Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) HolloW


HolloW
senior tag

Hi.


A helyzet az, megakarok nezni egy filmet ami mellesleg CD n van, es amikor elkezdene jatszani akkor egyszeruen megall, a Total Commanderben eltunik a lemez egyseg gombsorbol a CD gomb, sajatgepbol ,intezobol is. ... a cd meghajtoval nincs baj, ez a lehetoseg kilove . :( a cd nem porog tovabb .. X akta ? ?? most telepitettem ujra a winfos-t akkor nem volt baj... segitsetek :)

Mi lehet a gond ?!?!?!?!?! :O

Bővebben: link

STEAM - KOBRA KAI!

(#2) bcs válasza HolloW (#1) üzenetére


bcs
aktív tag

szerintem a crackelt total commander a gond.

(#3) Viszi


Viszi
tag

És ujrainditás után ott van?

(#4) HolloW válasza bcs (#2) üzenetére


HolloW
senior tag

Ha ez LENNE a gond akkor felakasztanam magam... intezobol is probaltam, ugyan ez a hiba. . . . .. . :F:F:F

STEAM - KOBRA KAI!

(#5) HolloW válasza Viszi (#3) üzenetére


HolloW
senior tag

Igen :Y

STEAM - KOBRA KAI!

(#6) Viszi


Viszi
tag

Mivel játszod le?

(#7) HolloW válasza Viszi (#6) üzenetére


HolloW
senior tag

Media Player Classic, BSplayer, Divx player, Win Media Player 9,10... etc........


tokmindegy :((:((:((:((

STEAM - KOBRA KAI!

(#8) Viszi


Viszi
tag

Mostanában nézd meg milyen programokat raktál fel. Valószinüleg valamelyik rontotta el. Egyszer nekem is volt ilyen, mondjuk nekem az irást rontotta el.

(#9) HolloW válasza Viszi (#8) üzenetére


HolloW
senior tag

Az elso hozzaszolasomba lehet nem irtam bele.. most raktam ujra a winfost akkor jo volt, ez tortent kb 2 oraja :U

STEAM - KOBRA KAI!

(#10) Fauszt válasza HolloW (#1) üzenetére


Fauszt
senior tag

csak annál az 1 cd-nél csinálja? ha nem lejátszani akarod, hanem lemásolni a winyóra, akkor mi a helyzet?

(#11) HolloW válasza Fauszt (#10) üzenetére


HolloW
senior tag

Mingyart megnezem :), kell egy restart megint.... . . .. . . :C

STEAM - KOBRA KAI!

(#12) HolloW válasza HolloW (#11) üzenetére


HolloW
senior tag

Masolni se birom .... :O:O:O:O:O

[Szerkesztve]

STEAM - KOBRA KAI!

(#13) gLes válasza HolloW (#1) üzenetére


gLes
őstag

Milyen típusú az illető meghajtó? :)

(#14) HolloW válasza gLes (#13) üzenetére


HolloW
senior tag

LG 52x

STEAM - KOBRA KAI!

(#15) Fauszt válasza HolloW (#14) üzenetére


Fauszt
senior tag

akkor ezért:)) nincs másik optikai drive-od?

(#16) HolloW válasza Fauszt (#15) üzenetére


HolloW
senior tag

Ha lenne akkor ezt kib@sznam az ablakon ...

STEAM - KOBRA KAI!

(#17) gLes válasza HolloW (#14) üzenetére


gLes
őstag

Ehem...:U Öreg róka mán? Anno minden gépet egy ilyen OEM szirszarral toltak :DDD Nem volt mostanság új proci/vinyó/VGA, ami esetleg jobban leterheli ''szegény'' Codegány 300W-os tápodat? :U Ezek a jószágok bizony meghülyülhetnek egy kis feszültségingadozástól :)

Javaslatom a következő:
-vedd ki a gépből és próbáld ki a haver gépében ott jó-e, ha igen, akkor táp
-vedd ki a tápot a gépből és kérjél kölcsön vmi faccábbat szintén egy havertól monnyuk legalább 360W-osat, 3 GHz-es P4-nél pláne! ;)

