Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) Tiggr


Tiggr
tag

Üdv mindenkinek!

Nemrég raktam magamnak össze egy jó kis konfigot:

ASUS A7V8X Deluxe
AMD Athlon XP 2400+ (SilentBreeze hűtővel)
512 MB 333 MHz DDR SDRAM (Noname)
ATi Radeon 9500 128 MB
SB Live! 5.1
Leadtec WinBond RAID kártya (az alaplapi RAID vezérlő vmi miatt nem látja a rákapcsolt HDD-t).
Na és a háttértérak, nem hiszem, hogy fontos lenne
300W Acorp táp
Rosszul szellőző PC Partner toronyház

Na, összeraktam, s elkezdtem tesztelni! Ment is minden szépen, annyi derült ki, hogy az alaplap hőmérője vacak, ugyanis max. 39 fokig ment fel a hőfok, de a procihűtő kézzel fogdosva jó forró!

A baj ott kezdődött, amikor játékokat pakoltam fel. Ezek ugyanis (többet is próbáltam) 2 perc után konzekvensen fagytak!!! Köztük olyan is, ami nem igazán izzaszthat meg egy ilyen konfigot: Icewind Dale 2.

Ekkor Win98SE, DirectX 9.0a, VIA 4in1 4.35 (állítólag Win98 alatt ez adja a legjobb teljesítményt), Catalyst 3.4 volt fenn a gépen. Nosza, gondoltam a hűtéssel van baj! Azért furcsa volt, hogy egy DivX kódolás highest priorityvel csont nélkül többször is lement (egy menet kb. 4 órás folyamat), s a 3DMark 2003 is többször lement baj nélkül. Azért kibontottam a házat, a RADEON-t visszaállítottam gyári órajelekre. Ugyanaz a jelenség.

No, akkor driverek cseréje: DirectX 8.1, VIA 4in1 4.42 (az alaplaphoz járó verzió), Catalyst-ből a 3.2 és 3.4 is ki lett próbálva! Eredmény: már ''csak'' 10 percenként fagy a gép játék esetén. Egyéb alkalmazással továbbra is teljesen stabil!

Próbálkoztam a VIA Hyperion 4.47-tel is, de akkor alapban elkezdett fagyni a gép!!!

Szóval szerintem a hűtés most kielégítő, a CPU-t gyötrő alkalmazás (DivX kódolás) stabil, a videokártyát nyúzva is minden OK (3D Mark 2003), csak játékban szinte szabályos időközönként fagyás... Mi lehet az ok? Sz@r az alaplap? Memória? Akkor máskor miért nem fagy?

A BIOS 1010-es változat, úgy tudom van 1012-es is. Szerintetek frissítsem?

Előre is köszi a segítséget!

(#2) Gitros válasza Tiggr (#1) üzenetére


Gitros
aktív tag

Próbáltál más oprendszert? Mert én szoptam ugyanígy P4-el, hogy jóbarát már napok óta szenvedett vele és elhozta nekem (de szerettem akkor... ;] , hogy én anyázzak a 98-al. Gondoltam 1-et és ráhúztam a 2k-t. Azzal nem volt gondja.
Utánaolvastam a dolognak... többen állították, hogy a XP-k meg P4-ek már jobban ki vannak békülve a 2k/XP-vel (ráadásul valahol olyan tesztet olvastam, hogy gyorsabban is megy rajtuk - asszem a tom's hardware-en). Szóval prószáld meg egy - valamelyikkel - aztán, ha úgy sem megy, akkor jön a B-terv.

Csak sikerül

Uff Gitros voltam...

''Számítógéppel sokkal gyorsabban megoldjuk azokat a problémákat, amik a számítógép nélkül nem is léteznének.''

(#3) Flashcash válasza Gitros (#2) üzenetére


Flashcash
Közösségépítő

Én is egy modernebb oprendszerrel próbálnám ki a konfigot először.
Ha a videotömörítés highest-en végigmegy akkor a rendszer stabil a játékok fagyását valószínű hogy a Win98-hoz való driver okozza.

Esetleg egy régebbi kiadású drivert is ki lehetne próbálni.
AGP módot 2X-re visszavenni, fast writes supportot biosban kikapcsolni.

