Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus drw-1814bl/blt

Hozzászólások

(#1) PPeter


PPeter
addikt

Az Asus jelenlegi zászlóshajója optikai adattárolás fronton. 18x-os írás (megfelelő lemezre), minden jelenlegi CD/DVD-lemezformátum kezelése, LightScribe és persze a mindenki által nagyon várt S-ATA csatolás. Hazánkban csak a fekete változat kapható a legtöbb helyen.
Jöjjön a hidegzughany: borzalmasan lassú és sokszor háklis lemezfelismerés. Pozitívum: egyes lemezekkel igen jónak mondható írásminőség.
Van már új firmware is, 1.10-es verziószámmal:
[link]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#2) PPeter


PPeter
addikt

Hivatalosan az első olyan író, ami mellé már a Nero 7 Essentials nevű butított borzadályt adták bundle-ként. Nagyon kellemes a csomag egyébként: a dobozos változat (én csak ilyet láttam) tartalmaz két LS lemezt (egy CD-R és egy DVD-R korong, Verbatim márkájú) és egy aranyos lapozós CD/DVD-tartót is, utóbbi kimondott Asus-rajongóknak lehet üdvös a vitrinbe, mert intenzív használattól körülbelül egy hét alatt atomjaira hullana.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#3) Fori23


Fori23
őstag

Épp ma szereztem egy ilyet.. Amennyit Én használom arra jó lesz. Néro 6.6.x.x van hozzá. Verbatim 8x-osra írtam egy próbát
[link]
[link]

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#4) gabi123 válasza PPeter (#2) üzenetére


gabi123
senior tag

Az kemény, én is dobozos verziót vásároltam, de a Nero CD-n, pár ''papírlapon'' és a csavarokon kívül semmit sem kaptam hozzá...

Van már tapasztalat azt illetően, hogy érdemes-e feltenni az új firmware-t? :R

Forza Ferrari!

(#5) kosarob8


kosarob8
aktív tag

Én kb. 2-3 hete használom a meghajtót, csak írásra használom, olvasásra nagyon ritkán. Egyelőre minden lemezt szépen megírt: Verbatimot írtam vele leginkább, néhány nyomtatható Platinumot, és LS lemezeket próbáltam. Érdekes egyébként mert az LS-es CD-k szépek lettek vele, viszont a DVD-k annyira nem lettek szépek. Némelyik elég csíkos lett: a Verbatimok változóan lettek csíkosak, a Philips-en is látszik, Tdk-n egész szép lett a dolog.

(#6) kano válasza kosarob8 (#5) üzenetére


kano
nagyúr

Nekem is egy Verba CD eléggé csíkos lett. Nem tudom, hogy mitől függhet ez. Valahol olvastam amár róla de most sehol sem találom. :F

„Háborúban elszántság, vereségben dac, győzelemben nagylelkűség, békében jóindulat.” Winston Churchill "Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!" "The greatest enemy of knowledge is not ignorance, it is the illusion of knowledge." Stephen Hawking

(#7) Deep


Deep
tag

Hali!

Na én is most vettem egy ilyen írót, eddig még megvagyok elégedve vele, habár a lemezeket érzésem szerint kicsit lassabban ''tölti be'' mint ahogy elvárnám tőle :)

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#8) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

tulajdonos lettem én is de még be sem szereltem úgyhogy majd este lessz tapasztalat

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#9) Kicsirics77


Kicsirics77
veterán

az első írás[link] :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#10) Reno7


Reno7
senior tag

én most szeretnék venni egy ilyet,az olvasás funkcióra külön meghajtóm van,csak az író/ls funkciót használnám,ezek mennyire jók/megbízhatók?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#11) Kicsirics77 válasza Reno7 (#10) üzenetére


Kicsirics77
veterán

beletolod az ujj firmet és korrekt lessssz tőle

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#12) Reno7 válasza Kicsirics77 (#11) üzenetére


Reno7
senior tag

csak ennyi?

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#13) Kicsirics77 válasza Reno7 (#12) üzenetére


Kicsirics77
veterán

és természetesen a megfelelő progi amivel írsz
nézd meg a szkent amit linkeltem ide magáért beszél

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#14) PPeter


PPeter
addikt

Az 1.10-es firmware a korábbi 1.04-es verzió jelentősebb hibáit javítja, tehát úgy tűnik, hogy a nagyon lassú és sokszor teljesen sikertelen lemezfelismerés bizonyos üres és megírt korongoknál már a múlté, de a meghajtó lemezfelismerése még így is biztosan a leglassabb a többi hasonló termék közül. Ez persze nem létfontosságú, de nem is elhanyagolható.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#15) Kicsirics77 válasza PPeter (#14) üzenetére


Kicsirics77
veterán

persz hogy nem elhanyagolható de ez a sata író legalább már működik rendesen és úgy-tűnik kezdi kinőni a gyerekbetegségeit is
ps.: mostanában kezded a weboldalad hanyagolni kedves Péter vagy csak én látom rosszul????

