Hirdetés

2024. június 26., szerda

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#43501) Dell XPS válasza Gubu0101 (#43500) üzenetére


Dell XPS
veterán

(#43475)

Üdv, Dell XPS

(#43502) Kalmika27 válasza zmilaner (#43475) üzenetére


Kalmika27
csendes tag

Meg tudnad mondani pontosan melyik modell az a laptop, mer van belole par es mindegyik kicsit mas, utana lehetne csinalni nemi osszehasonlitast.

(#43503) Kalmika27 válasza Dell XPS (#43498) üzenetére


Kalmika27
csendes tag

Ok koszi, privatban lehet?

(#43504) Dell XPS válasza Kalmika27 (#43502) üzenetére


Dell XPS
veterán

Meg kellene nézni a BIOS-ban a service Tag számot, ha az alján nem találod, vagy S/N és az alapján azonosítható...

MOD: csak úgy....

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#43505) Gubu0101 válasza zmilaner (#43475) üzenetére


Gubu0101
veterán

1.Igen,csak lehet részedről ráfizetős lenne :DD
2.Laptop kényelmi szempontból előnyös,nem épp játékra van kihegyezve(már amelyik)filmre és netezésre tökéletes.
3.Ár szerintem max 70-80 de ITT
kérj egy beárazást,nem akarok hülyeséget írni,lehet többet írtam lehet kevesebbet.

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43506) Kalmika27 válasza Dell XPS (#43504) üzenetére


Kalmika27
csendes tag

Az alaplap S/N:
DA0ZQ1MB8F0 REV : F

(#43507) mormota válasza Kyle.Katarn (#43465) üzenetére


mormota
senior tag

ez a külön topik:)

Illusztrálok, tehát vagyok

(#43508) Gubu0101 válasza mormota (#43453) üzenetére


Gubu0101
veterán

Szerintem az kellene bele ami az eredeti paraméterekkel van.10V meg 14V közt van egy kis külömbség.De inkább azt nézd,hogy hány Amperos az aksi,meg amit néztél bele.Mert nem biztos,hogy a töltő is bírni fogja.

Pl.: Ha a gépeden az van hogy 3.89 A és te veszel bele egy 4-5A -os aksit,lehet kiszál belőle a füst és tönkre megy :DDD
De ellenkező se jó,ha kevés az Amper.

Javítsatok ki ha tévednék. :F

[ Szerkesztve ]

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43509) Gubu0101 válasza Gubu0101 (#43508) üzenetére


Gubu0101
veterán

Még annyit hozzá,hogy az mAh-ra nem probléma ha több,annál tovább bírja.

…ASUS ROG Strix G17 2022 (G713RS)…ROG Ally…ROG Cetra True Wireless  MacBook Air M1  iPad Air  iPhone 14 Pro Max  Apple Watch Ultra…Samsung Buds 2/Live...PS5…JBL Charge V…

(#43510) Vasinger!


Vasinger!
nagyúr

14"-os Dell Latitude-höz milyen tokot tudnátok mondani, viszonylag olcsón, de minőségit?

A DELL honlapján találtam ezt: katt

Ehhez hasonlót keresnék kb. fele ennyiért.

(#43511) Kyle.Katarn válasza zmilaner (#43475) üzenetére


Kyle.Katarn
csendes tag

Hali!
Csináltam egy gyors kutatást és érdekes dolgokat találtam.
Persze ez mind nem százas, de abból ami összehasonlításokat találtam a következők jöttek ki: (Játékos lévén a két első dolog amit néztem a CPU és a vidikari. :D) a proci fronton az intel ráver egyet-kettőt az AMD-re, bár ez nem csoda hiszen ahogy tudom, az AMD rendesen elszúrta a Phenom sorozatot. Tehát CPU valamelyest erősebb lenne a noteszban! A vidikari viszont pont a fordítottját mutatja. Ezen jobban meglepődtem, bár inkább a különbségen mint az eredményen, hisz' -ha nem tévedek- a mobil Nvidiák rendesen le vannak korlátozva asztali megfelelőikhez képest is. Azaz a videokártya fronton (játékok!) az asztali durván a dupláját veri a noteszra!!! A ram-ban nem írtad hányas DDR pedig az fontos! Tehát felteszem DDR3. A noteszban ugyan a duplája van, de memória fronton mind az asztalik, mind a noteszok jól bővíthetőek. Mindenesetre, én így azt mondanám az MSI notesz alapból gyorsabb lenne, valamelyest, és komolyabban ha memória és CPU igényes dolgokat használsz.. amibe a netezés, nos beletartozhat- csomó/olyan oldal betöltése+flash=CPU+RAM zaba! :D De mindez az előny csak addig tart míg valami játék a színre nem lép mert akkor az asztali kártya ripityára veri a noteszt.
Igaz ami igaz, a Fifáknak nincs nagy gépigénye...
Az alaplapot már nem is néztem, szerintem ennyiből el tudod dönteni te magad.
Kis segítség ként -vagy h jobban összezavarjalak? XD- a noteszba elvileg dupla annyi helyed lenne, persze lassabb winyón (habár én láttam ezt ugyanakkora HDD-vel is). Az asztali Syncmaster viszont nem egy rossz darab tudtommal és jóval nagyobb mint a mobil, ledes társa 15,6" VS. 22" filmre egyértelműen a több mint 6 collal nagyobb monitor jobb. De ha ez nem lenne elég :DDD szerintem szép egy darab az az MSI, mááár ha jól értettem és az egyenlő EZZEL!

