Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) B_Nonesz


B_Nonesz
csendes tag

Atom Chip

Találtam egy vállalatot, ami műholdakkal foglalkozik. Ez az Atom Chip.
Eléggé fejlettek, de inkább szóljon mellettük ez a cikk:

A kutatással és fejlesztéssel foglalkozó Atom Chip nevű USA-beli vállalat egy, úgynevezett Atomchip Quantum II processzort szerelt a noteszgépbe, amely hihetetlen, 6,8 GHz-es órajellel rendelkezik. Ugyanez megvalósítható 4 (!) darab 1,7 GHz-es Pentium M lapka révén is. Az előbbi chip érdekessége, hogy 256 MB-nyi (!), úgynevezett on-board memóriával rendelkezik. Ha már memória, akkor nézzük az operatív tárat, ami szintén elképesztően nagy kapacitású: egy terabyte-nyi jutott az AtomChip SG220-2 névre hallgató eszközbe. A 200 tűs NvIOpSRAM-SODIMM érdekessége, hogy non-volatile kivitelezésű, ami azt jelenti, hogy nem kell minden egyes adatkiolvasási ciklus után frissíteni a memóriában tárolt adatokat (szemben a ma elterjedt megoldásokkal) - ennek elsősorban sebességbeli előnyei vannak.

A háttértárat egészen másként oldotta meg a cég, mint ahogyan azt a ma kapható PC-k esetében megszoktuk: az általuk csak NvIOpRAM-ATA rövidítéssel illetett tároló 2 TB-nyi, szintén non-volatile Quantum RAM-ból áll. Emellett egészen eltörpül optikai meghajtójának tudása: a notebook egy multiformátumos DVD-íróval rendelkezik. Az előző monstre számok után szintén meglepő, hogy milyen kis kijelzőt kapott - egy 12,1 colos, szélesképernyős LCD-vel rendelkezik, amelyen WXGA, azaz 1280x800 pixeles felbontás jeleníthető meg. A kijelző tetejére egy 1,3 MPX-es CMOS kamera is jutott, amely webkameraként funkcionálhat.

Grafikai teljesítményéről két integrált videovezérlő gondoskodik: az Intel 855GME megoldása és az AtomChip DVM. 10/100 Mbps-os Ethernet csatolóján képes kommunikálni a helyi hálózat többi tagjával, illetve támogatja a 802.11a/b/g vezetékmentes hálózati szabványokat is. Gyártója szerint 8 órás működésre képes a Quantum II processzoros kialakításban, míg a négy darab Pentium M lapkával durván 3 órán keresztül használható.

Ára egyelőre nem ismert, de nem valószínű, hogy „földi halandó” megengedhetne ilyen teljesítményt magának - már ha nem kacsa az egész. Mindazonáltal érdemes a lenti linket átböngészni, érdekes adatok és képek találhatók a vállalat weboldalán.

.:::Terminál:::.
Bővebben: link

Itt van a cég oldala:Bővebben: link
A gép:Bővebben: link

Vélemények?!

(#2) Fade_Away válasza B_Nonesz (#1) üzenetére


Fade_Away
őstag

....halottál már a kacsalábon forgó palotárol?

(#3) Balinov


Balinov
félisten

az index.hu-n is volt egy cikk ,eléggé részletes ugyanerről a ''csodáról''...ott van a pro és a kontra is. 1ébként nagyvalószínűséggel kamu.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#4) Balinov válasza Balinov (#3) üzenetére


Balinov
félisten

ime a cikk
Bővebben: link

[Szerkesztve]

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#5) xedos


xedos
addikt

Bent többen is nézegettük...
Valami nincs ezzel rendben...
Egy ilyen gép nem 12''-os kijelzővel lenne -nem férne be alá a hűtés :)
Ráadásul 6.8Ghz-es procit még senki sem csinált! Esetleg nitrogénes hűtéssel...
Ja igen... biztos, hogy egy ''névtelen'' cég fog előállni egy ilyennel :(

(#6) chaby7


chaby7
aktív tag

Ez olyan lessz mint az orosz cpu: Bővebben: link:DDD:DDD:))

ABIT AN7_Barton 2500+@2200MHz_MSI 6600GT(VF700-AlCu)_1GB DDR

(#7) Rover623 válasza chaby7 (#6) üzenetére


Rover623
félisten

Komoly (kamu)...:C
Csak azt nem értem: miért nem tartalékolják az ilyesmiket 04.01.-re...?:U

primus inter pares

(#8) AMD Power válasza B_Nonesz (#1) üzenetére


AMD Power
titán

Szerintem ez nagyon nevetséges!:DDD

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#9) biker


biker
nagyúr

előrehozták április 1-ét??? :C:C:C

Elektromos autó töltő berendezések | Mesterséges növényvilágítás | Mai ajánlatunk: www.gerisoft.hu | www.e-autotoltokabel.hu | www.agrar-vilagitas.hu |

(#10) Den


Den
veterán

döbenet hogy van akinek egy percig is megfordult a fejében hogy ez igaz

www.simson4t.hu

(#11) Lacika_


Lacika_
aktív tag

[kép]

a CDíróból kioperált műanyaglencsét ferdén ragasztották fel:DDD

legalább 3Dsmaxban megcsinálhatták volna szépen:), persze photoshop+gyenge jpg sokkal könnyebb

(#12) Rover623 válasza Den (#10) üzenetére


Rover623
félisten

Ha tudnád, mi mindent hisznek el/gondolnak az emberek...:DDD

primus inter pares

(#13) DewiL


DewiL
senior tag

:C
:))

"I am the beginning... the end. The one who is many. I am the Borg."

(#14) Dawee


Dawee
tag

Hát ennek nagyon örülnék, ha igaz lenne, dehát elég ránézni a képekre, enyhén Photoshop gyanús, 6,8 GHz-es proci 1999-es AMIBIOS-al, na persze..., 24 GB-os 3,5-ös Jack dugó lool, elég gyenge próbálkozás, de remélem van valóságalapja

A WORD elszáll, az írás megmarad.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.