Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus drw-1814bl/blt

Hozzászólások

(#151) Gh057


Gh057
csendes tag

Na feltettem az új wint, és nem oldotta meg a problémát. :( A lemezek amire írok 1.2-esek, azok sem a régiek, tehát nem értem mi lehet a hiba oka. Valakinek nincs valami ötlete?

(#152) hutapali


hutapali
csendes tag

Sziasztok. Nekem is problémám van ezzel a 1814bl íróval, 1.13 fw. -el működik, sajnos az 1.14 fw. nem sikerült letölteni,m akár hány oldalról töltöttem le, csak a 13 verzió jött le (pedig 14nek volt írva) :O DaemonT van fönn a gépen, 4.12.1 verz.
Ha Vkinek megvan a 1.14 fw. és esetleg tud egy linket ahol azt elérhetem... jó volna! És kérnék 5letet mit hogyan tegyek, hogy végre törölje az újraírható lemezeket is! Válaszaitokat előre is köszönöm!

dns

(#153) hutapali válasza hutapali (#152) üzenetére


hutapali
csendes tag

1.14 fw. verzió van már fönn, de még így sem töröl újraírható korongot :S Sőt... DaemonT sincs a gépen, uninstalláltam, gondolván így biztos nem kavarhat be.. ajnos nem müxik így sem.

dns

(#154) H.Roland


H.Roland
aktív tag

Sziasztok!

Tudom, hogy eléggé guru vagy az optikai meghajtók terén.
A haveromnak problémája van egy ASUS 1814BL típusú DVD-íróval.
Most váltott egy Athlon XP-s rendszerről Intel platformra (Intel Q6600 processzor, ASUS P5K alaplap), és a DVD-írót átrakta az új gépbe.
Felratkuk a Windows XP-t, és az alaplapi drivereket (Chipset, Audio, IDE, LAN stb), a legújabb, 1.14-es firmware-t is felraktuk az íróra (miután tapasztaltuk a problémát), és ennek ellenére nagyon lassan lehet róla másolni (kb. 1370 kb/s Total commander szerint), és nagyon lassan, 1-szeresen is ír. Kipróáltunk egy másik, Pioneer DVD-írót, és azzal normál sebességgel működik az írás-olvasás.
Ez esetleg inkompatibilitási probléma a DVD-író és az alaplap között?

Minden relatív.

(#155) Balinov válasza H.Roland (#154) üzenetére


Balinov
félisten

Szia, csak egy tipp. nezd meg a BIOSban/ windows eszkozkezeloben, hogy a PIO vagy UDMA mod rendben van-e beallitva. Kabel esetleg nem lett mas?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#156) H.Roland válasza Balinov (#155) üzenetére


H.Roland
aktív tag

A régi, müködő kábellel és az új kábellel is ugyanazt a lassúságot produkálta.
A BIOS-ban csak olyan van, hogy Onboard Device Configuration -> J-Micron eSATA/PATA Controller [Enabled] -> Controller Mode [AHCI / Raid / IDE].
Az AHCI opcióval fel sem áll a Windows XP, Raid és IDE-vel pedig ugyanaz a lassú müködés tapasztalható. Ha a J-Micron controller Disabled-ben van, akkor a Windows nem látja a DVD-meghajtót.
A Windows eszközkezelőben hol lehet UDMA módot állítani? A PIO mód micsoda?

Minden relatív.

(#157) Balinov válasza H.Roland (#156) üzenetére


Balinov
félisten

Sok lapnal lehet biosbol is allitani, bar a tieden ugylatom kulso PATA vezerlo van.
windowson belul erre gondoltam, az eszkozkezeloben.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#158) H.Roland válasza Balinov (#157) üzenetére


H.Roland
aktív tag

Köszi. Megnézem, hogy változik-e valami, ha átállítom.

Minden relatív.

