Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Az új sp-97-em.. (téma lezárva)

Hozzászólások

(#26) andorpapa válasza zsiga667 (#21) üzenetére


andorpapa
őstag

A hiteles tesztek azt mutatják, hogy a Thermalright SP-97 mindent visz, tehát jobb a Swiftech MCX462-V-nél, de alacsony fordulatszámú ventivel, tehát viszonylag alacsonyabb légszállítás esetén az új MCX lemaradása igen kicsi, vagyis úgy lett kialakítva, hogy kisebb CFM esetén ne legyen olyan nagy a teljesítményesés, mint más coolereknél. Ha engem kérdezel, akkor azt mondom, hogy teljesen mindegy, hogy melyiket veszed, mindegyikkel kegyetlenül jól jársz, és elméletileg 0.02-0.05 C/W lehet a maximális eltérés a kettő között azonos légszállítás esetén.

A venti már jó kérdés. Az egész attól függ, hogy vajon a legkisebb zajszint vagy egy arányos zaj/hűtés páros a cél. Ugyanis a legkisebb zajszintet egy 9.2-es ventivel tudod elérni, mondjuk olyan 1500 rpm körül, az már tényleg szuperhalk. Alapigazság: azonos zajszint mellett a 9.2-essel jobb hűtést érsz el, azonos légszállítás esetén viszont a 8 centis a jobb. Írtad, hogy halk ventiben gondolkodsz, tehát érdemes 9.2 centis ventilátort venni. Azt is jól tudod, hogy a Panaflo és a Papst a nyerő, bár én hozzátenném még a listához a minőségi YS Tech (tehát nem a legolcsóbb) darabokat is. És hogy hol lehet ezeket beszerezni? Ahol MCX462-V vagy SP-97 kapható, ott biztosan akad ilyen venti is.

Amúgy az első kérdésre visszatérve: talán azért ajánlottabb Thermalright coolerek után kutatni, mert könnyebb beszerezni őket. Szerintem MCX462-V még mindig kevesebb helyen kapható, mint mondjuk SLK-947, és talán az SP-97-et is több bolt árul. Ettől függetlenül az MCX462-V is egy übertutifrankószuperkirály hűtő. A 9.2-es Enermax is jó választás bármelyikhez.

COOLNESS! - somebody ssssstop me!

Útvonal

Fórumok  »  Hűtés, házak, tápok, modding  »  Az új sp-97-em.. (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.