Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#451) pitman válasza Stitch (#450) üzenetére


pitman
őstag

Egyszerűbb, hogy ha megváltoztatod a gép sorszámozását, majd megnézed az exifet.

(#452) Badb0y válasza Stitch (#445) üzenetére


Badb0y
addikt

Milyen programba mondod te ezt :F

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#453) Stitch válasza Badb0y (#452) üzenetére


Stitch
őstag

InfranView-val megnyitod, aztán ''e'' betű..de szigorúan jpg-ben lőtt kép esetén.

(#454) Badb0y válasza Stitch (#453) üzenetére


Badb0y
addikt

Aham, csak mert ACD SEE se, és a sima windows tulajdonságoknál sincs ilyen.

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#455) pitman válasza Stitch (#453) üzenetére


pitman
őstag

Én file number alatt látok sorszámot, de az csak a mappaszámot és az aktuális számlálót mutatja. Ez pedig manipulálható.

(#456) -=ZS=-


-=ZS=-
tag

Sziasztok, HEEELP!! Firmware... Már több mint egy éve meg van a gépem, és gondoltam, felteszem rá a hackelt firmwaret. Minden zökkenőmentesen indult, azonban 18% után megállt a feltöltés, onnan még pár perc várakozás után tovább indult, de 44%tól nem akar tovább lépni. Jelenleg nincs firmware a gépemen.. :O :O Próbálkoztam az Undutchables 2.3, 1.0 verziókkal, a Wasia firmware-rel és a gyárival is.. Mind tökéletesen ugyanúgy csinálta, és kimúlt. Valaki tud valamit lépni erre? Lehet, hogy a memóriakártyámat nem szereti? Kingmax 1GB élettartam garis, nem hinném, hogy bóvli..

Heelp :O :O :O

(#457) pitman válasza -=ZS=- (#456) üzenetére


pitman
őstag

A gép működik? Mindent úgy csináltál, ahogy a gyári leírásban a frissítésnél szerepel? (akku feltötve, objektív leszedve...)
Meg kellene próbálni másik kártyával, amit a gépben formázol le.
Ha ez sem segít, akkut kivenni, gombelemet is. Majd megismételni a folyamatot.
Természetesen mindezt csakis saját felelősségre, semmi garancia nincs rá, hogy az akku kivétele után életre fog kelni a gép, ha az előző frissítés sikertelen volt...
Legrosszabb esetben irány a szerviz...

(#458) -=ZS=- válasza pitman (#457) üzenetére


-=ZS=-
tag

Működik-e? Hát eddig működött ;) Most frissíteni tud, szerintem mást nem. Bár nem próbáltam, de a frissítésnél azt írja, hogy nincs rajta firmware, szóval van egy olyan sanda gyanúm, hogy fotózni nem sokat fogok vele. Akku csontig fel volt töltve, viszont az obi rajta volt. Az jelenthetett ilyen problémát? Ha hazamegyek, majd kipróbálom. Másik kártyát gyanús, hogy ebben a gépben nem tudok formázni, mivel nincs rajta firmware.. Gombelemet se szedtem ki, teszek egy próbát arra is. Legvégül marad a szervíz... Azt nem szeretném.. Gondolom nem tennék fel mosolyogva az undutchables-firmwaret nekem ;)

Köszi a tippeket!

(#459) Hydra SR válasza -=ZS=- (#458) üzenetére


Hydra SR
addikt

Egyébként mit tud az a hackelt firmware amit a gyári nem?

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#460) -=ZS=- válasza Hydra SR (#459) üzenetére


-=ZS=-
tag

Sok mindent, ami nélkül persze ugyanúgy élet az élet, csak ha több funkciót tudhat, akkor miért ne tudja. Gondoltam én.. ha érdekel a lista akkor google. tükörfelcsapás, meg mittomén, sok 10D funkciót.

(#461) pitman válasza -=ZS=- (#458) üzenetére


pitman
őstag

Akkor ezek szerint nem olvastad el a frissítés menetét, ahol emékeim szerint a következők szerepelnek: akku feltöltve, objektív levéve, frissítés alatt semilyen gombot nem nyomkodni, kártya és akkufedelet nem piszkálni...
Szerintem első menetben próbálj újra frissíteni levett objektívvel is.

(#462) -=ZS=- válasza pitman (#461) üzenetére


-=ZS=-
tag

Azt olvastam el, amit a firmware mellé tettek a neten, az az obit nem említette. Sajnos obi nélkül sem frissítette le..

(#463) pitman válasza -=ZS=- (#462) üzenetére


pitman
őstag

Akkor peched van. A régit sem tudod visszafrissíteni bele? Másik kártyával próbáltad már?

