Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) VVoid


VVoid
aktív tag

Sziasztok!

Canon Powershot G5, esetleg Pro1-et vennék. Van valakinek tapasztalata? Esetleg más Canon digitális géppel, aminek tudása megközelíti ezekét?
Véleményetek szerint megéri ilyesmit venni, vagy nem tudnak olyan sokat egy valmivel olcsóbb Canon géppel szemben?

Köszi.

(#2) L3zl13 válasza VVoid (#1) üzenetére


L3zl13
nagyúr

Látom a Canonhoz mindenképp ragaszkodsz. :DDD

Aki hülye, haljon meg!

(#3) VVoid válasza L3zl13 (#2) üzenetére


VVoid
aktív tag

Hát, ha esetleg mást tudsz ajánlani, ami minőségibb, ugyanakkor nem drágább vagy csak alig...

(#4) Atlantis válasza VVoid (#1) üzenetére


Atlantis
veterán

Nézz át a topicomba, van egy-két hasznos info:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=57757&arc=f[/L]

>>>>>>>> Creo Parametric ; Allplan Engineering ; McLaren F1 Team <<<<<<<< "A gondolkodás a lehető legkeményebb munka, valószínűleg ezért gyakorolják oly kevesen." - Henry Ford

(#5) bwoay válasza VVoid (#1) üzenetére


bwoay
nagyúr

Azért azt megjegyezném (mindenféle rosszindulat nélkül),
hogy aki ilyen szintű gépet venne, de nem tud e két, különböző használatra szánt masina között választani, annak szerintem nem való egyik sem.
El nem tudom képzelni, milyen elvárások lehetnek azok, amiket egy teljesen kezdő támaszt a gépével szemben, és CSAK a G5 és a Pro 1 rendelkezik velük.
Mert én úgy látom (és ez nem csak a digigépekre vonatkozik),
hogy még ha az ember meg is engedheti magának a legdrágább masinát,
ha nem tudja kihasználni a tudását/szolgáltatásait,
és nem igényli, nem érzékeli az általuk nyújtott minőségbeli különbséget,
akkor a vételükkel nemhogy nem nyert, hanem az ablakon dobott ki pénzt.
Durva a hasonlat, de egy WRC autó is jó arra, hogy az ember boltba járjon vele...csak ennek nincs sok értelme.
Pro 1, édes Istenem, mire kellene a 8 MP-es gép??? :Y

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#6) bwoay válasza VVoid (#3) üzenetére


bwoay
nagyúr

mit értesz az alatt, hogy minőségibb?
szerintem kezdjük inkább ott, hogy mire szeretnéd használni a fényképezőgépet,
és egy Canon A75 milyen szempontokból nem felelne meg az elvárásaidnak?

[ don't... don't believe... don't believe the hype ]

(#7) VVoid válasza bwoay (#6) üzenetére


VVoid
aktív tag

Természetesen érthető a felháborodásod.
Némi magyarázat: mivel az Egyesült Államokból, ráadásul nagyrészt ajándékba érkezik a gép, nyilván szeretném kihasználni az egyetlen soha vissza nem térő alkalmat, hogy lehetőleg minél jobb gépet hozassak, kb. 1000$ a limit. És nem szeretném egy-két év múlva lecserélni, bármiféle okból kifolyólag.
Szóval ezeket figyelembe véve, ha tudsz ajánlani bármit, mindenféle indulat nélkül...

(#8) viharhozo válasza VVoid (#7) üzenetére


viharhozo
addikt

A gond az, h a G5 a fenti osszeg felebe kerul.

Durvasága miatt töröltem - moderátor.

(#9) pilóta válasza VVoid (#7) üzenetére


pilóta
nagyúr

Szerintem döntsd el, hogy tényleg mire is használnád. Esetleg alternatívaként ajánlom a Minolta A2-t, nagyon jó kis gép, és van normális nagylátószöge is. Az 1000$-ba még épp blefér egy 512-es kártyával.

Aki él és nem boldog, az téved!

(#10) VVoid válasza pilóta (#9) üzenetére


VVoid
aktív tag

Éppen ez az újabb jelölt...
Jelen pillanatban úgy gondolom, pl. közeli tárgyak (10-20 cm), gyenge megvilágitás, éjszakai felvételek, ehhez hasonló esetekben kéne jól működnie, méghozzá nagy felbontásban. Az is fontos lenne, hogy gyorsan lehessen lekapni soha vissza nem térő pillanatot. És persze a meghibásodás lehetősége minél kisebb legyen.
Tudom, ez így nagyon általános...

(#11) pilóta válasza VVoid (#10) üzenetére


pilóta
nagyúr

Akkor viszont a Sony F828 a te barátod. A képminősége magasabb ISO-nál hagy némi kívánni valót magaután, de azon van a legnagyobb fényrejű obi, és tud infrát is.

Aki él és nem boldog, az téved!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.