Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Maximus


Maximus
csendes tag

Üdv!

A következő a gond: A fent említett Compaq Armada notebook BIOS-a le van védve jelszóval. Ez még nem is lenne gond.
Viszont a kis ablak után, ami a jelszó beírását igényli, rögtön tölt a windows. Nem ad lehetőséget a BIOSba való belépéshez.
Hiába fekszem neki az F10-nek már bekapcsoláskor rögtön, akkor sincs semmi hatás.
Jelszó után szintúgy.

Van valakinek ötlete, hogy mégis milyen trükkel lehetne bejutni a biosba?

Köszönöm!

[Szerkesztve]

Kösz :)

(#2) Maximus


Maximus
csendes tag

Kihagytam, hogy már majd minden funkcióbillentyű-kombinációt végigpróbáltam.

Kösz :)

(#3) AlBundy


AlBundy
aktív tag

Van nekem egy Compaq asztali gépem, aminél a BIOS a winchesteren található egy rejtett partíción.

Lehet hogy nincs rajta ez a partíció.

Ezen a linken elég sok Compaq laptophoz található ilyen BIOS partició készítő progi.

2-3 floppy lemezre lesz szükséged.

Bővebben: link

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#4) Maximus válasza AlBundy (#3) üzenetére


Maximus
csendes tag

Kösz, megpróbálom.
De hogy az ördögöt fessem a falra: mi a teendő, ha nem a floppy van beállítva elsődleges boot eszköznek?

Kösz :)

(#5) AlBundy válasza Maximus (#4) üzenetére


AlBundy
aktív tag

Szerintem valahogy biztos le lehet Reset-elni a bios-t, és akkor biztos hogy azt teszi be a gép elsőként boot-oló meghajtónak.

[Szerkesztve]

Ma bejött egy kövér nő a boltba...

(#6) balco


balco
aktív tag

Nem lehet hogy az F10 a szar? Külső bill? XP alatt jó az F10?

(#7) Maximus válasza balco (#6) üzenetére


Maximus
csendes tag

1) Kerestem neten, hogyan lehet resetelni a BIOS-t, de csak a ''Tartsd lenyomva a bekapcsoló gombot 4mp-ig'' módszer volt. Az meg nem törli a CMOS-t.

2) Az F10 működik. Legalábbis amint betölött a Windows.

Amúgy az F10-t akkor kellene megnyomni, amikor a jobb felső sarokban megjelenik egy kis felirat...ami persze nem jelenik meg valójában.

[Szerkesztve]

Kösz :)

(#8) Maximus


Maximus
csendes tag

Alakul a dolog, letöltölttem mindenféle segédprogramot az oldalról.
A gond az volt, hogy a diagnosztikai partíció le lett törölve korábban, így nem volt mit behozni az F10 nyomogatásával...

Már csak arra vagyok kíváncsi, hogy fogom rávenni ezt a gépet arra, hogy CD-ről bootoljon, mert eddig nem nagyon akart...
Opciónak viszont csak ''cserélhető egység'' vagy vmi ilyesmi van meghatározva...

Kösz :)

(#9) durkonorbi válasza Maximus (#8) üzenetére


durkonorbi
tag

Nekem egy 7380dmt-van, ugyancsak arrmada, és egy külön ''setup disk''-el , ami egy 144''-es flopyy lehet beletúrni a biosba!

(#10) misu válasza durkonorbi (#9) üzenetére


misu
aktív tag

Hy!

ez így van!
Nekem egy armada 7350mt-m volt, míg meg nem adta magát...

Én is innen töltöttem le:
[link]


remélem Te is megtalálod a Tiédet...:)


Bye!

Bűn az élet.

(#11) atosz


atosz
őstag

Sztem ha kiveszed az aksit es eltavolitod az RTC-t, ugy par orara, akkor visszaall a BIOS is alapra.

