Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl modem vs router - probléma (téma lezárva)

Hozzászólások

(#1) sydd


sydd
csendes tag

Helló

Egy elég érdekes problémám lenne, örülnék ha vki tudna segíteni, mert eléggé elakadtam..
Szóval: van egy 4 Mbit-es ADSL netünk, amit kb 2 hónapja növeltek meg 1 Mbitről.
Ezután kb 2 héttel vettünk egy Belkin wireless routert is.

A probléma: A router bekötése után kb 20 perccel belassul a net, az adsl modem sync
lámpája pirosan villog (néha), a letöltés leesik 0.5Mbit/s-re, ott is marad. + néha a router újratárcsáz(asszen, mert elszáll a net kb 10 mp-re).
Ha hagyom pihenni a routert+ a modemet egy ideig megint gyors lesz kb 20 percig
Nem a számítogép baja, próbáltam 3 különböző gépen(xp, win 2000, linux)
Először felhívtam az isp-nket (datanet), hg nézzék meg a vonalat, ott azt mondták nincs semmi baj.
Utána a routerre gyanakodtam, most kicseréltük egy d-linkre, ugyanezt csinálja.
ja, az ADSL modem dialcom 1600

A kérdéseim:
1. Hogy lehet ezt megoldani? (haha)
2. A router tud egyáltalán olyan csinálni, hogy az ADSL modem elvessze a szinkront?
(Alert lámpa pirosan villog)

Kösz előre is, a mindenféle telefonos tech szolgálat semmit se tudott segíteni

(#2) Hebry


Hebry
senior tag

Ismerősi körödből kérj kölcsön egy ADSL modemet és azzal próbáld ki.
A leírásod alapján valami től melegedik vagy valami ilyesmi...
Szerintem próbáld ki.
Ha d-link rutered lett, próbálj ki egy d-link modemet... tipp...

(#3) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Üdv.Van egy D-link DSL-360R modemem és X idönként fogja és eldobja a syncet.Ez mitöl lehet? Nem birná a 8M-et? Kösz

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#4) DjPremier


DjPremier
aktív tag

Senki?

''A mennyország szép hely, de a pokolban több az ismerős.''

(#5) germanh válasza DjPremier (#3) üzenetére


germanh
senior tag

úgy tudom (valahol láttam) hogy a 360R egy butított verziója a 360T-nek és ez az R elvileg 4Mbit-es...ne vedd készpénznek, csak így hallottam...hála az égnek nekem 360T-m van... :U

Enjoy the pain!

(#6) reggy


reggy
tag

Hali! Nem biztos, hogy a legjobb helyre írom a kérdést, de új témát nem akartam ennek nyitni.
Szóval a problémám, hogy kaptam egy olyan routert (Simens Gigaset SE515dsl) amire ha jól gondolom (és a csatlakozó alapján is) eleve az adsl modemet kihagyva közvetlenül rádughatom a vonalat. Viszont hiába adom meg a user/pass-ot, nem hajlandó csatlakozni.
Van egy másik adsl modemem is, de azzal sem tudok kapcsolódni... pedig mind2 kütyü jó.
Lehet az, hogy csak a szolgáltató által adott adsl modemmel tudok felkapcsolódni? (Pl. azért, mert a szolgáltató konfigolja azt a hálózatára???) Ha valóban konfigolva van amit adtak, akkor annak lekérhető és "klónozható" a tulajdonsága a saját kütyüimre??
Várom az 5leteket, segítségeket! Thx.

(#7) bnss


bnss
veterán

Router gondok totyik, kereső használata... ;]

"Ép hardverben ép szoftver..."

(#8) reggy válasza bnss (#7) üzenetére


reggy
tag

arra célzol, hogy abba kellett volna írnom, vagy arra, hogy ott megvan a megoldás?
mert a megoldást nem találom, pedig már sok oldalt végignéztem, de a kérdést feltehetem végülis ott is, csak én nem konkrétan Router gondnak vettem ezt a kérdésemet!
Ha a konkrét megoldást látod ott, segíthetnél! Köszi!

(#9) reggy válasza reggy (#6) üzenetére


reggy
tag

közben keresgéltem másfele is. de sajnos az olaszom nem túl jó, pedig egy olasz fórumon találtam hasonló problémát. :)
szóval nem lehet az a baj, hogy a routerek Németországból származnak? tudom Magyarországosítani? :)
valami annex A meg B-ről is írnak.... valaki?

(#10) tiv83us


tiv83us
veterán

Itt lehet folytatni, ezt zartam.

[ Szerkesztve ]

Always Outnumbered, Never Outgunned

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Adsl modem vs router - probléma (téma lezárva)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.