Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Bandus99


Bandus99
őstag

A mar meglevo azonnali kerdesek ill azonnali mobilos kerdesek alapjan inditanam el a topicot. Remelem hasznat veszitek.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#2) Bandus99


Bandus99
őstag

Kerdes
Dell Axim X30 PDA-m van (bar ez nem lenyeges talan a kerdes szempontjabol)
Csatlakoztatom a PDAt a szgephez. szinkronizal. de mikor eltavolitom a pdat az activeSync nem valaszol ''lefagy''
Mitol lehet ez? mit tegyek ellene?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#3) supercow2 válasza Bandus99 (#1) üzenetére


supercow2
csendes tag

lekéstem.

[Szerkesztve]

Olympus E-620, 14-42mm, 40-150mm kit

(#4) Silencer83 válasza supercow2 (#3) üzenetére


Silencer83
addikt

puuuk ;]

(#5) szalai56 válasza Bandus99 (#2) üzenetére


szalai56
senior tag

Hanyas activ, már van 4.1 is, bár nekem nem fagyott csak nem csinálja a BT-vel a szinket.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#6) Bandus99 válasza szalai56 (#5) üzenetére


Bandus99
őstag

4.1.0 build 4841
mukodik szepen csak mikor kiszedem pdat a dokkolobol utana aktiv programok bezarasanal a nem valaszolt kapom Vagy valahol mielott leszedem ''bontani'' kellene a kapcsolatot

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#7) szalai56 válasza Bandus99 (#6) üzenetére


szalai56
senior tag

Én a pda-n activsync leválasztás utána pc program close. Tökéletesen megy.

Amiga1200; http://amigos.amiga.hu/szalai56/

(#8) Bandus99 válasza szalai56 (#7) üzenetére


Bandus99
őstag

Akkor nalam valami baj van ezzel.... Na majd rajovok idovel mi a baj...
koszonom.

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#9) Bandus99


Bandus99
őstag

Ugy latom nincs nagy sikere a topicnak :(
Azert kerdezek meg1 dolgot.
Van DellX30 as PDA hasznaltban vettem es nincs hozza autos tolto. Nezelodtem, de nem is talaltam sehol. Tudna esetleg vki segiteni merre lehetne beszerezni ehhez a tipushoz autos toltot?

Van me'g ve'r a koffeinkeringe'semben

(#10) Silencer83 válasza Bandus99 (#8) üzenetére


Silencer83
addikt

csa Fonok, itt van Neked egy kis [kép] ... ;] :P

(#11) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Szevasztok!

Adott egy HP ipaq rz1710-es készülékecske, mivel tudom még bővíteni, a gps-en, és a wifi-n kívül? És hol tudnám a legjobb pénzért eladni?

(#12) gti16v


gti16v
őstag

sziasztok


abszulut nem értek a pda-hoz,,,,de azért vettem egy ilyet: [link]


kérdésem:a windowst lehet rajta valahogy magyarositani?
és hogy magyarország térképem van,de szeretnék egy europa térképet hogy honnan szerezzek,ha nincs akkor cseh,szlovák,ausztria,német térképet....persze az ár is fontos volna


nagyon köszönöm ha valaki segitene...

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#13) gti16v válasza gti16v (#12) üzenetére


gti16v
őstag

nem valami pörgös ez a pda forum,pedig nagyon tanácstalan vagyok....

http://www.kephost.com/view3.php?filename=a1_2014_2_20_al6xxx6fbd.jpg

(#14) Omni


Omni
aktív tag

Sziasztok.

Hogy tudom meg a beépitett wlan kártya MAC adressét? Van egyáltalán neki? /FS loox 420 BT WL/

(#15) Omni válasza Omni (#14) üzenetére


Omni
aktív tag

Közben megoldódott a probléma, beirom hátha mást is érdekel majd: a vxIPConfig nevű programot kell feltelepiteni a PDAra.

(#16) Bubee82


Bubee82
őstag

Üdv!

Olyan kérdéssel fordulok hozzátok h tudjátok e h mitől lehet a következő probléma:

Egyik ismerősöm vett egy Dell Axim v5ös pda-t, majd vett hozzá egy bluetoothos CF karit (Conceptronic BT CF card) és egy I-Show Bluetooth GPS vevőt (32 csatornás). A gond ott van h a bt kapcsolta létezik és múködik zsírul, viszont a navigációs szoftverek az istennek se hajlandóak gps jeleket fogni. Sokféle képpen próbáltuk, de sehogyse ment. Nem látja a műholdakat és egyáltalán semmit.

