Hirdetés

Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93794560

    törölt tag

    válasz Ulius80 #16311 üzenetére

    Az én gépem akkujának a tervezett kapacitása 47520 mWh. Egy ideig úgy használtam, hogy feltöltöttem, lemerítettem..., időnként eltettem, havonta-kéthavonta feltöltöttem. Így egy idő után elhasználódott 17%-ig. Egyszer aztán véletlenül úgy kezdtem el használni, hogy benne volt az akku és a töltő is. Hetekig így ment. S egyszer, amikor megnyitottam az AIDA-t, meglepetten vettem észre, hogy az elhasználódás mértéke visszajavult 10%-ra. Aztán tovább használtam így. Eljutottam oda, hogy lassan tovább töltötte, mint a tervezett kapacitás, nem is kevéssel, majdnem 50000-ig. Ekkor, attól tartva, hogy tönkremegy az akku, ismét a régi módon kezdtem el használni. Ekkor ismét kezdett elhasználódni, és a maximális töltés visszament 47520 mWh-ra.
    Ha feltöltöm, lemerítem, akkor elhasználódik, tehát lefelé megy, ha egyszerre használom akkuról és töltőről, akkor meg fölfelé megy, túltölt. Most egyelőre úgy vagyok vele, hogy föl-le játszogatok vele. elhasználom az akkut 20%-os elhasználódottságig, majd szépen lassan visszaemelem. Hogy meddig bírja így, nem tudom. Az akku most három éves, és 1%-os az elhasználódottsága. :)

Új hozzászólás Aktív témák

Hirdetés