Szal a lényeg, hogy sztem táp :DDD De vigyázz mert egy szar táp maradandó károsodásokat is okozhat vinyónál/optikai meghajtónál :Y Nekem amióta megvan az új tápom (Macron 300W->Chieftec 360W) azóta úgy duruzsol a Maxtor mintha sose lett vóna semmi baja :DDD Előző táppal sajnos dobálta a fejet, már majdnem új vinyót vettem mikor szöget ütött a fejembe, hogy bizony táp! :( És közben tényleg :DDD

(#18) Fauszt válasza HolloW (#16) üzenetére


Fauszt
senior tag

az van, hogy a cd-n szarul olvasható vagy olvashatatlan szektor van amivel az lg-d nem bir el és ennek eredménye amit írtál...

(#19) gLes válasza Fauszt (#18) üzenetére


gLes
őstag

Jah amúgy most hogy mondod, lehet hogy anno nekem is elkezdte ezt csinálni és ezért vágtam ki én is az ablakon :DDD Amúgy télleg nemtom hová lett ;] Egyszerűen felszívódott :Y

(#20) Fauszt válasza gLes (#19) üzenetére


Fauszt
senior tag

örülj neki, addig jó, amíg nem látod :))

(#21) HolloW válasza gLes (#17) üzenetére


HolloW
senior tag

Az Office xpet most raktam fel CD rol ... csak a filmekkel van baja ? ? :C

Amit leirtal az szep es jo LENNE de sajnos ezuttal felreleptel ; ))

STEAM - KOBRA KAI!

(#22) HolloW válasza HolloW (#21) üzenetére


HolloW
senior tag

Elkezdett masolni :C

Hogy ezt mi okozta ? : DDD

Bővebben: link

LASSAN, de biztosan :))

STEAM - KOBRA KAI!

(#23) gLes válasza HolloW (#21) üzenetére


gLes
őstag

Tipikusan táphiba ;] Vigyázz mert aztán megint elkezdi csinálni, és megint szentségelsz (tudom milyen az :U), aztán végül veszel egy új tápot, és akkor ''ugye vki már megmondta PH-n rég, de miért is nem hallgattál rá előbb :U'' :))

(#24) HolloW válasza gLes (#23) üzenetére


HolloW
senior tag

CAPS LOCK ON

NEM HISZEM EL 99 SZAZALEKNAL MEGALT :DDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDDD



caps lock off

STEAM - KOBRA KAI!

(#25) gLes válasza HolloW (#24) üzenetére


gLes
őstag

Ugye megmondtam? :U

Vegyél egy új tápot (lehetőleg 10 fölött, pl. Chieftec-et :P), meg egy új optikai meghajtó sem ártana :DDD (Monnyuk egy Toshiba vagy egy ASUS DVD-ROM) :U

(#26) Fauszt válasza HolloW (#24) üzenetére


Fauszt
senior tag

van ez így, próbáld meg alaposan megtörölni a cd-t sugárirányba belülről kifelé, aztán hátha, de nem sok reményt fűzök hozzá

(#27) gLes válasza Fauszt (#26) üzenetére


gLes
őstag

A CD csak katalizátor ;] Ha egy kicsit koszos CD-től behal a meghajtó ott súlyosabb gondok vannak :( Én tudom, mondom úgy emlékszem nekem is ezzel szállt el, és mellesleg sztem gyenge a táp erre a konfigra (ráadásul még Codegány is :DDD)

(#28) Gregorius


Gregorius
őstag

Nekem annó akkor csinált ilyent, amikor hibás (de nagyon) cd-t próbáltam meg olvasgatni egy antik philips-szel. Eleinte csak töprengett picit, aztán szépen lassan eljutott odáig, hogy mély gondolkodásba küldte az egész IDE vonalat, amire fel volt fűzve (az összes egy darab maradék rajta függő eszközzel együtt). Egy ''hard reset''-tel lehetett megoldani a problémát, egyszerűen lehúztam és visszadugtam az érintett meghajtót a tápról (a többi egység továbbra is működött). Csak saját felelősségre próbáld ki, nem tesz jót a vasnak! Bé megoldás: szerezz be egy meghajtót, ami tisztességesen tud hibajavítani.