Ahogy néztük talán a portokkal lehetnek gondok, mivel a vevő és a gép nem uazon a porton akar kapcsolódni és sehogyse tudjuk átállítani. Valszeg ez a gond, de nem 100%.

Ha vki tudja a választ segítsen pls.

Kötyi.

(#17) -Tsaba-


-Tsaba-
tag

Hát mit láttam PDA-CF MOBILTELEFON EGYSÉGET ([link])!!!
Ez szerintetek azt jelenti, hogy egy cf kártyahely segítségével mobiltelefont is varázsolhatok az amúgy egyszerű pda-mból???
Vélemény???
Ugyanilyen kéne, csak sd-s, ilyet tud vki?



[Szerkesztve]

(#18) xedos válasza -Tsaba- (#17) üzenetére


xedos
addikt

A PDAmania fórumában olvastam, hogy szinte használhatatlanul szarok, ráadásul drágák is...
Mindenképpen csak úgy vedd meg, ha ki tudod próbálni és jó neked.

(#19) -Tsaba- válasza xedos (#18) üzenetére


-Tsaba-
tag

:R

(#20) Bubee82 válasza Bubee82 (#16) üzenetére


Bubee82
őstag

Vki esetleg?

(#21) ChiliMan


ChiliMan
csendes tag

Sziasztok!
Most regisztráltam magam az oldalon.
Állítólag a hpc sokkal jobb, mint a ppc.Megtudná valaki mondani, hogy miért jobb a handheld pc??

[Szerkesztve]

(#22) DonK


DonK
aktív tag

Jó estét kívánok (esetleg reggelt :) ) a kedves fórumtársaknak, egy már valahol biztosan megvitatott kérdésre szeretnék választ kapni. Van két pda, mindekettőn wm 2003 se fut.
Lehet-e wm 5.0-ra upgradelni, és ha lehet, érdemes-e, ha ne, lehet, akkor pedig lesz-e rá kilátás? Válaszokat előre is köszönöm. Azt is megköszönöm, ha (persze kulturáltan) kioktattok, hogy hol van ilyen téma, hol vitatják ezeket a kérdéseket, google a barátom, de gondoltam itt is megkérdem. Mégegyszer, köszi!

(#23) Gergi válasza DonK (#22) üzenetére


Gergi
aktív tag

Tudtommal csak azokat a pdákat lehet upgradelni, amelyekre kiadták a wm5.0-ás frissítést (a gyártók adott típusra optimalizálják a wm5.0-át). Sajna pdáknál nem úgy működik mint a pc-ken a windózer, h akármelyik gépre felmegy ha megvan a cd. ;)

(#24) Menhir válasza DonK (#22) üzenetére


Menhir
csendes tag

Ide vonatkozó topikokat a www.pdamania.hu oldalon találsz. Mintha láttam volna olyat is, ahol a Wm 5.0-t tárgyalják.

(#25) Macros


Macros
csendes tag

Sziasztok!
Több gondom is van egy h3950-es pda-val! Remélem tudtok segíeni 1-2 gondomon :)
1. Szeretnék ráinstallálni egy wint - nem upgradelni, hanem teljesen újra rakni
(úgy tudom, kell hozzá valami progi, amivel ezt meg lehet tenni)
2. Van egy Aeromap vr3 progim, amiről úgy tudom, hogy elég okos, de ha van jobb tipp, szívesen fogadnám!
Hát ez pontosan 2 probléma lett!:D
Előre is köszi

(#26) Avicularia válasza Macros (#25) üzenetére


Avicularia
veterán

1 kérdésre a válasz,egy hardreset alapállapotba hozza a gépet,wint nem kell telepíteni PDA-ra

(#27) Menhir válasza Macros (#25) üzenetére


Menhir
csendes tag

2. kérdésre a válasz: az IGo 2006 Magyarország (még nem jelent meg, de már előrendelhető; és csak SD kártyán jön ki), és a Magyarország Útinfo 1.8.5 lehet még megoldás. A pdamania-n találsz teszteket.

(#28) TBC válasza gti16v (#12) üzenetére


TBC
tag

Szia!

