Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) snowdog


snowdog
veterán

Az Aldi hálózat árulja ezt a gépet: ChiliGreen Media-Box felvevő funkcióval 29.990 Ft/darab [link]

A paraméterei nagyon jónak tűnnek (ezért az árért):

videó: AVI, VOB, ISO, MKV, MOV, MP4, MPG, TS, WMV, DAT, IFO, RM, RMVB, Xvid Hochauflösende Videowiedergabe mit bis zu 1080p–FullHD
audio: MP3, WMA, OGG, FLAC, WAV, LPCM, ADPCM
felírat: SRT, SSA, SMI, IDX+SUB
kép: JPG, JPEG, BMP, GIF, TIFF, PNG
kártyák: SD/SDHC/MMC/MS
hálózat: 10/100 MbitLAN
TV: DVB-T Single

beépített kártyaolvasó (SD/MC/MMS)
csatlakozások: HDMI 1.3-as kimenet (1 080p-ig), A/V (CVBS – sárga, piros, fehér), sztereó (L/R), SPIDF (optikai), USB 2.0
2 x USB-Interface külső memóriamédiák csatlakoztatásához
felvevő felbontás az AV-bemenetnél: 720 x 480 pixel (30 fps) vagy 720 x 576 pixel (25 fps)
minden szokásos audió- és videóformátumot támogat
NTSC-/PAL-támogatás
felirattámogatás: SRT, SSA, SUB, SMI
támogatott képformátumok: JPEG, BMP, GIF, TIFF
távirányítóval, AV-kábellel, Scart-csatlakozóval, tápegységgel
méret: kb. 19 x 4,3 x 13,9 cm (szé x ma x mé)
felvevő funkció külső USB-memóriamédiára
mint pl. külső merevlemez vagy USB-Stick (nem képezi az ajánlat részét)

DVB-T-Tuner EPG-vel és teletexttel
felvett videók visszajátszása Full HD-felbontásban
támogatja a legújabb videóformátumokat, mint pl. MKV, H.264 stb.
videófelvevő funkció
HDMI-kimenet az egyszerű kábelezésért
CVBS-kimenet régebbi TV-készülékek csatlakoztatásához
audió-/videó-Streaming

Ki tud róla gyakorlati tapasztalatokat mondani? Szándékomban áll venni egy ilyen gépet.

(#2) Lala6 válasza snowdog (#1) üzenetére


Lala6
őstag

Akkor igyekezned kell, mert ma lejár az akció.

(#3) snowdog válasza Lala6 (#2) üzenetére


snowdog
veterán

Felhívtam pár üzletet, még van. :)

(#4) snowdog válasza Lala6 (#2) üzenetére


snowdog
veterán

Igyekeztem, és megvettem. :)

Eddig nagyon tetszik. :C

Hálózaton keresztül is szépen lejátsza a HD (1080p) filmeket.

(#5) verba


verba
csendes tag

nézegettem én is ezt a masinát. hogyan fesz fel usb-keresztűl?
van benne beépitet tuner?
merevlemezt lehet bele teni?
köszi.

(#6) snowdog válasza verba (#5) üzenetére


snowdog
veterán

A felvételt még nem próbáltam. Elvileg bármiről fel is vesz, amit felismer: SD kártya, USB-n keresztűl HDD-ről, hálózaton keresztül amit lát, külső DVD-ről, és a beépített digitális földi vevőről.

Merevlemezt nem lehet bele tenni, elég kicsi a doboz mérete (persze nem csak ezért). USB-n vagy hálózaton keresztül tud HDD-t kezelni.

Gyönyörűen lejátsza a full HD (1080p) filmeket, különösen szép a kép, ha HDMI-vel van a TV-hez csatlakoztatva! :C

[ Szerkesztve ]

(#7) rlazar


rlazar
csendes tag

Érdeklődnék, hogy mi a konkrét típusa? A chiligreen.com-on nem találtam meg...
DVB-T-t probáltad?

