Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bootolási problémák ( Asus M2N lap) (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

Sziasztok!

A következő lenne a problémám, egy ilyen konfiguráció mellett:

* Asus M2N alaplap (0902-es Bios)
* 1GB ddr2 RAM
* Ati 256mb videókártya
* 400w táp

Ott az első nehézség hogy csak 1db IDE csatlakozó van a lapon, így arra kötöttem egy 120GB-os hdd-t rajta egy hibás windowsal (hiányzó Ntldr) majd a kábel második részét egy tesztelt és működő DVD meghajtóra csatlakoztattam.
Biosban: Primaey master a HDD, primary slave a DVD.
Bootolni beállítottam hogy először a dvdről menjen, utána a hdd-ről, végül hogy csak a dvd-ről. A probléma az hogy a meghajtó (amit hansúlyoznák hogy működik) , még be se hajlandó pörgetni a lemezt, csak kapom az üzeneteket hogy tegyem be a bootolásra alkalmas eszközt és nyomjak le egy billentyűt, de a behelyezett cd-re nem reagál. természetesen a cd is tesztelt, már máshol használtam, de kipróbáltam egy másik lemezzel és azzal se működött.
Valahogy el tudnám érni hogy bebootoljak a lemezről és feltegyem a hdd-re az xp-t.?

Előre is köszönöm a segítségeteket.

(#2) P-SZ-S


P-SZ-S
aktív tag

megoldódott, valószínűleg a kiszerelésnél sérült meg a dvd meghajtó, beszereltem egy másikat és most megy. Hogy lehet itt PH-n témát zárni?

(#3) ollie válasza P-SZ-S (#2) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Úgy, hogy megkérsz egy moderátort. A témát zártam, a továbbiakban meg légy szíves használd a keresőt, mielőtt új témát nyitsz.

***

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Bootolási problémák ( Asus M2N lap) (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.