(#29) gLes válasza Gregorius (#28) üzenetére


gLes
őstag

Ez nem hibajavításról szól, mert ha szar a hibajavítás, akkor csak szarul olvas be, de nem hal be tőle :DDD Szal vagy gyárilag ilyen szar a meghajtó, vagy valamiért meghibásodott, és mint mondottam ez a valami a legtöbb esetben a nem megfelelő tápellátás :)

(#30) HolloW válasza gLes (#29) üzenetére


HolloW
senior tag

Chieftec 360W tápod ingyen odaadod akkor jo ;) nincs folos 10 000 ft-tom

;]

STEAM - KOBRA KAI!

(#31) HolloW válasza HolloW (#30) üzenetére


HolloW
senior tag

Bar sztem ha sz@r lenne a tap az mashol is erzodne... amugy meg a CD jol lett megirva, nem karcos, mint mondtam most raktam fel XP-t ujra akkor mert nem csinalta ? ? ;P

STEAM - KOBRA KAI!

(#32) Fauszt válasza HolloW (#30) üzenetére


Fauszt
senior tag

szerintem próbáld ki másik gépben beolvastatni a cd-t, aztán ha sikerül, akkor tedd át annak optikai meghajtóját a tiédbe és ha ott is sikerül beolvasni (ami szerintem csaknem biztos) akkor nem a táp miatt van.
Persze az is előfordilhat, hogy nem találsz optikát ami beolvasná, ha a cd-n olvashatatlan szektor van.

(#33) Gregorius válasza gLes (#29) üzenetére


Gregorius
őstag

ha szar a hibajavítás, akkor csak szarul olvas be, de nem hal be tőle
Már amelyik, az újabb meghajtóim nekem se. De gyanítom, hogy itt nem csak a tápellátás lehet a probléma kizárólagos forrása, mert hasonló durvaságokat már csináltam egy döglött hdd-vel is. Az átlag olvasási ideje 10mp/szektor volt (hibás szektor esetén), és az azonos csatolón lévő másik meghajtó gyakorlatilag megszűnt létezni, a szektorok közötti résben volt egy-egy mozzanata. Közben a másik IDE vezérlőn vígan futkosott az adat oda-vissza. Ez van, gyenge tervezés, gagyi firmware vagy nem olvasták át alaposan a szabványokat... Jah, és komplikálja a dolgot, ha a TOC-ban van a hiba, mert azon általában kevésbé hajlandó ''feladni'' az eszköz. 'Nnem adja ki a lemezt'' tünetet lehet vele produkálni.

[Szerkesztve]

(#34) HolloW válasza Fauszt (#32) üzenetére


HolloW
senior tag

Van meg egy gepem, abban van egy DVD rom, azon beolvasta lejatszotta, nem a lemez a hibas es sztem a tap se... mind1 megnezem ...

STEAM - KOBRA KAI!

(#35) HolloW válasza Gregorius (#33) üzenetére


HolloW
senior tag

Legkozelebb akar magyarul is irhatnal :))


[Szerkesztve]

STEAM - KOBRA KAI!

(#36) Fauszt válasza HolloW (#34) üzenetére


Fauszt
senior tag

az olvasást úgy teszteld, hogy másold be a lemez tartalmát (ne csak lejátszást indíts). Ha a dvd-rom olvassa és van olyan cd amit az lg olvas, akkor ez azt jelenti, hogy a kérdéses cd-n nehezen olvasható szektor van, amivel az lg-d már nem bír el.