Még pénteken 12.31 láttam az Aldiban :)

(#8) snowdog válasza rlazar (#7) üzenetére


snowdog
veterán

chiliGREEN MR-1210 FullHD [link]

A DVB-T-t még nem próbáltam, kábel TV-m van. Egyébként a készüléket csak ajánlani tudom.

(#9) rlazar


rlazar
csendes tag

Köszi!

Így már én is megtaláltam :) [link]
Nekem is kábel TV-m van, de le akarom váltani a MINDIGTV-re ami úgye ingyen van, plusz a hálózati NAS-ról nézném a filmeket :)

Ma megnézem van-e még és ha igen akkor azt hiszem én is megveszem :D

(#10) kri37


kri37
csendes tag

Sziasztok!

Az új firmware (http://www.chiligreen.com/site/hofer.asp) lehetővé teszi a NAS funkciót.

Viszont az eszközre kapcsolt USB tárra történő másoláskor (mondjuk számítógépről)
a kezdeti jó értékekről hirtelen leesik a sebesség (nagy file esetén)
Kipróbálná vki hogy nála is u.ez a helyzet?

(#11) #16155904 válasza kri37 (#10) üzenetére


#16155904
törölt tag

Szia!

Sajnos a legtöbb mediaplayer ilyen, ez nem a csak a chili sajátossága. Tesztek szerint a gigabites lan-nal rendelkezőknél se sokkal jobb a helyzet. Én inkább géppel másolom fel az anyagot az usb tárra, nagyságrendekkel gyorsabb.
Amúgy kellemes csalódás a készülék, hálózatról is szinte mindent simán játszik. (1-2 nagy bitrátájú 1080p-s film azért kifog rajta, de usb-s lemezről az is akadás mentesen megy.)
DVD iso-t teljeskörűen, BD iso-t kompromisszumokkal (hang, felirat váltható, de menü nincs) is lejátszik.
A felirat mérete, színe, pozíciója, kódtáblája, időzítése is változtatható. Az előnézet kikapcsolható. Menüje is gyors. Sajnos a tuner részét nem tudom próbálgatni, itt még nem elérhető a digitális műsorszórás.
Pár napos teszt után még nem találtam komoly negatívumot, valaki írjon már valami hibát, amit felfedezett. :)

(#12) rlazar


rlazar
csendes tag

Sziasztok!

Tegnap megvettem! Tetszik! :DD
Firmware aktualizálás megvolt v.8.3.67 r4992
Igaz nem a leírás szerinti 15 percig tartott, hanem csak kb. 1,5 percig :)
Így van magyar menü is!
Ma DVB-T tesztet tervezek délután, remélem összejön!

(#13) kri37 válasza #16155904 (#11) üzenetére


kri37
csendes tag

Nem hiszem hogy a lan résznél van a probléma, mert fordított irányba a másolás egész jó sebességgel történik (5000 kb/s) . A lejátszóra történő másoláskor viszont a hasonló kezdeti sebesség hamar leesik 100-200 kb/s-ra ami viszont használhatatlan. Nálad is hasonló értékek vannak?

A TV egész jó, érzékenysége sokkal jobb mint az USB-s DVB-T vevőmé (Mondjuk ez nem biztos hogy meglepő)

(#14) rlazar


rlazar
csendes tag

A TV rész rendben működik, még a rádió adókat is korrekten megtalálta.
Sajnos még HD adásokat nem tudtam megvizslatni, mert még nem vettem meg álmaim Tv-jét...

[ Szerkesztve ]

(#15) snowdog válasza rlazar (#12) üzenetére


snowdog
veterán

Firmware aktualizálás megvolt v.8.3.67 r4992

A magyar nyelvű firmware-t innen szedted le?

http://www.chiligreen.com/site/hofer.asp

[ Szerkesztve ]

(#16) rlazar


rlazar
csendes tag

Igen!

Ebben már több nyelv van mint az eredetiben, köztük a magyar is!