A hozzávetőleges ár meg.. bpfaah tudomisén...
Azt se tudom milyen állapotban van, meg volt-e húzva, volt-e portalanítva, stb. bocs de ezt sz'tem máshol kérdezd. -Én ennyit tudtam, remélem segítettem.

(#43512) Kyle.Katarn


Kyle.Katarn
csendes tag

Dell XPS: Én is! De ne húzz már mond mik az ötleteid! Úúútálom a lezáratlan, megoldott-de megoldatlan, X-aktákat...! ;]

Gubu0101: Értem, remélem megcsinálják ÉS nem lesz túl drága!
Ja és kösz, bár pénz híján az nem megoldás, de eddig ilyenről nem is hallottam.. legalább ezzel is okosabb lettem... :)

mormota: Ahh.. kösz a felvilágosítást, azért megmondhattad volna melyik... De oké, rákeresek, stb.

(#43513) Tamango


Tamango
csendes tag

Sziasztok srácok kérdésem az lenne felétek hogy van egy Toshiba laptopom és bekapcsolás után azonnal Password-ot kér!

Fogalmam sincsen mi lehet a kód mivel a gép Németből származik,köszönőm a segítséget!

:R

(#43514) DanielK


DanielK
addikt

Sziasztok!

Van a családban egy Acer eMachines e725-ös laptop (3GB RAM-mal).
Windows XP van rajta.
Nagyjából 1 hónapja volt rajta kék halál, illetve ma volt 2. Beolvasták a hibaüzenetet és többször is kiírt előtte egy olyat, hogy valamilyen memória címre hivatkozott.
Gondolom a memóriájával lesz gond, ugye?

Vagy lehet más is? :F

(#43515) GeGexx


GeGexx
aktív tag

Sziasztok! Egy Dell n7110 boldog tulaja vagyok bő egy éve.
Egyik este kikapcsoltam és reggel azt vettem észre hogy pörög a ventillátor, ég a bekapcs led és a wifi led, semmi más. Kikapcs-bekapcs a főgombbal és ugyanaz, maxon megy a cpu venti ég az előbb említett 2 led és semmi más. (amikor bekapcsolom a 3 szervíz gomb is felvillan adott sorrendben, mintha működne a gép, de lenyomásra nem reagált egyik sem)

Elmentem suliba, hazajöttem még mindig ugyanaz.. kicsit bepánikoltam, jó sokszor eljátszottam kibe kapcsolást, keresgéltem neten de semmi ehhez fogható nem volt. Még egy hibasípolás sem történt. Aztán egyszercsak megjelent a bootlogó és betöltött a windows mintha semmi sem törént volna. Azóta működik szépen, de ha esetleg mégegyszer előjönne ez a hiba mi lehet ez? :F

[ Szerkesztve ]

(#43516) Kbali válasza Tamango (#43513) üzenetére


Kbali
nagyúr

Akkor az bios pw valószínűleg - ha mégf a Win előtt kéri.
Mehet vissza, akitől kaptad/vetted, ha nem akarod, hogy esetleg a Yard kopogtasson az ajtódon.
Meg lehet próbálni a CMOS elemet kivenni, hátha elfelejti a jelszót, de nem adok neki sok esélyt.

(#43517) Kbali válasza GeGexx (#43515) üzenetére


Kbali
nagyúr

Hogy szoktad kikapcsolni? Szoktad-e frissíteni az OS-t? Van-e víruskergető?