[Szerkesztve]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#16) PPeter válasza Kicsirics77 (#15) üzenetére


PPeter
addikt

A vállalkozásom - mondjuk szerencsére, bizonyos értelemben - annyi munkával ellát, hogy nem jut másra idő most épp.

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#17) Kicsirics77 válasza PPeter (#16) üzenetére


Kicsirics77
veterán

pedig hasznos oldal kár hogy nincs rá időd mert sztem mérvadó itt a péhások körében akik valamit is konyítanak az írókhoz és a lemez íráshoz :R
[link]jó kis teszt :R

[Szerkesztve]

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#18) PPeter válasza Kicsirics77 (#17) üzenetére


PPeter
addikt

Tudom, hogy sokaknak hiányzik, borzasztó sok levelet meg üznetet kapok, de most így alakult, nem tudok belőle megélni, tehát olyasmit kell csinálni, amivel pénzt is keresek.

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#19) Kicsirics77 válasza PPeter (#18) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ez teljesen természetes de remélem azért nem fogod teljesen elhanyagolni az oldalt

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#20) PPeter válasza Kicsirics77 (#19) üzenetére


PPeter
addikt

Ha nem tudok magam mellé megfelelő ember(eke)t találni a cégben, akkor várhatóan teljesen leállok az oldallal is, de ez itt off, hagyjuk. :)

[Szerkesztve]

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#21) Reno7 válasza Kicsirics77 (#17) üzenetére


Reno7
senior tag

ez jó kis oldal csak nekem sajna ez a nero-s cucc nem mond semmit :(

My SHAMAN is so overpowerd, I once cast a frostshock in Summerspring, now its called Winterspring.

(#22) Kicsirics77 válasza Reno7 (#21) üzenetére


Kicsirics77
veterán

ajánlom akkor figyelmedbe ppéter oldalát onnan sok okos dolgot megtudsz az írókrol és az író programokról :R

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#23) adra válasza PPeter (#2) üzenetére


adra
tag

Hivatalosan az első olyan író, ami mellé már a Nero 7 Essentials nevű butított borzadályt adták bundle-ként.
Én is kaptam ilyen borzadályt :D az új írómhoz (nem ASUS). Érdemes vele foglalkozni?

adra

MCC: Minőségi Certifikált Cuccok

(#24) PPeter válasza adra (#23) üzenetére


PPeter
addikt

Nem annyira gáz, szóval el lehet vele boldogulni, de szívem szerint egy (amúgy teljes értékű) demoval jobban jár az ember az aktuális Nero 7-ből (aztán mire lejár, úgyis lesz frissebb kipróbálható változat).

PPeter - Privátokat van hogy hetekig nem olvasom. Éjszaka és vasárnap ebédidőben ne hívjon senki a DVD-írós problémájával, köszi! A BURN.HU már nem az én oldalam!

(#25) Deep


Deep
tag

Bocsi, de én még ezekhez az ábrákhoz még nem igazán értek sokat (majd bepótolom) , de addig is milyen LS-es DVD-t ajánlotok ehez az íróhoz megfizethető áron? :R

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#26) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Sziasztok!

Légyszi összegezzétek a dolgokat:

Vegyünk ilyen írót vagy ne?

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#27) !Overdose!


!Overdose!
őstag

Hátha így behalt a topik, akkor biztos nincs gond ezekkel az írókkal!

Rendelek egyet!

[Szerkesztve]

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#28) slayer006 válasza !Overdose! (#27) üzenetére


slayer006
addikt

aztán majd áruld el ,hogy

Vegyünk ilyen írót vagy ne? :D

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#29) mcmike


mcmike
őstag

Engem is érdekelne, h milyen tapasztalatok vannak ezzel az íróval.. :U
Hangos vagy viszonylagosan halk? Mert ha az utóbbi akkor lehet h inkább ez lesz és nem várok a Pio 112D-re... ;)

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#30) Zsoo21 válasza mcmike (#29) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

Halkan ir az iró nállam tökéletesen működik megirtam vele már vagy 30 lemezt.