Elméletileg lehet. Nekem megvan a magyarosítás, bár nem tudom honnan lehetne letölteni, illetve milyen a jogállása. Délután beírom a nevét is, csak most nem vagyok otthon.
Magyarország térképnek használd az IGO-t, külföldre pedig a Tom-Tom navigátort. Az összes nyugat európai ország benne van, és még magyarul is tud beszélni(Bár kicsit töri a nyelvünket :DDD ). Viszont készülj fel rá, ha felrakod az összes ország térképét legalább egy gigás kártyával számolj...

(#29) Macros válasza Avicularia (#26) üzenetére


Macros
csendes tag

Hogy kell hard resetelni? Instaláltam rá 1 játékot, aztán kicsit be volt alssúlva, gondoltam nem árt egy reset és azóta nem kapcsol be!:(
Azért is érdekelne, hogyan kell újra rátenni win-t, mert bátyámnak is ilyenje van és linux lett rá telepítve, de szeretné visszatenni a win-t!

(#30) Macros válasza TBC (#28) üzenetére


Macros
csendes tag

Köszi a tippet! Mindenképpen meg kellene műtenem a win-t, mert német nyelvű (és attól idegbajt kapok - min. angol kéne hogy legyen), illetve már össze is omlott, mint előbb írtam!
Köszi a térkép tippet!
A linkeknek pedig szintén örülnék!:D
Köszi mégeccer!
:))

(#31) Avicularia válasza Macros (#29) üzenetére


Avicularia
veterán

általában minden típuson más,de bekapcsológomb+reset valószínű,de nem ismerem a konkrét modellt,kézikönyv segíthet
ha linux van rajta,akkor annak a romját már lecserélték
meg kell szerezni a hozzá való oprendszert és romot frissíteni
mivel úgy látom nem vagy hozzáértő,az otthoni romfrissítést nem ajánlom,mert ha nem sikerül,akkor szaladgálhatsz hozzáértő után ,aki megcsinálja

(#32) aurora


aurora
csendes tag

Sziasztok.
Gyors segítséget szeretnék kérni PDA kérdésben. Nagyon gondolkodomrajta, hogy telefonomat elcseréljem egyre.Egy Xplore G18-ról van szó. Életemben nem volt még a kezemben, és nagyon kevés leírást találtam róla a NET-en.Szerintetek mennyit ér egy ilyen? Magyarítható a menűje?Van valami típus hibája? Mi szól mellette, és mi ellene? Esetleg ebben az árban másik típust érdemes keresni, vagy teljesen megbízható ez is?
Kérlek segítsetek ezekben a kérdésekben egy kezdő PDA-snak.:)Megéi lecserélni egy mobilt PDA-ra?
Köszi előre is, sziasztok. :F

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#33) gergo16


gergo16
csendes tag

Hi!
Tudna vki nekem véleményt mondani a hp ipaq hx2790 ről?
főleg a képernyőjéről. Elvileg valami más cucc....
köszi

(#34) Omni válasza aurora (#32) üzenetére


Omni
aktív tag

Személyszerint fázom az ilyen cuccoktól. Valószinűleg pda-nak se jo, meg telefonnak sem ideális /készenléti idő.../ Szerintem jobban jársz egy egyszerű telefonnal meg egy használható pdaval.

(#35) Avicularia válasza Omni (#34) üzenetére


Avicularia
veterán

bár nem ismerem a fenti készüléket,de szerintem meg pont az a gond,ha külön van a teló ,meg a PDA
rosszabb 2 külön cuccot cipelni
ha végképp nem akarom magammal vinni a PDA-t,átdobom a kértyét egy régi SE T-68i-be,és azt viszem magammal

(#36) aurora válasza Omni (#34) üzenetére


aurora
csendes tag

Szóval azt mondod: nem érdemes.Csak a készenléti ideje miatt? A tulaj azt mondta most egy 1300 MA-os aksi van benne. Mi szól még ellene? Minden jótanácsot örömmel fogadok.Köszi ezeket is.

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#37) Omni válasza aurora (#36) üzenetére


Omni
aktív tag

Nem tudom hogy bővíthető-e a memóriája, valószinűleg nem /pdamaniás teszt/, és igy csak 16Mb memóriája van. Az operációs rendszere eléggé régi palm fejlesztés, manapság amugyis a windowsos ppc a ''trendi'' /arra jön ki a progik nagy többsége/. Persze a lényeges dolgok biztos megvannak erre a plam verziora is /pl: pdf olvasó/


Én áldom az eget hogy külön eszköz a telefonom, és a pda-m. A pdam elég aktivan használom /wlan net/, ha a telefon is integrálva lenne, délutánra már lemerülne, kikapcsolna.