(#464) -=ZS=- válasza pitman (#463) üzenetére


-=ZS=-
tag

Nem tudtam visszatenni a régit se. Próbáltam a két féle undutchables-t, wasia-t eredetit... Másik kártyával még nem ált módomban kipróbálni sajnos. Ha valaki fel tudna tenni nekem egy bármilyen 300D firmwaret egy CF-kártyára, és összefutnánk eme öt perces művelet ereéig, azt értékelném.

(#465) Fryskitt válasza -=ZS=- (#456) üzenetére


Fryskitt
addikt

Hát ez alaplapoknál is cumi, de ott chipcserével megoldható. Szerintem csak szervíz.

Ne vegyél élő nyulat Húsvétra! Az ilyenkor vett kisnyuszik 90%-a nem éri meg az egyéves kort!

(#466) biggamer


biggamer
veterán

:Y November 18.-án szombaton 11.00 órakor 5. PHotóstalálkozó !!! [link] :Y

Program :
Természetfotós képek kiállításának megtekintése, majd Tropicariumban garázdálkodás, állatkák riogatása szembevakuzással ( :( ).
Ja, és menet közben minden megörökítése, ami mozog vagy áll egy helyben. :D

Minden jelentkezőt szeretettel várunk.

biggamer

Ha az életben minden fontos dolgot szemmel el lehetne intézni, akkor az utcákon csak halottak és terhes nők lennének ... WOT / BF3 / BF4 ... biggamerHUN

(#467) Dtomi


Dtomi
őstag

Döglött, féldöglött 300D-t vennék IR fotózás céljából. Privit dobjon akinek van ilyene eladó.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#468) vashal


vashal
tag

engem pedig érdekelne belőle az expo gomb :D

(#469) csiga997 válasza biggamer (#466) üzenetére


csiga997
őstag

A tropicariumban nem szabad vakuzni, de ez titeket ne zavarjon.

(#470) Hydra SR válasza csiga997 (#469) üzenetére


Hydra SR
addikt

2006-11-14 13:43:35 :U
Egyébként nem is voltunk a Tropicariumban végül, és tudtuk, hogy nem lehet vakuzni. Csak viccnek szánta biggamer is.

A privát arra való, hogy olyasmit írj, ami nem tartozik másra. A szakmai kérdéseknek általában van topicja. Ha nincs, nyiss egyet.

(#471) csiga997 válasza Hydra SR (#470) üzenetére


csiga997
őstag

Ej, ezt benéztem akkor. :B
Minek ilyen régi témákat felhozni? Süllyedj, topik, süllyedj! :D

(#472) Stitch válasza csiga997 (#471) üzenetére


Stitch
őstag

Így van, úgyse használ már senki ilyen gépet..rajtam kívül. :)

(#473) Badb0y válasza Stitch (#472) üzenetére


Badb0y
addikt

Meg rajtam :) Teljesen jó kis gép :)

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#474) Dtomi válasza Badb0y (#473) üzenetére


Dtomi
őstag

És nekem is kéne egy ha találnék egyet olcsón!!!

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#475) Stitch válasza Dtomi (#474) üzenetére


Stitch
őstag

[link] ..kérdés, mennyit kattintottak vele..

(#476) Dtomi válasza Stitch (#475) üzenetére


Dtomi
őstag

faint ár nagyon ennyit lazán megér grippel. Ha egyből megadja magát akkor is 20ropi a zárcsere. de grippel még úgy is plusszba jönnél ki.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#477) Dtomi


Dtomi
őstag

Végre boldog másodtulaja lehetek egy 300D-nek is. Igazán jó kis gép. Az s5600 meg mehet a rákba végre :C :DD :Y

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#478) Szten Márs válasza Dtomi (#477) üzenetére


Szten Márs
nagyúr

Milyen célra vetted a 30D mellé?

(#479) Dtomi válasza Szten Márs (#478) üzenetére


Dtomi
őstag

Igazából nekem csak werkfotók miat kell, valószínűleg nem fogom használni semmi másra, vagy ha esetleg több napos fotózásra megyek akkor viszem megammal 2.-nak, a biztonság kedvéért. Először egy 828-at akartam de olyan irreális áron adják, hogy röhely. Aztán faterom is állandóan szidta az s5600 fénymérőjét + én is utáltam, uh. ebből lett a 300D. Már feltettem a 10d firmware-t uh hasít a gép.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#480) Tüzi

[link]
ezen most nagyon elgondolkodtam...

どんな時代だろうが、機械は決断しない、 戦闘は人間がやるんだ。

(#481) Stitch válasza Dtomi (#477) üzenetére


Stitch
őstag

Há' hogy ne lenne jó. :) Legutóbbi alkalommal sem csalódtam benne: [link].

(#482) Terapeuta válasza Tüzi (#480) üzenetére


Terapeuta
őstag

Tekintve, hogy a tm 125-ért adja, ez tényleg jó ár...köszi a linket!
(csak lenne szürkében is)

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#483) Badb0y


Badb0y
addikt

Ha vkinek van ismerőse aki szeretne venni, akkor az ajánlja :) [link]

Minőségi laptopok https://notebookokhu.business.site/

(#484) RedMantis válasza Badb0y (#483) üzenetére


RedMantis
csendes tag

Hali!
A markolat esetleg meg van még?