(#43518) Kbali válasza DanielK (#43514) üzenetére


Kbali
nagyúr

Lehet memória is, de lehet melegedés miatti lekapcsolás. Jó lenne pontosabbat tudni.
Memtest-et lehet futtatni, ill. megpróbálni kivenni az egyik modult, próbálni, utána a másikat, mindkettőt mindkét slot-ban. Ezzel szűrhető, hogy fizikai hibás-e valamelyik slot vagy modul.

(#43519) GeGexx válasza Kbali (#43517) üzenetére


GeGexx
aktív tag

Többnyire altatom de mielött jött ez az eset kikapcsoltam ahogy az meg van írva.. Win7 van rajta az meg frissítgeti magát gondolom.. :)

Vírusírtó nincs rajta, nem látogatok idegen oldalakat.. lehet így is kéne?

(#43520) Tamango válasza Kbali (#43516) üzenetére


Tamango
csendes tag

Kintről származik úgy mond piacon vettem körülbelül 9-10 laptopot ez produkálta eddig!

Nem valami nagy dobás 40körül érhet ...

:R

(#43521) Muerte válasza Tamango (#43520) üzenetére


Muerte
addikt

Bios password-öt nem egyszerű lesz likvidálni,bár biztos megoldható de mikor utoljára láttam akkor kértek érte egy 10-est.

(#43522) vilmaboy válasza DanielK (#43514) üzenetére


vilmaboy
őstag

első körben próbáld meg a memtest86-ot lefuttatni. szerintem valamelyik modul lesz az.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43523) vilmaboy válasza Tamango (#43513) üzenetére


vilmaboy
őstag

lehet bios resetet csinálni. egy jumper kérdése az egész. szét kell kapni és az alaplapon át lehet tenni a jumpert resetbe. szinte minden típuson. szaki megcsinálja neked 3perc + szerelés alatt.

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43524) Tamango válasza vilmaboy (#43523) üzenetére


Tamango
csendes tag

Nem kel ahhoz szaki,minden nap szerelek laptopokat szétszedem kitakarítóm elemet cserélek vagy amit éppen kel:)

De ilyen passwordos dologgal eddig nem találkoztam,szét is szedem és megpróbálom ezt a bios reset dolgot!

:R :R

(#43525) vilmaboy válasza Tamango (#43524) üzenetére


vilmaboy
őstag

jutubon van video ha jól tévedek róla. gugliban pedig vannak leírások laptop bios reset-re... sok sikert. van amelyiknek ctrl-esk-power gombal lehet. van amelyiknek másként. keresgélj kicsit.

[ Szerkesztve ]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43526) Kbali válasza GeGexx (#43519) üzenetére


Kbali
nagyúr

Kéne...
Mit mond a diagnosztika? Nem írt be semmit az event manager?

(#43527) GeGexx válasza Kbali (#43526) üzenetére


GeGexx
aktív tag

azt hol tudom megnézni? :D

(#43528) Dell XPS válasza Tamango (#43524) üzenetére


Dell XPS
veterán

Nem kel ahhoz szaki,

Akkor minek kérdezel??,

Üdv, Dell XPS

(#43529) Tamango válasza Dell XPS (#43528) üzenetére


Tamango
csendes tag

Ahhoz nem kel szaki hogy Bios resetet csináljak,de nem tudtam hogy az megoldja-e sőt szerintem nem fogja azért kérdeztem mit csináljak vele :R

(#43530) vilmaboy válasza Tamango (#43529) üzenetére


vilmaboy
őstag

ha resetelsz, akkor minden alap gyárira visszaáll, mint load defaultnál. gyárilag meg nincs rajt bios pass ;]

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43531) vilmaboy válasza Dell XPS (#43528) üzenetére


vilmaboy
őstag

+1 :K

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43532) Kbali válasza vilmaboy (#43530) üzenetére


Kbali
nagyúr

Erre ne vegyél mérget, mert laptopoknál egyre kevesebb az ilyen lehetőség...

(#43533) vilmaboy válasza Kbali (#43532) üzenetére


vilmaboy
őstag

És akkor mit csinálsz vele? Újraírod szervizben a biost? vagy lapot csderélsz? :F Nemmmán...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43534) Dell XPS válasza Kbali (#43532) üzenetére


Dell XPS
veterán

Bios reset . Ezt hogyan kell csinálni??