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#31) mcmike válasza Zsoo21 (#30) üzenetére


mcmike
őstag

Köszi szépen...az olvasás is halk vele? Nem rezonál be a gép? :F

LIDL Richard featuring Billy Auchan...

(#32) Zsoo21 válasza mcmike (#31) üzenetére


Zsoo21
aktív tag

Nem rezonál be a gép halkan olvas.

Gigabyte-P35C-DS3@F5 rev. 2.0, Core2 Duo E8400@3GHZ , 4*1024MB DDR2 1066Mhz Kingmax, MSI 8800GT-T2D512E-OC,

(#33) !Overdose! válasza slayer006 (#28) üzenetére


!Overdose!
őstag

Na akkor összegzem a dolgokat, mert már van egy kevés tapasztalatom!

- Nem mindenkinek szempont és nagyon szubjektív is, de nagyon szép az előlapja!

- A Pioneer 111D@L után nagyon halk és nem rezonál a ház, bár az egy dögnehéz Chieftectől elvárható!

- Írtam vele jópár lemezt és nem hibázott, gyors volt, mondjuk én csak Sonyra írok mostanában!

- Nekem az LS is jobban tetszik, mint a Pioneerral!

- Nem nagy szám az ajándék, de azért jól esik az embernek és ezt az Asus is jól tudja!

Összegezve a 8k alatti árával szerintem átlagos használatra Best Buy! :C

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#34) slayer006 válasza !Overdose! (#33) üzenetére


slayer006
addikt

köszönöm a választ :R

- Nekem az LS is jobban tetszik, mint a Pioneerral!
ezt mondjuk nem nagyon értem ,mivel a Pio az labelflash ,ha a két feliratozási technikára érted akkor o.k.

én feketét szeretnék ,hol van ez 8k alatt ??

"Nem könnyű apának lenni, mikor a gyerek a lázadó korszakát éli." - Darth Vader

(#35) Deep válasza slayer006 (#34) üzenetére


Deep
tag

Igen a Pio Labelflash technológiát használ, itt egy jó kis teszt amiből kiderül, hogy az LS valóban szebb és előremutatóbb jelenleg.

[link]

Egyébként ha pár százas nem számít akkor az Aliencomputersben most pont kapsz akciósan ilyen írót, én is ott vettem és feketét. :)

Opera 9.5, Core 2 Duo E6550@3000MHz, iAudio 7

(#36) !Overdose! válasza slayer006 (#34) üzenetére


!Overdose!
őstag

Igen úgy értettem, hogy a Lightscribe szebb, mint a Labelflash!
Nekem is fekete van!

Hamonnál van 7945 Ft-ért! [link]

Korrekt, megbízható ember, semmi gond nincs a gariztatással!

Villanyszerelés - Klímaszerelés - UPS javítás, karbantartás

(#37) DamonBounce


DamonBounce
tag

Sziasztok!

Én ma vettem egyet, de nem értem. Beraktam, működik, olvasni max 5.6x-osan, írni ugrálva 4x és 8x között maximumon is. Firmware új, lemezek mindenhol jók, többféle lemeznél produkálja.

(#38) Kicsirics77 válasza DamonBounce (#37) üzenetére


Kicsirics77
veterán

nálam megy tökéletesen semmi gond vele olvas is rendesen meg ír is rendesen
milyen progival nézted???

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#39) Fori23


Fori23
őstag

Írtam vele egy Verbatim DL lemezt neroval 4x-es sebességgel [link] -> a teszt nem tudom mennyire számít jónak, de a sok éves Sony playerem simán viszi, a rétegváltás prdig láthatatlan

"mert ugye ritkán lát az ember egy futó gépben lángoló vinyót"-wnix

(#40) Kicsirics77 válasza Kicsirics77 (#38) üzenetére


Kicsirics77
veterán

eladtam

.... .- --... -.- ..-. . -.- .-. .- ..-. - .-- . .-. -.- .-. .- -.. .. --- .- -.-. - .. ...- .. - -.--

