Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlonxp 1700+ nem szokványos darab (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

sziasztok!
nemrég vettem egy AthlonXP 1700+os prockót.
a gondom az, hogy ez nem az a tipikus ''narancsszinű'', hanem zöld.
állitólag (!) szórzózármentes.
ha valaki találkozott ilyennel, az mondjon vmit erről a darabról (tuninglehtőségek is érdekelnek ;])

segitségül néhány paraméter a beazonosításhoz (CPU-Z):
tehát zöld szinű, tbred-a magos, 0,13as csikszél., 8-as model, alapórajele: 11*133=1466 MHz, magfeszkó: 1,5 V (alap)
kérdés: mennyi feszkót adhatok neki max.
(most vettem egy coolink a27vs hűtőt, amit másnak is ajánlok :C, tehát ventivel meddig huzhatom?) valamint milyen orajelen

előre is köszi mindenkinek!

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#2) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

mennyire lelkesedtek egy ilyen prociért!!! :(
csak van vki, aki összefutott egy ilyen példánnyal :U

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#3) emvy válasza Surfym@n (#2) üzenetére


emvy
nagyúr

Fel kettokor mit varsz? :U

while (!sleep) sheep++;

(#4) fLeSs


fLeSs
nagyúr

A procid tuti, hogy TBred-B.
És ezt a sárga dolgot nemértem. Milyen sárga? Van barna meg zöld Athlon XP. Sárgáról még nem hallottam... :DD

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#5) Lortech


Lortech
addikt

A Te gondod az lenne SZVSZ, ha nem zöld lenne, hanem ''narancs'' színű :D
+10% feszültség nem lehet neki gond, de először szerintem nézd meg, hogy egyáltalán szükség van-e arra, hogy emeld a feszt...

Thank you to god for making me an atheist

(#6) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

nem azt mondom hogy különleges, csak az van, hogy sehol nem láttam erről a darabról tesztet. amugy az a ''narancsszin'' a mostani xp-re jellemző. a cpu-z szerint viszont tbred-a magos a proci.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#7) fLeSs válasza Surfym@n (#6) üzenetére


fLeSs
nagyúr

Hát az elég érdekes, szvsz újonnan boltban már csak TBred-B-t lehet kapni, az A az egy évvel ezelőtt volt elterjedt.

"I press keys on a keyboard all day and click a mouse in front of a glowing rectangle. Somehow that turns into food and shelter."

(#8) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

bocs, azt elfelejtettem mondani, hogy használtan vettem.

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#9) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

tehát akkor ez is szorzózár nélküli lenne...
amugy fesz.emelése nélkül 1595 Mhz-en stabilan fut. lehet még többet kihozni belőle. az az igazság hogy eddig még csak az fsb-t emeltem meg (11*145), viszont pci orajelén nem változtattam

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#10) Alonso


Alonso
csendes tag

Havernak ugyan ilyen van, és neki valami 2100-ig lehet húzni.

(#11) simbazz


simbazz
aktív tag

Az pedig 100% hogy TBred-A! Mert beindult a szivatógép, és nem hiszem hogy az AMD-nél, sokkal inkább az importőröknél. Átcimkézés, hátha a paraszt bedől. És valóban...
Mivel:
Ismerősnek vettünk egy 2000+-t, szintén zöld. Nem a színre mentem vásárláskor, hanem a sorozatszámra, JIUHB volt. Innen kezdve nem volt kétséges számomra, hogy TBred-B lesz.
Tévedés volt. Bizony TBred-A (még egyszer: JIUHB!), 1666 MHz alapból, feszemeléssel sem megy 1800 MHz fölé! Szorzózármentesség fennáll, de akkor is...
Átverés deluxe. Ígyjárás. Cumi. Ahogy tetszik.

Közben utánanéztem, TBred-A 2100+-ig készült (1733MHz). Tovább tolni feszemeléssel lehet, de mint írtam, 1800 MHz fölé nem megy stabilan, 1.65-ről 1.75V-re emelve sem.

