Hirdetés

2024. május 6., hétfő

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#151) Gabbana


Gabbana
aktív tag

én rendőrtiszt vok, nekem teljesen tökéletes a jogszabályok, ebook, naptár, stb miatt, és akkor is tuti ha van egy olyan helyszínem, amit nem tudok fejből..ha nincs épp meló, akko Ageof, Worms, meg southpark :)

Egyébként a net nem megy usb-n keresztül.. netpókerezni szeretnék vele ágyon fekve.. de nem tudok..

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#152) Gabbana


Gabbana
aktív tag

nemtom lehet-e reklámozni egy másik topicot, de akinek acer n35 PPC-je van, az nézzen be az Acer N35 tulajok topicjába.. eddig egyedül vagyok...:)

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#153) Avicularia válasza Dufresne (#149) üzenetére


Avicularia
veterán

ehh fuvarozók :O
asszony kúton dolgozik,és a sok észkombájn kamionos nemhogy gps-t,de sokszor semmilyen térképet nem hoz magával
aztán jön ékes román és szerb nyelven érdeklődni ,hogy merre menjen
pedig szvsz 3-4 eltévedésből meglenne az ára

(#154) Avicularia válasza Gabbana (#151) üzenetére


Avicularia
veterán

ha van az asztali gépen net,és az AS fel van telepitve,akkor mennie kell rajta a netnek,ha bent van a dokkolóban,vagy rá van dugva sync kábel
tüzfalat nézd meg ,az be szokott kavarni

(#155) Dufresne válasza Avicularia (#153) üzenetére


Dufresne
addikt

Nem vagyok román kamionos, szóval csak feltételeztem :DDD
És sztem is meglenne 3-4 eltévedés árából, de ha mondjuk nem magánfuvarosok, ami azért valószínű, akkor biztos úgy vannak vele, hogy ha cégnek fontos, akkor majd esz nekem térképet, vagy PDA-t és megtanítja kezelni, ha meg nem, akkor jók lesznek majd a magyar kutashölgyek is:)

(#156) Gabbana válasza Avicularia (#154) üzenetére


Gabbana
aktív tag

köszi.. szerintem a legnagyobb probléma, h nem tudom hogyan kell a pdat beállítani.. telefonszámot, meg ilyenekt kér.. de sehol nem találok a neten olyat akinek ilyen gépe lenne... A gyári cd-t feltettem, így a pda fele magyar lett, a másik fele meg angol...

Nemtom hogyan oldjam meg :( kéne vki akinek ilyen van, és tud segyteni

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#157) Dufresne válasza Gabbana (#156) üzenetére


Dufresne
addikt

Az az igazság, hogy akinek WM 2003-a van, annak mind ugyanilyen készüléke van gyakorlatilag, kb olyan, mint az XP különböző gépeken.
Fel kellene telepítened az Active Sync-et [link] a géphez kapott kábellel csatlakoztatni a géphez, ekkor az active sync jelzi a készülék csatlakoztatását és innentől kezdve működni kéne a dolognak.

A telefonszám amit kér, az meg azért lehet, mert egy modemet akar beállítani magának, de az neked nem fog kelleni.

[Szerkesztve]

(#158) Avicularia válasza Dufresne (#155) üzenetére


Avicularia
veterán

nem is arra gondoltam ,hogy a kamionos vegye meg hanem a cég

sokszor van ,hogy bent kávézgatok a shopban,odajön a román kamionos és elkezd románul gajdolni
erre megkérdezem ,hogy beszél angolul(olyan még nem volt aki beszélt volna)
mondja nem,erre én meg mondom neki magyarul,ha majd megtanul emberi nyelven kommunikálni,akkor beszélhetünk :D
és nyugodtan kávézok olvasok tovább :)

ha kint vagyok ausztriában vagy németben,eszembe sem jut magyarul nyaggatni az ottaniakat

[Szerkesztve]

(#159) Avicularia válasza Gabbana (#156) üzenetére


Avicularia
veterán

magyarítást nem kellett volna felrakni ,azzal mindig gond van,fagyasztja a gépet

(#160) Dufresne válasza Avicularia (#158) üzenetére


Dufresne
addikt

Pedig néha bejön az anyanyelv. Egyszer sétálgattunk Londonban a Tower mellett, kerestünk valamit. Megállítottunk egy manust, elkezdtük faggatni, aztán pár mondat után mondta, hogy esetleg folytathatnánk magyarul is. ( 56-ban disszidált a manus :C )

(#161) Toness


Toness
őstag

Palm opendszeres gépekről van valakinek tapasztalata? Win-re gyártott progik egyáltalán nem mennek vele?