(#17) snowdog válasza rlazar (#16) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm, közben már fel is telepítettem. :)

Valóban hasznos a magyar nyelv is, de többre értékelem a megjelent NAS funkciót. :C

(#18) Pozsi85 válasza snowdog (#17) üzenetére


Pozsi85
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy ilyen kütyüm, ás nagyon tetszik, de a hálózattal nem boldogulok.

Tudnátok segíteni?

Beállítottam minden ipt meg minden, de mégsem tudok a laptopomban turkálni. Több próbálkozásom volt, a legtöbb amíg eljutottam, hogy jelszót kér a gépemhez, pedig NINCS rajta! Ötlet?

Negatívum: kár hogy nem megy a time shift funkció set-top boxxal (:

Szerk: ja és géppel látom a boxba dugott usb-t és még net is van mert épp netrádiót hallgatok... csak a laptopba nem tudok bemászni. (Win7)

[ Szerkesztve ]

(#19) #16155904 válasza Pozsi85 (#18) üzenetére


#16155904
törölt tag

Szia!

Próbáld meg az itt leírtakat. XP alatt nincs ilyen gond, simán kezeli a megosztott mappákat.

(#20) kri37 válasza Pozsi85 (#18) üzenetére


kri37
csendes tag

Nekem a lejátszó eléréséhez kért jelszót.
Visszaállítottam mindenhol (router, xp) az alap munkacsoportot (WORKGROUP) és megjavult. Úgy látszik a lejátszón fixen ez.

(#21) Pozsi85 válasza kri37 (#20) üzenetére


Pozsi85
tag

Köszönöm, időközben sikerült.

Most már csak azt nem értem, hogy hogyan sikerült valakinek (mert mintha azt írta volna), hogy a szgép hddjre vesz fel?

(#22) RGB0


RGB0
csendes tag

Sziasztok!

Én kipróbáltam a következőt: video magnóról az AV in-be kapcsolódtam és az USB-re kötött wincheszterre készítettem felvételt mpg-ben. A rec gombra elindul a felvétel de menet közben többször kiírja a képernyőre, hogy no signal és a rec pause jelenik meg, majd magától újra a rec és folytatja a felvételt. Így időnként 1-2 másodperces részletet nem vesz fel. A felvett anyag egyébként jó lenne, de nem tudom, hogy miért akad meg a folyamat. Ugyanerre a wincheszterre (chiliGREEN EF 351210 2TB) a DVB-T tunerról HD-ben hibátlanul rögzít.
Az újévi bécsi koncert teljes kb. 7.5 GB lett kifogástalan képpel és hanggal az M1-ről.

Van valakinek ötlete?

RGB0

(#23) harsanyiz


harsanyiz
aktív tag

Sziasztok!

Ez a masina a kódolt adások vételére is alkalmas?

(#24) snowdog


snowdog
veterán

Aki feltette a firmware frissítést (magyar nyelvü) az legyen szíves nézze meg, hogy HDMI-n keresztül nála van-e hang, és ha van, akkor milyen beállítással.

Ugyanis mióta frissítettem nekem egyik hang beállítással sincs HDMI-n keresztül hang. Frissítés előtt még HDMI-n keresztül is volt hang.

Köszönöm.

[ Szerkesztve ]

(#25) kri37 válasza harsanyiz (#23) üzenetére


kri37
csendes tag

Nem.

(#26) kri37 válasza snowdog (#24) üzenetére


kri37
csendes tag

Van. Minden HDMI output módban, de tényleg lehet valami gáz, mert ha átállítom valami másra, akkor, megszűnik a hang, és akkor se jön vissza, ha visszaállítom.
Viszont ki-be kapcsolás után, visszajön a hang bármelyik módban hagytam is.