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#12) MrSummer


MrSummer
aktív tag

NaNa itt van haver gépe mellettem 2200+ -os Tbred A és pár hónapja vettük természetesen mi is azt hittük hogy B-s

Anulu Öhö-ö-ö-ö

(#13) RnJ


RnJ
tag

Hello, nekem JUHIB 1700+om van!
2400+on megy 10x200-on!
A lényeg, hogy az FSB és a RAM szinkronban menjen! Elötte nekem is csak 11x150-en ment, ,de amikor sznikronba raktam a dolgokat, mint a villám, ment feljebb, s én 1,6V-ról emeltem 1,7-re, szerintem, ennyi még bőven belefér!

funky

(#14) hobizoli válasza fLeSs (#4) üzenetére


hobizoli
nagyúr

fLeSs SZVSZ, mivel ezt nem zsirujan vette, ez siman lehet Tbred-A is, es SZVSZ a Tbred-A is szorzozarmentes, en legabbis tudtam allitgatni, neked nem ment vmi Asus-ban (HWSW topik)
Az a Vcore=1.5V pedig a XP1700-1800+ Tbred-A ra volt jellemzobb, de jo, igen, volt egy-ket kisebb szeria ekkora Tbred-B is -kb tavaj tavasszal-, aminek szinten 1.500V a magfeszultsege.

Topiknyitonak: nekem a Tbred-A 1700+ 1.850V-nal 1953MHz-n futott, 195MHz FSB-vel, tehat at kellett tudnom allitani a szorzot (es ezt ugy, hogy nem hekkelgettem).

CPUid azonosito kod:

Thoroughbred-A=6-8-0
Thoroughbred-B=6-8-1




hobizoli

[Szerkesztve]

több drón kell ;P

(#15) Surfym@n


Surfym@n
senior tag

milyen ramokkal tudtad te felnyomni ennyire az fsb-t?

28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

(#16) _Volkovy_ válasza Surfym@n (#1) üzenetére


_Volkovy_
nagyúr

ez tényleg különleges vétel volt,nem sok 1700+ hal be 1600Mhz-nél ;]

(#17) Újonc :-)


Újonc :-)
csendes tag

Nekem spéci ugyanilyen van (zöld Tbred-A és UNLOCKED!!!)...
1750Mhz-en (12.5x140) ketyeg 1.65V fesz alatt
Nem azért de nekem abit kt7e (via kt133e) alaplapom van, 512sdrammal
(lehet hogy menne fejjebb is, csakhát noname memoknál ez necces... jobb a békesség...)
egy érdekes tesztet is csináltam:
22:15 hosszú wav file-t 192es mp3-ba 1:25 alatt tömöritettem (alaporajelen ez 1:46ot vett igénybe) :DDD :DDD :DDD

majd ha jobb lesz, akkor irok...

(#18) Szeke válasza fLeSs (#7) üzenetére


Szeke
senior tag

Neked és minden kételkedőnek ajánlom ezt a topicot a figyelmébe:
[L]http://prohardver.hu/rios3_forum.php?mod=40&id=32567&arc=f[/L]
Szopat az AMD rendesen mostanában.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#19) sequator


sequator
senior tag

dec20án vett 2000+os XP KIUHB, Tbred-A :))

Sautia

sequator

(#20) TRitON


TRitON
aktív tag

Szervusztok!
Tavaj tavasszal vettem egy 1700+-os, zöld (!!!) TBred prcit. Mint most, januárban kiderült, nincsen benne szorzólock, de:
természetesen lefele is lehet vinni a szorzót.
most egy nForce2-es MSI lapban fut 11*191MHz-en, azaz 2100MHz-en!!!!!!!!!!
ez már egy igen jó eredmény...
ment 12.5*192, azaz 2400MHz-en is, ám ekkor már az alapból 1.5V-ot igénylő kis csöppségnek 1,825V-ot kellett adni, hogy elinduljon, és így sem volt stabil, ráadásul 50-60 fokos volt az amúgy 35 foknál nem melegebb proci.
Viszont kárpótlásképpen AIDA-ba a memória olvasása 3600MB/s, az írása meg 1300MB/s, tehát VERI A P4EKET!!!!!!!
feljebb nem megy, mert ott van a TBredek tech. határa.