'' A hítpájpos hómméd mennyire müxik kingül? '' by M0Dair

(#162) Avicularia válasza Toness (#161) üzenetére


Avicularia
veterán

ppc előtt palmoztam
nem mennek a ppc progik egyáltalán

(#163) Gabbana


Gabbana
aktív tag

nem tudom megmagyaráznim iért, de egyik pillanatról a másikra beindult a net :D :C :C kiráály!

viszont.. az olvasgatáson kívül mikre érdemes használni? msn meg ilyenek nem mennek??
netpóker sztem esélytelen...

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#164) Avicularia válasza Gabbana (#163) üzenetére


Avicularia
veterán

messenger ,skype,filmnézés ,zenehallgatás,netrádió,játék,olvasás ezek mind mennek

(#165) Gabbana válasza Avicularia (#164) üzenetére


Gabbana
aktív tag

télleg kössz az eddigi infókat...

Hol találok msnt? meg pl filmeket a neten pdara?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#166) Avicularia válasza Gabbana (#165) üzenetére


Avicularia
veterán

szerintem MS-től tudsz letölteni
nekem gyárilag benne van

filmeket neked kell betömöríteni
pocketdivxencoder,ingyenes
[link]

(#167) Bandus99 válasza Gabbana (#163) üzenetére


Bandus99
őstag

Esetleg 1 kis hatarido naplo, jegyzetek keszitese, akar hangrogzitovel.
Esetleg unalom uzonek 1-2 jatek. Ha tul sokat kell varakozni akar film nezes.
Ha kocsizol es ismeretlen terepen vagy navigacio.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#168) Harlequin


Harlequin
tag

Hi!

Windows mobile 5.0 mennyire gáz? Van valakinek tapasztalata?
thx

(#169) Avicularia válasza Harlequin (#168) üzenetére


Avicularia
veterán

miért lenne gáz
azt mondják lassabb,de nem veszem észre az előző gépemhez képest,igaz a mostani gyorsabb mint a régi
egy hiányosság tuti van benne,nem tudsz wifin keresztül szinkronizálni

(#170) Harlequin válasza Avicularia (#169) üzenetére


Harlequin
tag

mivel azt úgyse használnám, valszeg nem kár érte

(#171) Dufresne válasza Harlequin (#170) üzenetére


Dufresne
addikt

Azért nem lenne rossz, mint bármikor kéznél lévő lehetőség, mivel a kábelt valszeg úgyis otthon tartja az ember.

(#172) Peet210


Peet210
őstag

Üdv
Nem tud valaki ajánlan valami jó hangrögzitő programot ami mp3-ba menti a rögzített hanganyagot és ingyenes.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#173) Kommy


Kommy
veterán

Hali
Meg tudnátok nekem mondani ,hogy melyiket érdemes megvenni e két pda közül.
Hewlett-Packard iPAQ h2210 vagy Medion MDPPC 250 csak mert a prociban térnek el meg ,hogy a hp-ban van bluetooth. És hogy melyiknek jobb a procija mart a hp-ban Intel XScale PXA255 400 MHz van a medionban pedig Samsung S3C2410 266 MHz. [link]

(#174) Peet210 válasza Kommy (#173) üzenetére


Peet210
őstag

Üdv
A hp előnye:bluetooth, CF kártyát is olvas, nagyobb proci, cserélhető aksi
A Medion előnye: nagyobb aksi(100mAh a külömbség)
Hogy melyik a jobb proci hát talán Intel XScale PXA255 400 MHz bár 266-os is jó szerintem.Nekem az Acer N30-asomban is ugyan ilyen Samsung S3C2410 proci van és elég jól teljesít.Mindenesetre nálam a bluetoothos készülékek vannak előnyben.
Innentől a te kezedben a döntés.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#175) telcom


telcom
tag

Hello.

Tudja valaki, hogy acer n311 pda milyen autóstartóba megy bele normálisan?



Köszi

telcom

(#176) Avicularia válasza Peet210 (#172) üzenetére


Avicularia
veterán

mail ment,nézd meg

(#177) Peet210 válasza Avicularia (#176) üzenetére


Peet210
őstag

Köszönöm tényleg jó :R :C

Today's record, is tomorrow's motivation

(#178) Kommy


Kommy
veterán

hali
Valaki meg tudná nekem mondani, hogy hogyan lehet rárakni másik nyelvet a pda-ra és, hogy honnan lehet letölteni. A PDA egy HP IPAQ h2210-es a Windows mobile 2003 oprendszerrel erre kéne mert nem nagyon tetszik a német nyelv. előre is köszönöm a válaszokat

(#179) Dufresne válasza Kommy (#178) üzenetére


Dufresne
addikt

Úgytudom, te saját magad otthon nem tudsz igazán rárakni másik nyelvet, de nézz körül ez ügyben a pdamania-n, ott sokat írnak ilyesmiről is, vagy a beszerezhetőségéről.