(#4) marcee válasza Tiggr (#1) üzenetére


marcee
addikt

Egy szintén Asus, szintén via (A7V266-E) lepos géépel van ilyen gondom, de csak Warcraft3 alatt. WinXP. DirectX verzió, bios, vga driver (gf3) nem érdekli 10-20 percenként újraindítja a gépet. (minden más tökéletes)

Állítottam egyszer a bios-ban ''agp apperature size''-ot (aszthiszem így hívják), valamiért 16 megára volt állítva (talán bios frissítés miatt), amire rögről úgy emlékeztem, hogy min 64 mega legyen, beállítottam, azóta állítólag 1-1,5órát lehet egyszerre játszani. Sz'al szerintem valami ilyesmi lehet a porbléma. Próbálj sideband adressing-et, 4x agp ilyesmiket állítani, hátha.

Szerintem nincs köze hozzá, de nem gyík egy kicsit az a táp? Azért nem tudok gépet fejleszteni, mert ilyen tápom van, és nem futja olyanra, ami szerintem egy ilyen géphez kell :D

\m/

(#5) Tiggr


Tiggr
tag

Kösz a tippeket, kipróbálom őket!

(#6) GoA


GoA
csendes tag

Szasz!

Nekem is ilyen alaplapom van Op. rendszer WinXP, és gyönyörűen fagyizik játékok alatt. Eleinte csak Toca aztán Nolf2 meg Silent Hill 2 is. Még nem biztos de valszínű hogy a integrált hang miatt van a fagyás. Ha letiltom a hangot nem fagy de ha engedélyezve van akkor mindjárt fagyi. Egyébként egyre szarabb már pár mp után vége a gépnek. Most beleteszek 1 hangkártyát kiváncsi leszek azzal mi lesz.
Azért próbáld ki a hang letiltását is. Remélem nálam csak ez a gond.
Csá!!

(#7) GoA


GoA
csendes tag

Ja és feltettem új op rendszert directx-et drivereket mindent amit lehet változtatni, ugyan olyan szar maradt!

(#8) Tiggr válasza GoA (#7) üzenetére


Tiggr
tag

Tegnap sikerült összehoznom egyszer, hogy minden jól ment! Méghozzá úgy, hogy újra átnéztem a BIOS beállításokat, és hát a memóriabeállításokat igencsak agresszívra nyomtam. Ezeket visszaállítottam alapra, s ment minden! Megörültem, s összecsomagoltam a gépet, Ghost-tal visszaraktam a már jól beállított partíciót.

Az eredmény az, hogy immár pár másodperc után kifagy a játékokban!!! Még van pár ötletem, ha lesz türelmem, ma kipróbálom ezeket:

- Hangkártya: az alaplapi le van tiltva, az SB Live! 5.1 muzsikál helyette, de lehet, hogy összeveszik valamivel, bár ütközést nem ír.
- Meleg: mivel most összeraktam a gépet, lehet, hogy a hőmérséklet mégis szerepet kap a hibajelenségben
- DirectX 9.0: a hibátlan működésnél DirectX 8.1 volt fenn...

Ha sikerül kisakkoznom a jó megoldást, megírom, de ha van még valakinek használható infója, azt megköszönöm! :)

(#9) yerico válasza Tiggr (#8) üzenetére


yerico
senior tag

Próbálj ki egy másik videokártyát, másik hangkártyát. Szvsz a DirectX tökörészik, felesleges a 9.0a, elég a 8.1 is. Mivel a játékok akadnak csak ki, azok pedig 3D-sek valszeg, ezért gondolnék én a D3D-re, mint a hiba okozójára.

(#10) Keitaro


Keitaro
addikt

Egyik barátom fogott ki elsőre egy olyan 8500Le-t ami mindennel szétfagyott, de 3DMark egy egész estét szaladgált rajta. Végül nem sikerült megoldani, csere lett... Pedig próbáltunk több rendszert is meg minden. Mondjuk ezt most nem sötét felhőnek szántam, csak azért mondtam, hogy csatlakozzam előttem szólohoz, hogy a vidkártya még lehet rossz attól, hogy a 3dmark lement.

(#11) Gaius


Gaius
tag

Hi!

Elmondom, nekem mi volt. Először is a konfig hasonló, A7V8X+Radeon 9700 sima. A legelején nekem is fagyott a gépem, folyamatosan.
Tennivalók:
1. 300-as tápot eladni, 400-as tápot megvenni (az Azona elég jó márka és megfizethető, Codegen-t kerülni!)
2. Ha ez megvan, BIOS-ban az AGP feszültséget 1,5 V-ról 1,7 V-ra felemelni.
3. Örülni a gépnek és játszani!