Üdv, Dell XPS

(#43535) Kalmika27 válasza Tamango (#43524) üzenetére


Kalmika27
csendes tag

Olyan is lehet amikor csak rovidre kell zarni a ket jumpert, ez kb. ugy nezki mint egy sima forrasztas, de azt azert tudni kell hogy a megfelelot zarod rovidre, tehet minden felekepp olvass el egy leirast, mielott neki elkezded

[ Szerkesztve ]

(#43536) Dell XPS válasza Kalmika27 (#43535) üzenetére


Dell XPS
veterán

Szerintem ezt dobjuk....

MOD: vezesd le részletesen...

[ Szerkesztve ]

Üdv, Dell XPS

(#43537) Kalmika27 válasza Dell XPS (#43536) üzenetére


Kalmika27
csendes tag

Mar mint mire gondolsz?

(#43538) Dell XPS válasza Kalmika27 (#43537) üzenetére


Dell XPS
veterán

Ahogy kérdeztem, mi van az alaplapon és hogyan kell??

Üdv, Dell XPS

(#43539) Dell XPS


Dell XPS
veterán

Mivel erre nem jön válasz, így megválaszoltuk a kedves érdeklődőfél felé....

Üdv, Dell XPS

(#43540) vilmaboy válasza Dell XPS (#43539) üzenetére


vilmaboy
őstag

:D

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43541) Muerte


Muerte
addikt

Sima bios resettel nem fog az a jelszó eltünni.

(#43542) vilmaboy válasza Muerte (#43541) üzenetére


vilmaboy
őstag

Ezt mire alapozod? Elvileg minden vissza kell álljon gyári beállításra... Ott pedig nincs pass...

A világ legveszélyesebb dolga az, amikor a tudatlanság szorgalommal párosul!

(#43543) Dell XPS válasza Tamango (#43529) üzenetére


Dell XPS
veterán

Látod nem vagy szaki, mert ez nem nagy tudomány.... amennyiben hozzánk intézett kérdésedet normális hangnemben felteszed, lehet hogy kérdésed válaszra talál...

Üdv, Dell XPS

(#43544) rii


rii
nagyúr

hello

haver gépe ment aksiról
a gép háta mögött bedugta 220-ba
mikor a monitorra visszanézett sötét volt, nem ment
és azóta be se tudja kaccccsolni

mi lehet a baja
és hol foglalkoznak ilyen tipuső hubával?
(van ahol azt mondták, hogy trafós meghibásodással nem foglalkoznak)
elnézést a szóismétlésért

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#43545) Tamango válasza Dell XPS (#43543) üzenetére


Tamango
csendes tag

Normális hangnemben kérdeztem nem tudom mit kel kötekedni,ez a hobbid?

Azért mert azt írtam nem nagy tudomány szétszedni egy laptopot és összerakni azért nem vagyok szaki!Bios resetet megtudom csinálni de mivel tisztában voltam vele hogy az nem oldja meg a problémát így ebben a topikban próbáltam választ találni!

Köszi a segítséget amit eddig kaptam!

:R

(#43546) Dell XPS válasza Tamango (#43545) üzenetére


Dell XPS
veterán

Mielőtt vélemény nyilvánítasz, nézd végig a fórumot, én eddig mindenkinek segíteni akartam, szerettem volna.....ennyit megtehetsz ha már ide kerültél. Szívesen segítek ha nem erről szól a fórum, ide nagyképűség, lekezeltség, irónia, cinizmus nem fér bele részemről........

Üdv, Dell XPS

(#43547) DanielK


DanielK
addikt

Acer eMachines e725. Csináltam egy bios updatet (1.06-os volt rajta, a legfrissebb az emachines oldalán 3.10-es volt). Ezután már a windows elindulni sem tudott (még csökkentett módban sem) Akkor ez nem memória gond lesz ugye? Gondolom vinyó...
Azért most fut a memtest (egyik memóriat kivettem és csak azon fut) Egyébként hogyan mutatja a hibákat? Az Errorsnál számmal? (Még nem nagyon futtattam)

(#43548) Muerte válasza DanielK (#43547) üzenetére


Muerte
addikt

Talán először meg kéne próbálni a régi működő bios-al újra.

(#43549) Tamango válasza Dell XPS (#43546) üzenetére


Tamango
csendes tag

:R

(#43550) DanielK válasza Muerte (#43548) üzenetére


DanielK
addikt

Így is úgy is fel kell tennem az újabbat, mert a win7-et csak arra tudom feltenni. Eddig ugye xp vot fent. Minden adat le van mentve, így nincs nagy gond, csak szeretnénk még használni.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.