(#180) Dufresne válasza telcom (#175) üzenetére


Dufresne
addikt

Sztam a Dicota univerzális tokokba jól belemennek, de még konkrétan n311-re készített tartót nem láttam.

(#181) Kommy válasza Dufresne (#179) üzenetére


Kommy
veterán

köszi

(#182) Dufresne válasza Kommy (#181) üzenetére


Dufresne
addikt

Amúgy ha van magyarítás, akkor boltban olyan 7k körül adják.

(#183) Victoriuss


Victoriuss
tag

Sziasztok!

Hót hülye vagyok a témához, ezért bocs a f*sz kérdésemért....Tervezgetem, hogy veszek a kocsiba egy GPS-t, s állítólag ebből két fajta van. Van az egyik, és van a másik, amit PDA-nak hívnak. Érdekes, az én fejemben a PDA egy palmtop. A sógorom mondta, hogy higgyem el, az PDA, amit felcuppantok a szélvédőre, s mondja, merre menjek. :))

Jó helyen járok?

http://www.konzolcenter.hu

(#184) Dufresne válasza Victoriuss (#183) üzenetére


Dufresne
addikt

Jó helyen jársz és valóban van kétféle, az egyik egy GPS-el kiegészített PDA, amire feltelepítesz egy tetszőlegesen megvásárolt navigációs programot és rábízod magad a navigációs szisztemre:D
A másik meg szintén egy hasonló eszköz, ami viszont a navigáción kívül tudtommal semmi másra nemjó igazán, mint pl a Garmin cuccai és ezeken nem is választható igazán tetszőleges szoftver sztem.

Árban és tudásban mindkettőre számtalan variáció létezik, cirka 50k-től a csillagos égig.

PDA annyival tud többet, hogy mondjuk tudsz rajta filmetnézni, meg mp3-at hallgatni, netezni, összekapcsolni a számítógépeddel/telefonoddal, jegyzeteket irogatni benne, vagy akár prezentációkat, szóval jóval multifunkciósabb, mint egy csak nacigációra kitalált eszköz.

(#185) Victoriuss válasza Dufresne (#184) üzenetére


Victoriuss
tag

Köszi az infot! Akkor a PDA nem egyenlő palmtoppal. Nekem olyan felcuppantós kellene, s lehetőleg olyan, amihez van teljes MO térkép, de nem árt, ha Európa! :)

Mitől függ, hogy melyikre milyen szoftver tölthető fel? Milyen kategóriában érdemes venni? Gondolom a legolcsóbbat alkapból nem, valami arany középút kellene. Van feketelistás gyártó? Amit semmiképp sem szabad venni?

http://www.konzolcenter.hu

(#186) Johnny válasza Dufresne (#184) üzenetére


Johnny
senior tag

Meg a PDA-hoz jóval olcsóbb a térképprogram, könnyebb a frissitéseket beszerezni. Ne adj isten léteznek warez verziók, amit pl. egy Garminhoz nem találsz meg. Cserébe kisebb a képernyő.

(#187) Johnny válasza Victoriuss (#185) üzenetére


Johnny
senior tag

Ha csak navigációra kellene, akkor gyakorlatilag a pda összes paramétere tetszőleges, mert a mostani pda-k bármelyike elboldogul a legújabb naviprogikkal is. Ami számít, az a gps vevő milyensége. Sirf III-as gps vevőn kívül venni szerintem jelenleg butaság, mivel árban nem jelentősen drágább, viszont jóval érzékenyebb.
Vagy beépített vagy BT-s gps-t szabad venni szvsz. Beépítettel jobban jársz, mert együtt olcsóbb és használni is könnyebb (cserébe rövidebb az üzemidő, ez viszont kocsiban lényegtelen).

(#188) Johnny válasza Victoriuss (#185) üzenetére


Johnny
senior tag

Ha típus érdekel: www.pdamania.hu
Itt érdemes a webshopban valamilyen beépített Sirf III-as gps-s pda-t nézned (pl. Mitac Mio 180).
Ami még kell az autóban használathoz: autós tartó, töltő, érdemes venni a kijelzőre fóliát és valamilyen tokot a cipeléshez. Kell még egy memóriakártya, mert a térképszoftver azon tárolódik (pda memóriája túl kicsi ehhez).
Térképszoftverből Mo-ra egyértelműen ajánlható az I-Go (vagy a Destinator, de ez már nem frissitett), ezt memóriakártyán adják. Európára szintén van I-go, pl. fullos Európai verzióban ez 1 gigás sd kártyán jön.