(#27) Gabor076


Gabor076
csendes tag

Van valakinek tapasztalata a DVB-T tunerről? USB dongle hálózati eléréshez alkalmazható hozzá? Írjatok még tapasztalatokat, mert én is vennék egyet, de valamiért vacilálok még rajta. :) (bár tetszett, amit eddig írtatok róla)

(#28) snowdog válasza kri37 (#26) üzenetére


snowdog
veterán

Köszönöm!

(#29) Gabor076


Gabor076
csendes tag

Ehhez mit szóltok? Mintha ugyanazokat tudná, de nagyjából fele áron...

http://www.edigital.hu/TV_antenna_digitalis_vevo/Alcor_HD1500_MPEG4_digitalis_DVB-T_vevo_keszulek-p51464.html?gclid=CM6J8MKaqqYCFYOIDgodQk8y2Q

[ Szerkesztve ]

(#30) snowdog válasza Gabor076 (#29) üzenetére


snowdog
veterán

Nem egészen! :) Alapvető különbség van a két gép között.

A ChiliGreen egy média lejátszó, ami felvételre is képes, kezeli a hálózatot, USB host, és emelett van benne egy digitális TV vevő. Az Alcor pedig egy egyszerű digitális TV vevő.

Kb. annyi a különbség közöttük, mint egy HD lejátszó (+ videorögzítő) és egy TV vevő (monitor nélkül) között. Teljesen más a funkciójuk. Ezért kerül fele annyiba az Alcor.

A ChiliGreen esetében a TV vevő számomra teljesen mellékes, nagy valószínűséggel soha nem is fogom használni, tőlem akár ki is hagyhatták volna belőle. Amért megvettem, az a média lejátszás HD-ben, bármit, bármiről. :K

[ Szerkesztve ]

(#31) Gabor076 válasza snowdog (#30) üzenetére


Gabor076
csendes tag

Köszönöm a részletes választ! Azért amit belinkeltem is ismer jónéhány video formátumot, ezért is gondoltam, hogy összevethető a kettő.
Azt nem tudod esetleg, hogy alkalmas-e wifi-re a chiligreen (usb dongle-lal), és milyen netes dolgokat ismer (pl bittorrent, youtube,...)?

[ Szerkesztve ]

(#32) snowdog válasza Gabor076 (#31) üzenetére


snowdog
veterán

Igen alkalmas, mert a hivatalos honlapon konkrét típust is ajánlanak hozzá.

Torrent kliens nincs benne. Hálózaton keresztül láthatod a saját hálózatodban található eszközöket (PC, külső USB egységek, stb). Illetve ha a firmware-t frissíted, akkor a hálózatban megjelennek azok az eszközök is, melyeket a media box-hoz csatlakoztattál.

(#33) pomy


pomy
csendes tag

Sziasztok!

Nemrég óta nekem is van egy ilyen médialejátszóm. A médialejátszót egy CRT TV-n keresztül nézem. Egy olyan gondom van vele, hogy a TV-n, csak akkor van színes kép, ha a képformátumot 480p-re állítom, vagy valamelyik 60 HZ-es nagyobb felbontást választom ki.
Ez ezért zavaró, mert 480p-n elég ronda a kép. Valamint itthon 50 HZ-es (25) adások vannak és a 60 HZ-en nézve a TV-t néha lehet látni, hogy néha meg-meg akad a mozgókép ( de csak egy picit). Ha valamelyik 50 HZ-re állítom be a felbontást, akkor nincsen semmilyen akadás, csak feket-fehér a kép.

Másnál is jelentkezett ez a probléma? Vagy csak a TV-mmel van vmi.

Sajnos itthon, nincsen semmilyen lapos TV, így azon nem tudom kipróbálni.

Üdv:

Pomy

(#34) Pio720


Pio720
csendes tag

Sziasztok!

Lenne egy pár kérdésem:
1. Veszi-e a mindig TV-t, van-e magyar hangja?
2. A FULL HD adásról milyen felbontásban tud felvételt készíteni? Lehet-e többféle felbontás közül választani?
3. Lehet-e időzített felvételt készíteni vele akár egy hétre többet is?