Nekem ez oldotta meg a problémákat. Tekintve, hogy a sima 9700-es Radeon kb. ugyanazokkal az igényekkel működik, ezért valószínűleg neked is meg fog oldódni a problémád.

Tanulság:

Nem szabad ASUS alaplapokat venni. Én is az MSI-t cseréltem le és nagyon megbántam. Ez ugyanis az ASUS által használt KT400-as VIA chipek miatt van.
Az MSI-ben minden megy és jóval gyorsabb is.

Üdv

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#12) Tiggr


Tiggr
tag

Hm, érdekeseket írtok!

Egyrészt a régi konfigban is ez a RADEON volt, semmi gond nem volt vele (na jó, akkor a 3DMark 2001 állt le mindig). Tehát ezt kizárnám.

Másrészt a ''régi'' gépemben is ASUS alaplap volt, csak AMD760 chipsettel (ASUS A7M266). Ráadásul ez a 3. ASUS lapom, eddig nem volt velük gond. Lehet, hogy tényleg a VIA KT400-ból jön a bibi?

Mindenesetre köszi az infókat, a tápcsere és a házcsere amúgy is aktuális!

(#13) Petester válasza Gaius (#11) üzenetére


Petester
senior tag

''Nem szabad ASUS alaplapokat venni.'' - NA ne! Azért az Asust nem kéne szidni. Arról hogy szar a chipset, arról nem ő tehet! Nekem is volt A7V8xem, és elég hurka alaplap volt. Most A7N8x van a gépben és perfect! Tényleg jó az MSI, de az Asust még nem hagyta le!

(ó\_!_/ó)

(#14) Gaius válasza Petester (#13) üzenetére


Gaius
tag

Tényleg nem akarok vitafórumot nyitni, kinek-kinek a saját szájíze szerint....

Az én véleményem az, hogy az MSI legalább egy osztállyal van most feljebb az Asusnál. A chipset mindegyiknél VIA volt, mindkettőnél a KT400, az MSI tökéletes volt, az A7V8X meg szar. Attól azért még az Nforce-os alaplapjuk lehet jó, de azt meg az Nvidia miatt nem vettem...

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#15) Petester válasza Gaius (#14) üzenetére


Petester
senior tag

Én se Asust akartam, csak ahol vettem a deszkát, nem forgalmaztak Soltek-et, pedig azt akartam. Amikor megvettem az A7V8x-et, utánna azt mondtam, hogy soha többet Asus-t, aztán a tesztek meggyőztek. Az Nforce-töl meg nem kell félni, bár én sem csipázom az Nvidia-t. Ati fun vagyok. Azért persze féltem, hogy nem fogják csipázni 1mást (R-8500 vs. Nforce), de jól megy a műszer! :P

(ó\_!_/ó)

(#16) Tiggr válasza Petester (#15) üzenetére


Tiggr
tag

Na tessék, én meg azért nem nForce 2-est vettem, mert hallottam olyanokat, hogy összeveszik a RADEON-nal! :)

(#17) _Volkovy_


_Volkovy_
nagyúr

1. tipp:nézd meg különféle ramokkal
2.:tápcsere
3.:szétszed-újra összerak(hátha valami kontakthiba,sose lehet tudni),esetleg csak az asztalon kipróbál

(#18) Tiggr


Tiggr
tag

Tegnap tovább próbálkoztam! Kivettem a hangkártyát, kicsit stabilabb lett, de tovább fagyott! Aztán emeltem az AGP feszt, egyelőre 1.6 V-ig, örültem, mert stabil lett! De mikor visszaraktam a lementett régebbi partíciót, újra fagyogatott, ha nem is olyan gyakran. Ráadásul a játékok akadtak kicsit. Másra még nem volt időm, de szerintem itt egy többszörös hibajelenség garázdálkodik (bocs a képzavarért :)) ).

(#19) Gaius válasza Tiggr (#18) üzenetére


Gaius
tag

Mondtam.... Emeld fel nyugodtan 1,7 V-ra, hidd el, az kell neki. És használj új partíciót szerintem, a winfos egyáltalán nem szereti az ilyesmit... :)

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#20) Bally válasza Tiggr (#18) üzenetére


Bally
senior tag

Nálam az nf7 fagyott szét mindíg, s mit kiderült azért mert nem bírta az aszinkron memóriát, ezért -> ram speed: 3/3

Persze ez teljesen más chipset, de egy próbát megér......

http://www.illatosut.hu/ - 14 nap az élet? | http://www.pwned.nl/ - cheater?