(#189) gorlin válasza Victoriuss (#183) üzenetére


gorlin
őstag

A te jóbarátod egy Asus a636,vagy 636 lesz ,plussz venned kell majd egy I-GO-t(ha navigálásra akarod használni)


Ez a lehető legjobb amit ma vehetsz.PDA,beépített GPS-el,nagyon megbízható!
Adnak hozzá autós tartót!
Vagy ha olcsóbbat szertnél akkor egy Mitac Mio 169,vagy Yakumo DeltaX
A lényeg hogy SIRF3-as GPS vevő legyen benne!!!!

(#190) Johnny válasza gorlin (#189) üzenetére


Johnny
senior tag

Asus 632 v. 636-ot csak akkor vegyél I-go mellé, ha a bolti verziót használod.

(#191) Dufresne válasza Johnny (#190) üzenetére


Dufresne
addikt

Jó az mindkettővel. :DDD

Amúgy énis Asus a636-ot fogok véteezni heteken belül.

(#192) gorlin válasza Johnny (#190) üzenetére


gorlin
őstag

Ezt nem igazán értem :F
Természetesen eredeti I-GO ra gondoltam,1x kibírható amit ki kell érte fizetni.

(#193) Avicularia válasza gorlin (#192) üzenetére


Avicularia
veterán

hát nem tudom ,kicsit borsosnak érzem a bruttó 73,900 forintot egy európa térképért
főleg hogy következő évben tudod csak ingyen frissíteni ha jól tudom,2 év múlva veheted meg ismételten(ebben nem vagyok biztos,de elég drága akkor is)

(#194) Johnny válasza Dufresne (#191) üzenetére


Johnny
senior tag

Semmi sem megoldhatatlan nyilván :)
Gratula a géphez :D Mondjuk én nem vagyok kibékülve vele, elég sok az inkompatibilitás. De ennek java része a WM2005-ből ered.

(#195) Dufresne válasza Johnny (#194) üzenetére


Dufresne
addikt

Mikre gondolsz pontosan?
Mert az tudom hogy wm5 miatt sok progi beszól...

Amúgy még nincs meg a gép.

(#196) OddMan


OddMan
őstag

Szerintetek ez a kártya-olvasó/író [link] a 2GB-os SD (Secure Digital) kártyákat is írja? :U
A leírásban csak 1GB-os kártya-olvasó/iróként van feltüntetve, de esetleg próbálta már valaki ezt a típust nagyobb pl.: 2GB-os SD kártyával? :U

''A szíved szabad! Légy bátor és kövesd!''

(#197) Dufresne válasza OddMan (#196) üzenetére


Dufresne
addikt

Adatlap legalján van egy elérhetőség, írj nekik,vagy hívd fel őket, biztos megválaszolják.

(#198) Johnny válasza Dufresne (#195) üzenetére


Johnny
senior tag

Ha már navigáció: Destinator PN nem telepíthető (patch már van). I-go 2005, 2006-t is patchelni kellett. Activesync usb1-s laptopon is csak úgy müködött, ha vissza volt véve az adatátvitel sebessége, különben nem látta a pda-t (sorry, nem emlékszem pontosan, azt hiszem a soros átvitelt kellett választani, mindenesetre az első menüpontot). Többek között. Mitac Mio 180, Yakumo DeltaX és ugyanez a laptop párosítással ezeknél semmi gond nem volt.

(#199) lajo


lajo
senior tag

mi a különbség a pda-palm-ppc között? most egy ppc van nálam. csak érdekel ja és esetleg egy jó letöltőhelyet wmobile 2003-hoz tudtok linkelni?
kössz :R

(upsz pár hszel felettem van valami hasonló )

[Szerkesztve]

(#200) Dufresne válasza Johnny (#198) üzenetére


Dufresne
addikt

Jah láttam a PDAmania oldalán a patch-et IGO-hoz.
Laptoppal nem lesz használva és amúgy pdamania-n eléggé meg vannak elégedve a készülékkel:) IGO meg sima és tört is működik vele sok embernek.
Igazából nézegettem más készülékeket is, de n560-hoz 20al drágábban tudok hozzájutni és akkor még autós készlet sehol és más ennyit tudó alternazívát meg nemnagyon láttam, mert BT és wifi mindenképpen kell nomeg a beépített GPS,

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.