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#21) yown


yown
csendes tag

Hai!

Meg kell hogy hazutoljalak Triton... :)
A vasrol annyit hogy, MSI K7N2 Delta ILSR a Proci meg a jokis 1700+ Tbred-B.
Hát ebböl a kis csöpségböl csupán 2420 Mhz (220 fsbx11 | 440 Dual DDR) et tudtam kihozni, amin stabilan futott... 2500 Mhzen is elindult de ott windowsban már fagyott... Mellesleg a rendszer 1.8 V ot kapott és igy volt 47°C ;P

AMD Athlon XP 1700+@2420Mhz MSI K7N2 Delta ILSR 2x256 440Mhz Dual DDR ATI RADEON 9600PRO 256Mb --> play hard, go PRO

(#22) Speccy válasza yown (#21) üzenetére


Speccy
senior tag

''2420 Mhz (220 fsbx11 | 440 Dual DDR) et tudtam kihozni, amin stabilan futott...''

mármint windowsban, vagy lefutott egy 3dmark is?

There is hope!

(#23) zsoltee10 válasza TRitON (#20) üzenetére


zsoltee10
addikt

Azért a veri a P4-ket megnyilvánulásoktól óvakodjunk, mert most néztem egy aida memtestet, és 2.8C proci, IC7, 2*256 TwinMOS ram: olvasás: 5174, írás: 1415. :P

öcsém gépében van egy 1700+, a kt333 lappal 1650 volt az utolsó stabil érték. most egy asus a7n8x lapban alapfeszen megy 1850-n. tbred-B, jiuhb.

(#24) HiperG válasza Surfym@n (#1) üzenetére


HiperG
addikt

Nemtom mi ezen a nem szokványos :))
Rengeteg ilyen van a boltban :DD

(#25) yown


yown
csendes tag

3D Mark nemfuttattam, de pl 5-6 ora CS meg NFSU és nem fagyott egyáltalán.. szal nekem ennyi elég :) :)

AMD Athlon XP 1700+@2420Mhz MSI K7N2 Delta ILSR 2x256 440Mhz Dual DDR ATI RADEON 9600PRO 256Mb --> play hard, go PRO

(#26) yown


yown
csendes tag

Amugy 2500Mhznél volt az hogy windowst betöltötte de pl aida lefagyott... aztán visszatettem 2420 ra...

AMD Athlon XP 1700+@2420Mhz MSI K7N2 Delta ILSR 2x256 440Mhz Dual DDR ATI RADEON 9600PRO 256Mb --> play hard, go PRO

(#27) Alkarcsont válasza Surfym@n (#1) üzenetére


Alkarcsont
senior tag

Nekem is ilyen van TroughbredB magos és zöld. Én is úgy tudom, hogy szorzózármentes, de az alaplapom nem támogatja a szorzóállítást, így nekem teljesen mindegy, hogy az-e vagy sem. Tuningolni jól lehet, a biosomban 140 és 150Mhz-et adhatok neki (nem túl bő a választék) 140-el 1800+ lesz belőle 150-el (így 200Mhz-et húzok rá) 2000+ os lesz a proci feszültség emelés nélkül 2000+-on is stabil. Náron már nem az néha fagyott, de ez is megoldható lenne egy jobb hűtővel, mert tróger vagyok és egy aluminium borda lapul rajta ami még anno a 900Mhz-es Duronomat hűtötte!

[Szerkesztve]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#28) TRitON


TRitON
aktív tag

Na de kérem Zsoltee! Az egy 2.8C P4!
Abban 512KB L2 Cache van nemde?
Ebben megy 256KB. Arról nem is beszélve, hogy ez CSAK ( :) ) 2420MHz en ment egy Hynix meg egy Samsung rammal.

TRitON

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#29) TRitON


TRitON
aktív tag

Az már alap, hogy 166-os FSB-t kap, így lesz egy kb 2400+-os TBred sebességén

TRitON

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#30) FuckOff


FuckOff
csendes tag

szevasztok. nemreg vettem egy gigabyte alaplapot (k7nnxp asszem), s abba tettem bele az 1700+os procit (tbred-b).
2 corsair 400as memokarival hasznalom.
2ghz-et ki tudtam belole sajtolni 10*200-on.
stabil mint atom.

