek, én nagyon várom, meglátjuk ;)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#37) dbius válasza Achill3uS (#36) üzenetére


dbius
veterán

én is nagyon kíváncsian várom a lapot.... meg a teszteket ;)

(#38) M3kk


M3kk
őstag

Vegso forma :) [link]

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#39) dbius válasza M3kk (#38) üzenetére


dbius
veterán

:R Nincs mit mondani, szép darab :D

Csak lennének már tesztek róla... meg valami hivatalos ár.... (ok, láttam, hogy van ahol előrendelni lehet 300 usa dollárért, de ez csupán egy hely, kíváncsi vagyok, hogy pl. newegg-en mennyi lesz)

(#40) Speed válasza M3kk (#38) üzenetére


Speed
őstag

Huh neh ez má nagyon meggyőző és reméljük nem csak kinézetre lesz az :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#41) M3kk válasza Speed (#40) üzenetére


M3kk
őstag

Nekem mondod? Amiota C2D -m van ( fel eve lassan ) azota varom ezt a lapot.. DFI az NF4 lanparty szeriajaval nekem nagyon felrakta az elvarasi szintemet egy alaplappal szemben :)


Viszont PI ben lasabb lesz mint pl egy i975 os lap :( ( Clock per clock ).

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#42) Speed válasza M3kk (#41) üzenetére


Speed
őstag

Nekem Ati chippes DFI lapom volt és szuperul muzsikált szal az elvárási szint nálam is megvan ám :DDD Remélem a tuninggal és a mem kezeléssel nem lesz gondja na meg kíváncsi lennék miként tudja hasznosítani a 3pci-e slotot lehet e bele tenni 2db vga-t cf-be és egy haramadikat fizikát számolni :U A 680i lkapok sem rosszak amint látom de azért az sem az igazi de vaélahogy ez a dfi lap valahogy jobban foglakoztat nem tom lesz e RD600 pl. Asus lap ban is, gondolom lesz mert arra is kíváncsi lennék.

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#43) Speed válasza M3kk (#41) üzenetére


Speed
őstag

Ui.: jah azt elfelejtettem a megjelenés mikorra várható? mármint hogy én valahol meg tom venni?

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#44) dbius


dbius
veterán

(#45) M3kk válasza dbius (#44) üzenetére


M3kk
őstag

Egy csoppet be nezted :)

Csavo elore irta, hogy remeli 170 lesz, en erre irtam, hogy ''ya sure'', majd Tony irta : ''Ketelkedem benne, hogy 170 lesz, tobbe kerul eloallitani, hidd el nekem'' :)

. . : http://mekk.homeip.net/ : . . : http://www.hwbot.org/user.do?userId=5288 : .. "well this is a nice way to cool the hardware, but... but.. how you can play games if you need one hand to poor LN2?"

(#46) dbius válasza M3kk (#45) üzenetére


dbius
veterán

Na, akkor ezt tényleg benéztem :O mivel csak ezen a hsz-on akadt meg a szemem :B

(#47) Speed válasza dbius (#44) üzenetére


Speed
őstag

Hát az kicsit fura volna esetleg 2,5X170$ :DDD

\\\--->>> HUN eXtreme OC Team <<<---///

(#48) Konflikt válasza Achill3uS (#32) üzenetére


Konflikt
addikt

Hát fért volna rá nagyobb is, az biztos. Nem fennakadtam, csak sztem elvárható egy iylen kaliberű lapnál a nromális hűtés. ez kb ugyanaz mint a szemet integrált hang a p5b dlx-on.
Persze lehet rá rakni, de nehogymár arra is venni kelljen. de az uv-reagens slotok kellenek szokás szerint :D

#30 majd kiderül.. a ddr3-mat a chipsetnek kell csak támogatnia..

Igen, ezt irtam énis a #30ban. nade hiába támogatja a chip, ha a lapon ddr2 foglalatokat tesznek, fizikailag nem kompatibilis a ddr3-mal. :U

[Szerkesztve]

Commodore Amiga 500 - es a kepzeleteinek tobbe semmi nem szab hatart! // VCIX-DCV&CMA

(#49) Achill3uS válasza Konflikt (#48) üzenetére


Achill3uS
veterán

M3kk belinkelte a végleges kinézetét a lapnak, kapott szép rézbordákat, szóval most már nincs miért reklamálni evvel kapcsolatban :D

az nem olyan biztos.. :)

"De tényleg, minek tuningolni? Újabban el sem olvasom a rekorddöntögető hírességek eredményeiről szóló beszámolókat. Teljesen fölösleges tuningolni. Főleg Intel processzort." Taranti (fanatikus tag)

(#50) Muton válasza Achill3uS (#49) üzenetére


Muton
addikt

jelentem, reklamálnél :DD

nekem sokkal jobban tetszett a fekete és a sima alu, mint ez a réz (bár ez nyílván korrektebb hűtés szempontjából)

Muton#2316 - $z@r a drop >_<

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.