(#21) Ati9500


Ati9500
senior tag

Szerintem a 8* agp a hibás!!

Vedd vissza 4* re!

(#22) DarkFater válasza Ati9500 (#21) üzenetére


DarkFater
tag

Tigger!

Hány fokot mond a procidra a HW monitor? Én tegnap raktam össze egy a7v8x-x konfigot a húgomnak szintén silentbreeze-el és az 1Gigás Athlonomat nyomtam bele.

Kicsit sokallom az 51 fokot procihőmérsékletre alapjáraton.
Vagy ez a normális érték? :(

Addig röhögtünk azon amit a főnök mondott, amíg rá nem jöttünk, hogy ez a mai feladat...

(#23) zsborbas válasza DarkFater (#22) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Nekem is Asus A7V8x-em van, gold széria. Alaplapi hangot letiltottam, mivel sblive-om volt, és szerintem a live-nak sokkal jobb a hangja mint az integrált cuccnak. Az összes alaplapra integrált egyéb dolog engedélyezve van, a raidet is használom. Plusz van a gépben egy Pinnacle PCTV Pro is. És minden rendesen fut, nem akad, nem fagy. Oprendszerem Win98SE, utolsó vagy azelőtti via driverekkel (erre nem emlékszem pontosan, de ha valakit érdekel, akkor megnézem). Leadtek Geforce 2 MX 32MB 4x AGP módban, fast write engedélyezve. Agresszív memóriakezeléssel. Minden rendesen megy rajta, nem fagy a gép. Tehát nem a lappal lesz szerintem a hiba, hanem valamelyik beálítással vagy driverrel.
Tehát nem kell rögtön szidni a Asus-t mint itt többen is tették. Nekik is és más gyártóknak is vannak kevésbé sikerült vagy hibás termékeik. Ja és mégegy dolog. Aki tuningol, az ésszel tegye, és ha nem stabil a rendszer miatta, akkor meg ne sírjon, arról nem a gyártó tehet.

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#24) zsborbas válasza DarkFater (#22) üzenetére


zsborbas
aktív tag

Bocsánat, nem neked akartam küldeni az előző reagálást, hanem sima hozzászólást akartam csak. Bocsi, nem neked szólt!

ASUS M4A785D-M PRO, x3 435@x4 B35 @3.2GHz, 2x2GB Kingmax DDR2-1066, Sapphire HD4670

(#25) Gaius válasza zsborbas (#24) üzenetére


Gaius
tag

Én csak azért szidtam, mert elég durva, hogy 8x AGP-vel egy Radeonnal fel kell emelni a feszültséget, hogy menjen a gép.
Mindamellett eszembe jutott, hogy nekem is le van tiltva az alaplapi hangkártya, de emellett is simán fagyott. CSak a fesz. emelése segített.
Egyébként nem tuningolok, AMD-nél nem látom sok értelmét, így is marha gyors...
:)

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#26) Tiggr válasza DarkFater (#22) üzenetére


Tiggr
tag

Szerintem elfogadható az 51 fok. Nekem azt hiszem hibás a hőmérőm, mert 31-37 fokot mutat terheléstől függően! :(

(#27) Tiggr


Tiggr
tag

Nekem is le van tiltva az alaplapi hang! Viszont emelt feszkó mellett akkor újrarakom a partíciót! Köszi!

(#28) Gaius válasza Tiggr (#27) üzenetére


Gaius
tag

Szívesen. Ha ez sem megy, akkor X. :)

Alea iacta est - Gaivs Ivlivs Caesar

(#29) WaterLo válasza Gaius (#19) üzenetére


WaterLo
aktív tag

Így van, 1,7 V kell neki. Én is így jártam az A7V8X-emmel (és a Radeonommal), de én lecseréltem (a lapot), mivel nem sikerült megoldanom. Pár napra rá hallottam, hogy 1,7 voltot kell adni az AGP-nek.

....What's up!....

(#30) HiperG válasza WaterLo (#29) üzenetére


HiperG
addikt

Azt halottam hogy Radeon 9700-al fagyogat az említett deszka.
Namost én is olyat készülök venni.
De nekem A7V8X-X em van amivel nem lehet se memória, se agp feszt állítgatni!