(#485) Aston Deen


Aston Deen
tag

Sziasztok!

Nekem is van egy 300D-m amit kb egy éve vettem használtan. A napokban szerettem volna kipróbálni a Canon saját programját a Digital Photo Professionalt a képekhez, de észrevettem, hogy ezt a lemezt már nem kaptam meg hozzá.
Be tudom én ezt szerezni valahonnan? Mert a Canon oldaláról csak az update-okat lehet letölteni, az alap programot nem.

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#486) Terapeuta válasza Aston Deen (#485) üzenetére


Terapeuta
őstag

Sokat nem vesztettél...

Egyszerűen gondolkodni nagyon nehéz...

(#487) Aston Deen válasza Terapeuta (#486) üzenetére


Aston Deen
tag

Eddig én is hasonlóan vélekedtem, mást használtam az utómunkára és nem nagyon izgatott a program, de jó dolgokat hallotam róla, és ezért akarom most kipróbálni...

Az elektromos áram alatt lévő alkatrész ugyanolyan, mint amelyik nincs alatta. Csak más a fogása.

(#488) Breki


Breki
veterán

dpp3500

http://www.adidap.com/category/post_processing/resources/

másik fórumon mindenki agyondicsérte a programot
és van még sok érdekes dolog érdemes végigböngészni

Italodisco Fórum ritkaságokkal: http://www.sg.hu/listazas.php3?id=1105716561

(#489) vakund


vakund
csendes tag

Sziasztok.

A 300D lekezeli a 4gb. CF kártyákat?

:)

(#490) And válasza vakund (#489) üzenetére


And
veterán

Én 4GB-os CF-II microdrive-val használom, azzal működik.

(#491) vakund válasza And (#490) üzenetére


vakund
csendes tag

:R

(#492) Mec


Mec
aktív tag

http://hardverapro.hu/apro/eos_300d_zarhibas_vaz_elado/hsz_1-50.html

Zárszerkezet hozzá kb 15e Ft ebay-en.

mecsystem.uw.hu

(#493) Stitch


Stitch
őstag

Tennap egy bogár figyelt be a keresőmbe, a mattüvegen kergette a fókuszpontokat. :C De hogy került oda, mikor nem is cseréltem objektívet, na meg azóta hova lett, azt csak ő tudhatja. ;]

(#494) Naccsy


Naccsy
csendes tag

Sziasztok! Gondoltam hátha tudtok segíteni, abban hogy a gépem exponálás után, a kép mentése közben lefagy. Mi lehet a baja/megoldás? :)

when money say jump you say how high

(#495) adik válasza Naccsy (#494) üzenetére


adik
őstag

aksi? Valamelyik korabeli Nikonnak ugyanez egy ismert hibája volt, ott az aksi halálát jelentette.

[ Szerkesztve ]

Kettő, csipkebokor vessző!

(#496) And válasza Naccsy (#494) üzenetére


And
veterán

Próbáltad már másik memóriakártyával is? A jelenlegi CF-ed kártyaolvasóban hibátlan, gond nélkül írható, olvasható és formázható?

(#497) máyköl


máyköl
veterán

Sziasztok! Szerintetek érdemes még ilyen (300D) gépet venni? Mert sokan nem ajánlják... Nektek bevált? Mennyire tartós gép?

Üdv!

szerk: A redőny hiba mit jelent? Mennyi a javítása? :)

[ Szerkesztve ]

(#498) Dtomi válasza máyköl (#497) üzenetére


Dtomi
őstag

Lutri a gép, már nem biztos, hogy meg merném venni annak ellenére, hogy nekem az egyik 8-9x annyit ment mint az átlag 40D-k :D:D:D viccet félretéve ~80e expó lehetett benne és még mindíg hibátlanul működött úgy, hogy én a második tulaj voltam. ÉS a harmadik se hozta vissza azóta se .... Amúgy nagyon jó kis gép bár a mostaniakhoz képest lassú és csak 10D firmware-el érdemes használni. A fogása, és a külső alapján ma középkategória lenne 350-500D ig csak vicc mellette nagy akksi való bele mint a 10-50D be javítása sztem olyan 20 körül lehet de ne vegyél rá mérget. Képminősége nagyon szép. REdőnyhibásan 15-20 ezernél többet nem adnék érte.

"Megvan a saját véleményem - kemény vélemény -, de nem mindig értek vele egyet."

(#499) Mec válasza Dtomi (#498) üzenetére


Mec
aktív tag

nekem kb 21-ből jött ki, eredeti új Canon redőnnyel.

mecsystem.uw.hu

(#500) máyköl válasza Dtomi (#498) üzenetére


máyköl
veterán

Akkor miért nem ajánlják sokan? :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.