Régen volt egy accomplim, az is ilyen telefon-pda kombó volt. Abban még például elég idegesitő volt hogy menet közben nem tudtam smst irni. Mindig máshova bőktem a tollal. Egy valodi gombokkal rendelkező telefonnál például ez ugye nem probléma.

Nemrég láttam hogy valaki 35-ért árulta ujonnan, szerintem kb reális.

(#38) aurora válasza Omni (#37) üzenetére


aurora
csendes tag

Nem bővíthető, de azért kérdezlek benneteket, mert több tapasztalatok van PDA -ban, és mindenki jótanácsát szívesen meghallgatom.Szeretném tudni mik az előnyei, és a hátrányai ennek a PDA-nak? Köszi, szia.

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#39) Peet210 válasza aurora (#38) üzenetére


Peet210
őstag

Az hogy nem bővíthető az elég gáz, szerintem.Ahogy elnézem meg ráadásul kicsi a memórija is, nem sok mindenre elég.Ami tetszik benne az talán a külseje egész jól néz kiés az, hogy kicsi.Én személy szerint jobban szertem kölön a PDA-m és a telefonom.Persze ezt mindenki maga dönti el, hogy neki melyik a jobb.Egy PDA-t tudsz bővíteni(memóriakártyákkal), többféle alkalmazást tudsz futtatni(a legtöbb mai PDA a Microsoft Windows Mobile 2003 Second Edition for Pocket PC vagy valamelyik változatát használja), képet zenét videókat tárolhatsz és nézhetsz meg.Egyébként mire szeretnéd használni(egy ilyen okostelefon esetében a telefonáláson kívűl)?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#40) aurora válasza Peet210 (#39) üzenetére


aurora
csendes tag

Szia.Elsősorban tényleg számít, hogy nagyon szép, nem otromba. :) Ez még női kézben is csinos.A második indokom, hogy így is 2 telefont cipelek, egy Pannonos, és egy T-mobilost. Már ez is sok, pláne, ha külön PDA-t is hordanék.Kisebb java alkalmazások használata ;) miatt tartom jónak.Erről most nem írnék bővebben. :) Van laptopom is amit tudok magammal vinni, normális fényképezőm is van, tehát nem ezek a fő szempontok. Ilyenem még nem volt, nem tudom hogy kell rátenni a rendszert, ezért egy jópofa kihívás, ráadásul ''2 in1''. :) Az OS system sem idegen, nem zavar az angol.Ráadásul ilyennel nem igazán találkozom szembe az utcán. Ha majd annyira bejön és megtetszik, akkor lehet, hogy keresek egy olyant, ami nem igazán nagyobb ennél a tipusnál, nem 7-8 cm széles.Viszont ez most még nagyon idegen világ nekem, ezért kérdezlek benneteket, segítsetek megmondani mi az előnye, mi a hátránya, van-e tipus hibája?Köszi, várom válaszod. Szia.

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#41) Peet210 válasza aurora (#40) üzenetére


Peet210
őstag

Nos erről a tipusról(Xplore G18) tapasztalatom nincs csak amit a PDAMánián olvastam róla.Ezek szerint neked mindenféleképpen olyan készülék kell ami PDA és telefon egybe.Nos mutatok 2-t [link], [link] ezekkel első ránézésre csak egy baj van az áruk.Ha eddig még nem olvastad akkor olvasd el ezt az Xplore G18-ról [link], de ha már olvastd akkor mérlegej, hogy neked elegendő-e ez a tudás annyiért amennyiért meg akarod venni.