(#31) NE0


NE0
csendes tag

A legelső RADEON 9500/9700 nem igazán voltak kompatibilisek KT400-al, BUT VAN megoldás BIOS frissitést próbálj OR állítsd az AGP-t 4x módba.

Follow me!...I'm the white rabbit.

(#32) GoA


GoA
csendes tag

Hellómi!

Megoldódott a probléma?

Nálam most müxik. Tudod mi keverte a szart? A hangbeállításoknál a teljes hardveres gyorsítást visszanyomtam alapszintűre azóta fasza, még a Toca Race is pedig az fagyott mint állat. Csak dx hang beállításoknál menti el, ha Beállítások...Hangok...spec.. akkor visszabassza mindig teljes gyorsításra ha csak belépek oda akkor is. Szal ezt próbáld ki de dx-ben állítsd alap gyorsításra. Talán jó lesz.

(#33) Tiggr


Tiggr
tag

Na, köszönöm mindenkinek a tippeket, tegnap este megoldódott a problémám! Egyszerűen a 1010-es BIOS-t lecseréltem 1012-esre, s azóta megy, megállíthatatlanul! :)) RADEON-ostul, SB Live!-ostul, 8x AGP, Fast Write Enabled, meg minden nyalánkság! Érdekesség, hogy ebben az új BIOS-ban nem is lehet kézzel állítani az AGP sebességet!!! Szürkén beírja, hogy AGP 8X, s semmi más beállítás mauálissá tétele nem oldja fel a szürkeséget!

(#34) GoA


GoA
csendes tag

Szasztok!

Kellett nekem örülni! Megint fagy a gép. Lehet, hogy nekem is ki kellene cserélnem a Biost. Leírnád, hogy csináltad! Nekem ez lesz az első!!
Kösz!

(#35) Szeke válasza GoA (#34) üzenetére


Szeke
senior tag

Az ASUS honlapjáról töltsd le, van egy windowsos biosfrissítő progijuk, töltsd le a legújabb bios filet, és értelemszerűen kövesd az utasításokat. Másik megoldás: dosos bootlemezt csinálsz, rámásolod a dosos flashelő progit és a bios filet, lemezről bebootolsz, elindítos a flash progit és utána értelemszerű.

A biztonsági öv lehet, hogy korlátoz a mozgásban, de még mindig nem annyira, mint a tolószék.

(#36) marcee válasza Gaius (#14) üzenetére


marcee
addikt

Kifogtál egy gyenge példányt szvsz.
Éppenhogy az Msi mélyrepüléséről szólnak mostanság a hírek.
(elég sok asus laphoz van közöm, ált. semmi komoly baj velük. én spec. msi párti vagyok, legutóbb az ősszel raktam össze egy msi lapos gépet: alig akartam odaadni a gazdájának:) )

\m/

(#37) Tiggr válasza GoA (#34) üzenetére


Tiggr
tag

Jaja, ahogy Szeke írja! A user's guide-ban is szépen leírják a dolog menetét.

Azt is elfelejtettem írni, hogy a BIOS frissítés után az AGP feszültséggel sem kell babrálni, maradhat Auto-n.

(#38) beno


beno
csendes tag

Nekem is A7V8X- em van, Athlon XP2500+-al és úgyanez a problémám.
Még állítgatni nem igen állitgattam da majd egy két tippet ki fogok probálni, amit én is köszönök.
Ja és 350W-os tápom van ami talán már jó?

A7V8X XP2500+ ASUS V9180 256MB DDR400 Maxtor60GB

(#39) beno


beno
csendes tag

Kérek valakit, hogy részletesebben írja le nekem ezt a BIOS frisitést(A7V8X).
A 1012 BIOS-t már letöltöttem és kicsomagoltam.A frissitő programjaXP-hez
az ''asusupdt5.09.01'' nevű zip fájl lesz?
Ezt is kicsomagolom és telepítem az XP-re?
Kérek valakit,hogy írja meg! Előre is köszönöm mint újonc.:U

A7V8X XP2500+ ASUS V9180 256MB DDR400 Maxtor60GB

(#40) beno


beno
csendes tag

Bios frissités megoldva köszönöm a segítséget(tippeket):DD

A7V8X XP2500+ ASUS V9180 256MB DDR400 Maxtor60GB

(#41) beno


beno
csendes tag

Bios frissités megoldva köszönöm a segítséget(tippeket):DD

A7V8X XP2500+ ASUS V9180 256MB DDR400 Maxtor60GB

(#42) Bogyó bá' válasza beno (#41) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Remélem, a problémáid is megoldódtak igy! :C
Nekem tegnap jött meg életem első AMD-s alaplapja/procija, és szintén csak bioszfrisitéssel lehetett a fagyásoktól megszabadulni a 3d-s proramokban.