Van-e magyar használati utasítása manualja esetleg pdf-ben?

Tud-e valaki olyan media lejátszót, amelyik FullHD-ban is tud felvenni kameráról?

Köszi a választ

(#35) Ban-tu


Ban-tu
csendes tag

Sziasztok!

Tőlem tapasztaltabb, no meg hozzáértőbb segítségét kérném!

Mi az a NAS funkció? Az internetrádió üzemmódban valószynűleg valami szerverről veszi a rádiókat. Olyan rádiót, aminek én az elérhetőségét ismerem, de ő nem, hogyan tudom hallgatni? Ugyanígy stream videót, TV-ét, you tube???

Előre is köszi a segítséget!

(#36) Gabor076 válasza snowdog (#32) üzenetére


Gabor076
csendes tag

Köszönöm a segítséget!

(#37) snowdog válasza Ban-tu (#35) üzenetére


snowdog
veterán

Network-attached storage (NAS) is file-level computer data storage connected to a computer network providing data access to heterogeneous clients.

Vagyis hálózathoz csatolt tároló. A mi esetünkben az jelenti, ha a media boxhoz csatolsz bármilyen tárolót (USB-n külső HDD-t vagy beleteszel egy SD kártyát), akkor azt a hálózaton található összes gépen (pl. a PC-den) látni fogod.

(#38) kri37 válasza Ban-tu (#35) üzenetére


kri37
csendes tag

Igen csak a shoutcast.com -ra felvitt rádiókat tudod jelenleg halgatni.
Ez azért bosszantó mert csak minimális módosítás lenne, hogy bármit lehessen halgatni
Így néz ki a kedvencet eltároló file:

[favorite_1]
rank=1
href=/sbin/tunein-station.pls?id=1270867&k=sh1P810EGO9ZaYTQ
genre=Info Radio
description=Info Radio
listeners=1
max=1
bitrate=128
type=audio

[favorite_2]
rank=2
href=/sbin/tunein-station.pls?id=551052&k=sh1P810EGO9ZaYTQ
...
Ami letölt egy pps filet (amiben már közvetlenül van a rádió elérhetősége) a 'href' alapján.
Csakhogy belül hozzácsap az elejéhez a shoutcast.com -ot.
Ha így lenne a fileban: 'href=shoutcast.com/sbin/tunein-station.pls?id=1270867&k=sh1P810EGO9ZaYTQ' akkor simán lehetne saját pps file-ra hivatkozni.
Arról nem beszélve, hogy a soudcast.com bármikor elérhetetlen lehet.

>>Ugyanígy stream videót, TV-ét, you tube
Ilyeneket nem tud, én azért bízok a fejlesztésekbe:) a hardver adott.

(#39) Ban-tu válasza snowdog (#37) üzenetére


Ban-tu
csendes tag

Köszönöm szépen a választ!

(#40) Ban-tu válasza kri37 (#38) üzenetére


Ban-tu
csendes tag

Szintén nagyon szépen köszönöm! Várjuk a fejlesztést! :)

(#41) makiverem


makiverem
csendes tag

Sziasztok!

1.Nekem egy olyan kérdésem lenne, ha letöltöm az uj Frimware elötte a régiről (ami alapból rajta volt a médiaboxon) tudok biztonsági mentés csinálni hátha valami gáz lenne a frissitéssel?

2.Lenne még egy problémám ha nincs fent az új Frimware (addig nincs NAS funkció) tehát nem tudom elérni a gépről az usb vinyom erre nincs más lehetőség? NFS-en keresztül nem lehet?

Köszi elöre is!

(#42) runner 125 válasza makiverem (#41) üzenetére


runner 125
nagyúr

LOL nick, szerintem sokáig Te sem zavarod itt a vizet. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#43) snowdog válasza makiverem (#41) üzenetére


snowdog
veterán

2.Lenne még egy problémám ha nincs fent az új Frimware (addig nincs NAS funkció) tehát nem tudom elérni a gépről az usb vinyom erre nincs más lehetőség?