(#41) Dave Design


Dave Design
csendes tag

Sziasztok! Nemrégiben vásároltam egy 1814BLT-t, minden megy faszán, viszont Lightscribe-olni nem tudok vele, akárhogy is próbáltam. Beraktam az eladó szerint üres Lightscribe-os DVD lemezt, megírtam rá a dolgot, megfordítottam a lemezt, hogy mehet rá a kép, errefel egyből NEM ismerte fel a Lightscribe tulajdonságát a meghajtónak se a Nero Info, se a Lightscribe Control Panel, bezzeg előtte kiírta, felismerte minden - így nem tudok semmit ráfirkantani a lemezre. Vajon az eladó által ''lightscribe-os dvd''-nek nevezett lemezzel lehet gond, vagy esetleg a meghajtóm rosszalkodik? Csináltam pár képet a segítőkész emberek dolgának megkönnyítésére, hátha segít:
[link]
[link]
[link]
[link]

Jah, és a lemez címke része teljesen tisztán fehér színű, közepén egy 2-2.5 cm sugarú lyuk tátong.
Köszi a tippeket,segítségeket, tanácsokat! :R

(#42) éN79 válasza Dave Design (#41) üzenetére


éN79
addikt

Fehér színű LS lemezt még nem láttam. :F
Azoknak inkább aranysárgás a felületük, de az íródhoz nem adtak LS lemezt? (már ha dobozost vettél).

(#43) Speed® válasza Dave Design (#41) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

A lightscribe lemeznek ehhez hasonlóan kell kinéznie középen [link]
Milyen Neroval próbáltad? Próbaképpen próbálj másik/újabb verziót, hátha segít.

(#44) Dave Design válasza Speed® (#43) üzenetére


Dave Design
csendes tag

Na akkor meg is van a megoldás a kép alapján! Nem LS lemezt adtak tutira a boltban, ennek egyáltalán nem fénylik a címke oldala, hanem olyan fehér mint egy papírlap. Ráírva semmi nincsen, csak az adat oldalán középen apró betűkkel egy kódsor. A dobozában nem volt LS lemez, de úgy tudom, hogy kétféle doboz van: az EXTRA-kkal rendelkező és a sima (meghajtó, Driver lemez 7-es Neroval, és 4 csavar, meg papírok). Nekem utóbbi van. Köszönöm szépen nektek, holnap megyek boltba ezzel a fotóval, amit küldtél Speed(R), aztán mondom nekik, hogy ILYET kérek! :DDD

(#45) Speed® válasza Dave Design (#44) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Neked sima nyomtatható lemezt adtak, arra a megfelelő tintasugaras nyomikkal lehet szépen nyomtatni. Az LS lemezeknek az a lényege, hogy a közepükön ottlegyen az a kalibrálórész, amit fényesen látsz. Ez alapján pozícionál az író, lévén ugye amikor az LS réteget írja, nem ''látja'' a CD sávjait. Azért arra készülj fel, hogy míg egy nyomtatható lemez nem drága , az LS lemezeknek néhol igencsak megkérik az árát..bár ha oda mész ahol a nyomtatható lemezt kaptad Lightscribeosként, nem lesz ilyen problémád, valszeg nem tartanak. :D
Szerk.: vagy azt sem tudják mi az ;]

[Szerkesztve]

(#46) Dave Design válasza Speed® (#45) üzenetére


Dave Design
csendes tag

Rendicsek, akkor viszek vagy 3000-et, remélem abból jópár darab kitelik azért. Meg ha nem árulnak ott (egyébként kis alap bolt,szerintem tuti nem lesz nekik), akkor netes rendelés lesz belőle. THX mégegyszer!

(#47) Dave Design válasza Dave Design (#46) üzenetére


Dave Design
csendes tag

Na nem is annyira gázos az áruk a lemezeknek:
CD:
[link]

DVD:
[link]

[Szerkesztve]

(#48) Speed® válasza Dave Design (#46) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ált 250Ft körül van kétes forrásból is, ellentétben a sima DVDk 60/80Ftos árával.

(#49) Zoliboy95


Zoliboy95
tag

Sziasztok!

Most készülök ilyen írót venni. Remélem jót választottam. Egy kicsit nehéz volt ez a választás.

Más! Most egy LS-es LG-m van, de az istenért sem jelenik meg a NERO-ban az a ''menü''
ami engedélyezné az LS-t! Tudtok ebben segíteni! Előre is THX!
Ezt a nero-t használom: 7.10.1.0 Üdv. :))

A 95 a nevemben nem azt jelenti, hogy 95-ben születtem. :-)

(#50) Speed® válasza Zoliboy95 (#49) üzenetére


Speed®
HARDVERAPRÓD

Ls lemezt kell berakni..akkor válik aktívvá. Vagy nem korlátos Nero kell hozzá, fene se tudja, Ultra verzióm van :U

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  Asus drw-1814bl/blt
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.