(#159) H.Roland válasza Balinov (#157) üzenetére


H.Roland
aktív tag

Megnéztük, és három IDE csatornát lát az eszközkezelőben.
Az első kettő "DMA if available" Transfer mode-ban van, a Current transfer mode UDMA5. Viszont a harmadik IDE csatorna PIO módban volt, ezt átállítottuk UDMA-ra. Ekkor a DVD-ről való másolás sebessége felugrott, de fokozatosan visszaesett a lassú szintre, és miután megnéztük, azt láttuk, hogy visszaállította magát PIO-ra, és a Current transfer mode-nak is PIO-t írt ki.
Ez nem ezzel a problémával kapcsolatos? [link]

Minden relatív.

(#160) Balinov válasza H.Roland (#159) üzenetére


Balinov
félisten

Hm. ez egyre cifrabb. A problema megvan,csak a megoldast nem tudom..Igazandibol a BIOSban kellen ugyanott lefixalni a PIO/UDMA modot, ahol a HDD(k), OPU(k) beallitasait is el tudod vegezni. IDE kabel tuti jo? 40eres v. 80eres? 1eszkozos,2 eszkozos? Ha 2, a szelsore van dugva? Iro jol van jumperelve?

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#161) H.Roland válasza Balinov (#160) üzenetére


H.Roland
aktív tag

IDE kabel tuti jo?
>> Ez az alaplahoz mellékelt kábel. Valószínűleg jó, mert az író ugyanazt produkálja, mint a másik kábellel, amivel a régi gépben jól működött a meghajtó.
40eres v. 80eres? >> 80 eres.
1eszkozos,2 eszkozos? Ha 2, a szelsore van dugva?
>> 2 eszközös, és a szélsőre van dugva, az egyetlen eszköz a kábelen.
Iro jol van jumperelve?
>> Igen, bár megpróbáltuk átrakni Masterről Cable Selectre, de miután semmi váltoás nem volt, visszaraktuk Masterre.

Azt hiszem, megpróbáljuk ezt a registry-s dolgot, mert újraindítás után ugyanúgy visszaállt PIO-ra az IDE csatorna. Ha ez sem működik, akkor valami inkompatibilitási gond lehet.

Minden relatív.

(#162) Tomate


Tomate
veterán

Asus drw-1814bl íróm van. Ezzel ugye gond nélkül megírom a DL-lemezeket? :U

[ Szerkesztve ]

(#163) IRON STORM válasza Tomate (#162) üzenetére


IRON STORM
őstag

Igen ha Verbatim +R DL lemezt veszel.

Csak a TDi!

(#164) Jocy válasza IRON STORM (#163) üzenetére


Jocy
aktív tag

Csatlakozom az előttem szólóhoz, én is megírtam ezzel az íróval már vagy 50 ilyen lemezt, egyet sem rontott el......

(#165) Tomate


Tomate
veterán

Most írok először DL lemezt. A lemez Memorex. Az író pedig egy Asus drw-1814/blt. Megírta a lemezt. Le is játssza, jó meg minden. A kérdésem, hogy ilyen Dupla rétegű lemez írása után ilyen hullámosan néz ki a lemez alja? Szóval ilyen ujjlenyomat szerűnek látszik.

Azt hiszem látszik is.

(#166) Jocy válasza Tomate (#165) üzenetére


Jocy
aktív tag

Érdekes......Nálam nem látszik ilyen elváltozás, bár Verbatim lemezt használok.....

(#167) b.gabor


b.gabor
csendes tag

Valaki tudna segíteni, amikor telepíteni akarom a FW frissítést ezt a hibát írja ki.:
Get Drive Modelname error
Pedig tuti hogy hogy neve az írónak

(#168) kali válasza b.gabor (#167) üzenetére


kali
legenda

milyen oprednszer alatt próbáltad frissíteni? a megfelelő szériásat töltötted le? link

(#169) ErőVarázsló válasza Zoliboy95 (#49) üzenetére


ErőVarázsló
tag

8as tól ban benne és kell hozzá a ls driver
ill a nero cover si

Magán orvosi ügyelet Szegeden www.szegedorvosiugyelet.hu ph-soknak kedvezmény telefonon gyorsabb: 70-kettő281171

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus drw-1814bl/blt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.