De van, a HDD-t rádugod a PC-édre. Kb. 10 mp egy ilyen csere. :)

(#44) Ban-tu válasza kri37 (#38) üzenetére


Ban-tu
csendes tag

Bocs az újabb hozzá nem értő megnyilvánulásomért, de tényleg nem értek hozzá:
A böngészés menüben van az NFS könyvjelzők szerkesztése. Cím és mappa írható be.
A neten most már megpróbáltam utánanézni: "Network File System", ami úgy tűnik számomra, hogy a neten megosztott mappa tartalmát böngészhetem vele? S ha van ott médiafájl, lejátszhatom?
Ismertek erre általam is kipróbálható helyet?

Persze ki akartam cselezni a kütyüt :W , hogy stream rádió elérési címét írom be, de a cím utáni portot nem tudom megadni (a fránya kütyü beteszi a "/" jelet, s nem találtam ":" sem a virtuális billentyűzeten. Persze, ha lenne is, nem is tenné be a "/" jelet, lehet, hogy akkor sem menne a dolog. :(

(#45) Jenci_S válasza kri37 (#38) üzenetére


Jenci_S
csendes tag

Lehetséges esetleg a chipsetnek megfelelő más gyártó firmware-ét feltenni? Ebben az esetben felodhatók lennének a korlátozások (pl. Youtube)
Ha igen, melyek az azonos, más márkanév alatt forgalmazott hardverek? Egyébként teljesen jó a cucc.

(#46) fenyőke


fenyőke
csendes tag

Üdv mindenkinek!

Tegnap én is vettem egy ilyen készüléket és rögtön bele ütköztem egy nagy hibájába!
Nekem itthon tartományi hálózat van, és sajnos a tartományba léptetett gépeket nem látja a hálózaton. A domain nevet felismeri, de mincs mögötte egy gép sem. Ha kiléptetem a gépet a domainből akkor már látja. Viszont ez itt nekem egy jól működő hálózat, és nem szeretném megváltoztatni az új szerzemény miatt. Arra keresek megoldást, hogyan lehet a megosztott mappákat valahogy láthatóvá tenni számára..
Ha valakinek van ötlete ,ne kiméljen!!

(#47) Iscsu68


Iscsu68
csendes tag

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen csatlakozások vannak a készüléken (ha van valakinek képe az szivesen venném) . Time shift funkciót tud-e, illetve beltéri egységről is tudja-e . Beltéri egységről tud e felvenni. Köszi.

(#48) snowdog válasza Iscsu68 (#47) üzenetére


snowdog
veterán

Abban kérném a segítségeteket, hogy milyen csatlakozások vannak a készüléken (ha van valakinek képe az szivesen venném) .

Az első hozzászólást olvastad? Ott van kép is.

(#49) Jenci_S válasza Iscsu68 (#47) üzenetére


Jenci_S
csendes tag

Elvileg a szoftver aktualizálása után tudja a time shiftet. Természetesen felvesz a belső digitális tunerről (is).
Hálózat: nem vagyok nagy guru, de nálam azonnal látta a routeremhez csatlakoztatott gépek megosztott mappáit. (WIN7 64bit, XP, Ubuntu) Az egyes gépekhez tartozó belépési jelszavakat kellett csak egy alkalommal megadni és a shortcuts-ból később már a jelszó nélkül lehet belépni a gépekre.
Youtube-al még senki sem hozta össze? Mennyire lenne kockázatos más 1283DD chipsetes firmware-el próbálkozni?

(#50) akala


akala
csendes tag

Sziasztok!

Sikerült, szert tenni egy ilyen készülékre és kérdésem a DVB-T tunnerre vonatkozik.
A leírások szerint Mpeg2 a tunnerre. Így aki kipróbálta az milyen helyi adottsággal rendelkezik?Mert tudtommal Magyarországon csak Mpeg4 formátumban sugároznak.

Köszönettel

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.