Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) codec


codec
senior tag

Sziasztok!

Adott egy abit ic7-es lap, volt benne 512 ddr 400-as modul.
Vettem hozzá még 512-t, legyen már 1 giga a gépben, de akárhogy is cserélgetem variálom a rendszer csak 512-t lát.
Mi okozhatja ezt a problémát?
Bios beállítás lenne a gond?
Ha valakinek van ötlete vagy tapasztalt hasonlót, kérem ossza meg velem mivel, és hogyan gyógyította meg ezt a hibát.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#2) ALI_G válasza codec (#1) üzenetére


ALI_G
veterán

Más gépben próbáltad már a két ramot együtt, külön, stb?

(#3) Loha válasza codec (#1) üzenetére


Loha
veterán

Csak próbáld ki, hogy megy-e az új ram ha egyedül van bent...

(#4) codec válasza Loha (#3) üzenetére


codec
senior tag

Megy az új ram is egyedül, meg a régi is egyedül, sőt együtt is mennek, de valami miatt a rendszer csak 512-t lát a 2*512 helyett.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#5) codec válasza ALI_G (#2) üzenetére


codec
senior tag

Igen, egy IS7-es lapban próbáltam, de ott látta mindkettőt.

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#6) Tigerclaw válasza codec (#4) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Az mit jelent, hogy együtt is mennek? Hol látsz 512-őt az 1 giga helyett? Az indulásnál, vagy a windows alatt is?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#7) codec válasza Tigerclaw (#6) üzenetére


codec
senior tag

Már indulásnál a bios 512-t ír ki, és a windows is 512-t lát.
Az a súlyos hogy a memóriafoglalatok jók, a ramok is jók külön-külön, de ha együtt vannak akkor úgy tűnik mintha csak 1 lenne, vagy mindkettőt lefelezné :((((

Az intelligencia hiánya gyógyíthatatlan betegség, azonban a tünetei jól kezelhetőek!

(#8) Tigerclaw válasza codec (#7) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Nem lehet, hogy a duál memóriakezelésnél allergiás a lap a különböző típusokra. Tudod vannak lapok amik csak tök egyforma modulokkal tudnak duálban menni. Mindkettő legyen egyoldalas/kétoldalas, mindkettőn ugyanannyi chipből álljon össze az 512MB, talán még az SPD időzítésnek is egyformának kell lennie, vagy akár a gyártónak is? Ezért árúlnak kittekben ilyen duálra szánt memóriákat.

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#9) gyga


gyga
senior tag

Tuti hogy alaplap hiba. esetleg új bios? ha ez sem jó akkor garba csere márha van.

A kisebbség is számíít, teszkó.

(#10) Gh0sT


Gh0sT
addikt

Ezt találtam:

''ABIT IC7 series mainboards do support dual channel DDR 266/333/400 (shows as the table below). With only one DDR memory module installed (single channel mode) the board still works fine but we highly recommend users install memory modules in pairs to feature the best performance by dual channel mode.''

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

(#11) Tigerclaw válasza Gh0sT (#10) üzenetére


Tigerclaw
nagyúr

Ez csak azt írja, hogy az IC-7 támogatja a duál memóriakezelést. 1 modullal megy a szingli is, de ajánlatos két modult használni a jobb teljesítmény érdekében.

Azért egy kérdés mégis: Nincs a BIOS-ában valami állítási lehetőség a szingli és duál mem kezelésével kapcsolatban?

Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel.

(#12) Gh0sT válasza Tigerclaw (#11) üzenetére


Gh0sT
addikt

Jogos! Félreolvastam... :B
Sorry!

Soha nem késő, hogy azzá válj, aki lehettél volna.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.