Today's record, is tomorrow's motivation

(#42) aurora válasza Peet210 (#41) üzenetére


aurora
csendes tag

Szia Peet.
Köszi a linkeket, megnéztem. Amit a G18-ról küldtél már láttam régebben.A másik kettőt nem. Igazából a 6340-es tetszik még kinézetre valamennyire, viszont arról egész sok rosszat írnak, és elég ''bumfordi'' a kinézete.A Treo nekem nem annyira design-os,bár keskenyebb, és az árhoz képest úgy tünt nem sokkal tud többet, mint a G18. Szóval nincs arányban a 2 PDA árban.Igazad volt, amikor azt írtad, hogy első ránézésre egy bajuk van csak. :) Tény, hogy a G18 kinézete, nagysága kellemesebb. A Treo memóriája sem sokkal nagyobb.Tudod nem üzletember vagyok, hogy profi PDA-m legyen :) , ha nem fog megtetszeni, akkor olyan árban szeretnék egyet, amit viszonylag könnyen, normális áron el is lehet adni.Ha lenne 100 ezrem, biztos könnyebb lenne dönteni, de sajnos csak az új telefonomat tudom beleforgatni egy PDA-ba, és muszáj, hogy maradjon rajta pénzem, mert nagy kiadásom volt mostanában egy szomorú dolog miatt.Ha bármi ötleted van még szívesen venném, megnézném. Köszi addig is, szia. ;)

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#43) Peet210 válasza aurora (#42) üzenetére


Peet210
őstag

Üdv
Ha azt vesszük, hogy neked nem kell profi PDA akkor ez vagy valami hasonló készülék megfelel az elvárásaidnak.Ha jól látom akkor neked igazábol az egyszerű kezelhetőség és a PIM(Személyes Információk Kezelése) tulajdonság a fontos.Ha 1300mAh-es az akis akkor az elég szerintem(a 850-es tényleg kicsi).Amit kinéztél az használt vagy új és kb. mennyiért vennéd meg?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#44) aurora válasza Peet210 (#43) üzenetére


aurora
csendes tag

Igen, körülbelül egyenlőre tényleg ez az igényem.Ez egy másfél hónapos, fóliás, karcmentes az egész kis gép,1300-as aksival, töltő +autótöltő, bőrtok, USB kábel, 2 ceruza. Nekem van egy 4 hetes LG-m, amit itt is hirdetek. Ennek új ára: 67.000, a G18 tulajjal 60-ban egyeztettünk. Ő győri, én dombóvári. Lehozná e G18-at, és fizet még a telefonomra 15 ezret.Szóval csere, értékegyeztetéssel. Az utiköltsége: 3.300.- Ft. Szerintem ez korrekt így.Szerinted?Addig nem tudnék venni, amig az én telefonomat el nem adom. Így cserébe könnyebb, és valamennyit tudok pótolni a hiányaimból.

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#45) aurora válasza Peet210 (#43) üzenetére


aurora
csendes tag

Ja: és head-szett. :)

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#46) aurora válasza Peet210 (#43) üzenetére


aurora
csendes tag

Le vagyok lassulva, még reggel van. :) És telepítő CD. Szóval komplett tartozékokkal.

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#47) Peet210 válasza aurora (#44) üzenetére


Peet210
őstag

Igen szerintem is korrekt.Jó hogy a telefonod is beszámítja így nem kell az eleadásával még külön bajlódni.Ha eldöntöted, hogy ilyen kézüléket szeretnél és tényleg jó állapotban van és anyagilag is megéri neked akkor végülis megéri, innetől kezdve már rajtad áll, hogy megveszed vagy nem

Today's record, is tomorrow's motivation

(#48) aurora válasza Peet210 (#47) üzenetére


aurora
csendes tag

Örülök neki, hogy szerinted is korrekt.Igazából már csak azon bizonytalankodom, hogy G18-ra, vagy Samsung D500-ra, vagy Samsung E530-ra próbáljam ''lefele'' cserélni. Ez a 3 tetszik, mindegyiknek megvan az előnye és a hátránya is.Bár, mint telefon kicsi a tudása a PDA-nak, valószínű egy aksi is sokkal drágább hozzá, viszont az melett is szól néhány pozitívum.Mivel a 3 lehetséges dolog közül ezt ismerem a legkevésbé, ezért faggatózom itt a fórumban, hogy jobban megismerjem a lehetőségeit, megbízhatóságát.
Köszi minden tanácsod, de bármi jó ötleted van, örömmel veszem.

A rendcsinálás a kisemberek mániája, a zseni átlát a káoszon!

(#49) Peet210


Peet210
őstag

Üdv.
Szerintetek melyik a mostanság forgalomban lévő legjobb legnagyobb teljesítményű csúcsszuper PDA?

Today's record, is tomorrow's motivation

(#50) xedos válasza Peet210 (#49) üzenetére


xedos
addikt

Érdekes kérdés....
HP iPAQ hx4700 [link] és vagy Dell X51v [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.