(#31) TRitON


TRitON
aktív tag

FuckOff, gondolom olvastad az előzőket...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

(#32) simbazz válasza simbazz (#11) üzenetére


simbazz
aktív tag

Nos a gyanúm beigazolódott.
ÁTCIMKÉZETT ATHLON XP PROCIKAT SÓZNAK A GYANÚTLAN VÁSÁRLÓKRA!
Történt ugyanis, hogy rendelésre összetoltam egy 2200+-szal szerelt vasat. A proci sárga, AXDA2200, KIUHB sorozatú, tehát azt gondolná az ember, hogy Tbred-B. Két okból is. JIUHB és KIUHB kizárólag Tbred-B sorozatszám lehet, másrészt Tbred-A 2100+-ig készült csak, ami 1733 MHz. Ennyi volt a Tbred-A technológia vége.
Ehhez képest a fent említett KIUHB sorozatú 2200+ egy Tbred-A processzor, pofátlan módon átcimkézve.
KV7-es lapba tettem, és hát már a winxp telepítés is összefossa magát. Nagy nehezen felkúszott, de xpsp1 már sanyi, totál szétborult az egész rendszer. Ok, format c:. BIOS, AGP visszavesz 4x-re, FastWrite kikapcs, RAM időzítések visszabutít, úgyabb próba, eredmény ugyanaz: fagyások, lehetetlen használni a gépet.
Ekkor AIDA beugrott, néz, hát mondja a frankót: Tbred-A!. Ok, próba, BIOS-ban visszaállít 2000+-ra, AGP 8x és FastWrite visszakapcs, RAM időzítések defaultra, szerintetek mi történt? Igen. A gép tökéletesen működik. Gámák rápakol, xpsp1 simán felmegy, minden oké, nyúztam 3 órán át. Ok, próba még egyszer, BIOS, 2200+. Fagy mint állat. Vissza 2000+-ra, megy atomstabilan. Meg még eljátszottam ezt vagy háromszor.
Természetesen a proci visszaballag a boltba, de nem fogják zsebretenni, amit kapnak, botrány lesz.

ÁT AKARTAK BASZNI, CSAK HÁT NEM SIKERÜLT. NAGYOT AKARTAK MARKOLNI A 2200+-SZAL, ESETLEG HA ÁTCIMKÉZÉS ELŐTT TÁJÉKOZÓDTAK VOLNA, HOGY MEDDIG LEHET EGY TBRED-A-T ÁTFORRASZTANI, ÉS MEGELÉGSZENEK MAX 2100+-SZAL, SOSE DERÜL KI AZ ÁTVERÉS. DE EZ ÍGY EBBEN A FORMÁBAN NEM NYERT. EZÚTON ÜZENEM AZ ÖSSZES BUGRIS BOLTOSNAK (AKINEK NEM INGE, UGYE...), HOGY CSAK ÉSSZEL, MERT VANNAK HOZZÁM HASONLÓ SZAKEMBEREK, AKIK KISZÚRJÁK AZ ÁTVERÉST, ÉS NEM FOGNAK MEGÁLLNI A HELYI ÓBÉGATÁSNÁL. ESETLEG FOGYVÉDELEMHEZ FORDULNAK. ESETLEG ROSSZ HÍRÉT KELTIK A BOLTNAK. ÉSATÖBBIÉSATÖBBI.

Ennyi.

[Szerkesztve]

Elektromos abakusz

(#33) TRitON


TRitON
aktív tag

Hát iggen. Ilyenek is vannak...mostanában sokszor lehet hallani ilyen TBred-A-s procik TBred-B-sé való átalakításáról...ez egy csúnya dolog, de akkor fer, ha kiderül, ám így is elég kellemetlen...

Mi az? 3 lába van mégsem tranzisztor? - ??? - Traffipax...

Útvonal

Fórumok  »  Processzorok, tuning  »  Athlonxp 1700+ nem szokványos darab (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.