(#12) mkbla


mkbla
senior tag

Hi

bocs h csak igy belerondítok a topicodba, de, arról lenne szó h havernak is van pont ilyen notija, csak szar az akksija, esetleg tudna hozzá vki viszonylag normálisan működö akksit?

[Szerkesztve]

''Az Open Source és linuxos rendszereknél szakértelem kell ahhoz hogy sebezhetővé tegyük a rendszert, míg a Windows esetében ahhoz kell szaktudás hogy megszüntessük a veszélyhelyzetet.''

(#13) Paladin1492

Nem tudna valaki segíteni,hogy hogy tudok belépni a biosba? Amugy nekem egy Compaq Armada E500-as notim van.A válaszokat elöre is köszönöm.

[Szerkesztve]

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#14) Shadowfax válasza Paladin1492 (#13) üzenetére


Shadowfax
addikt

Bekapcs után (boot közben, míg látszik a logo) F10. ;)

(#15) Paladin1492 válasza Shadowfax (#14) üzenetére

Köszönöm.

“Ha Rómában élsz, élj úgy, mint a rómaiak, ha másutt élsz, élj úgy, ahogy ott élnek”

(#16) kiskakas válasza Paladin1492 (#15) üzenetére


kiskakas
senior tag

armada szeriaknal ha bekapcsolas utan nyomogatod az Fn + F10 (vagy F11) gombot = CMOS Clear.

Ha F10-re nem jon be a bios, akkor tuti nincs a vinyon, ugyanis onnan tolti..

(#17) verytibi


verytibi
csendes tag

Hello Guruk.

Nekem sem hozott szerencsét a Compaq, ugyanis kaptam egy armada 1750-est sérült winchivel. Vettem bele egy új 30 Gigás Hitachit, de semihez sem tud vele kezdeni. Annyit már sikerült megtudnom, hogy a BIOS is a régi Winchesteren volt, de hiába töltök le bios setup fájlokat a hp oldaláról mindig egy hiányzó NTLDR üzenet jelenik meg a képernyőn. Mit javasoltok?
Minden orvoslatot szivesen fogadok. Köszi

(#18) veber2


veber2
csendes tag

HI

Hogy lehet m300 biost varászolni ha csak fekete képernyő van bekapcsolás után

toki

(#19) mulika2


mulika2
csendes tag

Hali!

Olvassa valaki még ezt a topicot? :D Szóval armada 7400-hoz keresnék kijelzőt, ha valaki tud segíteni ne fogja vissza magát! :DD

(#20) mbence96


mbence96
csendes tag

Üdv!
Nekem Armada e500-am van és nálam a BIOS-ba F2-vel lehet belépni, de ezt írja is. Próbáld meg, egy próbát megér. :)

(#21) mbence96 válasza Paladin1492 (#13) üzenetére


mbence96
csendes tag

Nekem is ilyenem van és nekem F2-vel lép be.

(#22) sajátgép33


sajátgép33
csendes tag

Sziasztok!!
Nekem van egy Asus gépem. Az lenne a gondom hogy bekapcsolom a gépet add képet tökéletesen muzsikál, és újra akarom huzni a gépet mert windows 7 profssional volt rajta. Be raktam a windows xp cd-t
megformázta minden és amikor kész akkor magától újra indul a gép és azt irta ki hogy hiba a rendszer betöltésekor.........
Fogtam egy másik xp cd-t sp2-est megformáztam megint újra indult a gép beadja a képet hogy meik gombal tudok belépni a biosba!! Csak nem tölt tovább..... és ha bele akarok lépni a biosba nem engedbe!! Még bootolni se enged:S:S!!!
Valakinek vlmi ötlet????!!!!

(#23) vahurix


vahurix
csendes tag

Tud valaki segiteni?Copaq armada e500-asom van és nem tudom átállitani a biost,hogy usb-röl butoljon.Valaki segitsen.Elöre is köszönöm

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.