Asus A7V8X-X lap, 2400+ TBred proci.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#43) Tiggr


Tiggr
tag

Korán örültem! Az új BIOS-szal is fagyogat! Pedig az AGP feszt is 1,7V-ra állítottam! :((( Kezd ebből elegem lenni! :O

(#44) Tiggr válasza beno (#41) üzenetére


Tiggr
tag

Na és megszűnt a probléma? Az enyém nem... Ma megjelent a 1013 beta 1-es BIOS. Nem tudom, fel merjem-e rakni...

(#45) GoA


GoA
csendes tag

Szasztok!

Ilyen nem létezik!! Mi a szarért fagynak ezek a gépek? Az enyém is k.o. megint. De szerintem továbbra is a hang miatt. Eleinte a Sb128 hangkártyával jó volt aztán pár nap alatt gallyra ment az is. Játék és film alatt fagyi. Ha hardwares baja van miért jó pár játék alatt? Szoftveresen meg szinte mindent kipróbáltam, igaz a bios frissítés kimaradt(1011 van), de ahogy nézem itt a dolgokat, az sem segít.
A tököm tele van az egész géppel. Eleinte csak a Toca volt szar aztán szépen sorba majdnem minden. A Splinter Cell is a játék végére hülyült meg kb 2 percenként lefagy.
Ha vki tudna erre a problémára megoldást valószínű nem csak én lennék érte hálás!
Csá!

(#46) Ragranor


Ragranor
csendes tag

Fagyisoknak!

Nézzetek utána passzol e rendesenn a hűtő !!!!
Nekem A7V8X-X -em sem jelzett hőmérséklet emelkedést (51C) mégis gond volt vele , rendszeressen fagyott terhelésnél.
Mióta csak ''zsírt'' használok és megvolt a Bios frissítés minden gondom megszünt.(46C)

Le a PASZTÁVAL !!!!!!!!!!!

Ha elolvad a hó, hova tűnik a fehér !

(#47) Spongya Bob válasza Ragranor (#46) üzenetére


Spongya Bob
tag

Valamiről lemaradtam? Miféle zsír????

(#48) Ragranor válasza Spongya Bob (#47) üzenetére


Ragranor
csendes tag

''ZSÍR''=kence-hőcserélő paszta-kontakt zsír nem tudom mi a csuda a precíz neve,de nálam a ventivel adták és amit tudok még :pár forintért külön is lehet kapni jobbnál jobbat.(nekem a gyári is megtette)
Bővebben a Hűtés témánál hallottam róla.


Lenni kező!

Ha elolvad a hó, hova tűnik a fehér !

(#49) Ragranor


Ragranor
csendes tag

''Zsír''

Keress rá az ACETON szóra! (körömlakk lemosó)

Ha elolvad a hó, hova tűnik a fehér !

(#50) Csete75 válasza Tiggr (#1) üzenetére


Csete75
csendes tag

Hi! Szerintem is pasztaproblemo vagy szoftver. Nekem tavaly november óta 1010-es biosszal, WinXPSP1Prof(hu)-val, 300wattos codegen táppal, AGP8x-es Vga-val,
semmiféle biosbuherálással( söt, FSB 143-on), az INTEGRÁLT hangkártyájával, 80GBmaxtorral, az említett játékok gond nélkül( esküszöm!!!) fagyás nélkül, full grafikával, de mindenböl a legfrissebb HIVATALOS!!! driverrel müxik. Se feszültséget se mást nem piszkáltam, reggeltöl hajnali 1-ig is megy néha, s a cpu még nem ment 48-49 fok fölé.( kézzel is néztem a bordát). Szerintem betonstabil alaplap. Ja, és ismerek mást is akinek ilyen van, szintén dicséri. Summa: Szerintem nem a lappal van a gond...

ABIT AV8 ,AMD Athlon 64 3500+,1.5 GB sams. DDR400,ATI HIS 9800Pro ICEQ,160GBSg(7200)Sata+160GBMax(7200), Beantech BT8B Plexiház, ha ez egyáltalán érdekel valakit...

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.