Hirdetés

2024. május 8., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) tbmf


tbmf
csendes tag

Sziasztok!

Ezt a témát azért nyitottam, hogy itt lehetőségünk legyen tapasztalatokat megosztani, hibát elhárítani BenBox mini lézer gravírozó témakörben.
Ezek a berendezések általában ~30eFt körül kaphatók (AliExpress), jellemzően kis felületen képesek csak dolgozni, kis teljesítményű lézerrel.

Az én BenBox készülékem 80x80mm-es felületen tud dolgozni 300mW-al. Ez a lézer teljesítmény elég fán, bőrön történő gravírozáshoz, papírlap vágáshoz és talán hab vágáshoz is.
A PC-hez USB-n csatlakozik(virtuális COM port) és külön kap még 5V-ot adapterről.

Raszteres és vektoros módban képes dolgozni. DXF-et vagy helyben rajzolt dolgokat vektorosan rajzolja, betöltött bitképet pedig raszteresen, mint egy tintasugaras nyomtató, sorról-sorra.
Íme a kezelő programja:

Belenéztem a COM porti adatforgalomba és úgy tűnik GCODE szerű parancsokat küldözget a készüléknek, tehát elméletileg saját vezérlő szoftver is írható hozzá.

Egy videó a működésről
[link]

Ami a legnagyobb kérdés számomra, hogy milyen habanyagot lehetne vele vágni. 10mm-es polisztirol(hungarocell)-t próbáltam, de azt lehetetlen vágni, mert túlzottan elvezeti/szétszórja a fényt...
Amit még ki akarok próbálni az az egér alátét szivacs anyagának vágása, mivel fekete és nem túl vastag.

Ha van másnak is ilyen készüléke nyugodtan ossza meg itt a tapasztalatait, vagy kérdezzen, amiben tudok segítek.
A későbbiekben igyekszem még saját képeket és videókat felrakni a működésről.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.