(#37) HolloW válasza Fauszt (#36) üzenetére


HolloW
senior tag

Masolni probalok

ez helyezet : DDDDDDDDDDDD

Bővebben: link



OMG :DD

[Szerkesztve]

STEAM - KOBRA KAI!

(#38) Fauszt válasza HolloW (#37) üzenetére


Fauszt
senior tag

melyik meghajtóval melyik gépben? Amig nem írja ki, hogy nem olvasható, addig hagyd.

(#39) HolloW válasza Fauszt (#38) üzenetére


HolloW
senior tag

Hagytam egy 5 percig : DDD

Aztan rajottem, hogy ez csak lejebb fog menni : DD

Amikor leallitottam akkor 40kb/s el tolta : D

2x ennyivel toltok, hamarabb letoltom mint atmasolom ?! : DDDDDDDDDD

LG 52x el


[Szerkesztve]

STEAM - KOBRA KAI!

(#40) HolloW


HolloW
senior tag

Jolvan, majd holnap folytatjuk... :) az agyam kezdi kiirni, hogy nem olvashato :DD



[Szerkesztve]

STEAM - KOBRA KAI!

(#41) Fauszt válasza HolloW (#39) üzenetére


Fauszt
senior tag

én azért megpróbálnám a másik drive-val, ha az elolvassa mégis csak gyorsabb

(#42) HolloW válasza Fauszt (#41) üzenetére


HolloW
senior tag

Apamat nem verem fel keso este... egy orkot ne ebressz fel : )))

Majd holnap megnezem mondom ;)

STEAM - KOBRA KAI!

(#43) Fauszt válasza HolloW (#42) üzenetére


Fauszt
senior tag

ja, az más :DDD

[Szerkesztve]

(#44) gLes válasza Gregorius (#33) üzenetére


gLes
őstag

Ezzel most nem mondtál ellent nekem :DDD Nem azt mondtam, hogy az feszingadozástól függ, hogy most jó-e vagy nem, hanem hogy ez idővel ''meghülyíti'' a meghajtót, tehát megdegelhet, ahogy a te vinyód is, szal ugyanaz a tapasztalat :DDD

(#45) gLes válasza HolloW (#42) üzenetére


gLes
őstag

Most már mind1 sztem, a CD-ROM kuka, ideje beruházni egy DVD-ROM-ba, lehet azt kapni ócsóér is ;] De úgy általában megérné beruházni egy jobb tápba, mert megér most 10ezret ''kidobni'' egy márkás cuccra, minthogy később 100ezret kelljen egy vadiúj gépre, mert először csak a CD-ROM, aztán a vinyó, aztán az alaplap...;]

(#46) HolloW válasza gLes (#45) üzenetére


HolloW
senior tag

Ne keserítsetek el megjobban :) igyis rosszul aludtam este :( valszeg uj tap lesz a lelke, varok meg erdemi hozzaszolasokat

Koszi hellau ; )

STEAM - KOBRA KAI!

(#47) HolloW válasza HolloW (#46) üzenetére


HolloW
senior tag

Ajanlanatok valami markasabb 300 W os tapot, mert ha ez a gond akkor jo lenne tudni elore az arat.

STEAM - KOBRA KAI!

(#48) Fauszt válasza HolloW (#46) üzenetére


Fauszt
senior tag

na mi van nem olvastattad be a másik gépen?

(#49) HolloW válasza Fauszt (#48) üzenetére


HolloW
senior tag

De, ott muxik... ;)

STEAM - KOBRA KAI!

(#50) Fauszt válasza HolloW (#49) üzenetére


Fauszt
senior tag

na akkor tedd át a dvd drive-ot a gépedbe aztán ha ott is elolvassa (szerintem el fogja) akkor egyértelműen az lg gyenge hibajavító képessége miatt van, nem pedig a táp miatt.
Persze meg kell jegyeznem, egy ilyen konfighoz valóban nem ártana egy jobb, nagyobb teljesítményű táp, biztos, ami biztos, na meg persze egy normális optikai drive.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.